Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κανένας καλός οδηγός στα Ελληνικά για softmod υπάρχει?

 

επίσης, υπάρχει η πιθανότητα για brick που δεν επαναφέρεται με τίποτα?

 

παιδιά μια απάντηση για τα παραπάνω....:-D

 

διαβάζω για θείους και μου άνοιξε η όρεξη να γνωρίσω το σόϊ (ας μου στείλει κάποιος με pm αυτόν τον εξειδικευμένο θείο)

 

---------- Προσθήκη στις 15:42 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:11 ----------

 

να ρωτήσω και μια χαζομάρα....αν το κάνω softmod τα original δισκάκια εξακολουθεί να τα διαβάζει απο το DVD κανονικά έτσι? σαν να μην είναι softmoded

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια απάντηση για τα παραπάνω....:-D

 

διαβάζω για θείους και μου άνοιξε η όρεξη να γνωρίσω το σόϊ (ας μου στείλει κάποιος με pm αυτόν τον εξειδικευμένο θείο)

 

---------- Προσθήκη στις 15:42 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:11 ----------

 

να ρωτήσω και μια χαζομάρα....αν το κάνω softmod τα original δισκάκια εξακολουθεί να τα διαβάζει απο το DVD κανονικά έτσι? σαν να μην είναι softmoded

 

Παιζει αυθεντικά, αλλα να τα παίζεις μέσα απο το loader όπως και τα back up, για να μη σου κάνει update.. αν σου κάνει update μπορει να σου χαθουν softmod εφαρμογές.

 

Δεν είναι πολύ δύσκολα τα αγγλικά που έχουν στους οδηγούς... οπότε ακολούθα τον οδηγό στο πρώτο post και είσαι κομπλέ.

 

---------- Προσθήκη στις 16:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:30 ----------

 

ποιοι ειναι οι θειοι ρε παιδιά...

για ριξτε μήνυμα

 

 

???????

 

Είσαι αδιάκριτος κύριε... για τα σόγια μας θα ρωτάς ; :P Εγώ με το noasgr είμαστε ξαδερφάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,εχω 2 προβληματα με το wii :)

1ον)δεν μπορω να συνδεθω ασυρματα στο internet,ενω βλεπει το δικτυο δεν περναει το test της συνδεσης (διπλα εχω τον φορητο και μπαινω στο internet κανονικα)και μου βγαζει ενα προβλημα με καποιο κωδικο,ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

2ον)κατεβασα καποια παιχνιδια σε cISO,μπορω να τα περασω σε hd με wbfs format?και πως?εχω δοκιμασει ενα προγραμμα που λεγεται "wbfs_inteligent_gui_v6"αλλα δεν εβγαλα ακρη,εβγαζε κατι "κινεζικα" και ηταν και στα ισπανικα το προγραμμα!!

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,εχω 2 προβληματα με το wii :)

1ον)δεν μπορω να συνδεθω ασυρματα στο internet,ενω βλεπει το δικτυο δεν περναει το test της συνδεσης (διπλα εχω τον φορητο και μπαινω στο internet κανονικα)και μου βγαζει ενα προβλημα με καποιο κωδικο,ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

2ον)κατεβασα καποια παιχνιδια σε cISO,μπορω να τα περασω σε hd με wbfs format?και πως?εχω δοκιμασει ενα προγραμμα που λεγεται "wbfs_inteligent_gui_v6"αλλα δεν εβγαλα ακρη,εβγαζε κατι "κινεζικα" και ηταν και στα ισπανικα το προγραμμα!!

Ευχαριστω

 

1ον. Μάλλον έχεις πρόβλημα με το passwd του ασύρματου δικτύου σου ή με τις ip διευθύνσεις. Χρησιμοποιείς DHCP στο router σου ή έχεις στατικές διευθύνσεις?

 

2ον. Χρησιμοποίησε το WBFS Manager Ver 3.0. Είναι στα αγγλικά και πολύ εύχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1ον. Μάλλον έχεις πρόβλημα με το passwd του ασύρματου δικτύου σου ή με τις ip διευθύνσεις. Χρησιμοποιείς DHCP στο router σου ή έχεις στατικές διευθύνσεις?

 

2ον. Χρησιμοποίησε το WBFS Manager Ver 3.0. Είναι στα αγγλικά και πολύ εύχρηστο.

 

1)δεν εχω pass στο ασυρματο και δεν εχω στατικη ip,χρησιμοποιω DHCP

 

2)το WBFS Manager Ver 3.0. δεν υποστηριζει cISO,νομιζω

 

ευχαριστω για τις απαντησεις :)

Επεξ/σία από page
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,εχω 2 προβληματα με το wii :)

1ον)δεν μπορω να συνδεθω ασυρματα στο internet,ενω βλεπει το δικτυο δεν περναει το test της συνδεσης (διπλα εχω τον φορητο και μπαινω στο internet κανονικα)και μου βγαζει ενα προβλημα με καποιο κωδικο,ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

2ον)κατεβασα καποια παιχνιδια σε cISO,μπορω να τα περασω σε hd με wbfs format?και πως?εχω δοκιμασει ενα προγραμμα που λεγεται "wbfs_inteligent_gui_v6"αλλα δεν εβγαλα ακρη,εβγαζε κατι "κινεζικα" και ηταν και στα ισπανικα το προγραμμα!!

Ευχαριστω

 

Εγώ που δοκίμασα το WiiBackupManager0.3.1 δούλεψε. Δοκίμασέ το και αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά μπορεί καποιός να μου στείλει μεσώ πμ τον τρόπο που μπορεί κανένας να παίζει αντίγραφα στο wii..

εντάξει παιδια μπήκα στο wii hacks αλλά δεν μπορώ να βρώ πως να φτιάξω ενά nand dump

 

βασικά βρήκα αυτόν τον οδηγό στο θέμα αλλά εχώ κολλήσει οποιός μπορεί ας βοηθήσει.

Επεξ/σία από sintalkas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μπορεί καποιός να μου στείλει μεσώ πμ τον τρόπο που μπορεί κανένας να παίζει αντίγραφα στο wii..

εντάξει παιδια μπήκα στο wii hacks αλλά δεν μπορώ να βρώ πως να φτιάξω ενά nand dump

 

βασικά βρήκα αυτόν τον οδηγό στο θέμα αλλά εχώ κολλήσει οποιός μπορεί ας βοηθήσει.

 

Διαβασε την πρώτη σελίδα του thread

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά

Έχω κάνει όλα τα βήματα που γράφει ο οδηγός αλλα όταν πάω να φορτώσω τον usb loader gx μου βγάζει το εξής μήνυμα

 

''ERROR

Gx loader needs unstubbed cIOS 222 v4 or 249 v9+

 

I found

222=-36868

249=-36868

 

Go figure out how to get some cIOS action going on your wii and come back see me later''

 

 

Καμιά ιδέα κανείς?

 

 

edit: solved

Επεξ/σία από bloodlessz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια. Πρόκειται να έχω αύριο ένα softmodded Wii και σκέφτομαι την αγορά αυτού του δίσκου http://www.ioffer.com/i/Wii-backups-games-on-New-Harddrive-450-every-wii-game-140820497?source=eisi&sq=wii+500gb .Θα κάνω «δουλειά» δεδομένου οτι τα περισσότερα games είναι NTSC ; Τί ακριβώς πρέπει να κάνω ; Επίσης επειδή ακόμα δεν τα έχω μάθει πιο πρόγραμμα διαχείρησης των games (με κατέβασμα εξοφύλων κτλ τκλ) μου προτείνετε για να τα παίζω ; Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλκη επειδή ψάχνω και εγώ θα σου πρότεινα αυτόν τον δίσκο. Έχει περισσότερα παιχνίδια και είναι 1.5ΤΒ. Αν κάποιος από εδώ πουλάει κάτι αντίστοιχο σε εξωτερικό δίσκο ή πουλάει μόνο τα παιχνίδια αν του δώσω εγώ τον εξωτερικό δίσκο ας μου στείλει πμ.

 

http://www.ioffer.com/i/Wii-Games-on-External-Hard-Drive-580-Titles--140796009?source=eisi&sq=wii+500gb+ioffer+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλκη επειδή ψάχνω και εγώ θα σου πρότεινα αυτόν τον δίσκο. Έχει περισσότερα παιχνίδια και είναι 1.5ΤΒ. Αν κάποιος από εδώ πουλάει κάτι αντίστοιχο σε εξωτερικό δίσκο ή πουλάει μόνο τα παιχνίδια αν του δώσω εγώ τον εξωτερικό δίσκο ας μου στείλει πμ.

 

http://www.ioffer.com/i/Wii-Games-on-External-Hard-Drive-580-Titles--140796009?source=eisi&sq=wii+500gb+ioffer+

 

Φίλε stageof. Έχω σχεδόν τα πάντα από παιχνίδια στο Wii. Αν θέλεις στείλε μου pm για να κανονίσουμε ραντεβού να έρθεις να σου περάσω ότι θέλεις.

Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...