Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας προσέξουν και ας προβληματιστούν περισσότερο εκείνοι που χρησιμοποιούν λάδια W5 στο αυτοκίνητό τους.

Για ένα συμπυκνωμένο καθαριστικό με χλώριο δεν χάλασε ο κόσμος.

 

...πάντως φίλε Βοξ, κι ας μην έχω αμάξι, εγώ θέλω να καταθέσω (το 'χω κάνει και παλιότερα) ότι σε 50άρια παπάκια που τους ξέσκιζα τα πρέκια για χρόνια, έβαζα βεπεντόλαδο, και ζήτημα δεν είχαν. Η δικιά μου λογική λέει "εδώ δεν ψόφαγαν οι πάπιες, θα έχουν θέμα τ' αμάξια;". Κι ας κάποιος θυμάμαι να μου έχει πει (εδώ μέσα πάλι νομίζω) "ίσα-ίσα, οι μεγάλοι κινητήρες θα έχουν θέμα".

 

Κατά τ' άλλα, πάλι με ολίγον μπακαλίστικη μεν λογική, αλλά δεν νομίζεις ότι μιας και το Λιντλ δραστηριοποιείται παγκόσμια και μάλιστα εδώ και δεκαετίες, ένας έστω απόηχος από ψιλοχαμό που θα είχε γίνει από πιο σχετικούς από εμάς με τα λάδια και τους κινητήρες;

Εγώ πάντως δεν έχω αίσθηση τέτοιου πράγματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...οκέικ, δικαίωμα στην σκέψη (...αλλά και στις "σκέψεις"...) στον καθένα.

Όμως εγώ νομίζω ότι το κουράζει όποιος παρα-ασχολείται με το ζήτμα "Λιντλ", διότι κατά βάση ΕΙΝΑΙ (εμφανώς) απλό, στον κάθε νοματαίο που ούτε φανμπόης είναι, ούτε πολέμιος : τα Λιντλ έχουν σε γενικές γραμμές (διότι εξαιρέσεις υπάρχουν κι απ' τις 2 μπάντες) μετριο-ΚΑΛΑ προϊόντα, χωρίς τρελλές γεύσεις, χωρίς εξωτικές ποιότητες, χωρίς (άμεση) επικινδυνότητα (αν είναι να πάθεις ζημιά από ζάχαρο γιατί τρωγόπινες αλόγιστα τα όχι τόσο εξευγενισμένα προϊόντα του, ε κάπου φταις και εσύ) σε πολύ συμφέρουσες τιμές για όσους την παλεύουν δύσκολα.

Αυτό και τέλος και δεν χρειάζονται ούτε να ψάχνει κανείς ψιλά γράμματα, ούτε να προσπαθεί να φέρει στην επιφάνεια ό,τι στραβό μπορεί να έχει συμβεί στην ιστορία της αλυσίδας. Ένα ντισκάουντ σουπερμάρκετ είναι, πόσο πιο απλά...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...οκέικ, δικαίωμα στην σκέψη (...αλλά και στις "σκέψεις"...) στον καθένα.

Όμως εγώ νομίζω ότι το κουράζει όποιος παρα-ασχολείται με το ζήτμα "Λιντλ", διότι κατά βάση ΕΙΝΑΙ (εμφανώς) απλό, στον κάθε νοματαίο που ούτε φανμπόης είναι, ούτε πολέμιος : τα Λιντλ έχουν σε γενικές γραμμές (διότι εξαιρέσεις υπάρχουν κι απ' τις 2 μπάντες) μετριο-ΚΑΛΑ προϊόντα, χωρίς τρελλές γεύσεις, χωρίς εξωτικές ποιότητες, χωρίς (άμεση) επικινδυνότητα (αν είναι να πάθεις ζημιά από ζάχαρο γιατί τρωγόπινες αλόγιστα τα όχι τόσο εξευγενισμένα προϊόντα του, ε κάπου φταις και εσύ) σε πολύ συμφέρουσες τιμές για όσους την παλεύουν δύσκολα.

Αυτό και τέλος και δεν χρειάζονται ούτε να ψάχνει κανείς ψιλά γράμματα, ούτε να προσπαθεί να φέρει στην επιφάνεια ό,τι στραβό μπορεί να έχει συμβεί στην ιστορία της αλυσίδας. Ένα ντισκάουντ σουπερμάρκετ είναι, πόσο πιο απλά...

πολυ σωστα, συμφωνω 1000% φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας προσέξουν και ας προβληματιστούν περισσότερο εκείνοι που χρησιμοποιούν λάδια W5 στο αυτοκίνητό τους.

Για ένα συμπυκνωμένο καθαριστικό με χλώριο δεν χάλασε ο κόσμος.

Δεν ξέρω τι σε έχει πιάσει με τα W5.

Δεν λες που υπάρχει και ένα σούπερ μάρκετ που φέρνει και αυτά και βρίσκουμε ένα φτηνό απορρυπαντικό;;;

Είδες με τους άλλους τι έγινε.

Φάγανε πρόστιμο γιατί είχαν υπογράψει συμβόλαιο με μεγάλη πολυεθνική να βάζουν στα ράφια τους μόνο

δικά της προϊόντα;;;

Και αν κανένας βάζει άλλη μάρκα το βάζει σε καμιά τρύπα να μην μπορεί να το εντοπίσει κανείς.

 

Μη γίνεσαι και εσύ παπαγαλάκι των πολυεθνικών :-D

 

Λάδια W5  10-40 έχω βάλει στο δικό μου vectra πολλές φορές.Μια χαρά λάδια είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με έχει πιάσει τίποτα με τα προϊόντα w5 ίσα ίσα που τα χρησιμοποιώ. Δεν έχω δοκιμάσει λάδια αυτοκινήτου όμως.

Απλές σκέψεις κάνω αφού πάντα το αποτέλεσμα στα λάδια φαίνεται μετά από χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας πω εγω τι παιζει με τα λαδια γιατι "ξερω" :P

 

λοιπον, το λιντλ, οπως και η vw, toyota , bmw Κλπ ΔΕΝ φτιαχνει λαδια... απο καπου τα προμηθευεται και βαζει πανω την ετικετα του για να εχει ενα κομματι στην πιτα των πωλησεων.

στην προκειμενη περιπτωση το λιντλολαδο ειναι γνησιο γερμανικο, κατα πασα πιθανοτητα της pennasol, που σημαινει οτι ειναι μια χαρα εγκεκριμμενο λαδι και σε καλη τιμη. Το απλο 10-40 που φερνει σε μονολιτρα το περνω πολυ συχνα και το χρησιμοποιω σε μικρα μοτερ-γεννητριες- καροτσια μεταφορας κλπ που εχουμε σπιτι και θεωρω οτι ειναι μια χαρα.. για τα λεφτα του..

θα το εβαζα ανετοτατα και στο αμαξι , με αλλαγες καθε 5 χιλ χλμ ας πουμε, αλλα λογω "ψυχολογιας" δεν το κανω, γιατι δεν εχει την προδιαγραφη της vw που περνει το δικο μου και γιατι βρισκω αυτο που του βαζω χρονια και ειναι ΦΟΥΛ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟ στα 6 ευρω το λιτρο, οποτε γιατι να βαλω ημισυνθετικο λιντλολαδο που κανει 4.20...

 

κατα τα αλλα αγοραστε αφοβα, μια χαρα λαδι ειναι.... ισως και καλυτερο απο κατι επωνυμα που συσκευαζονται Ελλαδα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με έχει πιάσει τίποτα με τα προϊόντα w5 ίσα ίσα που τα χρησιμοποιώ. Δεν έχω δοκιμάσει λάδια αυτοκινήτου όμως.

Απλές σκέψεις κάνω αφού πάντα το αποτέλεσμα στα λάδια φαίνεται μετά από χρόνια.

 

Σκέψεις ότι επειδή χάλασε ένα καθαριστικό δεν είναι καλό το λάδι?

Με ποια λογική?

 

Δεν έχεις δει μάλλον χαλασμένα Palmolive ή Soupline που λόγω λάθους έκαναν τα ρούχα κόκκινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοκαρισμα ουισκιου margot στις 30 σεπτ.στα 8.59€. Δηλ.αντι να παρεις πετρελαιο johnnie με 17,5€ χτυπας 2 μαργκοτ και το σερβιρεις στους φιλους για dewars.

Εχω μεταγγισει μαργκοτ σε μπουκαλια διασημων φιρμων και δεν καταλαβαινε κανεις τπτ. Πρεπει να ειναι εμπειρος γνωστης καποιος...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοκαρισμα ουισκιου margot στις 30 σεπτ.στα 8.59€. Δηλ.αντι να παρεις πετρελαιο johnnie με 17,5€ χτυπας 2 μαργκοτ και το σερβιρεις στους φιλους για dewars.

Εχω μεταγγισει μαργκοτ σε μπουκαλια διασημων φιρμων και δεν καταλαβαινε κανεις τπτ. Πρεπει να ειναι εμπειρος γνωστης καποιος...

Γιατί κάνεις μετάγγιση; Αν έβλεπαν μαργκότ δεν θα το πίνανε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην κοροιδευουν οτι δεν ξοδευω για επωνυμα brand.

Το κακο ειναι οτι σχεδον ολα τα ουισκυ στο ευρος τιμων 12-20€ ειναι πετρελαια και ψιλομοιαζουν στη γευση. Οποτε, δωσε 8.59€ να πιεις το ιδιο πετρελαιο.

Για ποιοτητα στο αθλημα, σκας 30 και πανω για μια φιαλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...