Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα δεν θα με εκφραζε να το εκανα στα lidl γιατι οτι εχω παει για επιστροφη ειναι προθημει να μου το αλλαξουν..

Θα την πηγαινα πισω(ειμαι πολυ σιγουρος οτι θα μου την αλλαζαν) θα δοκιμαζα εκεινη τη στγμη απο την καινουργια συσκευασια και

αν ειχε και αυτη το ιδιο θεμα θα τους ελεγα να μου δωσουν καποια αλλη επωνυμη ή επιστροφη των χρηματων στο διπλασιο λογω

και της 2ης συσκευασιας.. Αν δεν δεχοντουσαν θα επαιρνα και τις 2 συσκευασιες και θα εκανα αυτο που εκανες..!

(προθυμοι)

Δεν κατάλαβα γιατί θα ζητούσες επιστροφή χρημάτων στο διπλάσιο αφού μόνο τη μία συσκευασία θα είχες πληρώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω όμως αν τα θέλεις για μωρά να τα αποφεύγεις όχι μόνο τα μωρομάντηλα του lidl αλλά τα μωρομάντηλα

γενικά αν αγαπάς πραγματικά το μωρό σου.

Μόνο σε έκτακτες καταστάσεις π.χ. ταξείδι που δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάτι άλλο.

Δεν υπάρχει τίποτε χειρότερο από το να σκουπίζουμε το δέρμα των μωρών με τέτοια προιόντα.

Τα περισσότερα από αυτά είναι ακατάλληλα να μην πω επικίνδυνα για τα παιδιά,ορισμένα δε έχουν και χημικά

αρώματα τα οποία κολάνε στο δέρμα του μωρού.

 

Ένα πανάκι βουτηγμένο σε λίγο νερό στράγγιγμα και καθάρισμα του μωρού

Είναι πιο υγιεινό και από το καλίτερο μωρομάντηλο του κόσμου. :)

 

Αχχχ να ξερες πόσες φορές έχω τσακωθεί με τη γυναίκα μου για αυτό...μπορεί να καταναλώνει ένα πακέτο κάθε 2 μέρες στο μωρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα γιατί θα ζητούσες επιστροφή χρημάτων στο διπλάσιο αφού μόνο τη μία συσκευασία θα είχες πληρώσει.

Για την ταλαιπωρια. Ο χρονος μας δεν ειναι για πεταμα. Εγω θα ζητουσα δωροεπιταγη.

Ουτε ειμαστε πειραματοζωα να τρωμε μικροβια και χημικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχχ να ξερες πόσες φορές έχω τσακωθεί με τη γυναίκα μου για αυτό...μπορεί να καταναλώνει ένα πακέτο κάθε 2 μέρες στο μωρό.

άλλαζε το μωρό εσύ πιο συχνά τότε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχχ να ξερες πόσες φορές έχω τσακωθεί με τη γυναίκα μου για αυτό...μπορεί να καταναλώνει ένα πακέτο κάθε 2 μέρες στο μωρό.

Γιατί νομίζεις εγώ πως δεν τσακώνομαι. :lol:

Επειδή με ξέρει κρύβει το μαλακτικό αφού ρίξει στο πλυντήριο λες και δεν θα μυρίζουν χημικά αρώματα μετά τα ρούχα. :angry:

 

Όσο για την κόρη συνέχεια την κυνηγάω να μη χρησιμοποιεί μωρομάντηλα και μαλακτικά στα ρούχα της εγγονούλας. :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απανταω με την ελπιδα οτι δεν εισαι ακραια γερμανοφιλος, σε αυτη την περιπτωση τσαμπα χαλασα τον χρονο μου, αλλα σκεπτομενος καταναλωτης.

 

 

Πιοι Γερμανόφιλοι Ολανδόφιλοι Ιταλόφιλοι Ελληνόφιλοι και τρίχες κατσαρές.

Πήγαινε σε όλα τα μεγάλα σούπερ μάρκετ και θα δεις.

 

2-3 διαδρόμους με λευκαντικά απορρυπαντικά των  R@G - Henkel κλπ. γνωστών πολυεθνικών και σε καμιά γωνίτσα για ξεκάρφωμα στην επιτροπή ανταγωνισμού κανένα Ελληνικό απορρυπαντικό πιάτων σε απαγορευτική τιμή ώστε να πάρεις των πολυεθνικών

 

2-3 διαδρόμους με αναψυκτικά - οινοπνευματώδη γνωστών πολυεθνικών cocacola -3E - Ηβη - amita - Haineken -Amstel κλπ.πολυεθνικών και σε καμία γωνίτσα καμία μπύρα μύθος ή κανένα κουτί χυμό Λακωνία για ξεκάρφωμα στην ίδια Επιτροπή.

 

Edit. Δεν γνωρίζω αν τελικά η μπύρα μύθος είναι Ελληνική ή αν αγοράστηκε από ξένη πολυεθνική.

 

Οπότε ας αφήσουν κάποιοι τις κορώνες για Γερμανόφιλους που ψωνίζουν από τα Lidl.

Κάποιοι που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα ή δεν θέλουν να κάνουν τα στραβά μάτια και να μην κοιτάζουν τις τιμές

ψωνίζουν από εκεί που τους συμφέρει και καλά κάνουν.

 

Τουλάχιστον τα lidl έχουν τα κότσια να να βάλουν δύο διαδρόμους απορρυπαντικά - λευκαντικά w5 και άλλους δύο 

διαδρόμους με αναψυκτικά οινοπνευματώδη διάφορες μάρκες Ελληνικά και ξένα και σε μία γωνίτσα έτσι για σπάσιμο 

τα προϊόντα των πολυεθνικών και δίπλα τα δικά τους σε πιο χαμηλή τιμή έτσι για την Επιτροπή Ανταγωνισμού

 

Οπότε ας σταματήσουμε την καραμέλα.Ψωνίστε όπου γουστάρετε και μην κοροϊδεύετε κάποιους που ψωνίζουν ΚΑΙ από

τα lidl για λόγους συμφέροντός τους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit.

 

Μάλλον κοιμάμαι με τα τσαρούχια.

Τελικά η Carlsberg έχει εξαγοράσει το 100% της Μύθος α.ε. άρα πάπαλα Ελληνική μπύρα.

Ξένη Πολυεθνική και αυτή.

 

http://www.beerland.org/el/article/%CE%9C%CF%8D%CE%B8%CE%BF%CF%82-%CE%96%CF%85%CE%B8%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AF%CE%B1-%CE%91.%CE%95.

 

Δε βγαίνει αλλά γράφει αυτό.

  • 2008: Η Carlsberg, η δεύτερη μεγαλύτερη ζυθοποιία στην Ευρώπη, αποκτά το 100% της Μύθος Ζυθοποιία.
  • 2009: Η Μύθος Ζυθοποιία λανσάρει τη μπύρα Carlsberg σε νέα πρωτοποριακή, 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε συ τι έχουν λιγότερο ή περισσότερο οι κανονικές cocacoles.Επειδή τις φτιάχνουν Βουλγάρες είναι 

πιο νόστιμες;;;

Εγώ όταν βάζει προσφορά το lidl παίρνω από 2-3 πακετάκια και μια χαρά τις πίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γινει εργαστηριακος ελεγχος για την γνησιοτητα του λιντλ-οαναψυκτικου. δεν μπαινει οποιος και οποιος στην λεσχη
Παντως το πεδιλο με καλτσα ειναι μια ενδειξη υποταγης που δινει καλη πρωτη εικονα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...