Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Dream Home

 

Νεο Κινεζικο* slasher drama (οσο περιεργο κι αν ακουγεται) με μια κοπελα που προκειμενου να καταφερει να κανει το ονειρο της πραγματικοτητα, δηλαδη ν' αγορασει ενα διαμερισμα με θεα στη θαλασσα, κι αφου ολες οι αλλες προσπαθειες αποτυγχανουν, αρχιζει και σκοτωνει ολους τους πιθανους αγοραστες ωστε να κατεβασει την τιμη του διαμερισματος. Οχι κακο, σιγουρα καλες ερμηνειες και σχετικα ικανοποιητικα εφε, αλλα τελικα δεν εδεσε και τοσο το γλυκο, δεν καταφερε να με τραβηξει και να μου μεταφερει εντονα συναισθηματα εκτος αυτου της αηδιας, που κι αυτο ομως δεν ειχε ομως την γοητεια που θα επρεπε να εχει, οπως σε αλλες πιο επιτυχημενες ταινιες.

 

6+/10

 

ΥΓ. Κανενα horror της προκοπης φετος ε; δηλαδη απο 7 στα 10 και πανω... μενει να δω το I spit on your grave.

 

*To Hong Kong θεωρειται αλλη χωρα απο την Κινα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ To And Soon The Darkness ειναι αξιοπρεπεστατο remake.

Δε με ικανοποιησε το σεναριο. Βλεπεται ανετα παντως.

 

And Soon the Darkness

 

Νεο horror με πολυ ομορφη φωτογραφια (μπολικα τοπια απο Αργεντινη), ικανοποιητικες ερμηνειες και σχετικα καλη σκηνοθεσια. Παρολαυτα, προβλεψιμο, ρηχο, ψιλοαδιαφορο, κοινοτυπο σεναριο. Θα μπορουσε να ηταν καλο.

 

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ A.ok.Ειναι remake οποτε δεν μπορουσαν να γινουν και πολλες αλλαγες στο σεναριο.Ακολουθει την πεπατημενη των 70's.Το Ηeartless το ειδες??Τσεκαρε και αυτο βεβαια που ειναι στα κορυφαια του ειδους: http://www.imdb.com/title/tt0082933/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ A.ok.Ειναι remake οποτε δεν μπορουσαν να γινουν και πολλες αλλαγες στο σεναριο.Ακολουθει την πεπατημενη των 70's.Το Ηeartless το ειδες??Τσεκαρε και αυτο βεβαια που ειναι στα κορυφαια του ειδους: http://www.imdb.com/title/tt0082933/

Ναι, λογικο. Το ιδιο και με το The Crazies, που τελικα μαλλον ειναι το καλυτερο horror της χρονιας, αν και δε με εντυπωσιασε παλι γι' αυτο το λογο (ειμαι σιγουρος οτι το αρχικο ηταν πρωτοτυπο για την εποχη του). Το heartless οχι ακομα, το εχω ομως εδω και καποιο καιρο στα υποψιν. Σημερα θελω να δω το Die Fremde, κι εχω αρκετα ψηλες προσδοκιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτη ταινία της χρονιάς, Black Swan. Μακάρι όλες οι ταινίες του 2011 να εντυπωσιάζουν το ίδιο (one can always hope.. :P)

Επεξ/σία από Kasrith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Full Metal Jacket

Ντάξει η φωτογραφία μου θύμισε κάτι από Sergio Leone.

Μου άρεσε που αν και war movie δεν βλέπεις τίποτα epic battles αλλά τις λεπτομέριες.

Δε κουράζει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The secret in their eyes, δεν θυμαμαι τον ισπανικο τιτλο. Το περσυνο, το αργεντινικο. Νταξει, η υπερεκτιμηση της υπερεκτιμησης ω υπερεκτιμηση. Κουραστικο σαν δραμα, ανυπαρκτο σαν αστυνομικο, δεν πετυχε σε τιποτα απο τα 2. Αν ειναι να λεμε καλα λογια σε οτιδηποτε απλα δεν εχει μπαμ μπουμ και δεν ειναι Αμερικανικο, δενεχει νοημα

 

Δεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...