Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 5,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

wii-softmode στην θεσσαλονικη κανεις?

 

παιδες υπαρχει κανα παλικαρακι που να κανει σοφτμοντ σε wii να μου κανει μια διευκολυνση??πηγα σε 2 μαγαζια που βρηκα μεσω νετ ο ενας  λεει 30 ο αλλος 50-το παλεψα μονος αλλα ειμαι αρκετα ασχετος και νομιζω το κανα και χειροτερα :(ουτε καν ανοιγει με την sd το wii)

 

4,3 e ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια χαρά!

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Dios Mios στο Wii μου αλλά όταν πάω να εγκαταστήσω το σχετικό Wad μου βγάζει το error  ret = -1022.
Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα.γνωριζει κανεις κανενα προσφατο οδηγο για softmode σε wii?εχει 4.2 firmware.αν ειναι στα ελληνικα ακομα καλυτερα οχι πως θα με χαλασει αν ειναι και στα αγγλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...

αποριες για wii softmod

 

καλησπερα μου εδωσε ενας φιλος το παρατημενο για χρονια  wii του το οποιο το άνοιξα και λειτουργει-παιζει κομπλε

 

θα κανω μια προσπαθεια για χακαρισμα σοφτμοδ μεσω βιντεο-τουτοριαλ,πριν ξεκινησω θελω να ρωτησω

 

1)δεν εχει sd υποθετω χρειαζεται-πρεπει να βαλω συγκεκριμενη μαρκα η οποιαδηποτε ως 2gb κανει??

2)ειναι μαυρο χρωμα μαλλον πιο καινουριο παιζει κανα ρολο μηπως δεν χακαρονται αυτα??

3)αν δεν τα καταφερω υπαρχει κανεις θεσσαλονικη που να τα κανει??(εδω αν θελει καποιος ας επικοινωνησει με πμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε ίσως έπαιρνα ένα wii και ένας παιδί μου έδωσε αυτό εδώ.

https://sites.google.com/site/completesg/

 

Δυστυχώς να βοηθήσω περισσότερο δεν μπορώ μιας και δεν πήρα τελικά wii αλλά θα βρεις ότι χρειάζεσαι εδώ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

wii Μαύρη οθόνη μετά την εγκατάσταση wad

 

Καλησπέρα παιδιά. 

 

Έχω ένα wii το οποίο είναι softmoded (homebrew channel) και στο οποίο προσπάθησα να φτιάξω με το wad manager κάποια channels για κάποια παιχνίδια που έχω και παίζω από εξωτερικό δίσκο.

 

Μετά την εγκατάστηση κάθε φορά που ανοίγω την consola μου εμφανίζει την κλασική οθόνη που μου λέει να πατήσω Α για να συνεχίσει και μετά που πάει να φορτώσει την οθόνη με τα channels μου εμφανίζει μαύρη οθόνη.

 

Είχα εγκατεστημένο και το bootmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Banner brick είναι αυτό.

Κι εγώ το έπαθα μια φορά και απο τότε δεν ασχολήθηκα πάλι.

 

Μπορείς να βρείς και έτοιμα εξάλλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wii Μαύρη οθόνη μετά την εγκατάσταση wad

 

Καλησπέρα παιδιά. 

 

Έχω ένα wii το οποίο είναι softmoded (homebrew channel) και στο οποίο προσπάθησα να φτιάξω με το wad manager κάποια channels για κάποια παιχνίδια που έχω και παίζω από εξωτερικό δίσκο.

 

Μετά την εγκατάστηση κάθε φορά που ανοίγω την consola μου εμφανίζει την κλασική οθόνη που μου λέει να πατήσω Α για να συνεχίσει και μετά που πάει να φορτώσει την οθόνη με τα channels μου εμφανίζει μαύρη οθόνη.

 

Είχα εγκατεστημένο και το bootmi.

 

Προσπάθησε να αφαιρεσεις οτι εβαλες. Εσβησες κατι εγκατεστημενο / φλασαρες την μνημη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ξετρυπωσα ενα wii που ειχα τουβλοποιησει πριν απο πολλλααααα χρονια. Μου ηρθε η ιδεα μηπως και υπαρχει καποος τροπος να το επαναφερω. Τοτε ειχα δοκιμασει χωρις επιτυχια. Δεν θυμαμαι να του ειχα περασει ποτε το bootmii. Πλεον αναβει το λαμπακι πρασινο αλλα η οθονη παραμενει μαυρη.

Η ερωτηση ειναι πως μπορω να διαπιστωσω εαν εχει η οχι το bootmii; Εαν δεν εχει τι κανουμε; Εαν φλασαρω σε μνημη sd την nand απο ενα wii που δουλευει σωστα και την αντιγραψω στο χαλασμενο; Εχει νοημα αυτο που λεω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξετρυπωσα ενα wii που ειχα τουβλοποιησει πριν απο πολλλααααα χρονια. Μου ηρθε η ιδεα μηπως και υπαρχει καποος τροπος να το επαναφερω. Τοτε ειχα δοκιμασει χωρις επιτυχια. Δεν θυμαμαι να του ειχα περασει ποτε το bootmii. Πλεον αναβει το λαμπακι πρασινο αλλα η οθονη παραμενει μαυρη.

Η ερωτηση ειναι πως μπορω να διαπιστωσω εαν εχει η οχι το bootmii; Εαν δεν εχει τι κανουμε; Εαν φλασαρω σε μνημη sd την nand απο ενα wii που δουλευει σωστα και την αντιγραψω στο χαλασμενο; Εχει νοημα αυτο που λεω;

 

Mαλλον θα το σκοτωσεις λογο οτι δεν θα αντιστοιχει η κωδικοποιηση. Εχω καιρο να ασχοληθω, πρεπει να αναζητησεις τα νηματα στ διαδικτυο για wii hack.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...