Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Heybro είπε

Wiimote με nunchuck και sensora θα σου βγουν 20 ευρώ όλα μαζί.

επειδη με ενδειαφερει και εμενα, μπορεις να νεβασεις ενα σχετικο λινκ?

και αν ξερεις κανενα συμβατο bluetooth adapter για το pc, ευχαριστω

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Heybro είπε

Με αυτά θα είστε κομπλέ 

imageproxy.png
Screenshot_20180201-162408.png

imageproxy (1).png

Το wiimote αυτο κανει στανταρ; στο λεω γιατι το ψαχνω το θεμα και εχω διαβασει οτι οι κινεζιες εχουν προβληματα συμβατοτητας με το dolphin. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pollop είπε

Το wiimote αυτο κανει στανταρ; στο λεω γιατι το ψαχνω το θεμα και εχω διαβασει οτι οι κινεζιες εχουν προβληματα συμβατοτητας με το dolphin. 

Το έχω 1 και χρόνο κοντά δουλεύει άψογα με τον σένσορα. 

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας :) Καιρό σκεφτόμαι να πάρω το Just Dance (ποιο δεν ξέρω) νομίζω ήρθε η ώρα! Και ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται κάποιο επιπλέον εξάρτημα. 🙄 Εσείς το έχετε παίξει, αξίζει; Επίσης ποιο άλλο παιχνίδι θα προτείνατε; Ασχολούμαι ελάχιστα με το gaming, οπότε δεν έχω βρει τι ακριβώς μαρέσει. 

Επεξ/σία από Praetorian
edited out: ερωτήσεις για torrents
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ps3 μάρεσε ως παιχνίδι έχει πλάκα και παίζεται και τετραπλό αν λάχει.

Θα πρότεινα No More Heroes αλλά δεν έχει γεράσει και πολύ καλά. Είναι ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

wii (νέος κάτοχος)

καλησπέρα,

είμαι νέος κάτοχος wii και πήρα ένα softmoded, η απορία που έχω είναι αν τα χαλάκια παίζουν σε όλα τα games ή συγκεκριμένα; υπάρχει κάπου κάποια λίστα με το που παίζει το κάθε χαλάκι; έχω βρει https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F163162975929, σε ποια παιχνίδια θα κάνει; κι αν έχετε να προτείνεται κάποιο δεκτό. μια δεύτερη ερώτηση είναι αν έχει δοκιμάσει κάποιος αυτό τον μετατροπές hdmi; https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F173628122293 .

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα χαλια υποθετω μονο σε παιχνιδια που το υποστηριζουν, αυτο στο λεω χωρις σιγουρια, για τον μετατροπεα τωρα, τσιμπα τον αμεσα, εχω τον ιδιο και υπαρχει μεγαλη διαφορα στην ποιοτητα της εικονας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι νομίζω είναι σε συγκεκριμένα παιχνίδια τα χαλακια αυτά για χορό και είδος γυμναστικής. Τον ανταπτορα να τον αγοράσεις τον αγόρασα κι εγώ αλλά ακόμη να τον βάλω εγώ έχω την σανίδα την ζυγαριά αν την βρεις οικονομικά αγόρασε την εγώ την είχα πάρει πρίν χρόνια όταν βγήκε 100 κάτι αλλά τώρα μεταχειρισμένη μπορείς να την βρεις και κάτω από 50. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζυγαριά που είναι σαν σανίδα  wii fit δεν θυμάμαι ακριβώς πώς λέγεται αλλά ναι αξίζει αν την βρεις οικονομικά έχει αρκετά παιδί αν έχει και το cd που ερχόταν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γειά σας παιδιά.

 

Μια ερώτηση για τους ειδικούς. Έχω softmoded wii και παίζω τα wbfs image δισκάκια από τον usb δίσκο με τον usbloader_gx. Πρόσφατα βρήκα μια μεγάλη συλλογή από wad αρχεία/παιχνίδια και αναρωτιέμαι μήπως γίνεται να τα παίζω από τον usb δίσκο αντί να τα εγκαθιστώ στη μνήμη μέσω της SD κάρτας. Τόσο γιατί είναι περιορισμένη η μνήμη του Wii, όσο και γιατί θέλει συνέχεια εγκατάσταση/απ'εγκατάσταση των αρχείων για να δοκιμάσεις ένα ένα (συνέπεια του προηγούμενου). Ενώ αν μπορώ αντιγράφοντάς τα στον usb δίσκο να τα βλέπω και να τα παίζω όλα όπως τα αρχεία των dvd, τότε θα ήταν πολύ βολικό. Ειδικά μιας και είναι πάρα πολλά.

 

Ευχαριστώ για τυχόν βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα wad ειναι το αρχειο που κυκλοφορει στο νετ με ολα τα παιχνιδια της virtual console; αν ναι μην μπεις στον κοπο γιατι ειναι αμερικανικα και δεν τρεχουν σε ευρωπαικο wii

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...