Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει ιντερνιτικό κατάστημα άρα δεν το βλέπω να παίρνεις μωρομάντηλα. :-D

Θα σου πω όμως αν τα θέλεις για μωρά να τα αποφεύγεις όχι μόνο τα μωρομάντηλα του lidl αλλά τα μωρομάντηλα

γενικά αν αγαπάς πραγματικά το μωρό σου.

Μόνο σε έκτακτες καταστάσεις π.χ. ταξείδι που δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάτι άλλο.

Δεν υπάρχει τίποτε χειρότερο από το να σκουπίζουμε το δέρμα των μωρών με τέτοια προιόντα.

Τα περισσότερα από αυτά είναι ακατάλληλα να μην πω επικίνδυνα για τα παιδιά,ορισμένα δε έχουν και χημικά

αρώματα τα οποία κολάνε στο δέρμα του μωρού.

 

Ένα πανάκι βουτηγμένο σε λίγο νερό στράγγιγμα και καθάρισμα του μωρού

Είναι πιο υγιεινό και από το καλίτερο μωρομάντηλο του κόσμου. :)


Εγώ θα ήθελα να πω κάτι άλλο που είδα στο φυλλάδιο για αυτή τη βδομάδα.

 

Φυσικός χυμός amita 9 φρούτα(θυγατρική της 3Ε που έχει και την cocacola) 330 ml  4+2    3,49 ευρώ

Φυσικός Ελληνικός χυμός eviva 3 φρούτα                                                       250 ml  7+2    2,73 ευρώ  

 

Ποιον θα παίρνατε αν τους βλέπατε δίπλα δίπλα;;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ θα ήθελα να πω κάτι άλλο που είδα στο φυλλάδιο για αυτή τη βδομάδα.

 

Φυσικός χυμός amita 9 φρούτα(θυγατρική της 3Ε που έχει και την cocacola) 330 ml  4+2    3,49 ευρώ

Φυσικός Ελληνικός χυμός eviva 3 φρούτα                                                       250 ml  7+2    2,73 ευρώ  

 

Ποιον θα παίρνατε αν τους βλέπατε δίπλα δίπλα;;;;;

 

 

Από θέμα τιμής το δεύτερο. Αλλά δεν ξέρω ποιος είναι καλύτερος σαν χυμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη χαλασμενη φετα που γραφτηκε προχτες, εγω πιο πολυ την παταω με τα χυμα τυροκομικα/αλλαντικα στα σουπερ μαρκετ παρά με τα συσκευασμενα. Εχει τυχει σπανια αλλαντικα που δεν πουλανε, να τα εχουν καιρο ανοιγμενα και να ειναι αλλοιωμενα. Το ιδιο και με κεφαλια τυριων που δεν πολυφευγουν απο τα ψυγεια και εχουν αρπαξει μουχλα. Οι υπαλληλοι δεν τα δοκιμαζουν ή κανουν τα στραβα ματια και εσυ φτανεις σπιτι με χαλασμενο προιον.

Οσον αφορα το λιντλ, αυτοι δεν μπορουν ελεγξουν ολα τα πακετακια ολων των προιοντων ανα την Ελλαδα, τα οποια μερικες φορες κατα τη μεταφορα σκιζονται ελαφρα στο ναυλον και παιρνουν αερα μεσα (μου εχει τυχει). Την λαμογια την κανει ο ελληνας παραγωγος που πωλει στο λιντλ και προσπαθει να ριξει το κοστος. Το λιντλ δεν εχει μεσα στα εργοστασια επιτηρητη υπαλληλο να επιβλεπει τις προδιαγραφες και την ποιοτητα. Το μονο που μπορει να κανει ειναι να ριξει κανα φεσι στον παραγωγό ή να αλλάξει προμηθευτη. Αυτο φαινεται οπως ειχα γραψει και αλλη φορα, απο το γεγονος οτι εχει 3 διαφορετικους παραγωγους για τη φετα (χαλκιδικη, εβρο και ηπειρο) και για τα παριζακια (κρετα, εδεσμα, βικη).

Δεν παιρνω το μερος του λιντλ, απλα πιστευω σημερα οτι ειναι πιο νοικοκοιρηδες απο πολλα ελληνικα μαρκετ, δεν πιστευω να επαναλαβουν παλια σκανδαλα που εκαναν ντορο. Θυμαται κανεις την περιοδο 1998-2006 αν τρωγοταν τπτ εκει μεσα εκτος απο σοκολατοειδή; Εγω θυμαμαι καλά!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που πας ανοιχτή τη συσκευασία δε γίνεται τίποτε.

Η έκθεση του χημείου θα βγει θα την πληρώσεις και θα λέει ότι προσκομίστηκε σε μας ανοιχτή η συσκευασία.

Μόνο αν βρεθεί κάτι ακατάλληλο μέσα μπορεί να γίνει κάτι.

 

Πήρα και εγώ πριν 4-5 μέρες ανθότυρο από Σκλαβενίτη.Ενώ συνήθως τον δοκιμάζω δεν τον δοκίμασα.Τον

έφερα σπίτι και μύριζε άσχημα πρέπει να ήταν ανοιχτός μέρες και μύριζε.

Να τον πάω πίσω;;;; Τι θα γινόταν.Να μου δώσουν άλλο ένα κομμάτι;; Σιγά το πράμα 1-2 ευρώ έκανε.Το 

πέταξα και άλλη φορά θα το δοκιμάζω.

 

Απλά φίλε dollyy19 δεν σε πάει το lidl.Συνήθως πέφτεις σε μάπα και χαλασμένα προϊόντα.

Οπότε μην ξαναψωνίζεις από εκεί.

 

Ο εφετ εαν βρει κάτι υποπτο θα παρει και άλλα δείγματα απο την ιδια παρτιδα ωστε να βεβαιωθεί οτι δε το έριξε αυτος που το πηγε... Ετσι δουλευει το συστημα (οταν δουλευει)...

εν τελη πηγα την συσκευασια στον εφετ και εγινε καταγγελια.χαλαλι το 5ευρω....

πολυ καλα εκανες. Εγω θα πηγαινα να παρω και αλλη μια σφραγισμένη συσκευασία απο την ιδια παρτιδα ομως για να την καταθεσω στον εφετ για εξεταση ως σφραγισμένο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να πληρώσω για τα αυτονόητα.

Θέλουν να αποτρέπουν τον πολίτη να κάνει καταγγελίες για ψύλλου πήδημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν τελη πηγα την συσκευασια στον εφετ και εγινε καταγγελια.χαλαλι το 5ευρω....

Εμενα δεν θα με εκφραζε να το εκανα στα lidl γιατι οτι εχω παει για επιστροφη ειναι προθημει να μου το αλλαξουν..

Θα την πηγαινα πισω(ειμαι πολυ σιγουρος οτι θα μου την αλλαζαν) θα δοκιμαζα εκεινη τη στγμη απο την καινουργια συσκευασια και

αν ειχε και αυτη το ιδιο θεμα θα τους ελεγα να μου δωσουν καποια αλλη επωνυμη ή επιστροφη των χρηματων στο διπλασιο λογω

και της 2ης συσκευασιας.. Αν δεν δεχοντουσαν θα επαιρνα και τις 2 συσκευασιες και θα εκανα αυτο που εκανες..!

(προθυμοι)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να πληρώσω για τα αυτονόητα.

Θέλουν να αποτρέπουν τον πολίτη να κάνει καταγγελίες για ψύλλου πήδημα.

 

Αν ηταν ετσι, καθε μερα θα ειχαν 1000 καταγγελιες για τα παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να πληρώσω για τα αυτονόητα.

Θέλουν να αποτρέπουν τον πολίτη να κάνει καταγγελίες για ψύλλου πήδημα.

Στην πρώτη σειρά απορείς αλλά μετά απαντάς μόνος σου :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 5ευρω δεν ειναι κανα παραβολο,ειναι το κοστος της φετας συν την βενζινα απο το 50αρακι.δεν εχει κοστος η καταγγελια,οταν γινεται επωνυμα.στην ανωνυμη δεν ξερω τι κανουν,αλλα στην επωνυμη θα γινει ελεγχος για παθογονα και θα συνταχθει εκθεση,της οποιας αντιγραφο θα με δωσουν.δεν ζητησα χρονους,δεν με ενδιαφερει  το ζητημα πλεον,δεν το εκανα για κερδος.αφορμη εψαχνα για να το αποφευγω εντελως.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δεν θα με εκφραζε να το εκανα στα lidl γιατι οτι εχω παει για επιστροφη ειναι προθημει να μου το αλλαξουν..

Θα την πηγαινα πισω(ειμαι πολυ σιγουρος οτι θα μου την αλλαζαν) θα δοκιμαζα εκεινη τη στγμη απο την καινουργια συσκευασια και

αν ειχε και αυτη το ιδιο θεμα θα τους ελεγα να μου δωσουν καποια αλλη επωνυμη ή επιστροφη των χρηματων στο διπλασιο λογω

και της 2ης συσκευασιας.. Αν δεν δεχοντουσαν θα επαιρνα και τις 2 συσκευασιες και θα εκανα αυτο που εκανες..!

(προθυμοι)

Σου απανταω με την ελπιδα οτι δεν εισαι ακραια γερμανοφιλος, σε αυτη την περιπτωση τσαμπα χαλασα τον χρονο μου, αλλα σκεπτομενος καταναλωτης.

Αυτο που εγραψες εμενα μου εδωσε την αισθηση οτι αντιλαμβανεσαι σαν ρουφιανια που πηγε το δειγμα στον ΕΦΕΤ. Το προβλημα μας εδω δεν ειναι να μην "δωσουμε" το καταστημα αλλα να προστατευθει η δημοσια υγεια και προφανος και εμεις οι ιδιοι απο αναλογα παρομοια περιστατικα στο μελλον.

Ουτε το θεμα μας ειναι να παρουμε πισω τα 5ευρω (η ποσο εκανε αυτο το προιον) για να μην το μετρησουμε σαν χασουρα και στεναχωρηθουμε.

Το καταστημα ενδεχωμενος να εκανε ενα λαθος στην διαχησιση του προιοντος (ειτε φταιει ο προμηθευτης, ειτε η μεταφορα, η αποθηκευση, ειτε και εγω δεν ξερω τι αλλο) δεν θα επρεπε να φτανουν στον καταναλωτη αλλοιωμενα τροφιμα ποτε. Απο οποιαδηποτε καταστημα.

Πολυ καλα εκανε ο φιλος και εκανε αυτο που εκανε, τον επικροτω στον μεγιστο βαθμο, αυτο θα επρεπε να καναμε ολοι. Δεν λεω οτι εγω ειμαι ο τελειος, εχω παρατησει και εγω θεματακια και ειναι ντροπη μου.

 

Ενα λαθος που κανετε πολλοι στον συλογισμο σας και στην προσπαθεια να βγαλετε αθωο το καταστημα (εχει γινει λατρεια, φαινεται) ειναι οτι στελνετε την κατηγορια στον προμηθευτη, αλλα εδω το καταστημα κανει την πωληση, αυτο εχει την ευθυνη να δωσει καλο προιον, εαν αυτοι απο τσιγγουνια συμφωνησαν να φτιαχνουν κατι που μοιαζει με τυρι απο σαπια γαλατα τοτε δεν φταιει η επιχειρηση που συσκευαζει αλλα αυτος που το πουλαει στον κοσμο. Σαν να παω να παρω ενα σαντουιτς απο τα everest και να εχει μεσα σαπια αλλαντικα, και να λεμε εδω μεσα οτι δεν φταιει το everest αλλα η εταιρια αλλαντικων που φτιαχνει τα αλλαντικα, ειναι λογικα πραγματα αυτα;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Μένω σε νησί που δεν έχει Lidl και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια υπηρεσία ή κάποιος που να μπορεί να σου στείλει προϊόντα από τα Lidl

πχ αυτή την εβδομάδα που έχει τα μωρομαντιλα 80+20 στα 1,38€ νομίζω, θα αγόραζα και 30 τεμάχια.

Ευχαριστώ

 

Δεν σε συμφέρει ιδιαίτερα. Ο φθηνότερος/"ευκολότερος" τρόπος αποστολής που είναι τα ΕΛΤΑ, κοστίζει (πλέον) ένα 10άρι τα 15 κιλά (30 πακέτα του μισού κιλού το ένα = 15 κιλά). Και θα σου βγει 1.7 το πακέτο.

Οτιδήποτε άλλο "μεγάλο σουπερμάρκετ" υπάρχει εκεί, έχει τα δικά του "discount" προϊόντα (ΑΒ για παράδειγμα -ΑΝ υπάρχει εκεί- που έχει τα 80άρια μωρομάντηλα ετικέτας "365" στο 1.5Ε).

 

...τα παραπάνω είναι άκυρα βέβαια αν έχεις λόγο να πάρεις συγκεκριμένα και μόνο τα μωρομάντηλα του Λιντλ.

Και σίγουρα δεν απαντάω στην απορία σου αν υπάρχει υπηρεσία που να σου στέλνει λιντλίσια προϊόντα - από την άλλη όμως το παίρνω με την λογική και σου λέω "οι χρεώσεις για να φτάσουν σε εσένα θα είναι τέτοιες που στην τελική δεν θα σε συμφέρει" (ακόμη κι αν ίσως κάνεις μαζικές αγορές υψηλού τελικού ποσού. Είναι βλέπεις και το βάρος/όγκος των προϊόντων που ανεβάζει το μεταφορικό κόστος, ειδικά προς νησί).

Χώρια που δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια υπηρεσία, καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...