Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να έχετε μία αντίληψη για τις χωρητικότητες και για να μην ξοδεύεστε άσκοπα, ένας σκληρός δίσκος 250 GB χωράει περίπου 90 παιχνίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Για να έχετε μία αντίληψη για τις χωρητικότητες και για να μην ξοδεύεστε άσκοπα, ένας σκληρός δίσκος 250 GB χωράει περίπου 90 παιχνίδια...

 

Μπορεί και παραπάνω. Ναι μεν συνήθως τα παιχνιδια είναι 3.5 gb αλλά μην ξεχνάμε πόσο μικρότερα είναι πολλές φορές ορισμένα games όπου είναι μόλις 1 gb ή ακόμη και λιγότερο απο 500 mb.

 

Οπότε μην περιμένετε ότι θα σας χρειαστεί πραγματικά σκληρός μεγαλύτερος από αυτόν. Εκτός αν τα θέλετε για juke box.

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thomas soft - θεότητα!!!

Ναι αλλά δεν του πάει κανείς τσιγάρα στην μπουζού...Α ρε πόσες κακογραμμένες κασέτες c64 μου είχε σπρώξει...

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδες.

 

Νεος στο σοφτμοντ και μου προεκυψε ενα προβλημα.

Καταρχην εχω το μαυρο wii με 4.2 Firmware. Εκανα softmod με τον οδηγο απο το google και ολα πανε ρολοι.

 

Παρολαυτα πλεον θελω να εγκαταστησω το καναλι του usbloader gx ωστε να μπαινω ποιο γρηγορα στη λιστα των games. Οταν ομως παω απο το wadmanager 1.5 (και στο 1.4 το ιδιο γινεται) να εγκαταστησω το wad του μου πεταει error -1029.

Να πω οτι για την εγκατασταση χρησιμοποιω το ios 249. Ειναι ασφαλες να δοκιμασω με καποιο αλλο;

 

Ευχαριστω για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδες.

 

Νεος στο σοφτμοντ και μου προεκυψε ενα προβλημα.

Καταρχην εχω το μαυρο wii με 4.2 Firmware. Εκανα softmod με τον οδηγο απο το google και ολα πανε ρολοι.

 

Παρολαυτα πλεον θελω να εγκαταστησω το καναλι του usbloader gx ωστε να μπαινω ποιο γρηγορα στη λιστα των games. Οταν ομως παω απο το wadmanager 1.5 (και στο 1.4 το ιδιο γινεται) να εγκαταστησω το wad του μου πεταει error -1029.

Να πω οτι για την εγκατασταση χρησιμοποιω το ios 249. Ειναι ασφαλες να δοκιμασω με καποιο αλλο;

 

Ευχαριστω για το χρονο σας

 

 

Χθες το βράδυ, μετά από προτροπή μέλους του thread, εγκατέστησα το wiiflow. Είναι απλά "μαμάτο" και προτρέπω όλους να το δοκιμάσουν!!!

 

Δούλεψε χωρίς πρόβλημα και από το HBC αλλά και σαν channel με το wad manager 1.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδες.

 

Νεος στο σοφτμοντ και μου προεκυψε ενα προβλημα.

Καταρχην εχω το μαυρο wii με 4.2 Firmware. Εκανα softmod με τον οδηγο απο το google και ολα πανε ρολοι.

 

Παρολαυτα πλεον θελω να εγκαταστησω το καναλι του usbloader gx ωστε να μπαινω ποιο γρηγορα στη λιστα των games. Οταν ομως παω απο το wadmanager 1.5 (και στο 1.4 το ιδιο γινεται) να εγκαταστησω το wad του μου πεταει error -1029.

Να πω οτι για την εγκατασταση χρησιμοποιω το ios 249. Ειναι ασφαλες να δοκιμασω με καποιο αλλο;

 

Ευχαριστω για το χρονο σας

 

Δοκίμασες να ξανακατεβάσεις το wad?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το βράδυ, μετά από προτροπή μέλους του thread, εγκατέστησα το wiiflow. Είναι απλά "μαμάτο" και προτρέπω όλους να το δοκιμάσουν!!!

 

Δούλεψε χωρίς πρόβλημα και από το HBC αλλά και σαν channel με το wad manager 1.4

 

Τι ακριβως ειναι αυτο;

 

Δοκίμασες να ξανακατεβάσεις το wad?

 

Ναι δοκιμασα. Το ιδιο βγαζει μαλιστα και στο forwader και στο απλο channel. Απ'οτι εχω καταλαβει το προβλημα πρεπει να ειναι το ios249 γιάυτο μηπως ξερεις αν ειναι ασφαλες να χρησιμοποιησω καποιο αλλο για την εγκατασταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως ειναι αυτο;

 

 

 

Ναι δοκιμασα. Το ιδιο βγαζει μαλιστα και στο forwader και στο απλο channel. Απ'οτι εχω καταλαβει το προβλημα πρεπει να ειναι το ios249 γιάυτο μηπως ξερεις αν ειναι ασφαλες να χρησιμοποιησω καποιο αλλο για την εγκατασταση;

 

 

βαλε τον wad manager 1.4 και απο εκει εγκατεστησε τον usb loader

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδες.

 

Νεος στο σοφτμοντ και μου προεκυψε ενα προβλημα.

Καταρχην εχω το μαυρο wii με 4.2 Firmware. Εκανα softmod με τον οδηγο απο το google και ολα πανε ρολοι.

 

Παρολαυτα πλεον θελω να εγκαταστησω το καναλι του usbloader gx ωστε να μπαινω ποιο γρηγορα στη λιστα των games. Οταν ομως παω απο το wadmanager 1.5 (και στο 1.4 το ιδιο γινεται) να εγκαταστησω το wad του μου πεταει error -1029.

Να πω οτι για την εγκατασταση χρησιμοποιω το ios 249. Ειναι ασφαλες να δοκιμασω με καποιο αλλο;

 

Ευχαριστω για το χρονο σας

 

ποιός είναι αυτός ο οδηγός απο το google?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok για το wiiflow το βαζω τωρα να δω τι παιζει..

 

---------- Προσθήκη στις 15:28 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:13 ----------

 

βαλε τον wad manager 1.4 και απο εκει εγκατεστησε τον usb loader

 

Φιλε οπως εγραψα ηδη εχω δοκιμασει και με τον 1.4 και το αποτελεσμα το ιδιο: error -1029

 

ποιός είναι αυτός ο οδηγός απο το google?

 

Αυτος εδω ειναι: http://sites.google.com/site/completesg/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...