Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι εγω ειδα κοτοπουλο βουλγαριας 1,99€ και το ελληνικο αν δεν κανω λαθος 2,79.

 

Σαν την λαικη σε μερικα πραγματα δεν εχει μαγκες.

 

Αυγα απο παραγωγο δεκα λεπτα το ενα.

 

Οπως υποθηκε το λιντλ απο 3,33 τα πηγε 3,79, τεσσερα τα βρισκω σε καθενα που πουλαει αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν μια γκριλιερα την επομενη βδομαδα στα 18€. Αν την εχει κανεις να μας πει εντυπωσεις.

Την εχω εγω. Τι θελεις να σου πω? ψηνει πιο γρηγορα τα τοστ γιατι ειναι στα 1000watt

Εχω ψησει και τυροπιτακια.. Απο κρεας μονο λουκανικα.

Σοβαρο μειονεκτημα δεν εχει χειρολαβες για να πιεσεις αυτο που ψηνεις..

Εγω την πηρα περισσοτερο για τοστ..

Απο ποιοτητα πολυ καλη.. δεν κολλαει τιποτα πανω της ουτε μεχρι στιγμης εχει καποιο δειγμα φθορας..img%5D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μποτάκια Kappa τα είδα απο κοντά. Πολύ fail. Πλαστικούρα και γενικά φαίνονταν άθλια ποιότητα. Δεν τα συνιστώ. Επίσης πίεσα την άκρη εκεί που ακουμπάνε τα δάχτυλα και έκανε βαθούλωμα χωρίς να επανέλθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μποτάκια Kappa τα είδα απο κοντά. Πολύ fail. Πλαστικούρα και γενικά φαίνονταν άθλια ποιότητα. Δεν τα συνιστώ. Επίσης πίεσα την άκρη εκεί που ακουμπάνε τα δάχτυλα και έκανε βαθούλωμα χωρίς να επανέλθει.

 

Σοβαρα; Κι ελεγα να παω να τα δω, και να τα παρω.

 

Τελικα αν ειναι ετσι οπως λες, καταληγουμε μαλλον στον προβληματισμο που εθεσα πριν λιγες μερες, ειδικα για οτι εχει σχεση με παπουτσια στο lidl:

οτι τα Livergy ειναι ανωτερα ποιοτικά, σε σχεση με τα kappa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα; Κι ελεγα να παω να τα δω, και να τα παρω.

 

Τελικα αν ειναι ετσι οπως λες, καταληγουμε μαλλον στον προβληματισμο που εθεσα πριν λιγες μερες, ειδικα για οτι εχει σχεση με παπουτσια στο lidl:

οτι τα Livergy ειναι ανωτερα ποιοτικά, σε σχεση με τα kappa.

Επειδή έχω αρκετά μποτάκια / μπότες και θεωρώ πως ξέρω να ξεχωρίζω τα καλά απο τα μούφα, έτσι όπως τα περιέγραψα είναι. Μου φανήκανε παρα πολύ χάλια ποιοτικά. Και υπερβολικά ελαφριά. Και είχα σκοπό να τα αγοράσω πριν τα δω. Η Kappa πάντως δεν ξέρω αν βγάζει ακόμα παπούτσια ή ξε στοκαρει παλιά μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω αρκετά μποτάκια / μπότες και θεωρώ πως ξέρω να ξεχωρίζω τα καλά απο τα μούφα, έτσι όπως τα περιέγραψα είναι. Μου φανήκανε παρα πολύ χάλια ποιοτικά. Και υπερβολικά ελαφριά. Και είχα σκοπό να τα αγοράσω πριν τα δω. Η Kappa πάντως δεν ξέρω αν βγάζει ακόμα παπούτσια ή ξε στοκαρει παλιά μοντέλα.

 

Βεβαια εξαρταται και για τη χρηση που τα θελει κανεις.

Πχ μπορει για τιποτε αλλο να μην κανουν, αλλα για να πας στο χωριο με λασπες, κρυο κλπ (οχι βαριες καταστασεις ομως), μπορει να ειναι καλουτσικα.

 

Παντως, δυο ζευγαρια Livergy μποτακια που εχω, ειναι πολυ τιμιες προτασεις για τα λεφτα τους. Θα τα ξαναπερνα αν τα φερνε!

 

Ενω kappa αθλητικα οπως εχω πει ξανα, εχω παρει απο το lidl, αλλα δεν ειναι για πολλα-πολλα....

 

Τελικα 'ψηφιζω' livergy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν τα θες για χαλαρή χρήση λογικά θα σε ικανοποιήσουν. Για βαριά χρήση δεν τα συνιστώ. Είχα πάρει παλιότερα κανα δυο livergy αλλα τα είχα δώσει κάπου. Παντως πιτζάμα πήρα απο αυτές που έφερε πρόσφατα στα 10 ευρω. Δυο τεμάχια. Καλές φαίνονται. Γενικά φέρνει που και που καλα πραγματάκια σε ένδυση / υποδήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η βούρτσα ιόντων τι είναι;

Τα ιόντα τα οποία ειναι σε διαρκή ροή αντιδρούν με τα αντικείμενα γύρω τους. (αρνητικά θετικά/ +- 1 ηλεκτρόνιο). Στα μαλλιά in this case. Και επειδή λόγω στατικού ηλεκτρισμού οι τρίχες τείνουν να "πετάνε", δηλαδή ειναι η μια Λαμία και η άλλη Τουρκία , τα ιόντα της βούρτσας επιδρούν στις τρίχες κάνοντας τες να ειναι σε 'ηρεμία'. Η μια κοντά στην άλλη. Δεν ξέρω αν ειναι μαρκετινίστικο τρικ ή όχι αυτη η βούρτσα. Αν την έχει δοκιμάσει κάποια να πει εντυπώσεις. Η βούρτσα εν ολίγης έχει αντιστατικό effect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και χτενίζονται πιο εύκολα;

πχ εγώ κλαίω από τον πόνο όταν τα χτενίζω και χάνω και τα μισά μαλλιά όσο απαλά κι αν τα χτενίζω

Χαχα! Δεν ξέρω δεν εχω δοκιμάσει. :)

Πάντως με κάνα προϊόν όπως κρέμα μαλλιών και τα σχετικά θα δεις αποτελέσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγούμε εκτός θέματος αλλά για να μην πετάνε τόσο τα μαλλιά, βάλτε λάδι, πχ της L'Oréal ή της Garnier. Και πιο εύκολα θα χτενιζονται και πιο λίγο θα πετάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγούμε εκτός θέματος αλλά για να μην πετάνε τόσο τα μαλλιά, βάλτε λάδι, πχ της L'Oréal ή της Garnier. Και πιο εύκολα θα χτενιζονται και πιο λίγο θα πετάνε.

Σε μούσι το θελω αυτο. Επίσης σε μακρύ μαλλί θα το έβαζα αν το άφηνα πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η βούρτσα ιόντων τι είναι;

 

Τη βούρτσα δεν την έχω πάρει και δεν ξέρω, όμως το πιστολάκι μαλλιών με ιόντα που πήραμε (όχι από Lidl) πριν λίγα χρόνια δεν κάνει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ.  Δηλαδή εντάξει, βγάζει ζεστό αέρα και τα μαλλιά τα στεγνώνει αλλά είτε ανοίξεις τα ιόντα είτε όχι το αποτέλεσμα είναι ακριβώς το ίδιο. Υποτίθεται ότι βοηθάνε τα λέπια της τρίχας να κλείσουν και εξουδετερώνουν το στατικό ηλεκτρισμό, κάτι τέτοιο.  Από μια μικρή έρευνα που είχα κάνει τότε στο νετ είδα ότι κανείς δεν ήξερε αν όντως κάνουν κάτι αυτά τα πράγματα ή είναι μάρκετινγκ τρικ.  Για να μην πω και για τον ιονιστή-καθαριστή αέρα που είχα πάρει και ακόμα κλαίω τα λεφτά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...