Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί μη μου πεις οτι θα ζει με 2 άντρες και θα έχει επιλογή στο αν θα γίνει ομο ή αμφιφυλόφιλος...

 

Πάντως ως τώρα, με 2 str8 γονείς δεν βλέπω να έχουν κανένα πρόβλημα με το να έχουν ομοφυλοφιλικές προτιμήσεις. Αλλά φυσικά το αντίθετο θα συμβαίνει επειδή "έτσι" ή έχεις διδακτορικό στην παιδοψυχολογία, ναι?

 

Στα @@ μας και τα δικαιώματά τους και ο πόνος τους. Ας γίνουν φυσιολογικοί να μην έχουν προβλήματα.

 

Μάγκα μου, φυσιολογικό ετυμολογικά είναι αυτό που συμβαίνει στη φύση. Από αυτή την άποψη, αν εσύ γουστάρεις να στείλεις στο Νιάουσβιτς τα αρσενικά γατιά που πηδιούνται μεταξύ τους επειδή "δν είναι φυσιολογικό", πάσο.

 

εγω το θεωρω πολυ θετικο στο οτι ειμαστε πολυ πισω σε αυτα τα θεματα. και μακαρι να μεινουμε ετσι. δηλαδη το να παντρευονται μεταξυ τους ειναι θεσπεσιο θεαμα ε?

 

Εμένα δν με ενοχλεί. Τα αισθητικά σας κριτήρια δεν μου λένε τίποτα όταν κατά 99% ακούτε Πλούταρχο και βαριέστε τις εκθέσεις ζωγραφικής.

 

Ναι αλλά κάτι μου λέει ότι το παιδί αυτό έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να γίνει gay απ' ότι straight. Που είναι το κακό θα μου πεις; Στο ότι δεν θα προέρχεται από εσωτερική του ανάγκη αλλά από οικογενειακά πρότυπα.

 

Ένα ορφανό δλδ βγαίνει ασέξουαλ ας πούμε? Ή κάποιο παιδί χωρισμένων γονιών που μένει από τα 3 του με τη μάνα και την αδερφή του ας πούμε, τι παίζει εκεί, βγαίνει λεσβία/θηλυπρεπής?

 

Δεν είναι μίσος φίλε ,είναι η λογική

 

Η λογική ποιανού ας πούμε? Δλδ υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν απόλυτα λογικό πως έπρεπε να σφάξουμε 2 Τουρκικές οικογένειες στη Θράκη ως αντίποινα για τον Σολωμού ή πως είναι φυσιολογικό οι γυναίκες να φοράνε μπούργκες. Στα παλιά χρόνια ήταν λογικό να φεύγουν ανάπηροι και γέροι στον Καιάδα, και μια χαρά τον φερμάρανε οι διδάσκαλοι στους μαθητές τους. Επίσης είναι απόλυτα λογικό για κάποιους να ανεβαίνουν βουνά με τα γόνατα για να γιατρέψει ο θεός την κόρη τους απ' την ακμή, και απόλυτα λογικό για τους Παλαιστίνιους να τυλίγονται με δυναμίτες και να αδειάζουνε τετράγωνα -λογικό είναι και για τους Εσκιμώους να φιλιούνται τρίβοντας τη μύτη τους, και λογικό είναι να μην κάνεις σεξ πριν τον γάμο. Λογικό είναι να κρατάς βεντέτες για λόγους που δε θυμάσαι στη Σιτεία, και λογικό είναι να λιθοβολείς βιασμένες στο Ιράν. Λογικό ήταν επίσης το να θεωρείς πως οι Σλάβοι και οι Εβραίοι δεν είναι άνθρωποι αλλά πηγές λίπους για σαπούνι, και λογικό οι ομοφυλόφιλοι να κλείνονται σε στρατόπεδα συγκέντρωσης... ώπα κάτσε, αυτό το τελευταίο, κάτι μου θύμισε.

 

σορρυ κιολας πες με καφρο πες με οτι θες αλλα η χωρα μας εχει πιο σημαντικα θεματα να ασχοληθει περα απο τον γαμο τον gay.

 

Εν τέλει, αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το να είσαι ομοφυλόφιλος πάει και έρχεται. Μπορεί να έφταιξε και λίγο η φύση και στο κάτω κάτω επιλογή σου είναι βρε αδερφέ. Απο εκεί και πέρα. Φυσικά και τα διακιώματα είναι τα ίδια σε ΠΑΡΑ πολλά πράγματα και αυτά που δεν είναι, μετριούνται και είναι λίγα. Στον γάμο τον ομοφυλόφιλων δεν είμαι υπέρ για τον εξής λόγο. Αν παντρεύονται για να ζήσουν μια ζωή μαζί έχει καλώς. Αν παντρεύονται και θέλουν να υιοθετήσουν και παιδί εκεί τα χαλάμε. Το ρώτησε κανείς το παιδί αν θέλει να μεγαλώσει με τέτοια ιδανικά μέσα σε μια τέτοια οικογένεια, κατάσταση και ατμόσφαιρα? Για αυτό κάποια πράγματα δεν νομοθετούνται και όχι για λόγους ρατσισμού. Ότι δεν καταλαβαίνουν (για τους Ευρωπαίους μιλάω τους προχωρημένους) ας μην το σνομπάρουν. Ας λύσουν πρώτα τα δικά τους προβλήματα και μετα θα ακούσουμε και την γνώμη των ''προχωρημένων''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λουσιφερ ουτε πλουταρχο ακουω και γουσταρω και τις εκθεσεις ζωγραφικης. και στην τελικη ο σεβασμος κερδιζετε δεν απαιτειτε. δεν νομιζω ενας γκευ με παιδεια και αγωγη να εκνευριζει καποιον. αλλα αμα μου κατεβενουν σε πορειες με φτερα και πουπουλα λογικο ειναι. το ιδιο και οταν μου αποκαλουν την μαχη των θερμοπυλων μιλιταριστικο παραλληρημα η κατι τετιο και αιματολαγνες βιντεο γκειμ αν θυμαμαι καλα. δεν ειναι ολοι ιδιοι παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδί μου, δν πήγαινε σε σένα, αναφερόμουν γενικά στο μέσο Νεοέλληνα που δν γουστάρει "αδερφές" και η κουλτούρα του περιορίζεται στο να καταλαβαίνει τι μάρκα εξάτμιση έχει το παπί που περνάει μόνο από τα ντεσιμπέλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τί μας λέει πως ο παπαδάκης δεν ήταν ομοφοβικός, παρόμοια με κάτι παρανοϊκούς που λένε ότι πλανήτης ελέγχεται κρυφά απ' τους εβραίους;

 

Ε καλά τώρα, μιλάς για ένα κύκλωμα που πολύ καλά ξέρεις ότι κυριαρχείται από τους gay και οι οποίοι επιβάλουν τους νόμους τους σε αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ που τα λέμε ούτε κι εγώ ακούω πλούταρχο κι επίσης δε μ'αρέσουν οι εκθέσεις ζωγραφικής (ειδικά από κουλούς που την είδανε καλλιτέχνες χαζοαφηρημένης τέχνης). Αν είναι ένα Λούβρο, το πάμε όμως....

 

Είπα οτι το θέμα για μένα έκλεισε οπότε δεν απαντάω πάνω σ'αυτό!!!

 

Και κονσέρτο άμα γουστάρεις διαβολάκι... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ορφανό δλδ βγαίνει ασέξουαλ ας πούμε? Ή κάποιο παιδί χωρισμένων γονιών που μένει από τα 3 του με τη μάνα και την αδερφή του ας πούμε, τι παίζει εκεί, βγαίνει λεσβία/θηλυπρεπής?

 

Ρε συ, μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Δεν είναι το φύλο αλλά η συμπεριφορά που επηρεάζει. Το ίδιο είναι να να μεγαλώσει δηλαδή ένα παιδί με την σχεδόν ανήλικη μάνα του και τη γιαγιά του και το ίδιο να μεγαλώσει με με ένα ζευγάρι gay γυναικών, τη μεγάλη και τη μικρούλα;

 

Εμένα δν με ενοχλεί. Τα αισθητικά σας κριτήρια δεν μου λένε τίποτα όταν κατά 99% ακούτε Πλούταρχο και βαριέστε τις εκθέσεις ζωγραφικής.

 

Εγώ που δε γουστάρω τον Πλούταρχο και έχω πάει και σε εκθέσεις ζωγραφικής, είμαι gay hater ή gay lover;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο υπάρχει όλο αυτό το μίσος για τους ομοφυλόφυλους... δεν είναι κατι κολλητικό ούτε πρόκειτε να πάθουμε τίποτα εμείς οι ετεροφυλόφυλοι από αυτούς :neutral:

 

Ή μήπως κινδυνεύει ο αντρισμός του Ελληνικού λαού και πρέπει να διασφαλιστεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο υπάρχει όλο αυτό το μίσος για τους ομοφυλόφυλους... δεν είναι κατι κολλητικό ούτε πρόκειτε να πάθουμε τίποτα εμείς οι ετεροφυλόφυλοι από αυτούς :neutral:

 

Ή μήπως κινδυνεύει ο αντρισμός του Ελληνικού λαού και πρέπει να διασφαλιστεί?

 

Δεν τους μισώ, αδιάφοροι μου είναι όπως και εγώ φαντάζομαι για αυτούς. Αλλά κάποια πράγματα δεν τα δέχομαι (την υιοθεσία βασικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι κρίμα να έχουμε τέτοια ρατσιστική συμπεριφορά απέναντι στους ομοφυλόφιλους!!

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ρατσιστική συμπεριφορά...

Αυτός που ανακάλυψε την λέξη ρατσισμό, ονόμαζε ρατσιστές όσους δεν συμφωνήσαν με αυτά που έλεγε???

 

Δεν πάω τους ομοφυλόφιλους. Ειμαι ρατσιστής. Δηλαδή πρέπει οπωσδήποτε να τους πάω? Με το ίδιο σκεπτικό και τον ρατσισμό να απεχθάνομαι τότε είμαι ρατσιστής απέναντι στους ρατσιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα μου κανετε?

 

Πες τε μου μια ρατσιστικη αποψη που ειπωθηκε στο φορουμ.

 

Ελεος μη το γυρναμε παλι σε αοριστολογιες με ρατσισμους , μισοι κλπ.

 

Ολοι εχετε αποψη επι του θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Δεν είναι το φύλο αλλά η συμπεριφορά που επηρεάζει. Το ίδιο είναι να να μεγαλώσει δηλαδή ένα παιδί με την σχεδόν ανήλικη μάνα του και τη γιαγιά του και το ίδιο να μεγαλώσει με με ένα ζευγάρι gay γυναικών, τη μεγάλη και τη μικρούλα;

 

Είναι πολύπλοκο το ζήτημα πραγματικά για να λυθεί μέσα σε ένα φόρουμ και ακόμη και εγώ δεν έχω κατασταλάξει σε απάντηση...

 

Υπάρχουν παιδιά που μεγάλωσαν «φυσιολογικά» με δύο γονείς διαφορετικού φύλου και η επιρροή των γονέων ήταν καταλυτική για να γίνουν κομπλεξικά,αντικοινωνικά, επικίνδυνα για την κοινωνία.

 

Είναι χειρότερο να μεγαλώσει ένα παιδί με γκέι γονείς ή με αδιάφορους και ακατάλληλους γονείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χειρότερο να μεγαλώσει ένα παιδί με γκέι γονείς ή με αδιάφορους και ακατάλληλους γονείς?

 

Και τα 2 για διαφορετικους λογους.Δεν υπαρχει η το ενα η το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μή μπερδεύετε τις έννοιες. ο ρατσισμός αναφέρεται στη ράτσα. άσπροι μαύροι κίτρινοι κτλ. στη συγκεκριμένη το αντίστοιχο είναι η ομοφοβία ή η προκατάληψη (γενικότερη έννοια, π.χ. χαρακτηρίζει και το ρατσισμό) ή μίσος ή στίγμα που κουβαλάνε κοινωνικά κτλ.

 

Είναι χειρότερο να μεγαλώσει ένα παιδί με γκέι γονείς ή με αδιάφορους και ακατάλληλους γονείς?

 

σωστό.

 

π.χ. 2 καλές μαμάδες το ίδιο με ένα ««φυσιολογικό»» ζευγάρι που ασκεί εγκληματική βία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...