Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα Hanuta μου τα είχαν φέρει πριν καμια 5ετια απο Γερμανία και ηταν μέτρια.. Δεν ειναι κάτι σπουδαίο.

 

Πιο πολυ θα ευχαριστιόμουν μια κουκουρούκου.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημα της Παπαναστασίου/Θεσσαλονίκη είδα τουλάχιστον τρία 52άρια (μέγεθος), 2-3 50άρια - μόνο στην γκρι/πράσινη και μαύρη/κόκκινη απόχρωση - κι από κει και κάτω σχεδόν παιδικά.

 

Ωραίο το γκρι/πράσινο, αλλά ήθελα κάτι πιο διακριτικό (αν και σαχλαμάρες, μια χαρά είναι), οπότε ήμουν έτοιμος να πάρω το μαύρο/κόκκινο, και καθώς οδεύω προς το ταμείο, παρατηρώ ότι στο κάτω μέρος φαίνεται είχε αρχικά ραφτεί λάθος/στραβα κι είχε τρυπούλες από μηχανή.

...γενικά στα μπουφάν που ΄φέρνει το Lidl τις ραφές φοβάμαι πάνω απ' όλα...πολύ αδύναμες και ψιλο-πρόχειρες μου φαίνονται

 

...ξενέρωσα κι έτσι δεν αγόρασα τελικά, παρότι χρειάζομαι ένα τέτοιο καθημερινό μπουφάν απελπισμένα (για να μην με τρώει κρύο/αέρας όταν βγαίνω λουσμένος από γυμναστήριο, όταν πηγαίνω τρέξιμο παραλία κτλ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημα της Παπαναστασίου/Θεσσαλονίκη είδα τουλάχιστον τρία 52άρια (μέγεθος), 2-3 50άρια - μόνο στην γκρι/πράσινη και μαύρη/κόκκινη απόχρωση - κι από κει και κάτω σχεδόν παιδικά.

 

Ωραίο το γκρι/πράσινο, αλλά ήθελα κάτι πιο διακριτικό (αν και σαχλαμάρες, μια χαρά είναι), οπότε ήμουν έτοιμος να πάρω το μαύρο/κόκκινο, και καθώς οδεύω προς το ταμείο, παρατηρώ ότι στο κάτω μέρος φαίνεται είχε αρχικά ραφτεί λάθος/στραβα κι είχε τρυπούλες από μηχανή.

...γενικά στα μπουφάν που ΄φέρνει το Lidl τις ραφές φοβάμαι πάνω απ' όλα...πολύ αδύναμες και ψιλο-πρόχειρες μου φαίνονται

 

...ξενέρωσα κι έτσι δεν αγόρασα τελικά, παρότι χρειάζομαι ένα τέτοιο καθημερινό μπουφάν απελπισμένα (για να μην με τρώει κρύο/αέρας όταν βγαίνω λουσμένος από γυμναστήριο, όταν πηγαίνω τρέξιμο παραλία κτλ)...

Φίλε τι διαστάσεις έχεις και το διάλεξες 52άρι; υψος κιλά πλάτες κτλ

 

Εγω σε κάποια μπουφάν φοράω M και σε κάποια άλλα Large.. Τα αντιανεμικά στο νουμερο θέλουν λίγο καβάτζα ή πρέπει να ειναι ακριβως πάνω σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε τι διαστάσεις έχεις και το διάλεξες 52άρι; υψος κιλά πλάτες κτλ

 

Εγω σε κάποια μπουφάν φοράω M και σε κάποια άλλα Large.. Τα αντιανεμικά στο νουμερο θέλουν λίγο καβάτζα ή πρέπει να ειναι ακριβως πάνω σου;

 

Διάλεξα το μεγαλύτερο που βρήκα, το 52...είμαι 186εκ ύψος, 85 κιλά και μου ερχόταν καλά, ούτε στενά ούτε φαρδιά...στενότερο απ' ότι προτιμώ συνήθως, αλλά όχι σε σημείο που να προβληματίζει, σε κα΄μία περίπτωση (τουλάχιστον σε αδρανή κατάσταση, όχι άθλησης)

 

Δεν ξέρω να απαντήσω στην ερώτησή σου βάσει γνώσεων ή εμπειρίας, αλλά θα υπέθετα πως πρέπει να είναι λίγο στενότερα, όχι εφαρμοστά, αλλά ούτε να πλέουν κι όλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάλεξα το μεγαλύτερο που βρήκα, το 52...είμαι 186εκ ύψος, 85 κιλά και μου ερχόταν καλά, ούτε στενά ούτε φαρδιά...στενότερο απ' ότι προτιμώ συνήθως, αλλά όχι σε σημείο που να προβληματίζει, σε κα΄μία περίπτωση (τουλάχιστον σε αδρανή κατάσταση, όχι άθλησης)

 

Δεν ξέρω να απαντήσω στην ερώτησή σου βάσει γνώσεων ή εμπειρίας, αλλά θα υπέθετα πως πρέπει να είναι λίγο στενότερα, όχι εφαρμοστά, αλλά ούτε να πλέουν κι όλας.

    Και εγω τα ιδια 186εκ/85κ πηρα το 52. Ειχα δοκιμασει το 50 αλλα μου ερχοταν λιγο κοντο και στο υψος και στα μανικια. Οποτε ο prof εκανε καλη επιλογη με το 50αρι πιστευω. Αλλα γενικα αν δεν εχετε τη δυνατοτητα να δοκιμαζετε ή υπαρχουν μονο κλειστες συσκευασιες παρτε  και τα δυο νουμερα στο σπιτι και δοκιμαζετε με την ησυχια σας. Με καθε επιστροφη εντος μηνα μαλιστα εχετε αμεσα τα χρηματα σας πισω.

 

 Ταυτοχρονα σημερα συμπληρωσα και τα κουπονια και πηρα το βιβλιο Σκαρμουτσου-Λαζαρου. Λιγο που το ξεφυλλισα φαινεται πολυ καλο. Εχει καλες συνταγες, οι περισσοτερες απλες και ειναι ωραια κατηγοριοποιημενες αναλογα με το ειδος φαγητου σε λαδερα, θαλασσινα, ζυμαρικα κλπ. Χρησιμο βλεπω και το ευρετηριο στο τελος οπου εχει λεξεις πχ χοιρινο και διπλα τις σελιδες που εχουν συνταγες με χοιρινο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήγα σήμερα κατα τις 9 παρα το πρωί και ειχε κόσμο βέβαια.

 

Τα αντρικά φλίς των 10 ευρώ δεν υπήρχαν στο καλάθι... Μα καλά ποιος τα σήκωσε. Μου είπαν πάντως οτι έρχονται συχνά αυτα τα φλισάκια.

 

Πήρα 2 ισοθερμικά στο Large και μου είναι άψογα. Εφαρμοστα αλλά οχι σφιχτά . Οσο πρέπει. 1.75 78 κιλά .100-102 διάμετρος στήθους.

Εαν αγόραζα Medium θα ηταν πόλυ σφικτό σε σημείο που θα με ενοχλούσε.

 

Σας το αναφέρω να έχετε μια εικόνα διότι αυτα δεν επιστρέφονται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και συζητησαμε περι μπουφαν κλπ.

Αν μιλαμε για ανδρικα, εγω εχω διαπιστωσει οτι πολυ ποιοτικα ειναι οτι ειναι με την ετικετα livergy.

Ισως να πεφτω εξω, και ειναι προσωπικη αποψη, αλλα τα crivit δεν τα βρισκω τοσο ποιοτικα οσο τα livergy.

Τα συγκεκριμενα μπουφαν-παντελονια κλπ που εφερε, ηταν crivit....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...