Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την εχω εγω. Τι θελεις να σου πω? ψηνει πιο γρηγορα τα τοστ γιατι ειναι στα 1000watt

Εχω ψησει και τυροπιτακια.. Απο κρεας μονο λουκανικα.

Σοβαρο μειονεκτημα δεν εχει χειρολαβες για να πιεσεις αυτο που ψηνεις..

Εγω την πηρα περισσοτερο για τοστ..

Απο ποιοτητα πολυ καλη.. δεν κολλαει τιποτα πανω της ουτε μεχρι στιγμης εχει καποιο δειγμα φθορας..img%5D

Ναι αλλα σουζαρει ρε συ!
Στα τοστ που φτιαχνεις δεν πεφτει ολο το τυρι εξω;
Τεσπα οπως και να το κανεις και δεν μπορεις να βαλεις κανα παχουλο :ρ σαντουιτσ αλλα και δεν θα τα ψηνει ομοιομορφα
 
Εχω ενα silvercrest με 2000 watt και μου μοιαζουν λιγα η οκ οριακα σωστα
...Εσενα τα 1000 σε ικανοποιουν;
 
Οι πλακες βγαινουν για πλυσιμο;
Το μονο καλο που βλεπω ειναι πως τουλαχιστον εχει λεκανακι για να πεφτει μεσα το λιπος!
 
Αρα αμα δεν τον καιει να το αγορασει αμεσως εγω θα ελεγα να περιμενε λιγο (που θα βγει ως συνηθως) κανα καλυτερο
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τη βούρτσα δεν την έχω πάρει και δεν ξέρω, όμως το πιστολάκι μαλλιών με ιόντα που πήραμε (όχι από Lidl) πριν λίγα χρόνια δεν κάνει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ. Δηλαδή εντάξει, βγάζει ζεστό αέρα και τα μαλλιά τα στεγνώνει αλλά είτε ανοίξεις τα ιόντα είτε όχι το αποτέλεσμα είναι ακριβώς το ίδιο. Υποτίθεται ότι βοηθάνε τα λέπια της τρίχας να κλείσουν και εξουδετερώνουν το στατικό ηλεκτρισμό, κάτι τέτοιο. Από μια μικρή έρευνα που είχα κάνει τότε στο νετ είδα ότι κανείς δεν ήξερε αν όντως κάνουν κάτι αυτά τα πράγματα ή είναι μάρκετινγκ τρικ. Για να μην πω και για τον ιονιστή-καθαριστή αέρα που είχα πάρει και ακόμα κλαίω τα λεφτά μου...

Έχει ένας φίλος μου ιονιστη - καθαριστή , ακριβό μεν, αλλα μου λέει δουλεύει μια χαρά. Εσένα τι έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ένας φίλος μου ιονιστη - καθαριστή , ακριβό μεν, αλλα μου λέει δουλεύει μια χαρά. Εσένα τι έχει?

 

Κοίτα, εγώ τον είχα πάρει πριν από 4 χρόνια που κάπνιζα και με έτρωγε το κρύο όλο το χειμώνα που καθόμουνα με ανοιχτές τις πόρτες.  Είπα να πάρω κι εγώ έναν ιονιστή μήπως ανοίγω πιο αραιά τις πόρτες, ανά 2-3 ώρες ας πούμε.  Διάβασα και μια κριτική που έλεγε ότι ήταν πολύ καλός για τον καπνό του τσιγάρου και τον πήρα.  Φίλτρα hepa, λάμπα υπερύθρων για τα μικρόβια, και ιονιστής και το αποτέλεσμα ΜΗΔΕΝ.  Με 3-4 τσιγάρα δε μπορούσες να σταθείς μέσα στο δωμάτιο.  Το δοκίμασα μετά και στο υπνοδωμάτιο το βράδυ που κοιμόμουνα μήπως και καλά έκανα πιο ευχάριστο ύπνο... Μπαρμπούτσαλα...  100 ευρώ τον είχα πάρει, το μικρό μοντέλο, γιατί το μεγάλο που ήθελα δεν υπήρχε τότε στην αγορά - πάλι καλά γιατί τώρα θα έκλαιγα 200 ευρώ.  Δε μπορώ και να τον πουλήσω/χαρίσω πουθενά γιατί πλέον βρωμάει φριχτά τσιγαρίλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, εγώ τον είχα πάρει πριν από 4 χρόνια που κάπνιζα και με έτρωγε το κρύο όλο το χειμώνα που καθόμουνα με ανοιχτές τις πόρτες. Είπα να πάρω κι εγώ έναν ιονιστή μήπως ανοίγω πιο αραιά τις πόρτες, ανά 2-3 ώρες ας πούμε. Διάβασα και μια κριτική που έλεγε ότι ήταν πολύ καλός για τον καπνό του τσιγάρου και τον πήρα. Φίλτρα hepa, λάμπα υπερύθρων για τα μικρόβια, και ιονιστής και το αποτέλεσμα ΜΗΔΕΝ. Με 3-4 τσιγάρα δε μπορούσες να σταθείς μέσα στο δωμάτιο. Το δοκίμασα μετά και στο υπνοδωμάτιο το βράδυ που κοιμόμουνα μήπως και καλά έκανα πιο ευχάριστο ύπνο... Μπαρμπούτσαλα... 100 ευρώ τον είχα πάρει, το μικρό μοντέλο, γιατί το μεγάλο που ήθελα δεν υπήρχε τότε στην αγορά - πάλι καλά γιατί τώρα θα έκλαιγα 200 ευρώ. Δε μπορώ και να τον πουλήσω/χαρίσω πουθενά γιατί πλέον βρωμάει φριχτά τσιγαρίλα...

Ωχ. Η τσιγαρίλα όντως ειναι απαίσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα σουζαρει ρε συ!

Στα τοστ που φτιαχνεις δεν πεφτει ολο το τυρι εξω;

Τεσπα οπως και να το κανεις και δεν μπορεις να βαλεις κανα παχουλο :ρ σαντουιτσ αλλα και δεν θα τα ψηνει ομοιομορφα

 

Εχω ενα silvercrest με 2000 watt και μου μοιαζουν λιγα η οκ οριακα σωστα

...Εσενα τα 1000 σε ικανοποιουν;

 

Οι πλακες βγαινουν για πλυσιμο;

Το μονο καλο που βλεπω ειναι πως τουλαχιστον εχει λεκανακι για να πεφτει μεσα το λιπος!

 

Αρα αμα δεν τον καιει να το αγορασει αμεσως εγω θα ελεγα να περιμενε λιγο (που θα βγει ως συνηθως) κανα καλυτερο

Ναι σουζαρει γιατι δεν εχει χειρολαβες να πιεσεις..

Οταν δεν πιεζεις το τοστ δεν φευγει το τυρι.. ..λενε το σωστο ψησιμο ειναι να μην πιεζεις..

Οι πλακες δεν βγαινουν..

Η αποδοση της ειναι μια χαρα σε σχεση με μια 750watt που εχω..

Η αληθεια ειναι οτι θα με εξυπηρετουσε μια αλλη που φερνει με 3 διαφορετικες πλακες(αποσπωμενες) στα 20Ε

αλλα εχει μικροτερο χωρο ψησιματος και πρεπει να ειναι λιγοτερα watt..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοειτε με το "σουζάρει";

270051_03_f.jpg

Δεν κλεινει σωστα Κανονικα θα επρεπε να εχει καποιο υψος και απο την πισω μερια...

Ετσι οπως ειναι που παταει στραβα και με διαφορετικη πιεση στο σαντουιτς και δεν το ψηνει ομοιομορφα αλλα και τα υλικα παιζει να χυθουν απ΄εξω

...Ακομα αρκετο μερος απο τις πλακες καιει τσαμπα γιατι δεν μπορεις να το βαλεις τερμα τερμα το σαντουιτς

 

Οι πλακες δεν βγαινουν..

 

Αμα δεν βγαινουν οι πλακες δεν ειναι και οτι το καλυτερο

Σε πιστευω που λες πως σε εχει βολεψει αλλα μηπως να περιμενε να βγει μια με θερμοστατη και αποσπομενες πλακες στα 25€  

Νομιζω ειχα δει και μια με αποσπωμενες  χερουλι κτλ με εικοσι... αλλα θα κοιταξω τα παλιοτερα φυλαδια μηπως την βρω αυριο ...Α τωρα ειδα πως την αναφερεις και εσυ (Η δικια μου με τα 2000watt δεν θυμαμαι ποσο ειχε αλλα θα το ψαξω και αυτο αυριο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Εμφανισε προβλημα το προηγουμενο link μου και δεν ειδατε ολες τις γκριλιερες μαζεμενες στη σελιδα υποστηριξης.

 

Σε σχεση με τις ψηστιερες που εχει κυκλοφορησει το lidl, αυτη που θα φερει αυριο ειναι μαλλον η χειροτερη νομιζω σε χαρακτηριστικά και χρήση. Δειτε το pdf με ολες τις ψηστιέρες/γκριλιέρες και θα συμφωνησετε.

 

Lidl_Grills.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει αλλα απο μονη της σου λεει καλη ειναι

 Μετα ειπαμε μηπως να περιμενε να βγει καμια καλυτερη μονο που οι περισσοτερες ειναι αρκετα ακριβοτερες...εκτος αμα πετυχει αυτη με το 20ρικο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και καποια ακομα νομιζω...

Αυτο το να μη βαζουνε εστω απλα αυλακια για να ρολαρει το πανω καπακι σε υψος (ειχα παλια μια seb που ητανε ετσι)

η να εχουνε κολλημενες τις πλακες δεν το καταλαβαινω ...Λες και αν τις φτιαχναν αλλιως θα τους κοστιζε κατι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...