Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σου ειπα αυτο δεν λυνετε μεσω νομοθεσιας. δηλαδη τι θελεις να υποστουμε

 

λοβοτομη για την μειψηφια η να διαβαζουμε τις κριτικες του μητση στο

 

αθηνοραμα για πλυση εγκεφαλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

και μίσος να μην υπάρχει, υπάρχει στίγμα. γάμοι και λοιπά είναι λεπτομέρειες όταν κάποιοι γεννιούνται ή γίνονται από το περιβάλλον τους ομοφυλόφιλοι και η κοινωνία τους φέρεται λες και είναι εγκληματίες, ζώα ή εξωγήινοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μίσος φίλε ,είναι η λογική

 

καλα εδω διαφωνω το μισος με την λογικη πηγαζουν απο δυο διαφορετικα κομματια του εγκεφαλου. τεσπα θα αναφερω ενα παραδειγμα γιατι ισως δημιουργουνται τετοια συναισθηματα. οταν ενας παπαδακης ειχε βγει ο πιο ομορφος αντρας στον κοσμο σε ενα διαγωνισμο στην ελλαδα δεν εκανε τιποτα στον τομεα του γιατι βγηκε και ειπε ξεκαθαρα οτι δεν υπεκυψε στους εκβιασμους του γκευ κυκλωματος του χωρου. ο ανθρωπος αναγκαστηκε να τρεχει στο αμερικα οπου φυσικα εφαγε τα μουτρα του λογο ανταγωνισμου και σε καποια φαση το εριξε στην αγιογραφια. μην τα λετε ολα οπως σας συμφερουν.

 

edit: τεσπα το τοπικ μου φαινετε εντελως ακυρο μου θυμιζει την παροιμια εδω ο κοσμος καιγετε και το ...... την συνεχεια την γνωριζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κουτσός, είναι ανάπηρος και (λογικά) ζητάει ειδική μεταχείρηση...

 

Ο τυφλός είναι επίσης ανάπηρος και ζητάει ειδική μεταχείρηση...

 

Ο καθυστερημένος είναι και αυτός ανάπηρος ζητάει ειδική μεταχείρηση...

 

Ας παραδεχτούν και αυτοί οτι είναι ανάπηροι και θα τους ανοίξουμε κέντρο αποκατάστασης της τσουτσούς τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπε ξεκαθαρα οτι δεν υπεκυψε στους εκβιασμους του γκευ κυκλωματος του χωρου.

 

και τί μας λέει πως ο παπαδάκης δεν ήταν ομοφοβικός, παρόμοια με κάτι παρανοϊκούς που λένε ότι πλανήτης ελέγχεται κρυφά απ' τους εβραίους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τί μας λέει πως ο παπαδάκης δεν ήταν ομοφοβικός, παρόμοια με κάτι παρανοϊκούς που λένε ότι πλανήτης ελέγχεται κρυφά απ' τους εβραίους;

 

ε τωρα θα κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας? ξερεις πολυ καλα τι θα του

 

ζητησανε. α οι εβραιοι δεν ελενχουν την παγκοσμια οικονομια αυτο ειναι μυθος ε? ψαξε λιγο τις κορυφαιες εταιριες στον τομεα τους και θα παρεις την απαντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδική μεταχείρηση...

 

όπως ανέφερε κάποιος παραπάνω, από πότε είναι "ειδική" μεταχείριση η ίση μεταχείριση;

 

ε τωρα θα κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας? ξερεις πολυ καλα τι θα του ζητησανε.

 

όχι δεν ξέρω πολυ καλά τί θα του ζητήσανε. δεν ήμουν εκεί.

 

α οι εβραιοι δεν ελενχουν την παγκοσμια οικονομια αυτο ειναι μυθος ε? ψαξε λιγο τις κορυφαιες εταιριες στον τομεα τους και θα παρεις την απαντηση σου.

 

καλά εντάξει, τώρα πέσαμε επίπεδο κατακόρυφα.

 

εσύ ψάχτες γιατί θα δεις πολλούς εβραίους αλλά περισσότερους χριστιανούς και ακόμα περισσότερους άθρησκους/χωρίς ιδιαίτερη ταυτότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως ανέφερε κάποιος παραπάνω, από πότε είναι "ειδική" μεταχείριση η ίση μεταχείριση;

 

Η ίση μεταχείρηση φίλε μου είναι να έχουν όλοι οι άντρες τα ίδια δικαιώματα με μένα. Εσύ όμως δε μιλάς για άντρες!!! Οπότε ποια ίση μεταχείρηση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι μου η φυση ειναι γνωστο οτι δεν διακρινεται για τις δημοκρατικες της ευαισθησιες.

 

Αμα αφησεις 2 αντρες να κανουν sex θα μπορεσουν να κανουν παιδια?

Αν ναι τοτε οκ δεν τρεχει τιποτα. Ας παντρευτουν κιολας.

 

Αν οχι, τοτε το κινητρο τους ειναι καθαρα σεξουαλικο και σαρκικο (δεν μου πεφτει λογος) και περαν τουτου δεν εχουν κανενα ειδους δικαιωμα γαμου,οικογενειας κλπ , εκτος απο το να πηδιουνται ολη μερα και αρκει να μη μου τη πεφτουν αδιακριτα στο δρομο.

 

Απλα και κατανοητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίση μεταχείρηση φίλε μου είναι να έχουν όλοι οι άντρες τα ίδια δικαιώματα με μένα. Εσύ όμως δε μιλάς για άντρες!!! Οπότε ποια ίση μεταχείρηση???

 

α εσύ δε βάζεις ούτε τις γυναίκες μέσα. κατάλαβα.

 

Φιλοι μου η φυση ειναι γνωστο οτι δεν διακρινεται για τις δημοκρατικες της ευαισθησιες.

 

Αμα αφησεις 2 αντρες να κανουν sex θα μπορεσουν να κανουν παιδια?

Αν ναι τοτε οκ δεν τρεχει τιποτα. Ας παντρευτουν κιολας.

 

Αν οχι, τοτε το κινητρο τους ειναι καθαρα σεξουαλικο και σαρκικο (δεν μου πεφτει λογος) και περαν τουτου δεν εχουν κανενα ειδους δικαιωμα γαμου,οικογενειας κλπ , εκτος απο το να πηδιουνται ολη μερα και αρκει να μη μου τη πεφτουν αδιακριτα στο δρομο.

 

Απλα και κατανοητα.

 

εσύ δηλαδή θες να απαγορευτεί ο γάμος για ζευγάρια που δε μπορούν να κάνουν παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Greg7vas έτσι είναι τα πράγματα κι ας μη θέλει να τα παραδεχτεί ο φίλος μας...

 

Από μένα τέλος, δε με ενδιαφέρει άλλο το ζήτημα και ούτε πρόκειται να μου αλλάξει κάποιος γνώμη για το θέμα.

 

α εσύ δε βάζεις ούτε τις γυναίκες μέσα. κατάλαβα.

 

Άλλο παραμύθι αυτό. Αν θέλουν και οι γυναίκες το ίδιο, ας πάνε να δουλέψουν σε ναυπηγεία, λατομεία και οικοδομές. Όχι μόνο στο δημόσιο ίσα δικαιώματα. Όταν μεγαλώσεις θα καταλάβεις. Μάλλον είσαι πολύ μικρός ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες θα τρελαθούμε εντελώς!!! Δηλαδή στις χώρες που επιτρέπονται οι γάμοι ομοφυλόφιλων δεν υπάρχει κοινωνικός ρατσισμός στους ομοφυλόφιλους;;;;

 

4+ χρόνια στην γηραιά Αλβιόνα μου έμαθαν ότι οι απελευθερωμένοι αγγλάρες που δέχονται τους γάμους των gay (=χαρούμενοι, πεταχτούληδες!!) μόνο στην υποψία ότι τους θεωρείς gay τρελαίνονται κ πέφτουν πάνω σου να σε φάνε!! Άσε που οτιδήποτε διαφορετικό από τα δικά τους πρότυπα στην συμπεριφορά ενός άντρα το θεωρούν gay!! Πχ. Γουστάρεις να πίνεις μπυρόνια αλλά μετά δεν γουστάρεις να πλακωθείς με τους άλλους; Ρε μπας κ είσαι gay;;; Οπότε για ποια Ευρώπη μιλάμε; Καλά ας εξαιρέσουμε τους φίλους μας τους Ολλανδούς που γενικά έχουν μια τρελή αντίληψη για όλα! Φτάνει πια αυτός ο αυτουποβιβασμός της Ελλάδας απέναντι στους «πολιτισμένους» ευρωπαίους!

 

Τώρα είμαι σύμφωνος για τον γάμο των ομοφυλόφιλων γιατί ο κάθε ένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει στην ιδιωτική του ζωή, άσε που είναι κ το νομικό θέμα (κληρονομιά, διαζύγια κ.α) αλλά όχι κ να υιοθετούν παιδία κιόλας!!

Όσο για την κοινωνική κατακραυγή, γνώμη μου είναι ότι δεν πρόκειται να σταματήσει, γιατί το να είναι κάποιος/α ομοφυλόφιλος/η είναι ενάντια σε όλα αυτά τα στερεότυπα που έχει βασισθεί η σημερινή μας κοινωνία. Δηλ. δεν θεωρείται, κ για εμένα δεν είναι, φυσιολογικό να σε ελκύουν άτομα του ίδιου φύλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου Daddy ο γαμος με δημιουργια οικογενειας ειναι αμεσα συνυφασμενα.

 

Αλλιως μπορουν να συζουν μια χαρα ,δεν εχει κανεις πιστευω προβλημα με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...