Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα μικροηλεκτρικά του lidl είναι πιθανότατα ό,τι πιο vfm μπορείς να βρεις σε αυτήν την κατηγορία προϊόντων.

 

Ναι Το μονο σιγουρο!  ...Αλλα και για αυτο μου εκανε εντυπωση που τους βγηκε σε αποτυχια η μηχανη που λεω παραπανω hmmm.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατι κανανε εκει και βγαζει error

Για αυτη εδω λεω: http://i.imgur.com/fpL9ywu.jpg 

Ειναι 99.9% κόπια (φασον) μιας philips των 60-70ε δεν θυμάμαι το μοντέλο, παλιότερο μοντέλο ~4 ετών πίσω. Μόνο τα πλαστικά μέρη αλλάζουν (χρώμα, σχέδιο), με ότι σημαίνει αυτό... ;)

 

 

Έλα παιδιά μόνο οι μπισκοτο/πατατο/μαλακιούλες του κάτι λένε. Κατά τα άλλα...

Δοκίμασες και τα 2000 περίπου είδη που διαθέτει ή κρίνεις από την ετικέτα -που δεν αναγνωρίζεις- ως "μη επώνυμη";  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναποδα το κανανε τοτε :P  

Η silvercrest ενω εχει πολυ καλα πλαστικα εχει κακες κεφαλες και προβληματικη κατασκευη στο εσωτερικο της

Αντιθετως μια https://www.skroutz.gr/s/2322986/Philips-HQ6926.html(που πηρα πριν απο δυο μηνες περιπου) ειναι αυτο που λεμε "πλαστικουρα" αλλα ξυριζει σχεδον αψογα!

 

Απο τροφιμα κατι "αγροικια" που πηρα μια φορα δεν μου αφησαν και τις καλυτερες εντυπωσεις oπως και ενα σαλαμι μπυρας dulano ...που αυτο ισως το πεταξω  τελικα!

-Μια φορα εχω αγορασει απο εκει τροφιμα... αλλα θα αρχισω να παρακολουθω τι λετε εδω μηπως παιζει κατι καλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρει φασόν περιφεριεακά υπολογιστή silvercrest

που στα μεγάλα καταστήματα πωλούνταν με επωνυμία μάρκας Trust.

 

Δε σημαίνει αυτό πως αξίζουν τα Silvercrest ή τα Trust λογότερο ή περισσότερο.

Σημαίνει απλά πως χρειάζεται προσοχή παντού, στα Lidl και στα υπόλοιπα καταστήματα

γιατί πολλές εταιρείες δε σέβονται τα λεφτά των καταναλωτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Το μονο σιγουρο!  ...Αλλα και για αυτο μου εκανε εντυπωση που τους βγηκε σε αποτυχια η μηχανη που λεω παραπανω hmmm.gif

Εγω την κουρευτικη μηχανη που πηρα στα 20ευρω ειχε ενα ελλατωμα στο τριμερ και χωρις να με βαλουν σε καμια διαδικασια μου εστειλαν καινουργια απο την Γερμανια..! Πηρες τηλεφωνο να εκφρασεις τα παραπονα σου για το προιον? Εστω να τους προτεινεις να σου πιστωσουν το ποσο να κανεις ψωνια...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα ασύρματα ακουστικά τα πρόλαβε κανένας;

 

Tα bluetooth? Ναι εγω Ηταν σε περιορισμενη ποσοτητα αυτα...

Τις κάλτσες για σκι μετάνιωσα που δεν πήρα. Οχι για σκι απλά για να ζεσταίνω τα πόδια μου.

 

Ασε... Δεν κανουν και τα ακουστικα για αυτη τη δουλεια βλεπω τωρα που τα δοκιμασα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναποδα το κανανε τοτε :P  
Η silvercrest ενω εχει πολυ καλα πλαστικα εχει κακες κεφαλες και προβληματικη κατασκευη στο εσωτερικο της.Αντιθετως μια https://www.skroutz.gr/s/2322986/Philips-HQ6926.html(που πηρα πριν απο δυο μηνες περιπου) ειναι αυτο που λεμε "πλαστικουρα" αλλα ξυριζει σχεδον αψογα!

 

Μια χαρά είναι τα silvercrest, για τα λεφτά τους είναι value for money. Μηπως έπεσες σε ελλατωματικό ή καμιά επιστροφή/δείγμα; Οι μπαταρίες που έχει μέσα είναι 2 κοινές NiMH ενωμένες σε θερμοσυστελλόμενο, μπορείς να τις αλλάξεις μόνος σου αν ξέρεις πέντε πράγματα ή αλλιώς να τους τη δώσεις για επιστροφή στο service αφού είσαι εντός εγγύησης.

 

Πάντως τα philips και γενικότερα οι φίρμες που έχουν απ'όλα -από τηλεοράσεις ως ξυραφάκια κι ελικόπτερα- είναι γνωστά "φασονατζίδικα" που πλασάρουν προιόντα από διάφορα κινέζικα εργοστάσια. Συγκεκριμένα η philips έχει τα αξιοπρεπέστερα κινέζικα , μετά ακολουθούν οι άλλες φίρμες και μαζί οι trust / silvercrest κτλ. Ειναι ευρωπαικές εταιρίες (Ολλανδία, Γερμανία) και γι'αυτό τα προιόντα τους έχουν πολύ προσεγμένες προδιαγραφές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα silvercrest, για τα λεφτά τους είναι value for money. Μηπως έπεσες σε ελλατωματικό ή καμιά επιστροφή/δείγμα; Οι μπαταρίες που έχει μέσα είναι 2 κοινές NiMH ενωμένες σε θερμοσυστελλόμενο, μπορείς να τις αλλάξεις μόνος σου αν ξέρεις πέντε πράγματα ή αλλιώς να τους τη δώσεις για επιστροφή στο service αφού είσαι εντός εγγύησης.

 

Πάντως τα philips και γενικότερα οι φίρμες που έχουν απ'όλα -από τηλεοράσεις ως ξυραφάκια κι ελικόπτερα- είναι γνωστά "φασονατζίδικα" που πλασάρουν προιόντα από διάφορα κινέζικα εργοστάσια. Συγκεκριμένα η philips έχει τα αξιοπρεπέστερα κινέζικα , μετά ακολουθούν οι άλλες φίρμες και μαζί οι trust / silvercrest κτλ. Ειναι ευρωπαικές εταιρίες (Ολλανδία, Γερμανία) και γι'αυτό τα προιόντα τους έχουν πολύ προσεγμένες προδιαγραφές.

Τα γνωριζω τα silvercrest γιατι ψωνιζω εδω και αρκετα χρονια και εχω αγορασει ουκ ολιγες συσκευες απο την εν λογω μαρκα
 
_Αμα ξαναδεις το μνμ μου ειπα και πως δεν ξυριζει καθολου σωστα
...Αν ηταν μονο που χαλασανε, θα ελεγα απλα "προσοχη" και οχι "μακρια" οπως εγραψα
(Μπαταρια δε νομιζω να συμφερει αλλα και να συνεφερε δεν εχουν καθολου καλες λεπιδες και γενικοτερα μηχανισμο κοπης οπως λεω)
 
Για πχ εχω παρει δυο σκουπακια http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-7C2E0A01-AB17D21E/lsp/hs.xsl/product.html?id=23768164&rdeLocaleAttr=el&title=(το ενα το ειχα δωσει στους δικους μου) και μετα απο 5~6 μηνες χαλασε ο διακοπτης on-off και  στο ενα παιζει οποτε του-ρθει και στο αλλο το δικο μου ενω εκανε τα ιδια κολπα τωρα δεν αντιδρα καθολου
Ετσι για αυτα απο τη στιγμη που στην αρχη δουλευανε αψογα δεν θα εγραφα ποτε "μακρια" αλλα μονο πως χαλασανε στην περιπτωση μου... και με σπανια χρηση κιολας!
 
Για τα φιλιπς ειμαι ενημερος αλλα δεν εχει κατσει κανενα θεμα με μικροσυσκευες στην περιπτωση μου ακομα
-Η ξυριστικη που λεω σε προηγουμενο ποστ ξυριζει αρκετα καλα (τωρα μενει να δω ποτε θα χαλασει) και κατι κουρευτικες  μικρα μιξερ κτλ μου εχουν κρατησει αρκετα χρονια εως την φυσιολογικη φθορα τους...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τ

Γπχ εχω παρει δυο σκουπακια http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-7C2E0A01-AB17D21E/lsp/hs.xsl/product.html?id=23768164&rdeLocaleAttr=el&title=(το ενα το ειχα δωσει στους δικους μου) και μετα απο 5~6 μηνες χαλασε ο διακοπτης on-off και  στο ενα παιζει οποτε του-ρθει και στο αλλο το δικο μου ενω εκανε τα ιδια κολπα τωρα δεν αντιδρα καθολου

Ετσι για αυτα απο τη στιγμη που στην αρχη δουλευανε αψογα δεν θα εγραφα ποτε "μακρια" αλλα μονο πως χαλασανε στην περιπτωση μου... και με σπανια χρηση κιολας!

 

Γ

Σκουπακι εχω παρει και γω και στα 2 χρονια δεν κραταγε η μπαταρια του.. ...Μου εδωσαν καινουργιο με 1 χρονο εγγυηση ακομα.

Γνωστος πηρε της izzy και επαθε το ιδιο προβλημα αλλα του ειπε η αντιπροσωπεια πως δεν τον καλυπτει η εγγυηση και πληρωσε για την μπαταρια 22ευρω!!! ενω εγω συνεχιζω τον 3 χρονο της εγγυησης με καινουργιο σκουπακι..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φερνει τα μποτακια kappa απο βδομαδα.

Τα χει παρει κανεις παλιοτερα;

 

Δεν θελω ομως τοσο ανοιχτη αποχρωση χρωματος.

Μια βολτα μεχρι το lidl, την αλλη Πεμπτη που τα φερνει, μαλλον θα μπορεσω να την κανω, αλλα θα θελα να πει καποιος αν θυμαται, γιατι τα χει ξαναφερει, αν θυμαται αν τα φερνει και σε πιο σκουρα αποχρωση, πιο βαθυ καφε, κι οχι μονο αυτο το ανοιχροχρωμο που δειχνει στο φυλλαδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τύπου timberland-ορειβατικα ?

Φερνει τα μποτακια kappa απο βδομαδα.

Τα χει παρει κανεις παλιοτερα;

 

Δεν θελω ομως τοσο ανοιχτη αποχρωση χρωματος.

Μια βολτα μεχρι το lidl, την αλλη Πεμπτη που τα φερνει, μαλλον θα μπορεσω να την κανω, αλλα θα θελα να πει καποιος αν θυμαται, γιατι τα χει ξαναφερει, αν θυμαται αν τα φερνει και σε πιο σκουρα αποχρωση, πιο βαθυ καφε, κι οχι μονο αυτο το ανοιχροχρωμο που δειχνει στο φυλλαδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...