Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, papoys1 είπε

Ναι την έχω εγώ πάνω από δύο χρόνια.Πολύ καλή και τίμια για τα λεφτά της. Πάρτην με κλειστά μάτια.

Βγαινουν οι πλακες για πλυσιμο, η είναι κολλημένες? Και άλλη μια ερωτηση αφου την εχεις.. Είναι ανοξειδωτη από εξω η όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, sakisvele είπε

Κάποιος έχει πάρει την τοστιέρα

Του Lidl

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=12486

ποτε μπαινει προσφορα η τοστιερα?

οκ το βρηκα 

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, makhs5 είπε

Βγαινουν οι πλακες για πλυσιμο, η είναι κολλημένες? Και άλλη μια ερωτηση αφου την εχεις.. Είναι ανοξειδωτη από εξω η όχι?

Ναι βγαίνουν και πλένονται φυσικά. Χωρίς να είμαι σίγουρος 100% ανοξείδωτο πρέπει να είναι το εξωτερικό  .Δεν έχει πουθενά σημάδια σκουριάς ή κάποιας αλλοίωσης .Θα ανεβάσω αργότερα και φωτο να δείτε την κατάσταση μετά από 2+ χρόνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ναι βγαίνουν και πλένονται φυσικά. Χωρίς να είμαι σίγουρος 100% ανοξείδωτο πρέπει να είναι το εξωτερικό  .Δεν έχει πουθενά σημάδια σκουριάς ή κάποιας αλλοίωσης .Θα ανεβάσω αργότερα και φωτο να δείτε την κατάσταση μετά από 2+ χρόνια.

Σ ευχαριστω παρα πολύ φιλε μου, εισαι κατατοπιστικότατος B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, makhs5 είπε

Βγαινουν οι πλακες για πλυσιμο, η είναι κολλημένες? Και άλλη μια ερωτηση αφου την εχεις.. Είναι ανοξειδωτη από εξω η όχι?

 

10 ώρες πριν, postfire είπε

ποτε μπαινει προσφορα η τοστιερα?

οκ το βρηκα 

Επειδή είχα κάποια αμφιβολία και επειδή τη συγκεκριμένη την έχω πάρει για την κόρη μου που μένει δίπλα πήγα και διαπίστωσα ότι ναι μεν είναι silvercrest είναι όμως διαφορετικό μοντέλο αλλά  τα ίδια vatt 2000 και ίδιες ακριβώς διαστάσεις οι πλάκες.Από ότι θυμάμαι πρέπει να την είχα πάρει 50 και όχι 30 ευρώ που έχει τούτη άρα ενδεχομένως είναι διαφορετική.

Ποστάρω και δύο φωτογραφίες της δικής μου.Είναι ακαθάριστη αλλά ψήνει συνέχεια η κόρη η οποία έλειπε στην δουλειά και εγώ δεν ξέρω να καθαρίζω τοστιέρες.:D

 

IMG_1496.JPG

IMG_1499.JPG

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με ανησυχει οτι τον διακοπτη θερμοστατη η νεα που εβαλε τον εχει στην επανω πλευρα της πλακας

και φοβαμαι οταν ζεστενεται μην δημιουργηθει προβλημα με τον καιρο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ηλεκτρικό κατσαβίδι που έχει στα 49,99 την επόμενη Πέμπτη να φανταστώ δεν είναι το ίδιο με το καλό που είχε παίξει πριν κάποιες εβδομάδες (αλλά αποσύρθηκε τελευταία στιγμή) αν και μοιάζουν κάπως.

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=12515

Επεξ/σία από MikeJ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο η γκριλιέρα-ψηστιέρα στην πάνω φώτο και άλλο η τοστιέρα πάντως. Είναι διαφορετικά προιοντα με διαφορετικές τιμές (50 ευρώ και 30 ευρώ αντίστοιχα). 

Και διαφορετικές λειτουργίες. Η ψηστιέρα ανοίγει και τελείως και γίνεται κανονική ψησταριά με δυο πλάκες. Επίσης οι πλάκες της ψηστιέρα βγαίνουν ενώ της τοστιέρας όχι.  

Στα της τοστιέρας τώρα που ειναι το προιον του φυλλαδίου είχα την προηγούμενη για 4 χρόνια και ηταν καταπλητική. Χάλασε λίγο πριν την συμπλήρωση 4 ετών αλλά τα΄εβγαλε τα λεφτά της. Θα πάρω δύο την Δευτέρα για να έχω και μια στο εξοχικό καβάτζα γιατί έχω εκεί μια μικρή που δεν ψήνει καλά τα τοστ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Backpacker είπε

 

 Η ψηστιέρα ανοίγει και τελείως και γίνεται κανονική ψησταριά με δυο πλάκες. Επίσης οι πλάκες της ψηστιέρα βγαίνουν ενώ της τοστιέρας όχι.  

 

Όντως της κόρης μου  πατώντας ένα μαύρο κουμπάκι που φαίνεται μπροστά αριστερά βγαίνει η κάτω πλάκα.Το ίδιο με το άλλο κουμπάκι η πάνω και πλένονται.Πάντως έχει πολύ καλό αντικολητικό το οποίο δεν έχει καμία φθορά μετά από 2+ χρόνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή άρχισε να με ενδιαφέρει και μένα αυτή η τοστιέρα... είναι βαριά? Το πατικώνει το τοστ βρε αδερφέ να το κάνει σωστό-πρόστυχο-ξεροψημένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MikeJ είπε

Το ηλεκτρικό κατσαβίδι που έχει στα 49,99 την επόμενη Πέμπτη να φανταστώ δεν είναι το ίδιο με το καλό που είχε παίξει πριν κάποιες εβδομάδες (αλλά αποσύρθηκε τελευταία στιγμή) αν και μοιάζουν κάπως.

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=12515

Οχι δεν ειναι το ιδιο, αλλο πραγμα το δραπανοκατσαβιδο και αλλο πραγμα το παλμικο καταβιδι.
Ελπιζω να μην βαρεθεις.

Δραπανοκατσαβιδο ειναι κυριως για τρυπημα και λιγοτερο για βιδωμα (εχει δυναμη στο βιδωμα και κανεις την δουλεια σε πολλα αλλα εαν δεις το αλλο θα καταλαβεις, τυπικη ροπη στρεψης 20Νm). Εχει βιδωτο τσοκ το οποιο με μια κινηση βγαινει και αποκαλυπτει εξαγωνο τσοκ, πολυ βολικο.
Τρυπαει ξυλα, πλαστικα, μεταλλα (με τα καταλληλα τρυπανια) και λιγο τοιχο, κυριως σοβα, πιο μεσα δυσκολα τα πραγματα.
Βιδωνει καλα οτι θα θελησει ενας ερασιτεχνης.  Εαν δεν εχεις τιποτα, αυτο θα παρεις. Το εργαλειο που θα χρησιμοποιεις πιο συχνα απο εδω και περα.

Παλμικο κατσαβιδι, ειναι για κυριως βιδωμα και λιγοτερο τρυπημα. Εχει μονο εξαγωνο τσοκ για να βαζεις τις μυτες βιδωματος. Υπαρχουν σε λιγο αυξημενη τιμη και τρυπανια με εξαγωνη ακρη για να κουμπωνουν, εχω δει επαγγελματια να τρυπαει με τετοιο, επειδη δεν ηθελε να κουβαλαει τα παντα στο σπιτι του πελατη.
Βιδωνει οτι βιδωνεται, απιστευτη δυναμη, η χαρα του να εχεις μπουλονια να βιδωνεις (τυπικη ροπη στρεψης 120-180Νm).
Εαν αισθανεσαι λιγο πιο ψαγμενος ερασιτεχνης και ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ δραπανοκατσαβιδο τοτε παρτο.
Εχει κρουση οχι ομως αυτη που ξερεις απο τα κρουστικα τρυπανια, σε εκεινα ειναι σαν να βαρας με ενα σφυρι ακριβως πισω απο το τρυπανι σου, στο παλμικο η κρουση ειναι σαν να εχεις κουμπωσει ενα γαλικο κλειδι στο μπουλονι σου και να ριχνεις σφυριες για να βιδωσει.

Επεξηγησεις εργαλειων απο τα Λιντλ :)

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν ανάγκη για τόσο εμπεριστατωμένη ανάλυση :D 

Εγώ έχω δράπανο μπρίζας το οποίο είναι αρκετά δυνατό (ίσως υπερβολικά) για την φουλ ερασιτεχνική χρήση που κάνω. (Να βάλω καμία βάση τηλεόρασης, κάνα καθρέφτη, πίνακα κλπ στ τοίχο) κι έλεγα μήπως έπαιρνα ένα με μπαταρία για τέτοια μικρομερεμέτια και ήξερα από φίλο που το κάνει επαγγελματκά ότι του Lidl ήταν πολύ φιλότιμο για 50 ευρώ. Αλλά αυτό που "είχε " πριν κάτι βδομάδες και όχι αυτό που είναι περισσότερο για βίδωμα απ ότι λες και εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...