Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ποιά δικαιώματα μιλάμε?

Το τι θα κάνει ο κάθε π**στης με τον κ**ο του δεν με αφορά.

Όμως δεν θα μας ζητάνε και να παντρεύονται.Εκεί είμαι κατηγοριματικός.

Δεν μπορείς να κάνεις οικογένεια με ένα άλλο και μετά να υιοθετίσετε ένα παιδάκι που θα αναγκαστεί να μεγαλώσει σε ένα διεστραμένο περιβάλλον.Γιατι έτσι του στερείται το δικαίωμα να είναι φυσιολογικός.

 

soulis μίλησε.:evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

@pappous_soulis Δεν θέλω να αναφερθώ για τον γάμο αλλά δεν είναι διαστροφή η ομοφυλοφιλία, είναι απλά σεξουαλική προτίμηση απο τις πάρα πολλές που υπάρχουν.

 

Διαστροφή είναι η κτηνοβασία, παιδεραστία, νεκροφιλία, βιασμός ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 paredwse

ναι στην κοινωνική εξίσωση, όσο για υιοθεσία..

αλήθεια η γνωστή ιστορία με τις μελισσούλες

την άνοιξη περί γονιμοποίησης , τι μορφή θα είχε όταν την λέει

ένας ομοφ. γονέας στο (μάλλον υιοθετιμένο) παιδί του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μέσα σε λίγες ώρες έγινε 6 σελίδες ένα αδιάφορο θέμα. Μόνο με αυτά ασχολείστε πλέον;

εγω το ειπα αλλα επεσα και εγω στην παγιδα να ποσταρω τρεις φορες.

 

εδω ο κοσμος καιγεται ...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το θεωρω πολυ θετικο στο οτι ειμαστε πολυ πισω σε αυτα τα θεματα. και μακαρι να μεινουμε ετσι. δηλαδη το να παντρευονται μεταξυ τους ειναι θεσπεσιο θεαμα ε?

 

και μετα να τους δωσουμε και κανενα παιδαικι να υιοθετησουν θα μεγαλωσει φυσιολογικα αυτο το παιδι ε? με γονεις οι δυο αντρες οι δυο γυναικες. ωραια προτυπα θα

 

παρει θα καταστραφει η ψυχοσυνθεση του.το στιγμα που λες δεν εξαφανιζετε μεσω νομοθεσιας. ας κοιταξουνε οι πολιτισμενοι ισπανοι που βγαζουνε στα γηπεδα

 

μπανανες και κουνανε στους νεγρους παιχτες και βλεπεις μεγαλους αντρες να βαζουν τα κλαματα τον πολιτισμο τους και ας αφησουν την ελλαδα ησυχη.

 

Μην δεις κάτι διαφορετικό... σου σηκώνετε η τρίχα... πότε με τους Αλβανούς, πότε με τους ομοφυλόφιλους, πότε με το Αθηνόραμα που έγραψε για τους 300...

Ελπίζω να μην τα βάλεις με τους χοντρούς !!! :-) , γιατί θα το πάρω προσωπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Διαστροφή είναι... o βιασμός ..

 

Aσχετο αλλά πάντα ειχα την απορια...

 

Γιατι θεωρείται ο βιασμός διαστροφη???

 

 

Δεδομενου πάντα πως ΔΕΝ μιλαμε για ατομο που την βρισκει ΜΟΝΟ με βιαιο σεξ.Δηλαδη αμα του δινοταν στο πιατο, νοου κουκου.Αυτο ειναι αλλο.

 

Δηλαδη τι πιο φυσικο απο το να υποκυψει καποιος στο ενστικτο του "βλεπω κατι ωραιο, το θελω". Αμα δεις μια σοκολατα ή το αγαπημενο σου γλυκο τελοσπαντων, δεν σου ερχεται να το φας? Ολοι εμεις που κοιταμε κατι κοπελιτσες σαν τα κρυα τα νερα στον δρομο, σκεφτομαστε να συζηταμε μαζι τους?

 

Τοτε γιατι δεν βιάζουμε ολοι? Μα για 2 λόγους.

1. Γιατι ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ! ΚΑΙ ΟΡΘΑ! Εδω δεν επιχειρηματολογω υπερ καποιας νομιμοποιήσης του βιασμου, προς Θεου(γιατι κατι τετοιο περιμενω να καταλαβουν μερικοι). Ο ίδιος λόγος που ένα 8χρονο δεν κλέβει τον περιπτερά αν και το σκέφτεται συνέχεια, και ας είναι απο την καλύτερη οικογένεια, στα 8 δεν εχεις ακόμα το αίσθημα του συνόλου. Φοβόμαστε την τιμωρία.

 

2. Για μερικούς-όπως εγώ-πιο σημαντικό από το 1ο. Γιατί δεν γουστάρω με το ζόρι. Με υποτιμά. Είναι ξεπεσμός. Και η συναίσθηση της "εσωτερικής νομοθεσίας μου" υπερκερνά οποιοδήποτε κοινωνικά επιβαλλόμενο νόμο.

 

 

ΠΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ από αυτά τα 2, που πιστεύω δικαιολογούν οτι δεν κυκλοφορούμε όλοι ξεβράκωτοι στους δρόμους, ΓΙΑΤΙ θεωρείς διαστροφή κάποιον που διαγράφει εσωτερικούς και εξωτερικούς νόμους και αρπάζει αυτό που θέλει? Παράνομο? Ναι. Απαράδεκτο? Ναι. Ελεινό? ναι.Διαστροφή όμως?Μπαααα

 

ΚΑΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΑΥΤΟΥ θεωρώ οτι δεν πρέπει να υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ ελαφρυντικό περί "διεστραμένου ψυχοπαθή" στον βιαστή. Ουτε κλινικές ούτε τίποτα. Στο χειρότερο κελι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σόρι αλλά μερικοί θέλουμε το σεξ να αρέσει και στον σύντροφο και θεωρούμε τον βιασμό αντιαισθητικό εκτός από βίαιο, άκρως παράνομο και πηγή ψυχολογικών για το θύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δεις κάτι διαφορετικό... σου σηκώνετε η τρίχα... πότε με τους Αλβανούς, πότε με τους ομοφυλόφιλους, πότε με το Αθηνόραμα που έγραψε για τους 300...

Ελπίζω να μην τα βάλεις με τους χοντρούς !!! :-) , γιατί θα το πάρω προσωπικά.

 

ειδες να βαλω κατα των ομοφυλοφιλων ατομικα? ειπα οτι ερχετε κοντρα με τον

 

θεσμο της οικογενειας. τωρα αμα θελεις να με βγαλεις ρατσιστη και ομοφοβικο

 

δεν με ενδιαφερει γιατι ξερω πολυ καλα τι ειμαι και τι οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί αυτού που 'πε ο κάηζερ, γενικά ο όρος "διαστροφή" είναι ηλίθιος. Είναι απόρροια ενός κομπλεξικού σκεπτικού που θέλει τον άνθρωπο υπεράνω των συμβάντων και των ενδεχομένων της φύσης -και ως εκ τούτου μόνο ο άνθρωπος πράττει πράγματα "αφύσικα" και "διεστραμμένα", ενώ το να γλύφει ένα κουτάβι τα κάτουρά του είναι φυσιολογικό.

 

Γενικά μπερδεύουμε το συνηθισμένο με το αποδεκτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες να βαλω κατα των ομοφυλοφιλων ατομικα? ειπα οτι ερχετε κοντρα με τον

 

θεσμο της οικογενειας. τωρα αμα θελεις να με βγαλεις ρατσιστη και ομοφοβικο

 

δεν με ενδιαφερει γιατι ξερω πολυ καλα τι ειμαι και τι οχι.

 

Ναι είναι αλήθεια δεν εγραψες λίστες προγραφών!!!

Δεν μου λες υπερασπιστη της οικογένειας τι πειράζει να υπαρχει ένα νομικό πλαίσιο (αυτό δηλ. είναι ο γάμος) για δύο ανθρώπους που ζουν μαζί ???

Εγώ δεν σε είπα ρατσιστή, αλλά πες μας τι είσαι?

 

Α, δεν ξέρω αν πρόσεξες, χρησιμοποιώ τον Opera.Είναι σοβαρό αυτό?!?! ;-) (2-3% των χρηστών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το θεωρω πολυ θετικο στο οτι ειμαστε πολυ πισω σε αυτα τα θεματα. και μακαρι να μεινουμε ετσι. δηλαδη το να παντρευονται μεταξυ τους ειναι θεσπεσιο θεαμα ε?

 

και μετα να τους δωσουμε και κανενα παιδαικι να υιοθετησουν θα μεγαλωσει φυσιολογικα αυτο το παιδι ε? με γονεις οι δυο αντρες οι δυο γυναικες. ωραια προτυπα θα

 

παρει θα καταστραφει η ψυχοσυνθεση του.το στιγμα που λες δεν εξαφανιζετε μεσω νομοθεσιας. ας κοιταξουνε οι πολιτισμενοι ισπανοι που βγαζουνε στα γηπεδα

 

μπανανες και κουνανε στους νεγρους παιχτες και βλεπεις μεγαλους αντρες να βαζουν τα κλαματα τον πολιτισμο τους και ας αφησουν την ελλαδα ησυχη.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο απ εδώ....

 

Ο καθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει στι ζωή του, αλλα τα δικαιώματα του φτάνουν μέχρι το σημείο που αρχίζουν τα δικαιώματα του αλλου... Και εσύ (αναφερόμενος στον κάθε ομοφυλοφιλο) καταπατάς το δικαίωμα του παιδιού μου και το δικό μου να ζήσω σ έναν φυσιολογικό κόσμο, γιατί κακά τα ψέματα αυτό το πράγμα δεν είναι φυσιολογικό... Μπορείς να κάνεις ότι θέλεις στη ζωή σου βέβαια, συγκατήκησε με όποιον θέλεις,στο κρεβάτι σου κάνε ότι θεσ, αλλα δεν θέλω την προβολή αυτής της συμπεριφοράς η οποία είναι αφύσικη μέσω γάμων, και διάφορων τέτοιων εκδηλώσεων, και ειδικότερα μέσω της τηλεόρασης η οποία έχει καταντίσει μια σύραηξη ομοφυλόφιλων...

 

Η ανεκτικότητα στη διαφορετικότητα 3ερεις έχει και κάποια όρια, δέχομαι την ομοφυλοφιλία αλλά με εκνευρίζει αφάνταστα η προβολή της στους υπόλοιπους, και όχι δεν πρόκειτε ποτέ να δεχτώ την ομοφυλοφιλία σαν μια φυσιολογιή συμπεριφορά αλλα και ποτέ βέβαια δεν πρόκειτε να κοροιδέψω κάποιον που εντάσσετε σ αυτην την ομάδα...

 

το νοημα του γάμου ξέρουμε όλοι πιστέυω ποιο είναι, και ένας ομοφυλοφιλικός γάμος δεν έχει καμία σχέση με αυτο, μπορεισ αν θες να συγκατοικίσεις με καποιον επ αόριστον, δεν νομίζω ότι υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά, και παράλληλα, δεν προκαλείς και κανέναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι αλήθεια δεν εγραψες λίστες προγραφών!!!

Δεν μου λες υπερασπιστη της οικογένειας τι πειράζει να υπαρχει ένα νομικό πλαίσιο (αυτό δηλ. είναι ο γάμος) για δύο ανθρώπους που ζουν μαζί ???

Εγώ δεν σε είπα ρατσιστή, αλλά πες μας τι είσαι?

 

Α, δεν ξέρω αν πρόσεξες, χρησιμοποιώ τον Opera.Είναι σοβαρό αυτό?!?! ;-) (2-3% των χρηστών)

 

επειδη μου επιτιθεσε προσωπικα αυτη την στιγμη δεν σου απανταω. και το πες

 

μας τι εισαι τι ειδους ερωτηση ειναι αυτη. τεσπα σφαχτειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δεις κάτι διαφορετικό... σου σηκώνετε η τρίχα... πότε με τους Αλβανούς, πότε με τους ομοφυλόφιλους, πότε με το Αθηνόραμα που έγραψε για τους 300...

 

διαφορετικό με διαφορετικό ξερεις μπορεί να έχει μεγάλη διαφορα...

 

Εαν αυτό το διαφορετικό είναι κάτι που δεν επηρεάζει ούτε εμένα , ούτε τη ζωή μου, δεν με ενοχλεί καθόλου (π.χ. το ότι εσύ μπορεί να είσαι χοντρός). Πράγματα όμως, τα οποία είναι διαφορετικά, και τα οποία επηρεάζουν τον πως ε3ελίσσετε το περιβάλλον στο οποίο ζω, έχοντασ σημαντικές επιπτώσεις τοσο σε μένα όσο και στα πρόσωπα τα οποία νοιάζομαι, ναι, με ενοχλούν...*

 

*και πάλι δεν πρόκειτε να επιτεθώ προσωπικά σε κανέναν επειδή είναι διαφορετικός, αλλα θα κάνω ότι περναει απο το χέρι μου, ωστε να μην επιρεαστούν και ενταχθούν σ αυτή την διαφορετικότητα τα προαναφερθέντα προσωπα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...