Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρον. Έχεις link;

 Οχι..λυπαμαι!!!

Το ειχα δει σ'ένα ντοκυμανταιρ στο National Geografic και μου εκανε εντυπωση σαν πληροφορια και ετσι το θυμαμαι!

Μαλιστα ηταν μια στιγμιαια αναφορα καθως ειχαν βρει σε παγους της Σιβηριας απιστευτα συντηρημενο μαμουθ και αφου εξαντλησαν τις εξετασεις σε κοκκινο κρεας που ειχαν καταφερει να βρουν....το μαγειρεψαν και το εφαγαν!

Ακουγεται καπως φιδια σαν ιστορια αλλα ειναι πραγματικοτητα!

Αν ψαξεις καπως επισταμενα στο νετ ισως καταφερεις να βρεις κατι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα βαζακι μελι του λιντλ, το φθηνοτερο με το ονομα "Γλυκάνθη". Το εχω εδω και μηνες σε μέρος που τα βραδια πιανει 6-7 βαθμους και δεν χαλασε οπως χαλανε τα αλλα μέλια απο το κρύο. Άλλες φορες καλές μάρκες μελι που αφηνα εκει, χαλουσε και επηζε σε κοκκους.Μηπως αυτό σημαίνει ότι είναι μούφα μέλι;

 

Δείτε: 5 τροφές που δεν χαλάνε ποτέ!

http://www.newsbomb.gr/bombplus/blogs/story/322985/deite-5-trofes-poy-den-halane-pote

 

Αν και μουφα ειναι τα περισσοτερα μελια ...αλλιως κοστιζουν...

Τωρα πως θα καταλαβεις το οριτζιναλ δεν ξερω ...Χμμ Για δες και εδω: http://www.ellinikomeli.gr/katanalotis/katanalotes-meli/170-%CE%A0%CF%8E%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CE%BE%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%8C%CF%84%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%AD%CE%BB%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%83%CE%B1%CF%84%CE%B5-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BD%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%85%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα βαζακι μελι του λιντλ, το φθηνοτερο με το ονομα "Γλυκάνθη". Το εχω εδω και μηνες σε μέρος που τα βραδια πιανει 6-7 βαθμους και δεν χαλασε οπως χαλανε τα αλλα μέλια απο το κρύο. Άλλες φορες καλές μάρκες μελι που αφηνα εκει, χαλουσε και επηζε σε κοκκους.Μηπως αυτό σημαίνει ότι είναι μούφα μέλι;

λολ... αυτο δεν σημαινει οτι χαλαει. :-( :-( :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ειμαι μελισσοκομος για να σου φυγει η απορια. Οταν το μελι παγωνει, κρυσταλλωνει. Καποιοι που δεν γνωριζουν λενε οτι ζαχαρωνει. Τωρα. Οταν το μελι παθαινει αυτο το πραγμα, σημαινει οτι δεν εχει γινει επεξεργασια και το μελι ειναι ακατατεργαστο. Με το που βγηκε δηλαδη απο την κυψελη, μπηκε στα βαζακια. Οταν ενα μελι το ανοιγεις και το κλεινεις και δεν κρυσταλλωνει, σημαινει οτι εχει επεξεργαστει (εκτος αν ειναι απο κωνοφορα που δεν παιζει γιατι στα supermarket ειναι ανθομελα συνηθως) Δηλαδη, το θερμαινουν σε καποιους βαθμους κελσιου με αποτελεσμα το μελι να κανει μηνες να παγωσει παλι και επισης να καταστρεφουν πολυτιμες ουσιες του μελιου. Οτι γινεται δηλαδη στα περισσοτερα μελια του supermarket. Οποτε, οτι σου ειπε και ενας πιο πριν, οταν παγωνει ειναι καλο σημαδι! Τωρα, αν θες να δεις αν το μελι ειναι νοθευμενο, παρε ενα ποτηρι γεμισε το με νερο και βαλε μια κουταλια του γλυκου μελι. Αν δεις οτι μεινει ολο στον πατο ειναι πεντακαθαρο. Αν διαλυθει εστω και λιγο, εχει γλυκοζη η ο τυπος ελιωσε τις μελισσες να τις ταιζει ζαχαρονερο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παρατηρω οτι συνεχεια φερνει τα ιδια, κανει ανακύκλωση προσφορων απλα.

Παρατήρησα πολλές ανατιμήσεις στα Lidl σήμερα... χυμός τομάτας, δημητριακά και κάτι άλλα.

Προς τα πανω;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τα κατω.Ανατιμησεις απο το Lidl.

Δεν το παρατήρησα αλλα καλο ειναι αυτο. Ποτε δεν κοιταω ποσο το επαιρνα ποσο εχει, κοιταω εκεινη την ωρα που οαω ποσο εχει απλα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να δεις αν το μελι ειναι νοθευμενο, παρε ενα ποτηρι γεμισε το με νερο και βαλε μια κουταλια του γλυκου μελι. Αν δεις οτι μεινει ολο στον πατο ειναι πεντακαθαρο. Αν διαλυθει εστω και λιγο, εχει γλυκοζη η ο τυπος ελιωσε τις μελισσες να τις ταιζει ζαχαρονερο.

Καταναλωνω πολυ μελι, (τουλαχιστον 1 κουταλια της σουπας καθε μερα) και τα τελευταια χρονια παιρνω απο κερκυραιο ερασιτεχνη παραγωγο.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το μελι και επειδη τον γνωριζω τον εμπιστευομαι...Δεν ηξερα ομως για αυτο το τεστ και το εκανα τωρα που το διαβασα.Το μελι πηγε σουμπιτο στον πατο λες και το χα τσιμεντωσει...Ηπια το νερο και αν δεν ηξερα οτι εχει μεσα μελι δεν θα καταλαβαινα τιποτα...

Δεν το παρατήρησα αλλα καλο ειναι αυτο. Ποτε δεν κοιταω ποσο το επαιρνα ποσο εχει, κοιταω εκεινη την ωρα που οαω ποσο εχει απλα

Σε τρολαρω ρε :) ειναι δυνατον να σου λεει ανατιμηση και να ναι προς τα κατω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταναλωνω πολυ μελι, (τουλαχιστον 1 κουταλια της σουπας καθε μερα) και τα τελευταια χρονια παιρνω απο κερκυραιο ερασιτεχνη παραγωγο.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το μελι και επειδη τον γνωριζω τον εμπιστευομαι...Δεν ηξερα ομως για αυτο το τεστ και το εκανα τωρα που το διαβασα.Το μελι πηγε σουμπιτο στον πατο λες και το χα τσιμεντωσει...Ηπια το νερο και αν δεν ηξερα οτι εχει μεσα μελι δεν θα καταλαβαινα τιποτα...

Σε τρολαρω ρε :) ειναι δυνατον να σου λεει ανατιμηση και να ναι προς τα κατω?

Τοτε ξερεις οτι τρως ΜΕΛΙ ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε εσπρεσιερα τη Δευτερα στα 22,99€. Το σκεφτομαι για αγορα αλλά λογω χαμηλης τιμης φοβαμαι μηπως ειναι πεταμενα λεφτά.

Αν την έχει κανείς ας πει μια γνώμη.

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=45071

 

 

 

 

 

 

 

 

106126_01_f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καταναλωνω πολυ μελι, (τουλαχιστον 1 κουταλια της σουπας καθε μερα) και τα τελευταια χρονια παιρνω απο κερκυραιο ερασιτεχνη παραγωγο.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το μελι και επειδη τον γνωριζω τον εμπιστευομαι...Δεν ηξερα ομως για αυτο το τεστ και το εκανα τωρα που το διαβασα.Το μελι πηγε σουμπιτο στον πατο λες και το χα τσιμεντωσει...Ηπια το νερο και αν δεν ηξερα οτι εχει μεσα μελι δεν θα καταλαβαινα τιποτα...

Σε τρολαρω ρε :) ειναι δυνατον να σου λεει ανατιμηση και να ναι προς τα κατω?

off topic απο ποιον παιρνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε εσπρεσιερα τη Δευτερα στα 22,99€. Το σκεφτομαι για αγορα αλλά λογω χαμηλης τιμης φοβαμαι μηπως ειναι πεταμενα λεφτά.

Αν την έχει κανείς ας πει μια γνώμη.

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=45071

 

 

Τα λεφτά δεν πεταίνουν ποτέ! :P

 

Εσπρεσιέρα δεν είναι, τίμια μόκα φτιάχνει αλλά μου φαίνεται τσιμπημένη, αν κατάλαβα είναι το μεσαίο μέγεθος, στο ίδιο μέγεθος μια Bialetti κάνει τόσο περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα πολλές ανατιμήσεις στα Lidl σήμερα... χυμός τομάτας, δημητριακά και κάτι άλλα.

 

Ωχ, αρχίσαμε! Κάθε χρόνο μετά τις γιορτές, έχουμε ραντεβού με την αύξηση.. :(

Τη φτηνή τομάτα ανέβασαν ή αυτές στα γυάλινα βαζάκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...