Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες βραδυ το REC. Δεν το περιμενα τοσο καλο και ειχε μερικες σκηνες που σιαχτηκα πραγματικα. 9/10 για ταινια τρομου απο εμενα.

 

Βαζω να δω τωρα το Princess Mononoke και ελπιζω να μην με παρει ο υπνος απο την κουραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χθες βραδυ το REC. Δεν το περιμενα τοσο καλο και ειχε μερικες σκηνες που σιαχτηκα πραγματικα. 9/10 για ταινια τρομου απο εμενα.

 

Βαζω να δω τωρα το Princess Mononoke και ελπιζω να μην με παρει ο υπνος απο την κουραση.

 

Μιας και το 'χεις πρόσφατο το REC, δες σύντομα και το 2. Το πρώτο με ταρακούνησε με όλη την σημασία της λέξης.

 

Μερικές που είδα τις τελευταίες 2 εβδομάδες:

 

6 Sauna Ωραίο στόρι. Περίμενα καλύτερη υλοποίηση.

8 Despicable me Συμπαθητικό.

4 The Hole (2009) Ξεκινάει καλά, αλλά στην πορεία χάνει αρκετά.

3 The Crossing Guard Αρκετά βαρετή.

5 Dead Snow Αν δεν είχε χιόνια, θα έπαιρνε την μισή βαθμολογία.

4 The Fourth Kind Με λίγα λόγια, εξωγήινος εξορκιστής. Το περίμενα πολύ καλύτερο.

9 Crimen ferpecto Η καλύτερη ταινία που είδα τώρα τελευταία. Ευχαριστώ τους timekeeper και christiana78.

8 Devil Αρκετά καλή ταινία τρόμου.

5 Dream Home Πολύ μέτρια.

8 Hachiko: A Dog's Story Δυνατή ταινία, για όλη την οικογένεια.

4 Rampage Ταινία της μισής ώρας, την κάνανε να κρατάει 80 λεπτά.

6 Phone Booth Ωραία περιπέτεια.

6 La haine Την περίμενα πολύ καλύτερη.

6 A Christmas Carol Το τέλος το βρήκα πολύ απότομο και πρόχειρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i saw the devil 2010...

eeeeeeeeeeeeepooooooooooooooosssssssssssss

 

http://www.imdb.com/title/tt1588170/

 

[οχι για πολλους]

[πιθανον οσοι εχετε δει το old boy θα το μισησετε...]

 

 

the man from nowhere 2010

heavy dorama

με υπεροχες σκηνες χορογραφημενου ξυλοδαρμου με ενα αρμονικο βιαιο τελος...

 

http://www.hancinema.net/korean_movie_The_Man_From_Nowhere.php

 

 

both korean

 

πλακα στην πλακα

ο κορεατικος κινηματογραφος σκοτωνει τωρα τελευταια...

 

Merry Xmas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Για πες λιγα παραπανω για το I Saw The Devil.Εχει αρκετη βια?Ωμη,στυλιζαρισμενη,εχει σεξουαλικη βια?Βλεπω ειναι 140 λεπτα.wtf.Εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερο απο το Oldboy.Βασικα αν το δω θα το δω μονος.Εξαρταται απο τις απαντησεις σου για αν το θα το δει και η γυναικα.(Χλωμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον μαχαιροβγαλτη του οικονομίδη, 7/10, ενδιαφέρουσα ταινία, αλλά όχι τόσο δυνατή όσο οι 2 πρώτες του. Αυτή τη φορά βασίζεται περισσότερο στην εικόνα και λιγότερο στους διαλόγους ή στην υπόθεση και διαλέγει ένα θέμα που είναι πιο ιδιαιτερο.

ε ενταξει οπως λεει και ο οικονομιδης το θεμα δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο ειναι ενα απλο ερωτικο τριγωνο που συμβαινει παντου.

οποιος περιμενει να δει το γνωστο σινεμα του γιαννη παντως θα απογοητευτει γιατι εχει κανει μια στροφη και δεν υπαρχει αυτη η εντονη λεκτικη βια σε τοσο μεγαλο βαθμο οσο στις 2 προηγουμενες του.

δειτε εδω τη συζητηση του γιαννη οικονομιδη και βαγγελη μουρικη με το κοινο του 04 ΤΗESS short FILM festival 2010 το οποιο καλυψα εγω οπτικοακουστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i saw the devil 2010...

eeeeeeeeeeeeepooooooooooooooosssssssssssss

 

http://www.imdb.com/title/tt1588170/

 

[οχι για πολλους]

[πιθανον οσοι εχετε δει το old boy θα το μισησετε...]

 

αυτό δε το κατάλαβα. Χωρίς να δώσεις spoilers για το "saw the devil" τι εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Για πες λιγα παραπανω για το I Saw The Devil.Εχει αρκετη βια?Ωμη,στυλιζαρισμενη,εχει σεξουαλικη βια?Βλεπω ειναι 140 λεπτα.wtf.Εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερο απο το Oldboy.Βασικα αν το δω θα το δω μονος.Εξαρταται απο τις απαντησεις σου για αν το θα το δει και η γυναικα.(Χλωμο)

 

γυναικα καλυτερα να μην το δει γιατι δεν θα ξαναβγει στον δρομο

εχει λιγο gore + λιγο βια απο ολα τα ειδη + παρα πολυ εντονο δραμα

 

 

αυτό δε το κατάλαβα. Χωρίς να δώσεις spoilers για το "saw the devil" τι εννοείς?

 

δες τους πρωταγωνιστες και δες και τους ρολους τους

θα καταλαβεις οτι αυτος που εκανε τον oldboy και τον συμπαθησατε

θα δειτε οτι τωρα κανει τα αισχη σαν δολοφονος...

 

γενικα εγω δεν καταλαβα καν πως περασε η ωρα

ηταν τοσο καλη με πολλες ανατροπες και πολλα κεφαλαια...

 

το σχολιο μου για την ταινια ειναι:

 

 

 

δεν θα το πω γιατι θα καταλαβεται ενα μερος της

 

:-p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wrong Turn 2

 

Μετριο, χωρις κατι που να μην εχουμε ξαναδει, horror splatter, που δεν γινεται καθολου τρομακτικο, εχει μετριες ερμηνειες, καλουτσικη σκηνοθεσια, μια οκ μουσικη επενδυση, σχεδον ενδιαφεροντα τοπια. Με λιγη θεληση βλεπεται, σε αντιθεση (συμφωνα με οσα εχω ακουσει δηλαδη) με το 3ο της σειρας.

 

5/10

 

ΥΓ. Γιατι πρεπει παντα οι παραμορφωμενοι να ειναι κανιβαλοι;; Εκτος του Elephant man.

 

And Soon the Darkness

 

Νεο horror με πολυ ομορφη φωτογραφια (μπολικα τοπια απο Αργεντινη), ικανοποιητικες ερμηνειες και σχετικα καλη σκηνοθεσια. Παρολαυτα, προβλεψιμο, ρηχο, ψιλοαδιαφορο, κοινοτυπο σεναριο. Θα μπορουσε να ηταν καλο.

 

6/10

 

Winter's Bone

 

Μια ταινια για την οποια δε θα ελεγα οτι ειχα χαμηλες προσδοκιες. Τελικα, μερικως, δεν απογοητευτηκα. Σιγουρα η ηθοποιια ειναι αξιομνημονευτη, και οχι μονο το μερος της Jennifer Lawrence(εγω απηλαυσα ιδιαιτερα την ηθοποιο που παιζει νομιζω και στο Breaking Bad... δε βρισκω πως τη λενε). Τρομερη δουλεια στην φωτογραφια, η καλυτερη country style που εχω δει, και η σκηνοθετιδα (2η ιδιαιτερα καλη ταινια της χρονιας απο female director*) εκανε εξαιρετικη. Ενδιαφερουσα υποθεση, με κουρασε καπως η εξελιξη. Οχι πολυ, αλλα αρκετα για να μην πιασει, ας πουμε, το 8. Τα καλυτερα παντως ερχονται στο τελος της. Απο αποψη εξελιξης αλλα και πλανων

τρομερη η σκηνη στην λιμνη

. Το σεναριο μου θυμισε (στον κορμο του) το επισης φετινo, Αυστραλιανο Crime Drama, Animal Kingdom, το οποιο θεωρω καπως καλυτερο.

 

7+/10

 

The Kids are All Right

 

*H δευτερη, που ελεγα. Αρχικα ενθουσιασμος-γελιο-μεγαλο ενδιαφερον, επειτα δραμα-ειρωνειες-συγκινηση, οχι τεραστια αλλα σιγουρα εμφανης ικανοποιηση. Παροτι μαλλον δε συμπαθω και τοσο την Julianne Moore, ηταν, οπως ολοι τους, καλη. Το σεναριο φαινεται ιδιαιτερα ελκυστικο με την βοηθεια της αντισυμβατικοτητας του, καταφερνει να προσεγγισει το θεμα (ή τα θεματα) εξυπνα, ενω δε χρειαζεται να κανει αμεσα καποιο κοινωνικο σχολιο, καθως ολα φαινονται μεσω της απλης παρακολουθησης των χαρακτηρων και των μεταξυ τους σχεσεων. Επιπλεον επιτυχια υπαρχει και στο αστειο αλλα στο συγκινησιακο παρτ, περισσοτερο στο αστειο, θα ελεγα. Στο τελευταιο μισαωρο πεφτει ελαφρως, κι αυτο γιατι -κατα την ποτε ταπεινη αποψη μου- γινεται πιο συμβατικο/συνηθισμενο, χωρις να χανει τελειως αυτο το στοιχειο. Οπως και να 'χει, απο τα καλυτερα του 2010.

 

 

7.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...