Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλά μετά θα κάνει thread <<Βοήθεια, η γάτα μου έφαγε το Gegko!!>>

 

:-) :-)

 

Είναι γεγονός η γάτα είναι επικίνδυνη για Gegko ...

Πάντως είναι η τρίτη φορά που το εφαρμόζω και δουλεύει τέλεια. Μεσα σε μερικές μέρες δεν υπάρχει κατσαρίδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πανω που ακουγα το fell in love with an alien...και εφτιαχνα το μαλλι...

Εμφανιστηκε μια τετρακινητη με abs,esp και υδραυλικο τιμονι:fear: κατσαριδααα...:cry::cry:

Την οποια για να δειτε ποσο καλος και φιλεύσπλαχνος ειμαι...δεν την πειραξα καθολου..

Αντιθετως εκλεισα την πορτα..το παραθυρακι του μπανιου...ταπωσα και την μπανιερα/βρυση...και για να ειμαι σιγουρος στριμωξα και μια πετσετα κατω απ'την πορτα...:devil:

Αντε,καλη τυχη στον επομενο που θα μπει μεσα!:devil::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω που ακουγα το fell in love with an alien...και εφτιαχνα το μαλλι...

Εμφανιστηκε μια τετρακινητη με abs,esp και υδραυλικο τιμονι:fear: κατσαριδααα...:cry::cry:

Την οποια για να δειτε ποσο καλος και φιλεύσπλαχνος ειμαι...δεν την πειραξα καθολου..

Αντιθετως εκλεισα την πορτα..το παραθυρακι του μπανιου...ταπωσα και την μπανιερα/βρυση...και για να ειμαι σιγουρος στριμωξα και μια πετσετα κατω απ'την πορτα...:devil:

Αντε,καλη τυχη στον επομενο που θα μπει μεσα!:devil::devil:

 

LOL :lol: :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tό'χεις αφήσει μέσα στο σπίτι, να κυκλοφορεί, ή στον κήπο;

 

Πρόκειτε για τα "σαμιαμίδια" ή "μολυντήρια"

Υπάρχουν σε όλη την Ελλάδα νομίζω, τους καλοκαιρινούς μήνες.

Λέγονται και "Mediterranean Gecko", κατάγονται απο την λεκάνη της Μεσογείου, εχουν μεταφερθεί και στην USA.

σχετικά links:

http://www.geckoweb.org/profile/hemidactylus-turcicus

http://www.uga.edu/srelherp/lizards/hemtur.htm

υπαρχουν και ωραία videos στο youtube.

Τα έχω στο σπίτι 2 ή 3 νομίζω. :-)

Μικρά είναι 6-8 cm

Πράγματι καλή δουλειά.

Χωρίς εντομοκτόνα, χωρίς δηλητήρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, βάζετε 2-3 σαυράκια σπίτι για να τρώνε τις κατσαρίδες; Δηλαδή για να καταπολεμήσετε τα κουνούπια ρίχνετε και 2-3 βατραχάκια; λολ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, βάζετε 2-3 σαυράκια σπίτι για να τρώνε τις κατσαρίδες; Δηλαδή για να καταπολεμήσετε τα κουνούπια ρίχνετε και 2-3 βατραχάκια; λολ;

 

LOL !

εισαι off topic !

για κατσαρίδες μιλάμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το gecko δεν έπιασα. Για εξήγα το.

 

Κύριε συμφορουμίτη μπορείτε να διαβάσετε λεπτομέρειες στην καταχώρηση με αριθμό 260.

Εκεί εχω αναφέρει αρκετές πληροφορίες και σχετικές συνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε μάστορα αυτό σου λέω. Δηλαδή έχεις αμολύσει στο σπίτι σαύρες των 6 με 8 εκατοστών να σου τρώνε τις κατσαρίδες. Αυτό το νόημα βγάζω από το ποστ σου. Κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε μάστορα αυτό σου λέω. Δηλαδή έχεις αμολύσει στο σπίτι σαύρες των 6 με 8 εκατοστών να σου τρώνε τις κατσαρίδες. Αυτό το νόημα βγάζω από το ποστ σου. Κάνω λάθος;

 

Σωστά.

 

Ο μάστορας μπορεί να έχει και την ηλικία το πατέρα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι κύριος, μη με ξανα προσβάλλεις. =ρ

Φιλικά στο είπα μπρο...

'Νταξ θενξ μου λύθηκε η απορία. Άκου σαύρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε,

πολλές φορές οι άνθρωποι προσομοιώνουν την ίδια την φύση για να πετύχουν διάφορα.

Για παράδειγμα χρησιμοποιούν ενα είδος μελισσας στα θερμοκήπια, για την γονιμοποίηση της ντομάτας. Ετσι δεν χρειάζονται ορμόνες και η ντομάτα είναι καλύτερης ποιότητας.

Μια τέτοια προσομοίωση της φύσης κάνω και εγώ στην κουζίνα μου. Οι σαύρες τρώνε τις κατσαρίδες ειδικά τις ξανθιές που συχνάζουν στις κουζίνες.

Μια ιδέα είναι... Τα σαυράκια είναι χαρητωμένα :-)

Όταν συναντιώμαστε, τα πιάνω με το χέρι μου και έχουμε γίνει και κολητοί !

Μπορείς να δεις ωραία videos στο youtube.

 

Επίσης θεωρώ μεγάλη ανωριμότητα που μερικά παιδιά τα κυνηγάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κανένα θεματάκι με τα σαυράκια αλλά δεν μπορώ να φανταστώ το σκηνικό να περπατάω ξυπόλυτος π.χ. στο σπίτι μου και να κάνω ζιγκ-ζακ για να αποφύγω να πατήσω κάποιο από αυτά. ( Σε περίπτωση που τα έχεις έτσι χύμα να κυκλοφορούνε...)

Επίσης δεν είναι και μαγευτικό το θέαμα τώρα να τα βλέπεις στους τοίχους, στα ντουλάπια ας πούμε. Δηλαδή προτιμώ να είμαι μόνο με τις κατσαριδες μου. =ρ

Οκ είμαι παράλογος...αλλά άμα είχες και ποντίκια θα έπαιρνες και κανένα φιδάκι; Whatever...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κανένα θεματάκι με τα σαυράκια αλλά δεν μπορώ να φανταστώ το σκηνικό να περπατάω ξυπόλυτος π.χ. στο σπίτι μου και να κάνω ζιγκ-ζακ για να αποφύγω να πατήσω κάποιο από αυτά. ( Σε περίπτωση που τα έχεις έτσι χύμα να κυκλοφορούνε...)

Επίσης δεν είναι και μαγευτικό το θέαμα τώρα να τα βλέπεις στους τοίχους, στα ντουλάπια ας πούμε. Δηλαδή προτιμώ να είμαι μόνο με τις κατσαριδες μου. =ρ

Οκ είμαι παράλογος...αλλά άμα είχες και ποντίκια θα έπαιρνες και κανένα φιδάκι; Whatever...

 

Επειδή είναι νυκτόβια δεν τα βλέπεις σχεδόν ποτέ.

Μονο καμιά φορά που μπορεί να πίνεις νερό στην κουζίνα την νύκτα ή οταν πας στην τουαλέτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...