Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη εγω ενδιαφερομαι αποκλειστικα για

το wii fit plus σε συνδιασμο με το balance board, 

θελω να ρωτησω αν εναι δυνατο να χρησιμοποιησω με επιτυχια το balance board και το  Dolphin 5.

 

 

 

Αντί λοιπόν να πάρεις καινούργια κάρτα γραφικών για να παίζεις στην 55'' σου - πάρε και ένα wii αυθεντικό. 

 

Φθηνά είναι πλέον.

 

μιλας για μεταχεισμενο wii ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα δώσει 80000 χιλιάδες ακριβώς(ο μπαμπάς δηλαδή ήμουν 9 τότε) και είχα πάρει 50 χιλιάδες την κονσόλα n64 Pikachu edition και 30 ακριβώς είχε η pokemon Stadium 1. Αργότερα πήρα την pokemon Stadium 2 πάλι 30 χιλιάδες. Και στο snes 27 28 χιλιάδες είχαν robocop 3 smurfs. Για wii πήγαινα αλλά να το πάρω απλά για να λέω ότι έχω wii? 480p σε μεγάλη οθόνη δεν βλέπετε.

27.000 είχαν τα 2 stadium και με λίγο ψάξιμο το έβρισκες και φθηνότερα.

Ακόμα και έτσι μιλάμε για συγκεκριμένα παιχνίδια που ήταν πιο ακριβά γιατί είχαν και περιφερειακά μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27.000 είχαν τα 2 stadium και με λίγο ψάξιμο το έβρισκες και φθηνότερα.

Ακόμα και έτσι μιλάμε για συγκεκριμένα παιχνίδια που ήταν πιο ακριβά γιατί είχαν και περιφερειακά μέσα.

Ας μην αναλύσουμε πόσο είχαν άλλο οσο έγραψα τόσο είχαν παίζει να υπάρχουν και οι αποδείξεις κάπου.

 

Το θέμα είναι ότι μου προτείνετε να πάρω wii να το βάλω σε μεγάλη τηλεόραση να παίξω με τη ποιότητα? Αν δείτε λίγο πιο πίσω έτοιμος είχα κλείσει στα 70 να πάρω ένα και μου λένε πάνε σε Dolphin σε συνδυασμό wiimote αισθητηρα λόγω ποιότητας γραφικών.

Επειδη εγω ενδιαφερομαι αποκλειστικα για

το wii fit plus σε συνδιασμο με το balance board,

θελω να ρωτησω αν εναι δυνατο να χρησιμοποιησω με επιτυχια το balance board και το Dolphin 5.

 

 

 

μιλας για μεταχεισμενο wii ε?

Θα δουλεψει κανονικά το balance board με Dolphin ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην αναλύσουμε πόσο είχαν άλλο οσο έγραψα τόσο είχαν παίζει να υπάρχουν και οι αποδείξεις κάπου.

 

Το θέμα είναι ότι μου προτείνετε να πάρω wii να το βάλω σε μεγάλη τηλεόραση να παίξω με τη ποιότητα? Αν δείτε λίγο πιο πίσω έτοιμος είχα κλείσει στα 70 να πάρω ένα και μου λένε πάνε σε Dolphin σε συνδυασμό wiimote αισθητηρα λόγω ποιότητας γραφικών.

 

 

Όντως δεν χρειάζεται ανάλυση. Δεν είχαν τόσο οι κασέτες του Ν64.

Δεν σου πρότεινα τίποτα. Έγραψα απλά να διορθώσω τις τιμές αλλά και να ρωτήσω για πόσα χρόνια μας καλύπτουν οι αγορές του Ν64 για το οποίο και δεν πήρα απάντηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δεν χρειάζεται ανάλυση. Δεν είχαν τόσο οι κασέτες του Ν64.

Δεν σου πρότεινα τίποτα. Έγραψα απλά να διορθώσω τις τιμές αλλά και να ρωτήσω για πόσα χρόνια μας καλύπτουν οι αγορές του Ν64 για το οποίο και δεν πήρα απάντηση.

 

 

Είναι από τις περιπτώσεις που θα ευχόσουν να ασχολούνταν οι Nintendo Ninjas ώστε να αποδείξει ο φίλος πως απέκτησε για κάθε iso το πρωτότυπο παιχνίδι αντίστοιχα.

 

@ Heybro : Να ξέρεις πως κανένας emulator δεν είναι ίδιος με το "real thing". Και πως τα παιχνίδια που γίνονται emulated ΔΕΝ φτιάχτηκαν για 1080p "ανισοτροπικ " και λοιπά. Για 480p τηλεόραση φτιάχτηκαν ΛΑΜΠΑΤΗ προφανώς δεν φτιάχτηκαν για φρικτές lcd με φρικτό scaling.

 

Για παράδειγμα κανένα winUAE δεν είναι ίδιο με πραγματική amiga. Να την βλέπεις να την ακούς να φορτώνει από δισκέτα ρε φίλε.

Και σίγουρα με μια CRT είναι πολύ ανώτερη εμπειρία από κάθε Oled, lcd, 4k και λοιπά, (για την συγκεκριμένη χρήση).

 

Σε τελική αυτή είναι η χάρη τους. 

 

Ok bro?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δεν χρειάζεται ανάλυση. Δεν είχαν τόσο οι κασέτες του Ν64.

Δεν σου πρότεινα τίποτα. Έγραψα απλά να διορθώσω τις τιμές αλλά και να ρωτήσω για πόσα χρόνια μας καλύπτουν οι αγορές του Ν64 για το οποίο και δεν πήρα απάντηση.

http://www.ninty.gr/archive/index.php/t-12614.html

Είναι από τις περιπτώσεις που θα ευχόσουν να ασχολούνταν οι Nintendo Ninjas ώστε να αποδείξει ο φίλος πως απέκτησε για κάθε iso το πρωτότυπο παιχνίδι αντίστοιχα.

 

@ Heybro : Να ξέρεις πως κανένας emulator δεν είναι ίδιος με το "real thing". Και πως τα παιχνίδια που γίνονται emulated ΔΕΝ φτιάχτηκαν για 1080p "ανισοτροπικ " και λοιπά.

 

Για παράδειγμα κανένα winUAE δεν είναι ίδιο με πραγματική amiga. Να την βλέπεις να την ακούς να φορτώνει από δισκέτα ρε φίλε.

Και σίγουρα με μια CRT είναι πολύ ανώτερη εμπειρία από κάθε Oled, lcd, 4k και λοιπά.

 

Σε τελική αυτή είναι η χάρη τους.

 

Ok bro?

Ναι σίγουρα πάω να βάλω n64 στην μεγάλη τηλεόραση να παίξω. Η καλύτερα σε δίνω 70 ευρώ που έχει ένα μεταχειρισμένο wii με αρκετά παιχνίδια να το βάλεις σε 55αρα να δω πόσο θα αντέξεις να παίξεις μέχρι να το πετάξεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ninty.gr/archive/index.php/t-12614.html

Ναι σίγουρα πάω να βάλω n64 στην μεγάλη τηλεόραση να παίξω. Η καλύτερα σε δίνω 70 ευρώ που έχει ένα μεταχειρισμένο wii με αρκετά παιχνίδια να το βάλεις σε 55αρα να δω πόσο θα αντέξεις να παίξεις μέχρι να το πετάξεις.

 

 

Για αυτό το λόγο έχω το N64 μου σε crt.. Έχω δύο μάλιστα crt. Ένα για κάθε μηχάνημα (A600 το άλλο).

 

Βέβαια εσύ δεν έχεις συνειδητοποιήσει τι σου λέμε. Είπαμε καλοί οι emulator για μηχανήματα που με το ζόρι βρίσκεις πλέον ή και αδύνατον και άλλο για μηχάνημα που πας τώρα στα ράφια και ίσως το βρεις - ή αν μην γελοιωδώς από αγγελία. 

 

Σαν να μου λες κάτι αντίστοιχο για x360/ps3 και καλά για full 1080p.

 

Ξέρεις πως λέγεται αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό το λόγο έχω το N64 μου σε crt.. Έχω δύο μάλιστα crt. Ένα για κάθε μηχάνημα (A600 το άλλο).

 

Βέβαια εσύ δεν έχεις συνειδητοποιήσει τι σου λέμε. Είπαμε καλοί οι emulator για μηχανήματα που με το ζόρι βρίσκεις πλέον ή και αδύνατον και άλλο για μηχάνημα που πας τώρα στα ράφια και ίσως το βρεις - ή αν μην γελοιωδώς από αγγελία.

 

Σαν να μου λες κάτι αντίστοιχο για x360/ps3 και καλά για full 1080p.

 

Ξέρεις πως λέγεται αυτό?

Δηλαδή μου λες να πάω να αγοράσω crt μα πάρω wii και να το βάλω εκεί? Crt τηλεόραση έχω να δω από το 2009. Γιατί να χαλάσω τα μάτια μου να παιξω wii σε 55αρα όπως είπαν πριν τα παιδιά που με πρότειναν Dolphin? Για τα παιχνίδια μπορώ να τα βρω αυθεντικά από φίλους να τα ριπαρω αλλά για πιο λόγο? Λογικά θέλετε να παω να βάλω γυαλια με τα 480p του wii ενώ μπορώ να το απολαύσω σε τέλεια ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως έπαιξα τελευταία αρκετά παιχνίδια wii (Dead Space, Pandora's Tower, Sin & Punishment, Red Steel, Another Code R, No More Heroes, Tales of Symphonia κ.α.) σε 47αρα fullhd και δε μου βγήκαν τα μάτια. Αν ρυθμίσεις καλά την οξύτητα (ίσα που να καθαρίσει η θολούρα) τουλάχιστον μια χαρα αξιοπρεπώς παίζεις. Ειναι καλυτερα μέσω του dolphin? Σίγουρα! Αλλά όχι ότι θα σου βγουν και τα μάτια από κανονικό Wii.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πάντως έπαιξα τελευταία αρκετά παιχνίδια wii (Dead Space, Pandora's Tower, Sin & Punishment, Red Steel, Another Code R, No More Heroes, Tales of Symphonia κ.α.) σε 47αρα fullhd και δε μου βγήκαν τα μάτια. Αν ρυθμίσεις καλά την οξύτητα (ίσα που να καθαρίσει η θολούρα) τουλάχιστον μια χαρα αξιοπρεπώς παίζεις. Ειναι καλυτερα μέσω του dolphin? Σίγουρα! Αλλά όχι ότι θα σου βγουν και τα μάτια από κανονικό Wii.

 

 

Ναι λες και το θέμα είναι η ποιότητα γραφικών, ή αν θα του βγουν τα μάτια στην 55άρα (πόσο έκανε?) και κολλάμε σε αυτά ή στα πόσο 50 - 70 ενός μτχ. wii.

 

Να ναι είναι καλά τα "δωρεάν" iso.... να πάρουμε  έτσι παίρνουμε και 80άρα.

 

Σιγά μην μπούμε και στον κόπο να κάνουμε "rip" και τα νόμιμα αποκτημένα παιχνίδια μας. ε?

 

Ανακατεύομαι... 

 

1878-cb81415ef91904b92f62f9f895ba7f58.jp

Επεξ/σία από Steve_Sheep
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, αφού μου έβαλες και θέμα που γράφει ο καθένας τις τιμές που νομίζει ότι θυμάται δεν έχω κάτι άλλο να πω.

Έχεις δίκιο.

 

 

P70222-004515.jpg

 

 

2 μήνες μετά την κυκλοφορία του Ocarina Of Time.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω τα pokemon Stadium. 29990 είχαν αυτά 100% 80χιλιαδες είχαμε δώσει(ας είναι καλά οι γονείς) για n64 pokemon Edition μαζί με Stadium 1. Το κατά ευχαριστήθηκα όμως άπειρες ώρες λιώσιμο με φίλους. Μόλις είχε βγει το είχα πάρει από jumbo στο carefour τότε είχε το κανονικό με το resident evil πιο φθηνά όμως. 15 χιλιάδες είχα δωσει για κασέτα game boy κοκκινη να φανταστείς την έβαζα στον ανταπτορα και έπαιζα εκεί. Και το Stadium 2 μόλις βγήκε το πήρα 30χιλιαρικα και αυτό.

 

Για το snes robocop 3 smurfs 27 χιλιάδες η κάθε μία 100% σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μήνες μετά την κυκλοφορία του Stadium 2.

 

P70222-0208301.jpg

 

 

Βέβαια από το "τα παιχνίδια του Ν64 είχαν 30 χιλιάδες" φτάσαμε στο "το Pokémon Stadium είχε 30 χιλιάδες".

Ακόμα φυσικά δεν μάθαμε για πόσα χρόνια μας καλύπτουν οι αγορές στο Ν64.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μήνες μετά την κυκλοφορία του Stadium 2.

 

P70222-0208301.jpg

 

 

Βέβαια από το "τα παιχνίδια του Ν64 είχαν 30 χιλιάδες" φτάσαμε στο "το Pokémon Stadium είχε 30 χιλιάδες".

Ακόμα φυσικά δεν μάθαμε για πόσα χρόνια μας καλύπτουν οι αγορές στο Ν64.

Αυτες που πήρα εγώ έκαναν 30χιλιαδες οπότε δεν έγραψα κάτι λάθος. Εσύ γράφεις λάθη από την αρχή. Για το άλλο που λέτε εφόσον ποτέ δεν έχετε κατεβάσει κάποιο τραγούδι ταινία παιχνίδι σειρά εφαρμογή μπορείτε να μιλάτε αλλιώς αυτό λεγετε υποκριτική νομίζω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...