Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ταχύνει το ταχίνι!!!

Πολύ καλό το βγάζει συχνά σε προσφορά στα 2 ευρώ μόνο αυτό παίρνω.

 

Στα 1.99 τα 300γρ. είναι φθηνότερα από αλλού, αλλά δεν είναι προσφορά για το κατάστημα, αφού η συνήθης τιμή του ήταν 1.89 και στο πλησιέστερο κατάστημα εδώ το είχε στα 1.69€ πάνω από μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και ο λογος για το μελι, το φτηνοτερο εχει το lidl, συσκευασια Μελανθης 900g στα 5 και κατι ευρα.

 

....για την ακρίβεια, σε διάφορά του καταστήματα βρίσκει (ακόμη) κανείς, την "XXL συσκευασία" του = 1Κg/4.44E, από προσφορά προ μηνός (και βάλε). Σε 5-6 τουλάχιστον καταστήματα που έχω βρεθεί, υπάρχει απόθεμα απ' τα συγκεκριμένα (στα ράφια "προσφορών" και όχι σ' εκείνα με τα μέλια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισης το Lidl εχει μακεδονικο χαλβα με μελι στα 3,5€.

 

Oxι πια.... το πηγαν 5€

Ενημέρωση σχετικά με ανάκληση γιαουρτιού

 

 

http://www.efet.gr/portal/page/portal/efetnew/news/view_new?par_newID=1529

 

Κρυβουν τη μαρκα οι αχρειοι... το Γαλπο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκες στον κόπο να διαβάσεις; Γιατί Εγώ πήγα στο λινκ και στο πδφ είχε όλες τις λεπτομέρειες

 

Ναι φυσικα, ανοιξα το pdf. Eχει φωτο που θυμιζουν το γαλπο, χωρις ομως να το αναφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΓΑΛΠΟ είναι ελληνικό προϊόν ("ΤΥΡΑΣ" Τρικάλων) πάντως, ενώ το περί ου ο λόγος γιαούρτιον είναι ρουμάνικο, με βάση τα όσα λέει ο ΕΦΕΤης.

 

Από εκεί και πέρα, να 'χαμε να λέγαμε είναι η φάση, διότι σιγά που όοοολες οι παραγωγές εταιρίες δεν έχουν ποτέ μα ποτέ και κάποια παρτίδα που να τους μπήκε γκολ. Αν φτάσει στα χέρια μας κάτι με μούχλα (ή ακόμη και έστω "αλλοιωμένη γεύση"), απλά το επιστρέφουμε και τελείωσε η υπόθεση. Ούτε να το καταναλώσουμε και να ψοφήσουμε πρόκειται, ούτε τίποτα. Και δεν είναι ότι η οποιαδήποτε εταιρία χώνει συνέχεια ληγμένα για να πεις ότι αποτελεί η ύπαρξή της κίνδυνο κτλ. Σιτ χάπενς, τρώνε διάφοροι πρόστιμα/έχουν χασούρες κτλ και η ζωή/το εμπόριο συνεχίζονται...

 

Οι πραγματικά σοβαρές καταστάσεις είναι όταν εταιρίες παράγουν εν γνώσει τους και καθαρά στην πουστιά, προϊόντα με προσμίξεις τύπου ρητίνη που είδα πρόσφατα κάπου στην ΓιουΕςΕϊ (τυρο-κατασκευαστική), που είτε ρίχνουν την ποιότητα του προϊόντος, είτε και αποτελούν πραγματικό κίνδυνο για την υγεία των καταναλωτών...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι φυσικα, ανοιξα το pdf. Eχει φωτο που θυμιζουν το γαλπο, χωρις ομως να το αναφερουν.

Πρόκειται για το προϊόν "ΓΙΑΟΥΡΤΙ

ΑΓΕΛΑΔΟΣ 0,1%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έψαχνα άχνη αλλά δεν υπήρχε...

 

Αυτο εχει πει κι εγω, οχι για την αχνη, αλλα για εντελως κοινοτυπα πραγματα, που δεν λενε να φερουν.

Πχ μια απλη σκουπα(αυτη με το σκουποξυλο!), βρωσιμο ζελε, ενα ροφημα σογιας, κλπ.

 

Αναγκαστηκά πρεπει να παμε σε αλλα σουπερ μαρκετ για να αγορασουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι στο καλό είναι το ρόφημα σόγιας;;

"γαλα' φτιαγμενο απο σογια. Πως ειναι το γαλα καρυδας "γαλα" απο καρυδα αυτο ειναι απο σογια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχνη εγω ειχα βρει στα λιντ, πρωτα ρωτησα την ταμια μου ειπε δε εχει. Μετα εψαξα εκει που εχει συνηθως τις προσφορες καιβρήκα. Αλλα ηταν περιοδο Χριστουγέννων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...