Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εψαχνα κ εγω σε αλλο μαγαζι κ ηθελα να το παρω απο επιχείρηση που δινει δουλεια σε Ελληνες κ αποδιδει ΦΠΑ στο ελληνικο κρατος.

 

Το βρηκα αλλου σε μικροτερο μαγαζι κ δεν το πηρα απο το lidl στην Μαραθωνος.

 

θημασε την μαρκα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θημασε την μαρκα ?

Οπως ειπα, ηθελα να το παρω απο μικροτερο μαγαζί που δινει δουλεια σε Ελληνες κ αποδιδει ΦΠΑ στο ελληνικο κρατος και τα καταφερα:

Το βρηκα στο lidl Κορωπιου(μικροτερο μαγαζι που δινει δουλειά σε Ελληνες) κ δεν το πηρα απο το lidl στη Μαραθωνος.(μεγαλυτερο μαγαζι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα, ηθελα να το παρω απο μικροτερο μαγαχι που δινει δουλεια σε Ελληνες κ αποδιδει ΦΠΑ στο ελληνικο κρατος:

Το βρηκα στο lidl Κορωπιου κ δεν το πηρα απο το lidl στη Μαραθωνος.

 

μονο το λιντλ εχει δεν υπσρχει εσθω και απο αλλη μαρκα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ενημερώσω τους συναδέλφους πως το μέλι ανθέων 900gr που είχε προσφορά το lidl είναι ακριβώς το ίδιο (του ίδιου συσκευαστηρίου ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ) με το φτηνό μέλι best price του MyMarket και το μέλι "365" του ΑΒ. Ποιοτικά δε είναι σαφώς καλύτερο, πυκνότερο και νοστιμότερο από το μέλι ΑΤΤΙΚΗ που κοντεύουμε να το αγοράζουμε με το γραμμάριο από τον "Ριχάρδο".

 

Το lidl το έδωσε προσφορά ~4ε το κιλό , κανονικά κοστίζει ~6ε/κιλό. Το myMarket το δίνει ~5,5ε/κιλό. Το ΑΒ το δίνει ~6.5ε/κιλό. ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΛΙ. Αυτά τα ολίγα περί σύνδεσης ποιότητας και κόστους, η κατάσταση είναι τζόκερ.

 

 

Το πιο φτηνο μελι που εχει το lidl ειναι μια γυαλινη συσκευασια των 450g, "μελι κονωφορων και ανθεων-ελληνικο προιον" στα 3€ υπο τη φιρμα "Γλυκανθη", η ιδια φιρμα που βγαζει τα φτηνα παστελια με μελι, που οποτε παω  παιρνω κι απο πεντε.

 

Με το μελι Αττικη(ή Φινο) δεν υπαρχει ομοιοτητα, αυτα ειναι πιο παχυρευστα.

 Οι παλιότεροι θα θυμούνται οτι το μέλι πριν ~15χρόνια πουλιόταν σε εξεφτελιστικές τιμές γιατί όλοι προτιμούσαν τις μερέντες και τις μαρμελάδες φρούτων που έβλεπαν στα σήριαλ της τηλεόρασης, το μέλι ήταν μπασ-κλάς..

 

Πραγματι παλιοτερα ηταν φτηνο το μελι. Οταν ειμασταν μικρα θυμαμαι(πριν 30-40 χρονια) οι γονεις περνανε μπολικο μελι και το ανακατευανε με βουτυρο, γινοταν ενα ωραιο μιγμα για επαλειψεις.

Επεξ/σία από iordanis77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Απορροφησαμε τον φπα', λενε στην διαφημιση τους.

Ναι μεν αλλα.

Ακομη κι αν οντως απο Δευτερα ειχαν ιδιες τιμες με την Παρασκευης,

τι να το κανεις αφου απο μονοι τους ειχαν προβει (οπως εχω διαπιστωσει σε πολλα προιοντα) σε αυξησεις τους προηγουμενους μηνες.

Θα μου πεις, μπορουσαν να το μετακυλισουν κι αυτο στον πελατη.

 

Απλα τα χαζα μαρκετιστικα κολπα με εκνευριζουν.

Δεν λεω, προσπαθουν και γενικως εχουν καλες τιμες.

Αλλα μπορουμε να καταλαβουμε τι παιζει.


παρε απο μαγαζι με βιολογικα χυμα βρωμη! καλυτερη και πιο φτηνη

 

Δεν εχω καποιο μαγαζι κοντα μου, που να εχει χυμα βρωμη.

Κι απο το να κανω τον τσιγγανο δεξια κι αριστερα, θα με βολευε να την ψωνιζω στο lidl μαζι με τα αλλα ψωνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Δεν εχω καποιο μαγαζι κοντα μου, που να εχει χυμα βρωμη.

Κι απο το να κανω τον τσιγγανο δεξια κι αριστερα, θα με βολευε να την ψωνιζω στο lidl μαζι με τα αλλα ψωνια.

που βρισκεσαι και δεν εχει κανενα μαγαζι? γιατι νταξει βρωμη δεν θες και καθε μερα! ειδικα οταν μπορεις να παρεις 1-2 κιλα πας μια στοτοσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καποιο μαγαζι κοντα μου, που να εχει χυμα βρωμη.

Κι απο το να κανω τον τσιγγανο δεξια κι αριστερα, θα με βολευε να την ψωνιζω στο lidl μαζι με τα αλλα ψωνια.

Ενημερωτικα μαγαζι με καλες τιμες βοτανα,μπαχαρικα,δημητριακα κ.α http://www.bahar.gr/

 

Διεύθυνση: Ευριπίδου 31, Αθήνα

 

Τηλέφωνο: +30 210-32 17 225

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικα μαγαζι με καλες τιμες βοτανα,μπαχαρικα,δημητριακα κ.α http://www.bahar.gr/

 

Διεύθυνση: Ευριπίδου 31, Αθήνα

 

Τηλέφωνο: +30 210-32 17 225

 

thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικα μαγαζι με καλες τιμες βοτανα,μπαχαρικα,δημητριακα κ.α http://www.bahar.gr/

 

Διεύθυνση: Ευριπίδου 31, Αθήνα

 

Τηλέφωνο: +30 210-32 17 225

τιμές δε λέει όμως. Πόσο την παίρνεις τη βρώμη από κει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...