Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

+ 1 στο post του paredwse και +1 σε όλα τα posts του Lucifer (ειδικά το τελευταίο).

 

Θεωρώ πως, με τα σημερινά δεδομένα, η υιοθεσία θα ήταν απερίσκεπτη πράξη από την πλευρά του ζευγαριού, όχι για αυτά που θα ζει το παιδί μέσα στο σπίτι, αλλά μόνο εξαιτίας αυτών που θα αντιμετωπίσει εκτός, όπου δε νομίζω πως θα είναι ιδιαίτερα αποδεκτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
+ 1 στο post του paredwse και +1 σε όλα τα posts του Lucifer (ειδικά το τελευταίο).

 

Θεωρώ πως, με τα σημερινά δεδομένα, η υιοθεσία θα ήταν απερίσκεπτη πράξη από την πλευρά του ζευγαριού, όχι για αυτά που θα ζει το παιδί μέσα στο σπίτι, αλλά μόνο εξαιτίας αυτών που θα αντιμετωπίσει εκτός, όπου δε νομίζω πως θα είναι ιδιαίτερα αποδεκτό.

 

κοίτα, ζούμε σε μια κοινωνία, στην οποία κάθε ανθρωπος, προσπαθώντας να φανεί ανώτερος/καλύτερος προσπαθεί διαρκώς, να βρεί στον διπλανό του ελλατώματα, τα οποία μεγαλωποεί και παρουσίαζει σους υπόλοιπους... Ακόμη κ αν αυτό το παιδί ζούσε σε μια φυσιολογική οικογένεια, θα έβρισκαν κάτι άλλο για να το κοροιδέψουν αυτό είναι βέβαιο, αλλα η οικογένεια και ο γάμος, είναι κάτι συγκεκριμένα, σκοπός τους είναι η "ένωση" 2 ανθρώπον, με σκοπό την δημιοθργία και ανατροφή απογόνων, κάτι το οποίο έρχετε αμέσωσ σε αντίθεση με την ομοφυλοφιλία...

 

Όλα τα παιδιά έχουν ανάγκη 2 διαφορετικού φύλου γονείς,γιατί πέρνουν διαφορετικές γνώσεις απ τον καθένα, δες παραδείγματος χάρην, που κατέληξαν αρκετά παιδιά τα οποία για διάφορους λόγους, μεγάλωσαν χωρίς έναν γονιό... Και δεν αναφέρομαι μόνο απο σε3ουαλικής άποψεως, κ πιστεύω θα καταλάβεις...

 

Παντως, οντως +1 στον Lucifer για τα ποστ του. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες παραδείγματος χάρην, που κατέληξαν αρκετά παιδιά τα οποία για διάφορους λόγους, μεγάλωσαν χωρίς έναν γονιό...

 

Moderators στο μπλαμπλα.

Τελικά όντως βλάπτει ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moderators στο μπλαμπλα.

Τελικά όντως βλάπτει ;p

 

lol

 

δεν ήθελα να προσβάλλω κανέναν με αυτό, πιστέυω ότι το "αρκετά" το κάνει ξεκάθαρο...

Απλά το αναφέρω για να μην υπάρχει καμία παρεξίγηση :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ως προς το θέμα της γενετικής καταβολής ή κοινωνικού επηρεασμού έχουν γίνει κάποιες έρευνες σχετικά. Κυρίως το δείγμα των ερευνών , όπως και σε πολλές άλλες περιπτώσεις , αφορούν διδύμους. . όπως πάντα. Αν κάποιος από τους παραπάνω που είναι εγκάθετοι ως προς το "φυσιολογικό", είχαν κάνει τον κόπο να αναρωτηθούν γιατί για παράδειγμα σηκώνεται το πουλί τους το πρωί ενώ κοιμούνται καταλαβαίνουν τι λέω, διαφορετικά DO YOUR HOMEWORK !

 

Ως προς το θέμα της υιοθεσίας , είναι λόγοι περί αγωγής που με κάνουν να είμαι παντελώς αρνητικός και αυτό βέβαια δεν είναι τόσο απλό είναι ολόκληρη κουβέντα. Κατόπιν αυτού δεν βρίσκω σκόπιμο τον γάμο, αυτό βέβαια είναι κάτι υποκειμενικό καθώς τον θεωρώ απαραίτητο λόγο τεκνοποίησης κτλ ωστόσο δεν παύει να είναι και κάτι συμβολικό . . . . . . μα κάτι απόψεις που υπάρχουν, γάματα !!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο απ εδώ....

 

Ο καθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει στι ζωή του, αλλα τα δικαιώματα του φτάνουν μέχρι το σημείο που αρχίζουν τα δικαιώματα του αλλου... Και εσύ (αναφερόμενος στον κάθε ομοφυλοφιλο) καταπατάς το δικαίωμα του παιδιού μου και το δικό μου να ζήσω σ έναν φυσιολογικό κόσμο, γιατί κακά τα ψέματα αυτό το πράγμα δεν είναι φυσιολογικό... Μπορείς να κάνεις ότι θέλεις στη ζωή σου βέβαια, συγκατήκησε με όποιον θέλεις,στο κρεβάτι σου κάνε ότι θεσ, αλλα δεν θέλω την προβολή αυτής της συμπεριφοράς η οποία είναι αφύσικη μέσω γάμων, και διάφορων τέτοιων εκδηλώσεων, και ειδικότερα μέσω της τηλεόρασης η οποία έχει καταντίσει μια σύραηξη ομοφυλόφιλων...

 

Η ανεκτικότητα στη διαφορετικότητα 3ερεις έχει και κάποια όρια, δέχομαι την ομοφυλοφιλία αλλά με εκνευρίζει αφάνταστα η προβολή της στους υπόλοιπους, και όχι δεν πρόκειτε ποτέ να δεχτώ την ομοφυλοφιλία σαν μια φυσιολογιή συμπεριφορά αλλα και ποτέ βέβαια δεν πρόκειτε να κοροιδέψω κάποιον που εντάσσετε σ αυτην την ομάδα...

 

το νοημα του γάμου ξέρουμε όλοι πιστέυω ποιο είναι, και ένας ομοφυλοφιλικός γάμος δεν έχει καμία σχέση με αυτο, μπορεισ αν θες να συγκατοικίσεις με καποιον επ αόριστον, δεν νομίζω ότι υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά, και παράλληλα, δεν προκαλείς και κανέναν...

 

Και που λοιπόν οι ομοφυλόφιλοι σου καταπατούν κάποιο δικαίωμα. εντάξει δεν υπάρχει λόγος να τους κάνουμε πρότυπο, αλλά ούτε και τους παπάδες πχ...

Όσο για την τηλεόραση, ε ρε φίλε κάνε και κανα ζάπινγκ...

Ο γάμος στην περίπτωση των ομοφ/λων είναι κύρίως πρακτικό θέμα. Υπέθεσε ότι αγοράζουν μαζί ένα σπίτι, εάν πεθάνει ο ένας γιατί να μην το κληρονομήσει ο άλλος αυτόματα??? εφόσον την βρίσκανε μαζί. Γιατί δηλ ο άλλος να πρέπει να το διεκδικήσει από τυχόν κληρονόμους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο δεν με ενοχλούν(όπως και με όλους τους άλλους ανθρώπους) δεν έχω κανένα πρόβλημα.Αλλά μην προσπαθούμε να επιβάλουμε και οτι είναι κάτι φυσιολογικό.Π.χ Αν ήταν φυσιολογικό δεν θα δημιουργούνταν ο Αδάμ κ η Εύα αλλά Ο Αδάμ κ ο Μητσάρας.(΄οχι οτι πιστεύω σε Αδάμ και Έβες λέμε τώρα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που λοιπόν οι ομοφυλόφιλοι σου καταπατούν κάποιο δικαίωμα. εντάξει δεν υπάρχει λόγος να τους κάνουμε πρότυπο, αλλά ούτε και τους παπάδες πχ...

Όσο για την τηλεόραση, ε ρε φίλε κάνε και κανα ζάπινγκ...

Ο γάμος στην περίπτωση των ομοφ/λων είναι κύρίως πρακτικό θέμα. Υπέθεσε ότι αγοράζουν μαζί ένα σπίτι, εάν πεθάνει ο ένας γιατί να μην το κληρονομήσει ο άλλος αυτόματα??? εφόσον την βρίσκανε μαζί. Γιατί δηλ ο άλλος να πρέπει να το διεκδικήσει από τυχόν κληρονόμους...

 

όσων αφορά τουσ παπάδες κλπ, δεν είναι αυτο το θέμας μας, αλλα ούτε κ αυτό είναι κάτι που μου αρέσει. Zapping έκανα πολλές φορές, κ επειδή δεν είδα τπτ της προκοπής σταμλατησα να βλέπω τηλεόραση. (να ναι καλά το ΣΚΑΙ...)

 

Ε ας κάνει ο ενασ μια κληρονομια, οπου δίνει στον αλλο το σπίτι...

 

...ως προς το θέμα της γενετικής καταβολής ή κοινωνικού επηρεασμού έχουν γίνει κάποιες έρευνες σχετικά. Κυρίως το δείγμα των ερευνών , όπως και σε πολλές άλλες περιπτώσεις , αφορούν διδύμους. . όπως πάντα. Αν κάποιος από τους παραπάνω που είναι εγκάθετοι ως προς το "φυσιολογικό", είχαν κάνει τον κόπο να αναρωτηθούν γιατί για παράδειγμα σηκώνεται το πουλί τους το πρωί ενώ κοιμούνται καταλαβαίνουν τι λέω, διαφορετικά DO YOUR HOMEWORK !

 

Ως προς το θέμα της υιοθεσίας , είναι λόγοι περί αγωγής που με κάνουν να είμαι παντελώς αρνητικός και αυτό βέβαια δεν είναι τόσο απλό είναι ολόκληρη κουβέντα. Κατόπιν αυτού δεν βρίσκω σκόπιμο τον γάμο, αυτό βέβαια είναι κάτι υποκειμενικό καθώς τον θεωρώ απαραίτητο λόγο τεκνοποίησης κτλ ωστόσο δεν παύει να είναι και κάτι συμβολικό . . . . . . μα κάτι απόψεις που υπάρχουν, γάματα !!!!!!!

 

Το τι κανει το πουλι μου καθε πρωί είναι κατι το οποίο δεν σε αφορά και ούτε το ξερεις...

 

Πως καθεσε και με κατηγοράς για το ότι δεν δεχομαι κάτι διαφορετικο, ενώ παράλληλα εσύ δεν μπορεις να δεχτείς μια άποψη διαφορετική απο τη δική σου χωρίς να την κοροιδέψεις...

 

/kala ta pigame pali

 

Υ.Γ. απο τα λεγόμενα σου υποθέτω ότι αναφέρεσε στα δικά μου ποστ, αλλα κ αν δεν αναφερεσε σε μένα, δεν νομίζω ότι αλλάζει κάτι στην απάντηση μου...

 

Υ.Γ. στην αποψή σου περί γάμου, το ίδιο πράγμα λέμε με διαφορετικά λόγια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν καταλαβα γιατι γινεται τοσος ελεγχος στους υποψηφιους γονεις στην υιοθεσια αλλα ολοι θεωρουμαστε αθωοι μεχρι αποδειξεως του αντιθετου οταν ειναι να κανουμε δικα μας παδια.Θα θεσω εναν ηθικο και πιθανως νομικο προβληματισμο ( το δευτερο οταν αναγνωριστουν απο το κρατος τα ομοφυλοφιλικα ζευγαρια ).Συζηταμε για δικαιωμα υιοθεσιας σε λεσβιακα ζευγαρια ενω οποιαδηποτε στιγμη εχουν το δικαιωμα να κανουν δικο τους παιδι με πολλους τροπους, και μιλαω για λεσβιες γιατι η λυση ειναι πιο αμεση , για τους αντρες ειναι ισως πιο δυσκολο.Αν μη τι αλλο ολοι οι τσοπανοπληκτοι που εγραψαν εδω περα εναντιον των 'γαμων' θα επρεπε να ειναι υπερ μονο και μονο για να υπαρχει ενας ελεγχος του οποιου το επιθυμητο γι'αυτους αποτελεσμα θα ηταν η απαγορευση να μεγαλωνουν παιδια γενικα.Ειναι το πρωτο πραγμα που σχολιαζω οταν συζηταω το θεμα και δεν ειδα κανεναν αλλο να το αναφερει, μου ξεφευγει κατι αυτονοητο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω φωτιά στους gayδες και τις λεσβίες...Το μόνο που θέλουν είναι να κάνουν ανώμαλο σεξ και τίποτα άλλο.

Μητρικά πατρικά ένστικτα δεν έχουν γιατί πολύ απλά είναι ανώμαλοι και όλη μέρα θέλουν να κάνουν ανώμαλο σεξ.

Από κει ξεκινάνε και κάπου εκεί τελειώνουν η προσωπικότητα και οι επιθυμίες τους.

Α,ναι,ποια προσωπικότητα και ποιες επιθυμίες...Είναι ανώμαλοι,δεν έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ομοφυλόφιλος και θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ορισμένα πράγματα.

 

σορρυ κιολας πες με καφρο πες με οτι θες αλλα η χωρα μας εχει πιο σημαντικα

 

θεματα να ασχοληθει περα απο τον γαμο τον gay. δες ποσο εχει αυξηθει η

 

καταναλωση των ψυχοφαρμακων τα τελευταια χρονια στην ελλαδα και πες μου

 

ποιο ειναι πιο αξιο σχολιασμου.

 

Φυσικά και έχει άλλα να ασχοληθεί όπως με το ποδόσφαιρο, με τη Eurovision, με τους κακούς κουκουλοφόρους =)

 

Στα @@ μας και τα δικαιώματά τους και ο πόνος τους. Ας γίνουν φυσιολογικοί να μην έχουν προβλήματα. Δηλαδή να λύσουμε ένα πρόβλημα (που στο κάτω κάτω δε μας αφορά αλλά αφορά μια μικρή μερίδα ανθρώπων) δημιουργώντας 50??? Ας μας πουν και ινδιάνους και απολίτιστους. Όλη αυτή η ιστορία ξεκινάει από την ώρα που ονομάσαμε τους ανωμαλάρες και τους τρελούς ιδιέταιρους...

 

Ας παραδεχτούν και αυτοί οτι είναι ανάπηροι και θα τους ανοίξουμε κέντρο αποκατάστασης της τσουτσούς τους...

 

Η ίση μεταχείρηση φίλε μου είναι να έχουν όλοι οι άντρες τα ίδια δικαιώματα με μένα. Εσύ όμως δε μιλάς για άντρες!!! Οπότε ποια ίση μεταχείρηση???

 

Άλλο παραμύθι αυτό. Αν θέλουν και οι γυναίκες το ίδιο, ας πάνε να δουλέψουν σε ναυπηγεία, λατομεία και οικοδομές. Όχι μόνο στο δημόσιο ίσα δικαιώματα. Όταν μεγαλώσεις θα καταλάβεις. Μάλλον είσαι πολύ μικρός ακόμα.

 

 

Να τα πάρουμε με τη σειρά. Πρώτα πρώτα, δεν ΜΠΟΡΩ να είμαι "φυσιολογικός". Η ομοφυλοφιλία ΔΕΝ είναι επιλογή, είναι προσανατολισμός. Δηλαδή εσύ ΕΠΕΛΕΞΕΣ να σου αρέσουν οι γυναίκες; Οχι. Απλώς σου βγήκε. Ε, λοιπόν έτσι όπως σου βγήκε εσένα, βγήκε και σε μένα. Στο κάτω κάτω ποιος θα ήταν τόσο αφελής να ΕΠΙΛΕΞΕΙ να γίνει ομοφυλόφιλος; Νομίζεις ότι είναι ευχάριστο να σηκώνει κανείς το βάρος μιας τόσο παρεξηγημένης κατάστασης και να δέχεται τα σχόλια του κάθε απαίδευτου και αγνώμονα;

 

Αυτό με κάνει λιγότερο άνδρα ή ορίζεις τον άνδρα με βάση το τι κάνει το γεννητικό του όργανο; Πρέπει επίσης να ξέρεις ότι οι περισσότεροι ομοφυλόφυλοι δεν έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα με το φύλο τους. Νιώθω άνδρας και στο σώμα και στην ψυχή. Δεν εύχομαι σε μια άλλη ζωή να γεννηθώ γυναίκα ούτε νιώθω σα γυναίκα φυλακισμένη σε σώμα άνδρα. Απλώς δεν μπορώ να λειτουργήσω βιολογικά με γυναίκα και προφανώς δεν είναι κάτι στο οποίο χωράνε περιθώρια επιλογής.

 

Ύστερα, η ομοφυλοφιλία έχει συνδεθεί με τη χυδαιότητα και την προκλητικότητα. Σκεφτήκατε ποτέ ότι η εικόνα που σας δίνουν τα ΜΜΕ είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ εσφαλμένη; Ξέρετε, η ζωή μου δεν περιστρέφεται γύρω από το σεξ. Ούτε σεξομανής είμαι, ούτε αλλάζω συντρόφους κάθε μήνα, ούτε επιδίδομαι σε όργια, ούτε έχω βάλει σκοπό της ζωής μου να αποπλανήσω κάθε αρσενικό που περνάει από δίπλα μου. Εργάζομαι, διαβάζω, παίζω black στον υπολογιστή, πηγαίνω για καφέ, πηγαίνω σινεμά, τρωω με τους γονείς μου όποτε ευκαιρώ. Και φυσικά έχω αισθήματα.

 

Η ομοφυλοφιλία -αποδεδειγμένα- δε "θεραπεύεται". Η ζωή μου δε δυσχεραίνεται (λόγου χάρη δε χάνω επαφή με την αντικειμενική πραγματικότητα), δεν παρανομώ, δε βλάπτω ψυχικά ή σωματικά κανέναν και το άτομο με το οποίο συνδέομαι συναινεί. Γιατί είμαι "ανώμαλος"; Περί φυσιολογικού και μη φυσιολογικού, προτείνω να ξαναδιαβάσατε τα ποστ του Lucifer.

 

Υποστηρίζω την πλήρη εξομοίωση όλων των ζευγαριών που συζούν, ανεξαρτήτως φύλου, με τα έγγαμα ζευγάρια ως προς τα δικαιώματα (βλ. φορολογικές ελαφρύνσεις, κληρονομικά, συνταξιοδοτικά κλπ).

 

Αυτό με βρίσκει σύμφωνο αν και όταν καίγεσαι τόσο πολύ μπορείς να μεριμνήσεις από μόνος σου για τέτοια ζητήματα. Από κει και πέρα θεωρώ το γάμο περιττό.

 

Όσο για παιδιά, δεν το δέχομαι υπό αυτές τις συνθήκες απλούστατα εξαιτίας της προκατάληψης που θα έπρεπε να αντιμετωπίσει το παιδί. Είναι λάθος πάντως να λέμε ότι επηρεάζεται η σεξουαλική ταυτότητα των παιδιών ομοφυλοφύλων γονέων. Όπως είπα δεν έχει να κάνει με πρότυπα και με κοινωνικές συνθήκες. Δεν το επιλέγεις εσυ, εκείνο επιλέγει εσένα. Επιπλέον από τις μικρής δυστυχώς έκτασης έρευνες που έχουν γίνει, έχει προκύψει ότι τα παιδιά ομοφυλόφιλων ζευγαριών δεν υστερούν σε τίποτα από τα υπόλοιπα.

 

Προσωπικά, αν ήθελα να γίνω πατέρας θα προτιμούσα λευκό γάμο με κοπέλα που θα είχαμε πολυ στενή φιλική σχέση και ποτέ δε θα μάθαινε κανείς τίποτα. Το παιδί μου θα το μεγάλωνα κατά τα στρειτ πρότυπα ΑΛΛΑ θα φρόντιζα να του δώσω αυτό που δεν έχετε οι περισσότεροι εδώ μέσα: ΣΩΣΤΗ πληροφόρηση περί ομοφυλοφιλίας.

 

Η κοινωνία δεν είναι έτοιμη να δεχτεί την ομοφυλοφιλία. Ας είναι. Έτσι κι αλλιώς είμαι μειοψηφία, διατηρώ την προσωπική μου ζωή στο παρασκήνιο, δεν προκαλώ και έχω μετριοπαθή σταση, περισσότερο για να μην πληγώσω τους ανθρπώπους που αγαπώ. Δεν απαιτω τίποτα από νομοθεσία ΑΛΛΑ προσδοκώ έναν υποτυπώδη σεβασμό από την κοινωνία. Μπορώ να σηκώσω κάποια "σχόλια" αλλά σε καμία περίπτωση δε δέχομαι τη διαιώνιση αβάσιμων στερεοτύπων που υπονομεύει την ακεραιότητά μου ως Άνθρωπο. Γιάτι πάνω από όλα αυτό προσπαθώ να είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το θέμα αφορά κυρίως τα δικαιώματα των ομοφυλοφίλων, η γνώμη μου είναι η ακόλουθη:

 

Υποστηρίζω την πλήρη εξομοίωση όλων των ζευγαριών που συζούν, ανεξαρτήτως φύλου, με τα έγγαμα ζευγάρια ως προς τα δικαιώματα (βλ. φορολογικές ελαφρύνσεις, κληρονομικά, συνταξιοδοτικά κλπ).

Είμαι δηλαδή υπέρ των Κοινωνικών Ενώσεων (περισσότερα εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Civil_union).

 

Δεν έχω ακόμα διαμορφώσει θέση για το δικαίωμα υιοθεσίας σε ζευγάρια που αποτελούνται από άτομα του ιδίου φύλου αλλά είμαι μάλλον αρνητικός προς το παρόν.

 

Συμφωνώ απόλυτα, με μόνη διαφορά ότι είμαι αρνητικός στο θέμα της υιοθεσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@reader86

 

1)με το οτι μπηκες σε ενα τεχνολογικο φορουμ για να διατυμπανισεις το προβλημα σου δεν αποποιεισαι τον ευθυνων σου.

 

2)το οτι μπηκες σε ενα τεχνολογικο φορουμ για να διατυμπανισεις το προβλημα σου το μονο που αναδεικνυει ειναι το complex σου.η καταπιεσμενη προσωπικοτητα σου σε κανει να θελεις να μεινεις ανωνυμος,και να γυρνας απο δω και απο κει (στο internet) λεγοντας παντου ποσο χαρουμενος εισαι που επιτελους βρηκες γκομενο.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΑΠ'ΤΟΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΟΥ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΤΟ ΚΡΥΒΕΙΣ!

ΓΙΑΤΙ?

γιατι απλουστατα δεν εχεις τα @@ να παραδεχτεις ποιος εισαι.γαιτι παντα θα σερνεσαι στις παρυφες τησ κοινωνιας μενοντας με την ελπιδα οτι καααααποια στιγμη μπορει και να σε αποδεχτει.γιατι ακομα κι αν δεν το παραδεχεσαι ανοιχτα,θα προτιμουσες να ζεις σε μια αμιγως ομοφυλοφιλικη κοινοτητα,παρα σε μια νορμαλ κοινωνια.

 

3)ΡΕ ΠΑΣ ΚΑΛΑ?ΤΙ ΛΕΥΚΟΣ ΓΑΜΟΣ ΚΑΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ?ΓΑΜΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ?

 

και στην τελικη ποιος σε ρωτησε αν εισαι ομοφυλοφιλος και το διακηρυττεις με τοσο παθος???

οκ λοιπον:

 

ΕΙΜΑΙ STRAIGHT ΚΑΙ ΝΑΙ,ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!

 

 

edit:μου λειπει ο omnislash...

edit2:και για να μην φαω κανα ban για προσωπικη επιθεση εκει που αναφερομαι σε σενα βαλε στην θεση σου ολους της κλικας σου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...