Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο σοκολοτοειδή, μπύρες (αυτές τις Grafenwalder) και ελληνικά κρασιά που είναι πολύ καλά για την τιμή τους. Τίποτα άλλο (εκτός φυσικά των επωνύμων προϊόντων που έχει). Δεν αξίζουν ούτε τη χαμηλή τιμή που έχουν τα υπόλοιπα προίόντα του Lidl (τα σαπούνια-απορρυπαντικά του δεν καθαρίζουν καν, δε συζητάω για τρόφιμα που είναι έως και επικίνδυνα με τη χαμηλή ποιότητα και τα συντηρητικά που τα διακρίνουν).

 

...Tί μας λες βρε μεγκάλε. Καμμιά ανάλυση απ' το Γενικό Χημείο Του Κράτους, ΕΧΕΙΣ να μας παρουσιάσεις; 'Ή καμμιά αναφορά της Υγειονομικής Υπηρεσίας; Έστω να μας πεις ότι έχεις ακούσει/διαβάσει περί τέτοιας βρε παιδί μου, κι ας μην έχεις στοιχεία. Διότι αν απλά παραθέτεις την προσωπική σου δοξασία, ξέρεις τί έκανε η Φατμέ στ' αλώνι (=...το ίδιο που έκανε κι φοράδα στο Γενί-Τζαμί).

Περί δε παραθέσεων, παραθέτω εαυτόν από τότε που ανοίξανε (καμμιά 15άρα χρόνια), και ΜΙΑ ΧΑΡΑ υγιής είμαι έχοντας έκτοτε καταναλώσει άπειρες ποσότητες απ' τα "έως επικίνδυνα" προϊόντα του.

Μη πω ότι γράφω και καλύτερα.

 

 

Πχ από lidl δε ψωνίζω ΥΓΡΑ απορρυπαντικά και παγωτά , είναι ΑΠΑΙΣΙΑ.

....ρε, μήπως τρως τ' απορυπαντικά και ρίχνεις τα παγωτά στο πλυντήριο; :P

(....γούστα ρε Death, αλλά πχ το 2λιτρο "κρέμα με ολόκληρα κομμάτια καρύδια" του, το βρίσκω ΕΞΑΙΣΙΟ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να εισαι ο πρωτος αντρας που βλεπω να λεει κατι αναλογο. ειμαι συγκινιμενη :cry:

 

Σε λίγο θα με βγάλεις και GAY. Δεν είμαι.

 

---------- Προσθήκη στις 16:47 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:42 ----------

 

 

 

....ρε, μήπως τρως τ' απορυπαντικά και ρίχνεις τα παγωτά στο πλυντήριο; :P

(....γούστα ρε Death, αλλά πχ το 2λιτρο "κρέμα με ολόκληρα κομμάτια καρύδια" του, το βρίσκω ΕΞΑΙΣΙΟ)

 

Και επίσης η εξάδα τα ξυλάκια με το αμύγδαλο. Καλύτερα κι από μάτζικ.

 

Αυτά που έχω δοκιμάσει είναι τα χωνάκια,σάντουιτς και μια άλλη μλκ που δε τη θυμάμαι. Μου φάνηκαν υπερβολικά γλυκά...Σόρρυ αν όντως είναι καλά τα οικογενειακά δε το ξέρω και δε πρόκειται να το επιχειρήσω πάλι.Μόνο που τα σκέφτομαι παθαίνω διαβήτη. :P. Αλήθεια, εκείνα τα λιπαντικά W5 τα αγοράζει κανείς; Πάντα κάνω πλάκα με όποιον πάω εκεί κ τα βάζω στο καροτσάκι (φυσικά έπειτα τα βγάζω) και καλά ότι θέλω για το αυτοκίνητο κ όταν βλέπω τη φάτσα τους μου φτιάχνει η μέρα.Στυλ, "είσαι πειραγμένος ρε μλκ, θα βάλεις τέτοια λάδια στο αυτοκίνητο;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Περί δε παραθέσεων, παραθέτω εαυτόν από τότε που ανοίξανε (καμμιά 15άρα χρόνια), και ΜΙΑ ΧΑΡΑ υγιής είμαι έχοντας έκτοτε καταναλώσει άπειρες ποσότητες απ' τα "έως επικίνδυνα" προϊόντα του.

Νομίζεις....

Μη πω ότι γράφω και καλύτερα.

κι όπως έλεγε ο Κωστάκης,μικρότερος,έλεορ

 

Οντόπικ:Τα όσπρια του lidl δεν βράζονται.Ο σολωμός του (κατεξοχήν τροφή μου την τελευταία πενταετία) κατα καιρούς (και εξαρτάται απ' το τάϊσμά του...) μου φτιάχνει κάτι πέτσες στο χέρι (σαν ψώρα) που άμα σταματήσω για λίγο να τον τρώω,φεύγουνε χωρίς περαιτέρω προβλήματα.Νομίζω.Τα γλυκαντικά του,θεΐλα,αν μας στείλουνε θα πάμε ικανοποιημένοι (ντοπαμίνη btw).Τα κωλόχαρτα είναι καλά και φθηνά,ακόμα κι αυτά του που προϊδεάζουν με γυαλόχαρτο Νο 8.Οι κονσέρβες για το ζωντανό μου (μαζί μ' αυτές του Φαμαρ) φιλέψανε το ζωντανό μου ζάχαρο.Ακόμα έχω την οδοντόκρεμα που παίζει (καμια φορά...) τα DVDάκια με Gr-Subz.Τα λαχανικά του είναι απεχθέστατα,όπως και τα φρούτα του.Αλλά είναι σχετικά φθηνά,εξαρτάται όμως απ' τα γειτονικά του αντίστοιχα σουπερμάρκετς και τις αντίστοιχες προσφορές του,ο νοών νοείτω.Φθηνοί και αξιοπρεπείς καφέδες,σοκολάτες μόνο για θεοβρωμίνη,ξηροκάπια κι ετς,καλύτερα να αποφεύγονται,πάμε για σηκώτι...

Αν συνδυαστεί και με άλλα (Σκλαβενίτης,Αλφαβήτας κλπ),συμπληρώνει τον προϋπολογισμό.Αν όμως παίξει εν ου παικτοίς,μας φάγανε (τα τρόφιμά του)...

 

My2€cents.B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης η εξάδα τα ξυλάκια με το αμύγδαλο. Καλύτερα κι από μάτζικ.

 

QFT!!

Τα εν λόγω ξυλάκια είναι fuckin' A. Αρκεί να μην τα άλλαξαν γιατί έχει πολύ καιρό που έφαγα τελευταία.

Επίσης δοκιμάστε τις χριστουγεννιάτικες "συλλογές" (πχ λεπκούχεν κλπ)

 

Ε, ναι λοιπόν, ψωνίζω (και) από το "γερμανικό" εδώ και χρόνιαμ και ακόμη δεν μου φύτρωσε τρίτο χέρι.

Κι όσο για το chain mail που κυκλοφόρησε προσφατα στο στυλ "ψωνίζετε μόνο ελληνικά, γιατί να βγάλουν κέρδος ο Χανς και ο Πιέρ και όχι ο Μήτσος κλπ κλπ κλπ", ας μην έβαζε καπέλο 300% σε μαμησιάτικα και μεσάζοντες ο Μήτσος για να βγει τρελό αφορολόγητο υπερκέρδος, και πολύ ευχαρίστως να ψωνίσω από αυτόν. Μέχρι τότε, η τσέπη μου. Και μην πει κανείς ότι είναι φαύλος κύκλος, γιατί οι εμπορο-λαμογιές γίνονταν και ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ σκάσουν μύτη οι γερμανοί, δεν χάλασε ξαφνικά το ελληνικό εμπόριο επειδή οι γερμανικές τιμές έριξαν στην ανάγκη τους χονδρέμπορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έχει το νερό σου Μπάρμπαμ', γιατί τα όσπρια του Λιντ (που λέει κι η μάνα μου) και μια χαρά βράζουνε, και μια χαρά γεύση έχουν (και η μάνα μου που λέγαμε, αυτά προτείνει σε σχέση με άλλων μαγαζιών).

Το ζωντανό σου κατά πάσα πιθανότητα θα ανέπτυσσε ζαχαροδιαβήτη ούτως ή άλλως. Δεν είναι σπάνιο στα ζωντανά. Ειδικά αν πήγατε μαζί στρατό. Παπάρια καλύτερα υποπροϊόντα κρέατος χρησιμοποιούν οι Φρίσκες/Γουίσκες/Σίμπες πχ.

Τα λέπια σου (sic) είναι δικό σου ζήτημα. Δε λέω ότι είναι της φαντασίας σου, αλλά είσαι ο μόνος πτερυγωτός (δηλωμένος έστω) που ξέρω μέχρι τούδε.

Τα ωπορολαχανικά του γενικά ναι δεν είναι κι η καλύτερη φάση (...αλλά το λέω εγώ γαμώτο που τρώω μαρούλι από πομακική κοπριά...). Εξαιρούνται οι πολύ φθηνές καρτόφεν και καλές μπανάνεν του (και ενίοτε -για Χειμώνα λέμε, διότι εννοείται ότι Καλοκαιράκι τα έχω χεσμένα- φέρνει κάτι αγγούρια ΝΑ με το συμπάθειο, για μόλις 30-40 λεπτά, τη στιγμή που όλωνε των αλονώνε ΚΑΙ είναι κοντά στο Ευρώ, ΚΑΙ είναι μόλις ίσαμε με του liopyr).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έχει το νερό σου Μπάρμπαμ', γιατί τα όσπρια του Λιντ (που λέει κι η μάνα μου) και μια χαρά βράζουνε, και μια χαρά γεύση έχουν (και η μάνα μου που λέγαμε, αυτά προτείνει σε σχέση με άλλων μαγαζιών).
Το μόνο που δεν έμαθα στη ζωή μου είναι να

αυτοπιπώνομαι

και να

μαγειρεύω

,γι αυτό και - δυστυχώς - παντρεύτηκα.Τα όσπρια είναι σκληρά,το λέει η γυναίκα μου,συγκριτικά με αλλωνών σουπερμάρκετς.

Το ζωντανό σου κατά πάσα πιθανότητα θα ανέπτυσσε ζαχαροδιαβήτη ούτως ή άλλως. Δεν είναι σπάνιο στα ζωντανά. Ειδικά αν πήγατε μαζί στρατό. Παπάρια καλύτερα υποπροϊόντα κρέατος χρησιμοποιούν οι Φρίσκες/Γουίσκες/Σίμπες πχ.

Μπα,παπούς μου είναι...

Τα λέπια σου (sic) είναι δικό σου ζήτημα. Δε λέω ότι είναι της φαντασίας σου, αλλά είσαι ο μόνος πτερυγωτός (δηλωμένος έστω) που ξέρω μέχρι τούδε.

Πού νάλεγα και για τα φτερά...

Τα ωπορολαχανικά του γενικά ναι δεν είναι κι η καλύτερη φάση (...αλλά το λέω εγώ γαμώτο που τρώω μαρούλι από πομακική κοπριά...). Εξαιρούνται οι πολύ φθηνές καρτόφεν και καλές μπανάνεν του (και ενίοτε -για Χειμώνα λέμε, διότι εννοείται ότι Καλοκαιράκι τα έχω χεσμένα- φέρνει κάτι αγγούρια ΝΑ με το συμπάθειο, για μόλις 30-40 λεπτά, τη στιγμή που όλωνε των αλονώνε ΚΑΙ είναι κοντά στο Ευρώ, ΚΑΙ είναι μόλις ίσαμε με του liopyr).
Δεν το ξέρω (ειλικρινα) το του λιοπύρη,αλλά ξέρω ότι ψωνίζει (όχι ο λιοπύρης,το lidl εννοώ) από καμμένους παραγωγούς,γι αυτό και τα μεγέθη αντιστοιχούν στις τιμές του.

Τρώγονται όμως....:eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκάσε ρε (γερο)γκρίνια

 

μακάρι να 'χω και 'γω τέτοια "γεράματα" :P

 

μια χαρά είναι τ' αγγούρια του...

 

 

(...τα όσπρια πάντως, έχουν να κάνουν και με τη σοδειά. Η οποία ενίοτε, κι ανεξαρτήτως μάρκας = Λιντλ-Μηντλ-Ξιντλ, μπορεί όντως να κάτσει λίγο φάουλ. Η κερά σου υποθέτω σε τέτοια θα έπεσε. Διότι αυτό που ισχύει είναι αυτό που είπα Ε Γ Ω :P)

 

 

 

* ...Ο δε Λιοπύρης, να πω μόνο πως είναι γνωστός και ως Κνωσούδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιός σου λέει πχ ότι ο Μασούτης και ο Σκλαβενίτης που έχουν τις τριπλάσιες τιμές ότι ψωνίζουν από μη-καμένους παραγωγούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...