Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος δεν μπορει να καταλάβει οτι οταν το (θεωρητικά βαση ταμπέλας) ιδιο προΐον, ο ενας το πουλάει Χ και οι αλλοι δεκα το πουλανε 3Χ κατι βρωμάει απο πίσω ας πορευθεί έτσι. Εγω έμαθα να πονηρεύομαι στη ζωή μου, ίσως το καλό lidl και κάθε lidl να με αγαπάει και να θέλει το καλό της τσέπης (ή οτι αλλο) μου.

 

Επίσης, παρε ενα θυμαρίσιο και ενα lidl και διαβασε ετικέτες, ισως να βρεις κάποιες διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ουυ να εισαι σιγουρος τα ιδια ειναι...Εχω στο σπιτι 2 μπουκαλια αμπσολουτ βοτκα το ενα ειχε μεινει απο κλαμπ κ το πηρα σπιτι γιατι ηταν σχεδον γεματο κ το αλλο ηταν δωρο..Ελα να πιεις κ απ τα 2 που ειναι ισια μαρκα να δεις αν καταλαβεις διαφορα η οχι...κ αν δεν κανει εκρηξη το κεφαλι σου εμενα γραψε μου.Λοιπον το ιδιο γινετε κ με τα πδοιντα,τα πιο σκαρτα κ δευτερης ποιοτητας πανε εκει.Δεν γινετε απολυτα αυτο αλλα τις περισσοτερες.

Διαβασε αυτο...

Εκτός από τη φοροδιαφυγή και την απάτη κατά του καταναλωτή, τα προϊόντα είναι επικίνδυνα και για την υγεία των πολιτών Όπως είπε, πρόκειται για γλυκαντικές ουσίες οι οποίες κοστίζουν μισό ευρώ και γευστικά μοιάζουν καταπληκτικά με το μέλι. «Πέρα από αυτά όμως μπορεί να κάνει κακό και στην υγεία συγκεκριμένων ανθρώπων. Για παράδειγμα στους διαβητικούς που δε γνωρίζουν ότι τρώνε γλυκαντικές ουσίες και όχι μέλι, μπορεί να εκτοξεύσει τα επίπεδα του ζαχάρου στα ύψη. Το μέλι δεν ανεβάζει το ζάχαρο, γι΄ αυτό και πολλοί γιατροί συστήνουν την κατανάλωση του μελιού σε διαβητικούς», είπε. Ο ίδιος τόνισε πως γευστικά δεν μπορεί να αντιληφθεί κανείς την απάτη και πρόσθεσε πως ο μόνος τρόπος να προστατευτεί ο πολίτης είναι να αγοράζει μέλι από πιστοποιημένους μελισσοκόμος, επαγγελματίες που γνωρίζει και εμπιστεύεται.

 

Πηγή: http://www.xronos.gr/detail.php?ID=8823

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιοτητα των τροφιμων ειναι το α κ το ω στην υγεια μας κ αυτο δεν το βλεπουμε αμεσα αλλα οταν ειναι πολυ αργα..γιατι ο καρκινος θεριζει και φαρμακοβιομηχανιες πλουτιζουν.Μπορει να ειναι γευστικα αλλα μην περιμενετε οτι τρωτε κατι καλο κ δεν λεω μονο για τα λιντλ αλλα γενικα.Μελι απ τα λιντλ?? Λιωσε ζαχαρη μα το ιδιο θα ναι...Να δωσεις κατι παραπανω να παρεις γνησιο θυμαρισιο.

 

Oυτε αυτο υπαρχει που γραφεις... Το 90% και παραπανω απο αυτους που πουλανε θυμαρισιο μελι να ξερετε οτι ειναι μελι με γλυκοζη και αρωμα απο θυμαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυτε αυτο υπαρχει που γραφεις... Το 90% και παραπανω απο αυτους που πουλανε θυμαρισιο μελι να ξερετε οτι ειναι μελι με γλυκοζη και αρωμα απο θυμαρι.

 

Εκτος αν ξερεις τον παραγωγο. Μελι και λαδι μονο απο γνωστους (γνωμη μου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυτε αυτο υπαρχει που γραφεις... Το 90% και παραπανω απο αυτους που πουλανε θυμαρισιο μελι να ξερετε οτι ειναι μελι με γλυκοζη και αρωμα απο θυμαρι.

Ε ενταξη φιλε μου εγω ειμαι χαζος που παω κ παιρνω απο παραγωγο μελι,αλευρι απ τους μυλους κρητης,οσπρια και φρουτα απ τη λαικη,γενικα θελω να πιστευω οτι στηριζω οσο μπορω την τοπικη αγορα κ εσυ εισαι ο εξυπνος που πας απο μια αλυσιδα κ σ μενουν κ 10 ευρω στην τσεπη .Δεν το παιζω ελληναρας ουτε κολημενος οπως τους εξυπνακιδες εδω μεσα π θα πουν τι αμαξι εχεις κ τι κινητο λες κ παραγουμε αμαξια η κινητα,προσπαθω να στηριζω τους γυρο μου για να με στηριζουν κ αυτοι ως εμπορος που ειμαι κ τα χρηματα μου να μενουν τα περισσοτερα εδω...

Ψωνιζω κρεας απ τα λιντλ φρουτα απ το καρφουρ επιπλα απ το πρακτικερ αλλα θελω ο κρεωπολης ο μαναβης ο ξυλουργος της γειτονιας να ψωνιζει απο εμενα για να μπορω να ζησω...Με αυτη τη λογικη κρατα τα ευρουλακια που κερδιζεις απ τις αλυσιδες κ ζησε αρχοντας...δεν θελει μυαλο απλη λογικη ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουυ να εισαι σιγουρος τα ιδια ειναι...Εχω στο σπιτι 2 μπουκαλια αμπσολουτ βοτκα το ενα ειχε μεινει απο κλαμπ κ το πηρα σπιτι γιατι ηταν σχεδον γεματο κ το αλλο ηταν δωρο..Ελα να πιεις κ απ τα 2 που ειναι ισια μαρκα να δεις αν καταλαβεις διαφορα η οχι...κ αν δεν κανει εκρηξη το κεφαλι σου εμενα γραψε μου.Λοιπον το ιδιο γινετε κ με τα πδοιντα,τα πιο σκαρτα κ δευτερης ποιοτητας πανε εκει.Δεν γινετε απολυτα αυτο αλλα τις περισσοτερες.

Διαβασε αυτο...

Εκτός από τη φοροδιαφυγή και την απάτη κατά του καταναλωτή, τα προϊόντα είναι επικίνδυνα και για την υγεία των πολιτών Όπως είπε, πρόκειται για γλυκαντικές ουσίες οι οποίες κοστίζουν μισό ευρώ και γευστικά μοιάζουν καταπληκτικά με το μέλι. «Πέρα από αυτά όμως μπορεί να κάνει κακό και στην υγεία συγκεκριμένων ανθρώπων. Για παράδειγμα στους διαβητικούς που δε γνωρίζουν ότι τρώνε γλυκαντικές ουσίες και όχι μέλι, μπορεί να εκτοξεύσει τα επίπεδα του ζαχάρου στα ύψη. Το μέλι δεν ανεβάζει το ζάχαρο, γι΄ αυτό και πολλοί γιατροί συστήνουν την κατανάλωση του μελιού σε διαβητικούς», είπε. Ο ίδιος τόνισε πως γευστικά δεν μπορεί να αντιληφθεί κανείς την απάτη και πρόσθεσε πως ο μόνος τρόπος να προστατευτεί ο πολίτης είναι να αγοράζει μέλι από πιστοποιημένους μελισσοκόμος, επαγγελματίες που γνωρίζει και εμπιστεύεται.

Πηγή: http://www.xronos.gr/detail.php?ID=8823

Ποιος τις λέει αυτές τις μαλακίες;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος που πουλά μέλι αδιαφορώντας μήπως υπάρξουν και κάποιοι διαβητικοί που θα κάνουν το λάθος να πιστεύουν ότι μπούρδα γράφεται. Ο μοναδικός λόγος που θα προτείνει σε διαβητικό ένας γιατρός μέλι είναι αν βρεθεί σε κρίση υπογλυκαιμίας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξη φιλε μου εγω ειμαι χαζος που παω κ παιρνω απο παραγωγο μελι,αλευρι απ τους μυλους κρητης,οσπρια και φρουτα απ τη λαικη,γενικα θελω να πιστευω οτι στηριζω οσο μπορω την τοπικη αγορα κ εσυ εισαι ο εξυπνος που πας απο μια αλυσιδα κ σ μενουν κ 10 ευρω στην τσεπη ..

Μην ξεχναμε ομως την ασυδοσια(κερδοσκοπια) των ελευθερων επαγγελματιων. Το χρημα το βγαζαν με το φυαρι..!!!

 

Τωρα τον πουλο ολοι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 90% και παραπανω απο αυτους που πουλανε θυμαρισιο μελι να ξερετε οτι ειναι μελι με γλυκοζη και αρωμα απο θυμαρι.

 

Δηλαδη η ετικετα γραφει ψεμματα, κανουν απατη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος που πουλά μέλι αδιαφορώντας μήπως υπάρξουν και κάποιοι διαβητικοί που θα κάνουν το λάθος να πιστεύουν ότι μπούρδα γράφεται. Ο μοναδικός λόγος που θα προτείνει σε διαβητικό ένας γιατρός μέλι είναι αν βρεθεί σε κρίση υπογλυκαιμίας

Πάλι δεν θα πρότεινε μέλι σε κρίση υπογλυκαιμίας, γιατί το μέλι αργεί να ανεβάσει το επίπεδο του σάκχαρου στο αίμα. Σε κρίση υπογλυκαιμίας είναι άχρηστο, μέχρι να ανεβάσει το επίπεδο, ο ασθενής θα έχει ήδη πέσει σε κώμα.

Ζαχαρόνερο ή πορτοκάλι χυμό θα πρότεινε, να έχει καραμέλα πρόχειρη στην τσέπη να φάει όταν πρωτοαισθανθεί την ζαλάδα για να μην πιάσει η κρίση. Όταν πιάσει, ζαχαρόνερο για να ανέβει άμεσα.

 

Μέλι όχι, ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχναμε ομως την ασυδοσια(κερδοσκοπια) των ελευθερων επαγγελματιων. Το χρημα το βγαζαν με το φυαρι..!!!

 

Τωρα τον πουλο ολοι!!!

Εγω φιλε μιλαω για το τωρα οχι για το πριν...δυστηχως η ευτηχως τις χρυσες εποχες ημουν μικρος κ δεν εδινα σημασια απλα δουλευα καπου κ οτι εβγαζα πηγαινε στις βενζινες στα ποτα κ στα ρουχα...Ασε λοιπον το τοτε κ κοιτα τι κανεις τωρα μπας κ δουμε προκοπη κααααποτε...Για να μη το κουραζω αλλο η γνωμη μου ειναι αυτη κ την αιτιολογισα πιο πανω δινε στον τοπο σου κ θα θα σ δωσει κ αυτος,κυκλος ειναι..Οσο για τις τιμες ψαξε το λιγο κ θα δεις οτι θα βρεις πολυ φθηνα πραγματα απλα δεν θα ειναι σε ενα μερος..Το μαναβικο στη γειτονια μου εχει καρπουζια με 25 λεπτα το κιλο..βρες μου φθηνοτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχναμε ομως την ασυδοσια(κερδοσκοπια) των ελευθερων επαγγελματιων. Το χρημα το βγαζαν με το φυαρι..!!!

 

Τωρα τον πουλο ολοι!!!

 

συμφωνω.. αλλα σκεψου αλλα να παραγεις π.χ 10.000 σοκολατες DERBI τον χρονο που ειναι ελληνικες

και αλλο 10.000.000 απο αυτες τις γερμανικες που υπαρχουν σε ολη την ευρωπη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικά με την κάλυψη της αύξησης του ΦΠΑ.

https://kollectnews.wordpress.com/2015/07/19/%CE%AD%CF%84%CF%83%CE%B9-%CE%B7-lidl-hellas-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%AC-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1/

[δεν ξέρω αν ισχύει απλά το βάζω να μας πουν όσοι αγοράζουν τακτικά]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...