Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις λινκ για τα προιοντα ?

 

Εχω βρει απο αμαζον Ευρωπαικο, αλλα δε στελνουν ελλαδα...

Για το wiimote

 

http://s.aliexpress.com/BRnMbEFn

 

Για τον αισθητηρα

 

http://s.aliexpress.com/YNfQbyUf

 

Και τα 2 τα έχουν ήδη στείλει είναι πολύ αξιόπιστοι πωλητές και οι 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα σκοπεύω να αγοράσω χειριστήρια για το Dolphin.. είναι συμβατά τα third party με τον Emulator?

 

http://www.saturn.de/de/product/_konix-25843-duo-controller-pack-black-wii-u-2183837.html#technische-daten

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα σκοπεύω να αγοράσω χειριστήρια για το Dolphin.. είναι συμβατά τα third party με τον Emulator?

 

http://www.saturn.de/de/product/_konix-25843-duo-controller-pack-black-wii-u-2183837.html#technische-daten

Δες παραπάνω έχω links. Αύριο μου έρχεται 10 μερούλες μόνο. Αναμονή για τον αισθητήρα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες παραπάνω έχω links. Αύριο μου έρχεται 10 μερούλες μόνο. Αναμονή για τον αισθητήρα τώρα.

Το πήρα χθες το χειριστήριο, δυστυχώς δεν το βλέπει το BT Adapter που έχω βάλει στο PC οπότε παράγγειλα σήμερα το πρωί το Dolphin Bar που έχει Built In BT για τα WiiMote, άντε να δούμε.. το βράδυ κατά τις 18:00 θα έρθει, αν καταφέρω να το συνδέσω θα σου γράψω εντυπώσεις :P

 

Edit: Το χειριστήριο συνδέεται με την DolphinBar αλλά το μόνο κουμπί που αναγνωρίζει το παιχνίδι είναι το HomeButton, βοήθεια κάποιος; 

 

Edit 2: Τελικά αγόρασα ένα αυθεντικό και λύθηκε το πρόβλημα

Επεξ/σία από Neg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν. Ήρθε το wiimote πριν 10 μέρες και σήμερα ήρθε και το Sensor Bar που συνδέετε με usb κατευθείαν στο Laptop. Έτρεξα Dolphin 5 με Mario Galaxy στην 55αρα μου και απλά απόλαυσα το παιχνίδι. 1080p μου κάνει σπασίματα ο ήχος στα 720p είναι αψογος με αρκετά καλό fps 40+ στις σκηνές που γίνεται χαμός. Έχω 840m κάρτα γραφικών με i7 σειρά u 8gb Ram. Με ένα κόστος 18.50 ευρώ έχω ένα wii στον υπολογιστή μου με πολύ καλύτερη ποιότητα. Και το 720p είναι υπεραρκετό μια χαρά γραφικά έχει. Να ευχαριστήσω τα παιδιά που το πρότειναν γιατί τσάμπα θα πήγαινε αν έπερνα κανονικό wii με 480p ανάλυση. Θα ψάξω και για καλύτερες ρυθμίσεις αν και η κάρτα γραφικών δεν είναι για παραπάνω πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνεχεια των εντυπωσεων μου.Εβαλα sports resort απιστευτο ειδικα το μπασκετ ping pong bowling ποδηλατο το immersion ειναι εξαιρετικο.Τωρα καταλαβαινω γιατι το wii εκανε τοσες πωλησεις.Εξαιρετικο pure fun gameplay και με την αναλυση του dolphin στην 55αρα ολα ειναι πανεμορφα.Καποια framedrops υπαρχουν και σκεφτομαι για μια αναβαθμιση της καρτας γραφικων που ειναι αρκετα αδυναμη να παιζω σε 1080p 60p ανετα.Εβαλα mario kart ενταξει και αυτο απιστευτα εθιστικο και το πως παιζεις.Ηδη εχω παραγγειλει το παρακατω:

 

http://www.gearbest.com/video-game/pp_174949.html?wid=21

 

Αν εχετε να προτεινετε αλλα παιχνιδια εκτος τα παρακατω που εχω αυτη τη στιγμη πειτε μου:

 

Untitled.png

 

Οποιος δεν εχει παιξει ποτε wii να παει να παρει τα 3 gadztakia που χρειαζονται να το χαρει.Με 20 ευρω εχετε πολυ καλυτερη εμπειρια απο οτι το πραγματικο wii λογω της αναλυσης η οποια ειναι τελεια ειδικα αν εχετε καλη καρτα γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχετε να προτεινετε αλλα παιχνιδια εκτος τα παρακατω που εχω αυτη τη στιγμη πειτε μου

Καλώς ήρθες στον κόσμο του wii!

Τα παιχνιδάκια που έχεις θα τα ευχαριστηθείς!

Εγώ εχω να σου προτείνω να πάρεις και ένα οπλο-θήκη,το αυθεντικό της Nintendo(zapper λέγεται) και να δοκιμασεις τα παιχνίδια που το υποστηρίζουν όπως τα

resident evil the ombrella/darkside chronicles ,Link's Crossbow Training,The House of the Dead: Overkill.. Έχει κι άλλα σ'αυτή την κατηγορία που δε τα έχω παίξει ακόμα για να σου τα προτείνω..

Επίσης τα resident evil 4, WarioWare: Smooth Moves,Legend of Zelda: Twilight Princess,Donkey Kong jungle beat,EA playground, ice age 4,just dance,let's tap,wii play,mario strikers,mario party,tetris,penguins magadascar,excite bots trick racing,sonic sega all stars racing είναι πολύ καλά..

Έχω πιάσει κι εγώ ξανά το wii,αυτή τη στιγμή παίζω το dead rising,αν και το εχω παίξει στο ps3,στο wii μου αρέσει περισσότερο λόγω χειρισμού κι ας μην έχει τα γραφικα που έχει στο ps3!

Τα παιχνιδια που δεν έχω παίξει και θέλω να παίξω είναι τα zelda skyward sword( εχω παίξει το άλλο ζελντα),super mario galaxy 2 (εχω παίξει μόνο το 1),paper mario,conduit 2,calling,silent hill,disaster day of crisis,Castlevania Judgment,Donkey Kong country returns,klonoa,kirby,ff the Crystal bearers,wario land shake it,GoldenEye 007,the godfather,mario&sonic Olympic games,mortal kombat Armageddon,rayman Raving Rabbids tv party,rayman origins,red steel και σίγουρα κι άλλα.

Όπως βλέπεις το wii εχει πολλά αξιόλογα παιχνιδια,δε θα σταματήσει να σε εκπλήσσει όπως κι εμένα.. Ελπίζω να βοήθησα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνεχεια των εντυπωσεων μου.Εβαλα sports resort απιστευτο ειδικα το μπασκετ ping pong bowling ποδηλατο το immersion ειναι εξαιρετικο.Τωρα καταλαβαινω γιατι το wii εκανε τοσες πωλησεις.Εξαιρετικο pure fun gameplay και με την αναλυση του dolphin στην 55αρα ολα ειναι πανεμορφα.Καποια framedrops υπαρχουν και σκεφτομαι για μια αναβαθμιση της καρτας γραφικων που ειναι αρκετα αδυναμη να παιζω σε 1080p 60p ανετα.Εβαλα mario kart ενταξει και αυτο απιστευτα εθιστικο και το πως παιζεις.Ηδη εχω παραγγειλει το παρακατω:

 

http://www.gearbest.com/video-game/pp_174949.html?wid=21

 

Αν εχετε να προτεινετε αλλα παιχνιδια εκτος τα παρακατω που εχω αυτη τη στιγμη πειτε μου:

 

Untitled.png

 

Οποιος δεν εχει παιξει ποτε wii να παει να παρει τα 3 gadztakia που χρειαζονται να το χαρει.Με 20 ευρω εχετε πολυ καλυτερη εμπειρια απο οτι το πραγματικο wii λογω της αναλυσης η οποια ειναι τελεια ειδικα αν εχετε καλη καρτα γραφικων.

 

 

Τώρα θα σου το χαλάσω αλλά κάποιος πρέπει να κάνει τον απαραίτητο μ@λ@κΑ - κακό bowser εδώ και θα είμαι εγώ αυτός ο "χρήσιμος".

 

Αφού λοιπόν ενθουσιάστηκες με τα παιχνίδια και δοκίμασες κάποιες νόμιμες "trial" εκδόσεις εν ειδή ISO και σου άρεσε η εμπειρία στην 55ΑΡΑ σου ενώ εμείς οι κοινοί "θνητοί" παίζουμε με 40αρες (αν) ακόμα.

 

Μήπως ήρθε η ώρα ,λέω εγώ τώρα, να αγοράσεις ένα νόμιμο wii αν μη τι άλλο για να υποστηρίξεις αυτήν την εταιρεία που φτιάχνει τα παιχνίδια που σου άρεσαν τόσο πολύ? Για να κάνει πιο πολλές πωλήσεις δηλαδή αφού πλέον καταλαβαίνεις ΓΙΑΤΙ έκανε τόσες πολλές πωλήσεις. Και για να φτιάχνει και στο μέλλον παιχνίδια που θα απολαμβάνεις.

 

Αντί λοιπόν να πάρεις καινούργια κάρτα γραφικών για να παίζεις στην 55'' σου - πάρε και ένα wii αυθεντικό. 

 

Φθηνά είναι πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες στον κόσμο του wii!

Τα παιχνιδάκια που έχεις θα τα ευχαριστηθείς!

Εγώ εχω να σου προτείνω να πάρεις και ένα οπλο-θήκη,το αυθεντικό της Nintendo(zapper λέγεται) και να δοκιμασεις τα παιχνίδια που το υποστηρίζουν όπως τα

resident evil the ombrella/darkside chronicles ,Link's Crossbow Training,The House of the Dead: Overkill.. Έχει κι άλλα σ'αυτή την κατηγορία που δε τα έχω παίξει ακόμα για να σου τα προτείνω..

Επίσης τα resident evil 4, WarioWare: Smooth Moves,Legend of Zelda: Twilight Princess,Donkey Kong jungle beat,EA playground, ice age 4,just dance,let's tap,wii play,mario strikers,mario party,tetris,penguins magadascar,excite bots trick racing,sonic sega all stars racing είναι πολύ καλά..

Έχω πιάσει κι εγώ ξανά το wii,αυτή τη στιγμή παίζω το dead rising,αν και το εχω παίξει στο ps3,στο wii μου αρέσει περισσότερο λόγω χειρισμού κι ας μην έχει τα γραφικα που έχει στο ps3!

Τα παιχνιδια που δεν έχω παίξει και θέλω να παίξω είναι τα zelda skyward sword( εχω παίξει το άλλο ζελντα),super mario galaxy 2 (εχω παίξει μόνο το 1),paper mario,conduit 2,calling,silent hill,disaster day of crisis,Castlevania Judgment,Donkey Kong country returns,klonoa,kirby,ff the Crystal bearers,wario land shake it,GoldenEye 007,the godfather,mario&sonic Olympic games,mortal kombat Armageddon,rayman Raving Rabbids tv party,rayman origins,red steel και σίγουρα κι άλλα.

Όπως βλέπεις το wii εχει πολλά αξιόλογα παιχνιδια,δε θα σταματήσει να σε εκπλήσσει όπως κι εμένα.. Ελπίζω να βοήθησα!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις προτάσεις σου. Προχτές έβαλα πολύ πράμα να κατεβαίνει θα σας δείξω την τελική λίστα όλα πιστεύω είναι ένα και ένα. Θα τσεκάρω και αυτά που πρότεινες και είδα και το zapper αλλά περισσότεροι προτείνουν το perfect shot το πιστόλι και έχω μπερδευτεί πιο να πάρω.

Τώρα θα σου το χαλάσω αλλά κάποιος πρέπει να κάνει τον απαραίτητο μ@λ@κΑ - κακό bowser εδώ και θα είμαι εγώ αυτός ο "χρήσιμος".

 

Αφού λοιπόν ενθουσιάστηκες με τα παιχνίδια και δοκίμασες κάποιες νόμιμες "trial" εκδόσεις εν ειδή ISO και σου άρεσε η εμπειρία στην 55ΑΡΑ σου ενώ εμείς οι κοινοί "θνητοί" παίζουμε με 40αρες (αν) ακόμα.

 

Μήπως ήρθε η ώρα ,λέω εγώ τώρα, να αγοράσεις ένα νόμιμο wii αν μη τι άλλο για να υποστηρίξεις αυτήν την εταιρεία που φτιάχνει τα παιχνίδια που σου άρεσαν τόσο πολύ? Για να κάνει πιο πολλές πωλήσεις δηλαδή αφού πλέον καταλαβαίνεις ΓΙΑΤΙ έκανε τόσες πολλές πωλήσεις. Και για να φτιάχνει και στο μέλλον παιχνίδια που θα απολαμβάνεις.

 

Αντί λοιπόν να πάρεις καινούργια κάρτα γραφικών για να παίζεις στην 55'' σου - πάρε και ένα wii αυθεντικό.

 

Φθηνά είναι πλέον.

Στην αρχή είχα σκεφτεί για αυθεντικό wii στα 70 80 ευρώ. Το θέμα είναι να το πάρω να παίζω σε 480p? Ούτε σε 20αρα δεν θα φαίνεται καλά. Την Nintendo την έχω υποστηρίξει όταν αγοράζαμε μια κασέτα για το n64 30 χιλιάδες δραχμές και παλιότερα στο snes 27 χιλιάδες κάθε κασέτα τις οποίες έχω ακόμα. Να πάρω wii να το βάλω στο πατάρι με τις άλλες κονσόλες δεν μου λέει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 χιλιάδες για Ν64 δεν αγόραζες. Εκτός αν σε έκλεβαν.

Αλήθεια για πόσα χρόνια είναι η υποστήριξη αυτή?

Πάει ανάλογα με το πόσες κασέτες είχαμε αγοράσει τότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 χιλιάδες για Ν64 δεν αγόραζες. Εκτός αν σε έκλεβαν.

Αλήθεια για πόσα χρόνια είναι η υποστήριξη αυτή?

Πάει ανάλογα με το πόσες κασέτες είχαμε αγοράσει τότε?

Είχα δώσει 80000 χιλιάδες ακριβώς(ο μπαμπάς δηλαδή ήμουν 9 τότε) και είχα πάρει 50 χιλιάδες την κονσόλα n64 Pikachu edition και 30 ακριβώς είχε η pokemon Stadium 1. Αργότερα πήρα την pokemon Stadium 2 πάλι 30 χιλιάδες. Και στο snes 27 28 χιλιάδες είχαν robocop 3 smurfs. Για wii πήγαινα αλλά να το πάρω απλά για να λέω ότι έχω wii? 480p σε μεγάλη οθόνη δεν βλέπετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...