Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαφώς και έχει ηλεκτρικά προϊόντα, αλλά ελάχιστα και μικρής αξίας. Ούτε τηλεοράσεις 60 ιντσών του χιλιάρικου+ έχει, ούτε αη-φόνια, ούτε κονσόλες. Άντε το πολύ να πετύχεις κανένα αποχυμωτή των 15€ ή κανά φουρνάκι των 40-60€ που με αυτό τσάμπα θα τιγκάρεις το καρότσι.

 

...όχι ότι φουρνάκια έχει όλη την ώρα διαθέσιμα, αλλά ξεχνάς ότι ο μισός όγκος από το φουνάκι είναι άδειος χώρος (έναν 5λιτρο τενεκέ περθενόλαδο = καμμιά 30άρα  μια χαρά τον στρίμωχνε - δοθέντος ότι θα τα είχε υπολογίσει όλα/θα είχε μαζί κάτι για ν' ανοίξει πιτσφιτίλικα το κουτί καθώς πιθανότατα δεν θα είχε προβλεφτεί όρος "μην ανοίξετε συσκευασίες κατά το φόρτωμα/μην βάλετε πράγματα μέσα σε πράγματα"...).

 

Κατατά και γενικά, το θέμα είναι να είχε υπολογίσει (επαρκώς) όγκους, βάρη, χρόνους, αποστάσεις και ωφέλιμη αναλογία τιμής/κιλό μπηφόρχαντ σε συνδυασμό με ημερομηνίες λήξεως συν πραγματικές ανάγκες/καταναλωτικές συνήθειες και προτιμήσεις - πράγμα που πιθανότατα έκανε και κακώς την κράζουμε για την ταχύτητά της (αν και κι εγώ ήθελα να της πατήσω μερικές κλωτσές όταν την είδα να πηγαίνει σαν κότα). Διότι δεν θυμάμαι, αλλά παίζει αυτά που πήρε να ήταν όντως τα πιο "ωφέλιμα"  : τα κρεατικά όντως έχουν ημερομηνία λήξης σύντομη (βέβαια αν τίγκαρε πχ ένα καρότσι με κρέατα του 10άρικου/κιλό και τα έβαζε σε καταψύκτη, μια χαρά φάση θα ήταν - εκτός κι αν είναι....χορτοφάγα. Και να μην είχε καταψύκτη, θα σύμφερε να πάρει έναν φτηνό με την ευκαιρία) και τα απορρυπαντικά που αναφέρθηκαν είναι πολύ φτηνά αναλογικά/δεν αξίζει να τα πάρεις. Είναι βέβαια και οι ανάγκες του καθένα (οι δικές της εν προκειμένω) που ίσως ήθελε να καλύψει. Πχ άντε και γέμιζε καρότσια με τίποτε πανάκριβα μπαχαρικά, τί να το κάνει, ακόμη κι αν έτσι "κέρδιζε" 2 και 3 φορές το 600άρι που τελικά μάζεψε; Ο σκοπός δεν ήταν άλλωστε να...."πληγώσει το μαγαζί", αλλά να πάρει πράγματα αξίας που χρησιμοποιεί και να την εξυπηρετήσουν για τουλάχιστον μήνες.

 

Γενικά λοιπόν, η επιλογή "υργά" ήταν λογικότατη (λόγω ωφέλιμης κατάληψης όγκου), καθώς το λάδι εννοείται ότι θα καταναλωθεί (ακόμη και μόνη της να είναι) πριν καν λήξει - κι όσο για τους ακριβούς καφέδες (ο Νες που πάει κοντά στο 30άρι το κιλό), δεν αποκλείεται να δωρίσει και σε φίλους από εδώ και από 'κει (επίσης μια χαρά ωφέλιμη επιλογή). 

 

 

 

...Εκτος αν εισαι σα τον Σουγκλακο και σπρωξεις ψυγεια και ραφια οπως ειναι στο ταμειο tongue.gif

 

....ούτε ο Σουγκλάκος θα μπορούσε να χώσει τα ψυγεία μέσα στα 2 καρότσια, που πιθανώς θα ήταν όρος του διαγωνισμού = "ό,τι βάλετε μέσα σε 2 καρότσια μέσα σε 3 λεπτά". Ούτε αγκαλιά, ούτε σακούλες, ούτε τίποτε άλλο - μόνο (2) καρότσια.

 

 

Ontopic: Εχει το lidl κανα φθηνο καφε για φραπε που να πινεται; (μαρκες πλην nescafe).

 

...φυσικά και πίνεται ο φθηνός του. Όπως επίσης φυσικά δεν έχει την ίδια γεύση με τον Nescafe.

Έχει παράλληλα όμως φτάσει πλέον σε τιμές που σα να μην αξίζει να παίρνεις τον φτηνό : 4 ευρώ ο Bellaroma του των 200 γραμμαρίων , ενώ ο...μανίσιος (Nestle δηλαδή) είναι στα 4.70 (κάποτε ήταν σχεδόν μισοτιμής, σε όλα τα "φτηνομάγαζα", οι "φτηνοκαφέδες". Τώρα πια όμως.....).

 

Αν πάντως μετράς και τα Ευρωλεπτά και καταναλώνεις πολύ καφέ, και αν έχεις πρόσβαση σε Mymarket, "o δικός τους φτηνός" (Alta gusto), είναι (ακόμα...) κατά τί φτηνότερος κι από του Lidl (γύρω στα 3.80 νομίζω), και από γεύση είναι σαφώς καλύτερος και αξίζει σαν εναλλακτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σαφώς και έχει ηλεκτρικά προϊόντα, αλλά ελάχιστα και μικρής αξίας. Ούτε τηλεοράσεις 60 ιντσών του χιλιάρικου+ έχει, ούτε αη-φόνια, ούτε κονσόλες. Άντε το πολύ να πετύχεις κανένα αποχυμωτή των 15€ ή κανά φουρνάκι των 40-60€ που με αυτό τσάμπα θα τιγκάρεις το καρότσι.

...όχι ότι φουρνάκια έχει όλη την ώρα διαθέσιμα, αλλά ξεχνάς ότι ο μισός όγκος από το φουνάκι είναι άδειος χώρος (έναν 5λιτρο τενεκέ περθενόλαδο = καμμιά 30άρα  μια χαρά τον στρίμωχνε - δοθέντος ότι θα τα είχε υπολογίσει όλα/θα είχε μαζί κάτι για ν' ανοίξει πιτσφιτίλικα το κουτί καθώς πιθανότατα δεν θα είχε προβλεφτεί όρος "μην ανοίξετε συσκευασίες κατά το φόρτωμα/μην βάλετε πράγματα μέσα σε πράγματα"...).

 

Και εσύ ξεχνάς πως το post μου ήταν απάντηση στον TriLoBiTe, που ούτε λίγο ούτε πολύ ισχυρίστηκε ότι αυτός στη θέση της θα "σήκωνε" ηλεκτρικά αξίας 6.000€!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ούτε ο Σουγκλάκος θα μπορούσε να χώσει τα ψυγεία μέσα στα 2 καρότσια, που πιθανώς θα ήταν όρος του διαγωνισμού = "ό,τι βάλετε μέσα σε 2 καρότσια μέσα σε 3 λεπτά". Ούτε αγκαλιά, ούτε σακούλες, ούτε τίποτε άλλο - μόνο (2) καρότσια.

Ναι βρε συ αλλα θα το ειχανα σκεφτει; ...γιατι μπορει και οχι!  cranky.gif

 

Εχουμε πουθενα τους ορους;

 

Για πχ ετσι οπως το θετουν γενικα και αοριστα εγω μπορει να εβαζα καμια πωλητρια τους μεσα στο καροτσι και να την διαπραγματευομουνα μετα!

...

Τωρα περα απο την πλακα σχετικα με αυτο που ειπες με τον οριτζιναλ φραπε δεν συμφωνω nono.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω αυτος που κερδισε στο media mark πηρε χαρτι και εκανε σχεδιο, ειδε που ναι οι μηλοσυσκευες, μονο εκει πηγαινε.

 

Υ.Γ: ακουστηκαν πολλα γι αυτον που κερδισε, αλλα εγω το πιστευω γιατι με το παιδι ημασταν μαζι φανταροι, ουτε ηθοποιος τιποτα δεν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ ξεχνάς πως το post μου ήταν απάντηση στον TriLoBiTe, που ούτε λίγο ούτε πολύ ισχυρίστηκε ότι αυτός στη θέση της θα "σήκωνε" ηλεκτρικά αξίας 6.000€!!!

 

Another one got Τrilled.. Kαλά πάμε :-D  και αυτό ήταν ευκολάκι ρε σεις, πού να μην έβαζα και το '' :P '' 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ ξεχνάς πως το post μου ήταν απάντηση στον TriLoBiTe, που ούτε λίγο ούτε πολύ ισχυρίστηκε ότι αυτός στη θέση της θα "σήκωνε" ηλεκτρικά αξίας 6.000€!!!

 

?

Τί σχέση έχει σε ποιόν απαντούσες/τί είχε πει;

Εγώ σχολίασα περί φουρνακίου που είπες και το έβγαλες "σκάρτο" σαν καροτσοεπιλογή..

 

 

 

 

Για πχ ετσι οπως το θετουν γενικα και αοριστα εγω μπορει να εβαζα καμια πωλητρια τους μεσα στο καροτσι και να την διαπραγματευομουνα μετα!

...

Τωρα περα απο την πλακα σχετικα με αυτο που ειπες με τον οριτζιναλ φραπε δεν συμφωνω nono.gif

 

...λάδια/καφέδες= 592 Eυρώ. Η πωλήτρια παίζει να κοστίζει μέχρι και 200άρι λιγότερα...

 

(....εν τω μεταξύ, τί "592" ήταν αυτό; Τόση σύμπτωση; Ή μας τρολάρουν οι γερμαναραίοι; )

 

Και, τί είπα για τον ορίτζιναλ και δεν σου κάθησε;

 

 

 

Ουισκι δεν εχει το λιντλ απο οτι θημαμε εχει , ας κατεβασε και ολες της βοτκες θα εφτανε στο 1000 στο χαλαρο

 

....και τί να τις κάνει τόσες βότκες ρε αδερφέ; Να τις πίνει μία-μία κάθε μέρα, να ξεχνάει τη μαλακία που έκανε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και τί να τις κάνει τόσες βότκες ρε αδερφέ; Να τις πίνει μία-μία κάθε μέρα, να ξεχνάει τη μαλακία που έκανε;

 

να της πουλησει η να της κανει δωρο η στην τελικη να κανει ενα σουπερ παρτυ και να βαλει εισοδο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω αυτος που κερδισε στο media mark πηρε χαρτι και εκανε σχεδιο, ειδε που ναι οι μηλοσυσκευες, μονο εκει πηγαινε.

 

Υ.Γ: ακουστηκαν πολλα γι αυτον που κερδισε, αλλα εγω το πιστευω γιατι με το παιδι ημασταν μαζι φανταροι, ουτε ηθοποιος τιποτα δεν ειναι

Έχει κάνει τέτοιο διαγωνισμό το mediamarkt;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και, τί είπα για τον ορίτζιναλ και δεν σου κάθησε;

 

ουσπ! redface.gif τιποτα...  Τα διαβασα στα γρηγορα και το καταλαβα λαθος

...λάδια/καφέδες= 592 Eυρώ. Η πωλήτρια παίζει να κοστίζει μέχρι και 200άρι λιγότερα...

 

(....εν τω μεταξύ, τί "592" ήταν αυτό; Τόση σύμπτωση; Ή μας τρολάρουν οι γερμαναραίοι; )

 

Στανταρ!  https://www.youtube.com/results?search_query=%CE%B7+%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%B1+%CF%84%CF%89%CE%BD+592+%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα κάτσει να στήσει η τεράστια πολυεθνική με τα δις κέρδη διαγωνισμό για να γλιτώσει τα 600-1000 ευρώ τζάμπα ψώνια που θα κάνει μια πελάτισσα της!

 

Τι θεωρεις πιθανοτερο να κανει η πολυεθνικη, να βαλει ενα συγγενη/φιλο ή να κανει εντιμο διαγωνισμο?

Ποιος τους ελεγχει?

Έχω λίγο καιρό να πάρω και δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά βλέπω στο site  ότι είναι 60γρ. (Είναι πολύ νόστιμό btw :)  )

 

http://www.ab.gr/click2shop/PROINO-SNACKING-and-ROFIMATA/PARADOSIAKA-GLYKA/LOYKOYMIA-PASTELIA/MELEKOYNI-RODOY-60-GR/p/7068812?text=%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%B9

 

 

 

 

Nαι 60, μπερδευτηκα με τα 30 της σοκολατας που ελεγε ο φιλος.

 

Απαιχτο ειναι, αλλα σε αυτη τη τιμη απαγορευτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θεωρεις πιθανοτερο να κανει η πολυεθνικη, να βαλει ενα συγγενη/φιλο ή να κανει εντιμο διαγωνισμο?

Ποιος τους ελεγχει?

 

 

Nαι 60, μπερδευτηκα με τα 30 της σοκολατας που ελεγε ο φιλος.

 

Απαιχτο ειναι, αλλα σε αυτη τη τιμη απαγορευτικο.

Εντάξει αντί να πάρεις μια σοκολάτα παίρνεις αυτό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...