Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λογικα, το ποιο σιγουρο ειναι γεωπονικο μαγαζι μιας και ειναι φυτοφαρμακο. Ειναι και απο τα λιγα που ποιανουν την βαμβακιλα (σε τριανταφυλιες, βασιλικους....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λογικα.

2.Τρυπες στο μπανιο...δεν.:P

Δεν ξερω καν απο που μπορει να ειχε μπει.:lol:

Παντως το καλο ειναι οτι καταλαβε το λαθος απο μονη της και την εκανε.:devil:

 

Eλα ρε μεγαλε, δε μιλαμε για την μπανιερα, για ολο το δωματιο του μπανιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εμενα οι κατσαριδες ειναι μονο στη κουζινα

δε τις μπορο αλλο βγενουνε 2-2 ή 1 μεγάλες ξανθιές

στην αρχή έριχνα Τέζα αλλα έβρισκα 2 ψώφιες, μετα που έρχινα τεζα παντου τίποτα , πάω κι'εγω ενα βραδυ στη κουζινα ,βλεπω μιΑ κατσαριδα κρυβοτανε στα πιατα και με ειδε και δεν εβγενε η ατιμη βρήκα κι'άλλη μία κάτω περπάταγε ΑΡΑ ΜΟΥΦΑ ΤΑ ΣΠΡΕΥ,Αγόρασα απο ένα μαγαζί μία σκόη της μπα'ι'γκόν αποτελέσματα 0 ακόμα τώρα εγώ τι να υποθέσω

1)οτι οι κατσαρίδες περπατάνε στους τύχους συνέχεια;

2)Οτι δε βγένουνε να βαδίσουνε (ΑΠΟΚΛΙΕΤΑΙ)

βέβαια δεν εχω δει υπτάμενη κατσαρίδα για καλή μου τύχη.......

΄έξω στο πίσω μπαλκόνι έχω ενα κουβά που μαζεύει νερό απο το αρκοντίσιον μια φορα τω πρωί βρήκα 5 ψώφιες εκει μέσα!..................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

΄έξω στο πίσω μπαλκόνι έχω ενα κουβά που μαζεύει νερό απο το αρκοντίσιον μια φορα τω πρωί βρήκα 5 ψώφιες εκει μέσα!..................

 

Παρτυ στην πισινα που λεμε....

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εμενα οι κατσαριδες ειναι μονο στη κουζινα

δε τις μπορο αλλο βγενουνε 2-2 ή 1 μεγάλες ξανθιές

στην αρχή έριχνα Τέζα αλλα έβρισκα 2 ψώφιες, μετα που έρχινα τεζα παντου τίποτα , πάω κι'εγω ενα βραδυ στη κουζινα ,βλεπω μιΑ κατσαριδα κρυβοτανε στα πιατα και με ειδε και δεν εβγενε η ατιμη βρήκα κι'άλλη μία κάτω περπάταγε ΑΡΑ ΜΟΥΦΑ ΤΑ ΣΠΡΕΥ,Αγόρασα απο ένα μαγαζί μία σκόη της μπα'ι'γκόν αποτελέσματα 0 ακόμα τώρα εγώ τι να υποθέσω

1)οτι οι κατσαρίδες περπατάνε στους τύχους συνέχεια;

2)Οτι δε βγένουνε να βαδίσουνε (ΑΠΟΚΛΙΕΤΑΙ)

βέβαια δεν εχω δει υπτάμενη κατσαρίδα για καλή μου τύχη.......

΄έξω στο πίσω μπαλκόνι έχω ενα κουβά που μαζεύει νερό απο το αρκοντίσιον μια φορα τω πρωί βρήκα 5 ψώφιες εκει μέσα!..................

 

Φιλε Χρηστόσπ...

αν εχεις κατσ/δες στη κουζινα ξανθες ή μελαχρινες, φροντισε να μην αφηνεις τα φαγητα εξω και να κλεινεις ολα τα συρταρια.

Δυο πραγματα διακρινονται στο post σου, οτι δεν ξερεις απο ορθογραφια ουτε απο κατσαριδες:-D

Για το πρωτο δεν μπορω να κανω κατι, για το δευτερο ομως μπορω να σου πω:

Τα σπρεϋ δεν σκοτωνουν επιτοπου τις κατσαριδες. Μετα απο λιγο.

Οι κατσ/δες δεν βλεπουν. Σε καταλαβαινουν απ τα κυματα του αερα που δημιουργεις οταν κινεισαι. Επισης δεν πνιγονται. Τωρα το πως ειδες 5 ψοφιες στο κουβα δε ξερω αλλα περισσοτερο μου κανει εντυπωση ο αριθμος 5. Μηπως υπαρχει αποικια στο σπιτι σου?:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ψεκάσεις με τέζα κλπ δεν κάνεις τίποτα- απλά σκοτώνις ό,τι περπατάει εκείνη τη στιγμή. Φώναξε μια εταιρεία απολυμάνσεων μόνο για τα φρεάτια θα σου πάρουν κανένα 40άρι ευρώ. αξίζει τον κόπο.

 

Yποτιθεται οτι τα κατσ/να δεν ειναι μόνο για μια στιγμη. Ψεκαζεις στα σημεια που συχναζουν και με το που θα περασουν ψοφανε. Και η δραση τους κραταει, λεει, βδομαδες.

Επισης υπαρχουν και τα σπρευ αφρου, περναει το εντομο, κολλαει ο αφρος στα ποδια του, παει μετα στη φωλια και ψοφανε ολα...

 

Φιλε Drunkard, δε γινεται να σκεπασεις προχειρα το φρεατιο ωστε να μην βγαινει τιποτα?

 

Σκεπασα το φρεατικο με μεταλλικη σιτα και σταματησανε, εκανα και ψεκασμο με imperator-segetrhrin kai actelic εριξα και στον χωρο και στην αποχετευση μιλαμε πρεπει να βρηκα τουλαχιστον 40 πτωματα :devil:. Απολυμανση εχω κανει αλλα εχει παθει μια βλαβη η αποχετευση και θα περασουν αρκετες ημερες μεχρι να επισκευαστει(πρεπει να μεινει ανοιχτη να παρει αερα ) και οπως καταλαβαινετε η μαχη ειναι ανιση γιατι εκει ειναι το Βασιλειο τους !:fear:

Tzinos θα το εχω υπ'οψιν το PYRINEX και οντως το actelic ΒΡΩΜΑΕΙ :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Φιλε Χρηστόσπ...

αν εχεις κατσ/δες στη κουζινα ξανθες ή μελαχρινες, φροντισε να μην αφηνεις τα φαγητα εξω και να κλεινεις ολα τα συρταρια.

Δυο πραγματα διακρινονται στο post σου, οτι δεν ξερεις απο ορθογραφια ουτε απο κατσαριδες:-D

Για το πρωτο δεν μπορω να κανω κατι, για το δευτερο ομως μπορω να σου πω:

Τα σπρεϋ δεν σκοτωνουν επιτοπου τις κατσαριδες. Μετα απο λιγο.

Οι κατσ/δες δεν βλεπουν. Σε καταλαβαινουν απ τα κυματα του αερα που δημιουργεις οταν κινεισαι. Επισης δεν πνιγονται. Τωρα το πως ειδες 5 ψοφιες στο κουβα δε ξερω αλλα περισσοτερο μου κανει εντυπωση ο αριθμος 5. Μηπως υπαρχει αποικια στο σπιτι σου?:fear:

 

14 ετων ειμαι σιγα για τα ορογραφικα τεσπα

οι κατσαριδες πεθενουν αν πεσουνε σε νερο και δε μπορουνα να βγουν ισως απο ασιτια

οσο για τα κυματα αερα ευχαριστω δε το ηξερα........

τωρα τελευταια με το μπαιγκον σκονη που διαλυεται με νερο που ψεκασα

δε βρισκω ψωφιες.... ανησυχω

Επεξ/σία από hristosp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι κατσαριδες ψοφαγανε στο νερο καλα θα ηταν... διαβασε το post μου No186.

 

Oσο για την ορθογραφια ειμαι σιγουρος οτι και στα 34 παλι ιδια θα ειναι.

Η απορια ειναι πως γινεται να ξερεις typing αλλα οχι ορθογραφια. Εδωσες φαινεται προτεραιοτητα στο πρωτο γιατι τo θεωρησες σημαντικοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά κι εγώ δεν την παλεύω. Μένω στον 4ο όροφο στο Π.Φάληρο κι έχω κι εγώ πρόβλημα με κατσαρίδες. Στις 10 Ιουνίου έκανα απολύμανση του διαμερίσματος, στις 25 Ιουνίου κάναμε απολύμανση πολυκατοικίας, και ακόμη εμφανίζονται στο σπίτι μου στον 4ο! Βρήκα μια πεθαμένη μέσα στην λεκάνη της τουαλέτας στο νερό, μια ζωντανή να προσπαθεί να μπει από την μπαλκονόπορτα της κρεβατοκάμαράς μου χθες στις 6 το πρωί(!), αλλά το κακό είναι ότι βρήκα πεθαμένα 2 μωρά κατσαριδάκια σε διάστημα 2 ημερών! Τϊ έγινε, γεννήσανε και θα έχω πρόβλημα λέτε?

 

Να πάρω κανά από αυτά τα τζελ με την σύριγγα? Είναι καλά και αποτελεσματικά? Ποια μάρκα προτείνετε? Είναι βλαβερά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε χωρις πλάκα τώρα. Να το βάλω το gel ή είναι πολύ βλαβερό. Δεν είναι ώρα για ειρωνίες...

 

E μα ειναι ερωτηση αυτη που κανεις?

Ολα αυτα τα χημικα εννοειται οτι ειναι βλαβερα για τον ανθρωπο, αποφευγεις την επαφη με το δερμα και την εισπνοη.

 

Παντως σκεψου αυτο που ειπα, ετσι αν οταν κοιμασαι και ροχαλιζεις προσπαθησει να μπει μια κατσ/δα στο στομα σου, τη πατησε:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...