Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μήπως να πεις και κάνα νουμεράκι; πχ το Χ προϊόν είχε τόσο το Δεκέμβρη και τόσο τώρα.

 

Γιατί σε κάποια στανταράκια που παίρνω τακτικά και θυμάμαι τιμές δεν είδα κάτι σαν αυτό που περιγράφεις (βέβαια δεν το αποκλείω αφού μπορεί να συμβαίνει σε άλλα προϊόντα που δεν παίρνω ή δεν θυμάμαι)

Δυο στα γρήγορα που μου ήρθαν στο μυαλό:

 

http://fanlidla.pl/files/g/2_2529_Pizza_Margherita_841.jpg

Εδώ και 1-2 μήνες πήγε από 1,99 σε 2.29€.

 

http://www.emultichoice.gr/2722-thickbox_default/nescafe-decaf-100g.jpg

Μέσα σε 2 χρόνια τον ανέβασαν 2 φορές, από 2,89€ σε 3,09€, και πρόσφατα(μετά την αύξηση φπα) 3,39€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αυγα 30αδα απο 3,33->3,79

 

Τοτσιερα απο 39€->42€

 

Τωρα αλλα δεν μου ερχονται στο νου.

 

Νομιζω και η γαλοπουλα οι εφτα φετες.

Απλα εχει και προιοντα που αλλου δεν τα βρισκεις τοσο φθηνα οπως το γιαουρτια του κιλού.

 

Οι προσφορες του ελαττωθηκαν, οπως του κιμα απο 50%+ πηγε 30%+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πήγατε αυτές τις μέρες στα LIDL,

- είδατε να προσφέρει ακόμη στα ταμεία τα βαζάκια με ταχίνι + σοκολάτα σε προσφορά;

- αν ναι, σε τί τιμή;

- δοκίμασε κανείς να πει γνώμη;

 

Είχα δει τη περασμένη βδομάδα, αλλά δεν είμαι και σίγουρος για τη τιμή και καθότι το κατάστημα είναι κάπως μακριά, να μην πάω άδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να πεις και κάνα νουμεράκι; πχ το Χ προϊόν είχε τόσο το Δεκέμβρη και τόσο τώρα.

 

Γιατί σε κάποια στανταράκια που παίρνω τακτικά και θυμάμαι τιμές δεν είδα κάτι σαν αυτό που περιγράφεις (βέβαια δεν το αποκλείω αφού μπορεί να συμβαίνει σε άλλα προϊόντα που δεν παίρνω ή δεν θυμάμαι)

 

Εγω το λεω, επειδη για πολυ καιρο (σε καποια προιοντα ακομη και χρονια), αγοραζω συγκεκριμενα προιοντα.

Δεν γινεται αυτος ο χαμος που εχει σε αλλα s/m με πληθος προιοντων απο αλλες εταιριες, που αλλαζουν συνεχεια συσκευασιες/σειρες/τιμες κι ειναι ευκολο να χαθεις.

Ακομη κι εγω, που δεν εχω καλη μνημη, και...δεν ειμαι γυναικα να τα ψαχνω, θυμαμαι τιμες και μου κανει εντυπωση η ανοδος.

 

Πχ, κουλουρακια ευζην, αυτα με το αμυγδαλο και μελι. Τα αγοραζα κανα χρονο 1,0x. Τωρα πλεον τα εχουν 1,2x. Δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη απεξω την ακριβή τιμη, αλλά σιγουρα την αυξησε, απλα δεν θυμαμαι ποσα λεπτά, αν ειναι 10 ή 15 λεπτα.

 

Καλα, να μην πω για μαυρη σοκολατα, που την ειχε 0, 49 λεπτα και την εχει παει 0,59.

 

Και άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολυμιξερ silver crest που εχει τη Δευτερα το εχει παρει κανεις? http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=23194

Καλημερα,τελικα την πηρες την κουζινομηχανη του Lidl;

Αξιξει,να περιμεμενω να την βγαλει, ή να κοιταξω αλλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά σε αυτά που συνήθως παίρνω, και στα πιο "mainstream" (γάλα, σοκολατούχο ΓΑΛΠΟ, μπανάνες, κλπ) αλλά και σε λιγότερο απαραίτητα (πχ ζαμπόν ορίμανσης, κάποια κονσέρβα τύπου "zwan" ή λουκάνικο "του χασάπη") δεν έχω δει κάποια διαφορά.

Βέβαια, για να τα λέω και όλα, σε κάποια άλλα όπως κατεψυγμένα σφολιατοειδή, παίρνω μόνο σε φάση προσφοράς και άρα δεν ξέρω την συνήθη τιμή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πήγατε αυτές τις μέρες στα LIDL,

- είδατε να προσφέρει ακόμη στα ταμεία τα βαζάκια με ταχίνι + σοκολάτα σε προσφορά;

- αν ναι, σε τί τιμή;

- δοκίμασε κανείς να πει γνώμη;

 

Είχα δει τη περασμένη βδομάδα, αλλά δεν είμαι και σίγουρος για τη τιμή και καθότι το κατάστημα είναι κάπως μακριά, να μην πάω άδικα.

Ταχίνι δεν είχα φάει ποτέ στη ζωή μου.Επειδή τρώω την μερέντα με το κουτάλι,είπα να την κόψω και πήρα το ταχίνι που λες με κακάο μάρκας Γλυκάνθη από τα Lidl πριν αρκετό καιρό που το είχε πάλι προσφορά.Από τότε κόλλησα και δεν το αλλάζω με τίποτα.Είχα δοκιμάσει και του σκλαβενίτη με κακάο μάρκας Μαράτα,αλλά δεν μου άρεσε τόσο πολύ.Δεν ξέρω αν αυτές τις μέρες το έχει προσφορά,και σε τι τιμή βέβαια.Πάντως το βάζει προσφορά σε τακτά διαστήματα.Επίσης αφού είσαι μακρυά,μπορείς να δεις από το site τους που λέει τις προσφορές και τα φυλλάδια τους.Φιλικά Νότης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικροαυξήσεις υπάρχουν, έχει περάσει την αύξηση του ΦΠΑ (10%) σχεδόν σε όλα τα αντίστοιχα προιόντα (ζαχαρώδη, κονσέρβες κτλ).

 

Το καλό στην υπόθεση είναι οτι δεν ξεκίνησε και το lidl το γνωστό ράλι αυξήσεων που συμβαίνει μετά τις γιορτές -δεδομένου οτι στα άλλα ΣΜ το έχουν ήδη τερματίσει το θέμα κυρίως στα λάδια, στα ζαχαρώδη και στα ψυγεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταχίνι δεν είχα φάει ποτέ στη ζωή μου.Επειδή τρώω την μερέντα με το κουτάλι,είπα να την κόψω και πήρα το ταχίνι που λες με κακάο μάρκας Γλυκάνθη από τα Lidl πριν αρκετό καιρό που το είχε πάλι προσφορά.Από τότε κόλλησα και δεν το αλλάζω με τίποτα.Είχα δοκιμάσει και του σκλαβενίτη με κακάο μάρκας Μαράτα,αλλά δεν μου άρεσε τόσο πολύ.Δεν ξέρω αν αυτές τις μέρες το έχει προσφορά,και σε τι τιμή βέβαια.Πάντως το βάζει προσφορά σε τακτά διαστήματα.Επίσης αφού είσαι μακρυά,μπορείς να δεις από το site τους που λέει τις προσφορές και τα φυλλάδια τους.Φιλικά Νότης

 

Κάποιες προσφορές δεν τις ανακοινώνει, μπορεί να μην είναι επίσημες ή γενικές...το ταχίνι με κακάο πχ δεν το είχε σε προσφορά τη προηγούμενη εβδομάδα επίσημα στην ιστοσελίδα, αλλά στο κατάστημα Παπαναστασίου το έφερνε πρώτη φορά και το είχε στην έξοδο-στο ταμείο σε προσφορά...σαν "νέο" προϊόν...

 

Το χει προσφορα το ταχινι με κακάο

 

ΟΚ, θα το χτυπήσω μάλλον, αν και με την προσφορά στη κρέμα κακάο που έχει την ερχόμενη βδομάδα, ίσως προτιμήσω να τα πάρω χωριστά...

 

..όπως και στο μέλι-ταχίνι, προτιμώ να προσθέτω ταχίνι σε λεπτή στρώση μελιού, παρά να τα έχω ανακατεμένα...είναι πιο πλούσια η γεύση όταν τα υλικά είναι μεν μαζί, αλλά όχι κατ' ανάγκη ανακατεμένα.

 

Αλλά κακάο + ταχίνι δεν έχω δοκιμάσει ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά κακάο + ταχίνι δεν έχω δοκιμάσει ποτέ...

 

....βασικά στις "οδηγίες χρήσης" του συγκεκριμένου προϊόντος του Lidl, καλό θα ήταν να αναγράφετο "συνίσταται η λήψη αντισυλληπτικού πριν την κατανάλωση".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..όπως και στο μέλι-ταχίνι, προτιμώ να προσθέτω ταχίνι σε λεπτή στρώση μελιού, παρά να τα έχω ανακατεμένα...είναι πιο πλούσια η γεύση όταν τα υλικά είναι μεν μαζί, αλλά όχι κατ' ανάγκη ανακατεμένα.

 

Επιπλεον, το συσκευασμενο ταχινι με μελι εχει συντηρητικα.

 

Μιας και ο λογος για το μελι, το φτηνοτερο εχει το lidl, συσκευασια Μελανθης 900g στα 5 και κατι ευρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...