Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OSS 117: Le Caire, nid d'espions

 

και

 

OSS 117: Rio ne répond plus

 

Γαλλικές (προφανώς), σατιρίζουν τις ταινίες του James Bond, αρκετά αστείες-γελοίες και τρελή μορφάρα ο πρωταγωνιστής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κοιτα, και για εμενα το Reqiuem ειναι ενα 5/10 (η χειροτερη ταινια του imo)

 

Όπως είπα, αυτό μου φαίνεται πιο λογικό. Δηλαδή μπορώ να καταλάβω γιατί να μην αρέσει καθόλου σε κάποιον μια τέτοια ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bscyb, η πιο άκυρη βαθμολόγηση-κριτική που έχω δει. Το Scream 4 καλύτερο από το πρώτο και το Requiem for a dream μια συνηθισμένη ταινία. Ειδικά αυτό το τελευταίο, μου φαίνεται αχώνευτο. Πιο λογικό θα μου φαίνονταν αν τη μισούσες και της έβαζες πολύ χαμηλή βαθμολογία (όπως συμβαίνει σε πολλούς). Αλλά να σου φανεί πεζή-μια από τα ίδια ταινία...

 

Συμφωνώ για το Lucky Number Slevin.

λόγος να τη μισήσω δεν υπάρχει δεν λέω καλή είναι η ταινία αλλά επειδή όλο άκουγα από φίλους και διάβαζα σε forums ότι είναι ταινιαρα είπα να κάτσω να την δω και δεν μου έκανα μεγάλη εντύπωση ούτε έμεινα μαλάκας όταν τελείωσε.

Όσων αφορά το scream 4 τι να πω μου άρεσε περισσότερο από τα αλλά μάλλον επειδή είχε ποιο πολλές δολοφονίες και ενώ στα αλλά 3 πάντα υποπτευόμουν ποιος μπορεί να κρύβεται πίσω από τη μάσκα εδώ δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι ήταν αυτοί οι 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λόγος να τη μισήσω δεν υπάρχει δεν λέω καλή είναι η ταινία αλλά επειδή όλο άκουγα από φίλους και διάβαζα σε forums ότι είναι ταινιαρα είπα να κάτσω να την δω και δεν μου έκανα μεγάλη εντύπωση ούτε έμεινα μαλάκας όταν τελείωσε.

Όσων αφορά το scream 4 τι να πω μου άρεσε περισσότερο από τα αλλά μάλλον επειδή είχε ποιο πολλές δολοφονίες και ενώ στα αλλά 3 πάντα υποπτευόμουν ποιος μπορεί να κρύβεται πίσω από τη μάσκα εδώ δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι ήταν αυτοί οι 2

 

Κοιτα γενικοτερα οταν ακουμε οτι μια ταινια ειναι καλη ή κακη ειμαστε προκατελειμενοι πριν καλα την ξεκινησουμε. Ειδικα οταν μας χτυπανε συνεχως οτι κατι ειναι καλο, αντι να αφεθουμε στην θεαση τις ταινιας και να επιτρεψουμε να μας συμεπαρει με το περιεχομενο και τα μνματα που περναει, συνεχως συνειδητα και υποσεινηδητα ψαχνουμε γιυτο το καλο που μας λενε και ετσι χανεται το νοημα... Μην το κανεις αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν αυτός ο στόχος της ταινίας, γι' αυτό.

 

Σωστός! Γενικά ο σκοπός της συγκεκριμένης ταινίας δεν είναι να *αρέσει* αλλά να *ταράξει*/ *προβληματίσει*. Όχι με κάποια σκηνή κορύφωσης για να σε αφήσει μαλάκα όπως λέει ο bscyb, αλλά με όλη την ταινία που φανερώνει την κατάντια των εξαρτημένων χρηστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

if.jpg

 

Απίστευτα περίεργη (αλλά καλή κιόλας) ταινία...

Ντεμπούτο και του Malcolm McDowell στον κινηματογράφο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον περιμενε να δει περισσοτερα και μεγαλυτερα boobs οπως ειχε το trailer

χαχαχα ηταν λιγο καμένη σε καποιες φάσεις!

ο τζάστιν ηταν που με απογοήτετυσε!

σκηνες με γελιο: λίγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

La Moustache

 

MV5BMTk1OTUwODY3OF5BMl5BanBnXkFtZTcwNjYwOTkzMQ@@._V1._SX355_SY500_.jpg

 

Cenrte plot. Ενας αντρας ξυριζει το μουστακι του, και δεν παιρνει καμμια απολυτως αντιδραση, ωσπου του λενε οτι δεν ειχε αφησει ποτε μουστακι.

 

Του παιζουνε ολοι γυρω του ενα παιχνιδι, η πολυ απλα εχει ξεφυγει? Τι συμβαινει? Ειναι τρελλοι αυτοι οι παλιο-Γαλλοι με τις εκκεντρικες τους ταινιες, ειναι αυτο που συμβαινει! Πολυ ωραια και διαφορετικη Ταινια. Χαιρομαι που θυμυθηκα μετα απο τοσο καιρο πως πρεπει να την δω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...