Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό το vimeo, αλλά έχει size limit 500mb και θέλω 1giga.

 

Ένα ανόητο suggestion: δεν σπάει σε δύο κομμάτια; (με rar)

 

Και μία ερώτηση: απ' ό,τι έχω διαβάσει το παιχνίδι είναι συνδρομητικό, σωστά; Πόσο και πως πληρώνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ένα ανόητο suggestion: δεν σπάει σε δύο κομμάτια; (με rar)

 

Και μία ερώτηση: απ' ό,τι έχω διαβάσει το παιχνίδι είναι συνδρομητικό, σωστά; Πόσο και πως πληρώνεις;

 

Θα δοκιμάσω να το σπάσω με Winrar.

 

Στην κίνα το παιχνίδι έχει περίεργο subscription. Πληρώνεις για την ώρα που παίζεις. πχ για 62 ώρες καθαρού gameplay time μου βγαίνει 5Ευρώ(4.95 για την ακρίβεια).

Πληρώνω μέσω http://www.cn-usa.com/?cmd=buy&loc=170404&lan=EN, με paypal και αυτή πιστώνει τον λογαριασμό μου απευθείας.

 

 

EDIT: Παραιτούμε με το video, Μου έσπασε τα νεύρα, sorry!

Επεξ/σία από GabrielConnor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμάσω να το σπάσω με Winrar.

 

Στην κίνα το παιχνίδι έχει περίεργο subscription. Πληρώνεις για την ώρα που παίζεις. πχ για 62 ώρες καθαρού gameplay time μου βγαίνει 5Ευρώ(4.95 για την ακρίβεια).

Πληρώνω μέσω http://www.cn-usa.com/?cmd=buy&loc=170404&lan=EN, με paypal και αυτή πιστώνει τον λογαριασμό μου απευθείας.

 

 

EDIT: Παραιτούμε με το video, Μου έσπασε τα νεύρα, sorry!

 

Δεν πειραζει φιλος, και μονο που το προσπαθησες φτανει. Οραιος ο τροπος πληρωμης παντως αν ειναι δυνατον να γινει και στην Ευρωπη ετσι. Εγω ουτως η αλλως πανω απο 2 ωρες την ημερα (και εκτος Σ/Κ κιολας) δεν προκειται να το παιζω οποτε σιγουρα θα με συμφερε. 40 ωρες περιπου το μηνα δηλαδη ουτε 5 ευρω θα μου εβγαινε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμάσω να το σπάσω με Winrar.

 

EDIT: Παραιτούμε με το video, Μου έσπασε τα νεύρα, sorry!

 

ΟΧΙ! Μην παραιτείσαι ακόμα, λυπήσου μας!!! :shock:

 

Σε τι φορμάτ είναι το βίντεο που 'τράβηξες'; Δεν σε παίρνει να το κάνεις συμπίεση/μετατροπή σε divX; Αν το 'περάσεις' από το AutoGK με περιορισμό μεγέθους τα 500ΜΒ δεν γίνεται τπτ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια αν θελετε να δειτε αρκετα video που εχω ανεβασει με αρκετους παικτες μπειτε στο site μου και θα βρειτε τα παντα εκει.

Δεν ειμαστε τυχαια το νο1 Ελληνικο site απο την ιδια την Ncsoft ;)

 

 

ΥΓ:Για τον φίλο που συγκρινει τα γραφικα του crysis με του ΑΙΟΝ απλα ελεος! ΜΜΟ ειναι ρε παιδια! Αναρωτηθηκατε ποτε πως θα αντεχαν οι γραμμες τετοιο ογκο γραφικων? Τι νομιζετε πως τα παντα ειναι μεσα στον client? Και αντε να μιλαγε και καμια Γερμανια το καταλάβαινω αλλα εμεις ειδικα που λεμε 24Mbs και εχουμε σκαρτα 18 (και την πληρωνουμε οσο τα ξενα κρατη το δορυφορικο Internet) τι θελουμε και μιλαμε? Για Online game εχει τα καλυτερα γραφικα. Μη συγκρινουμε ανομοια πραματα...

 

http://www.aion-el.ucoz.com/index/0-69

Επεξ/σία από aposperittis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ! Μην παραιτείσαι ακόμα, λυπήσου μας!!! :shock:

 

Σε τι φορμάτ είναι το βίντεο που 'τράβηξες'; Δεν σε παίρνει να το κάνεις συμπίεση/μετατροπή σε divX; Αν το 'περάσεις' από το AutoGK με περιορισμό μεγέθους τα 500ΜΒ δεν γίνεται τπτ;

 

avi είναι το βιντεο...

 

Ο σκοπός μου ήταν να το ανεβάσω Uncompressed για να μπορεί να κριθεί αντικειμενικά...Θα δοκιμάσω και με GK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα Video τα τραβαω με το fraps αλλα επειδη το αποτελεσμα ειναι 500+ ΜΒ τα περναω μετα στο movie maker των vista, τα κανω ξανα save σε DVD ποιοτητα και το αποτελεσμα???? 80ΜΒ το πολύ στο ιδιο οπτικο αποτελεσμα!!! Το προβλημα ειναι οτι το youtube τα χαλαει λιγο, ας πουμε τα Video που θα δειτε στο site ειναι κατα πολυ καλυτερα αν τα δειτε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρέσει αυτό που γράφει ο αποσπερίτης, 80ΜΒ είναι ΠΟΛΥ φυσιολογικό μέγεθος για οποιοδήποτε free file hosting site.

 

Επιπλέον, εγώ ακόμα δεν έχω ξενερώσει με τα γραφικά του Guild Wars κι ας το παίζω από τότε που βγήκε. Προχτές έβαλα τη δοκιμαστική έκδοση του WoW να δω επιτέλους τι είναι αυτό το παιχνίδι που 11.000.000+ παίχτες πληρώνουν για να παίξουν... και κατάλαβα γιατί ο Μπους βγήκε δύο φορές Πρόεδρος της Αμερικής. :X

 

ΕΛΕΟΣ ! ΟΙΚΤΟ !

 

Και μετά μας φαίνονται τα γραφικά του Aion 'λίγα' και φτωχά και ξεπερασμένα. Ακόμα και στα βίντεο του youtube που είναι ομολογουμένως οικτρής ποιότητας, μπορεί κανείς να δει ότι είναι κλάσεις ανώτερο από το GW (δεν ξαναπιάνω το WoW στο στόμα ή τα χέρια μου!).

 

@Gabriel: να είχα διαβάσει το ποστ σου προχτές που περνούσα από τη Πάτρα...

Προσπάθησα να ακολουθήσω τις οδηγίες εγγραφής στο SDO αλλά μου βγάζει... Κινέζικα (ή Κορεάτικα, δεν ξέρω!). Νόμιζα ότι έκανα register αλλά όταν πάω να κάνω login μου βγάζει ένα μήνυμα και με επιστρέφει στη σελίδα του login. Θα προσπαθήσω ξανά από το σπίτι και θα σου κάνω pm αν έχω απορίες, οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρέσει αυτό που γράφει ο αποσπερίτης, 80ΜΒ είναι ΠΟΛΥ φυσιολογικό μέγεθος για οποιοδήποτε free file hosting site.

 

Επιπλέον, εγώ ακόμα δεν έχω ξενερώσει με τα γραφικά του Guild Wars κι ας το παίζω από τότε που βγήκε. Προχτές έβαλα τη δοκιμαστική έκδοση του WoW να δω επιτέλους τι είναι αυτό το παιχνίδι που 11.000.000+ παίχτες πληρώνουν για να παίξουν... και κατάλαβα γιατί ο Μπους βγήκε δύο φορές Πρόεδρος της Αμερικής. :X

 

ΕΛΕΟΣ ! ΟΙΚΤΟ !

 

Και μετά μας φαίνονται τα γραφικά του Aion 'λίγα' και φτωχά και ξεπερασμένα. Ακόμα και στα βίντεο του youtube που είναι ομολογουμένως οικτρής ποιότητας, μπορεί κανείς να δει ότι είναι κλάσεις ανώτερο από το GW (δεν ξαναπιάνω το WoW στο στόμα ή τα χέρια μου!).

 

@Gabriel: να είχα διαβάσει το ποστ σου προχτές που περνούσα από τη Πάτρα...

Προσπάθησα να ακολουθήσω τις οδηγίες εγγραφής στο SDO αλλά μου βγάζει... Κινέζικα (ή Κορεάτικα, δεν ξέρω!). Νόμιζα ότι έκανα register αλλά όταν πάω να κάνω login μου βγάζει ένα μήνυμα και με επιστρέφει στη σελίδα του login. Θα προσπαθήσω ξανά από το σπίτι και θα σου κάνω pm αν έχω απορίες, οκ?

 

Πιστεψε με το WoW δεν ειναι ηλιθιο για τα γραφικα του αλλα για οτιδηποτε αλλο υπαρχει στο παιχνιδι (:lol::lol: παιχνιδι το λεμε τωρα αυτο) που ομολογουμενος ειναι ηλιθιοτητα περα απο καθε αμφιβολια. Οι λογοι που καποιος παιζει WoW ειναι αλλοι και οχι για το ιδιο το "παιχνιδι" (θελω να πιστευω αλλιως εχουμε προβλημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι ειναι πολλά 80ΜΒ? Και μιλαμε για τετοιο μεγεθος για video 600-700ΜΒ ετσι? Γιατι τα 300ΜΒ μου τα κανει 25-30ΜΒ. Και εξαλου τι μας νοιαζει εμας? Το youtube σου λεει μεχρι 1τερα οποτε ας κοψουν αυτοι το κεφαλι τους που θα τα χωρεσουν!

 

ΥΓ:Ο Μπους δε βγηκε νομιμα προεδρος αλλα κατω απο αλλες συνθηκες.....

ΥΓ2:Το wow θελει να εχει τετοια γραφικα γιατι βασιζεται στον παραμυθοκοσμο που χαραξαν τα strategy wow, αν σου αρεσουν καλος αν οχι δεν εχεις δικαιωμα να το θαβεις! Το gameplay και το βαθος που εχει το wow δεν το εχει κανενα παιχνιδι ως τωρα και μαλιστα με φυσιολογικο τροπο, στο L2 αν δεν αγοραζες απο το Internet τα περισσοτερα (και μιλαμε για χιλιαδες ευρο) δεν προοδευες.

Το οτι η blizzard χαλαει την ισορροπια των class του καθε μηνα ειναι ενας σοβαρος λογος για να ξενερωσεις αλλα ειναι ενα μελανο κομματι που δεν εχει καμια σχεση με τα αλλα. Τοσα εκατομμυρια ατομα δεν ειναι χαζοι! Απλα αφορα αλλες ηλικιες, για την ακριβεια αφορα ολους αυτους που μεγαλωσαν με τα στρατηγικης και ζουν ρομαντικα, αλλο ενα καλο στοιχειο του wow δεν θα βρεις τα βλαμενα 12χρονα που καταστρεφουν το παιχνιδι οπως κανουν με το L2.

Επεξ/σία από aposperittis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

avi είναι το βιντεο...

 

Ο σκοπός μου ήταν να το ανεβάσω Uncompressed για να μπορεί να κριθεί αντικειμενικά...Θα δοκιμάσω και με GK.

http://handbrake.fr/

και καντο mkv και βαλτο σε κανα rapidshare/megaupload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφικών συνέχεια θα πω αυτά:

 

1. Gameplay is King (ρητό της Blizz)

 

2. Πέρα απο το "καρτουνίστικο" feel του WoW τα textures του είναι απλά κορυφαία.

 

3. Είδαμε και το AoC...

 

Είναι πολύ δύσκολο το balance μεταξύ σωστού gameplay-graphics-performance-depth και κακά τα ψέματα οι τύποι βρήκαν τη χρυσή τομή.

 

Εσείς τι λέτε κοτζάμ Blizz να μην μπορούν να κάνουν ένα ρετούς στα γραφικά τους? Απλά έτσι όπως είναι τα πράγματα imo αφήνουν το WoW να πέσει σαν ώριμο φρούτο για να βγάλουν το επόμενο τους MMO (κοινό μυστικό πλέον ότι το ετοιμάζουν).

 

 

Gabriel επειδή θέλω εδώ και καιρό να δώ το Aion ελπίζω να μη σε πειράξει άμα σε κάνω pm για καμία βοήθεια/tip καθώς θα ακολουθήσω το guide για να παίξω με το english patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aposperitis: δεν διάβασες σωστά το μήνυμά μου, λέω ακριβώς το ίδιο με εσένα. Τα 80ΜΒ είναι απολύτως φυσιολογικό μέγεθος λέω (ΠΟΛΥ φυσιολογικό <> ΠΟΛΥ).

 

Για το WoW είπα ότι δεν θα ξαναμιλήσω, αν και με φαγουρίζετε με αυτά που γράφετε. Ωστόσο, πέρα από το ότι ΟΛΑ έχουν ξαναειπωθεί, είμαι φανατικά αντίθετος στο να συζητιέται ένα παιχνίδι-Α σε thread που αφορά σε παιχνίδι-Β. Έτσι... :X

 

Συμφωνώ πάντως με μία φράση: η Blizzard (της οποίας δηλώνω φανατικός πιστός) έχει αφήσει το WoW να πέσει σαν ώριμο σύκο. Εξάλλου την έχει στραγγίσει πια την αγελάδα. Προ πολλού.

 

ΥΓ. Αυτοί που μιλάνε για βάθος σε MMORPG προφανώς δεν έχουν παίξει το GW το οποίο κυριολεκτικά παίζει χωρίς αντίπαλο στην κατηγορία αυτή. Μέχρι να βγει το Secret World τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ:Για τον φίλο που συγκρινει τα γραφικα του crysis με του ΑΙΟΝ απλα ελεος! ΜΜΟ ειναι ρε παιδια! Αναρωτηθηκατε ποτε πως θα αντεχαν οι γραμμες τετοιο ογκο γραφικων? Τι νομιζετε πως τα παντα ειναι μεσα στον client? Και αντε να μιλαγε και καμια Γερμανια το καταλάβαινω αλλα εμεις ειδικα που λεμε 24Mbs και εχουμε σκαρτα 18 (και την πληρωνουμε οσο τα ξενα κρατη το δορυφορικο Internet) τι θελουμε και μιλαμε? Για Online game εχει τα καλυτερα γραφικα. Μη συγκρινουμε ανομοια πραματα...

 

Κατ' αρχάς, δε θυμάμαι να έχω δώσει δικαιώματα για αντιδράσεις τύπου "απλά έλεος!".

 

Δεύτερον, ούτε τα MMO ούτε τα RPG έχουν λόγο να εξαιρούνται από την ανάγκη για καλά γραφικά.

 

Τρίτον, δεν έχω το client του συγκεκριμένου παιχνιδιού στα χέρια μου (άρα κρίνω από τα υπόλοιπα MMORPG που έχω παίξει), αλλά μπορείς να μας διαφωτίσεις με ποιον τρόπο μεταφέρεται ..."όγκος γραφικών" την ώρα που παίζει ο χρήστης; Τι ακριβώς εννοείς μεταφέρεται, με λίγα λόγια; (Εκτός αν μιλάς για real-time updating system όπως του Guild Wars, που σ' αυτή την περίπτωση εκφράστηκες αρκετά λάθος.)

 

Τέταρτον, ατυχές το παράδειγμά σου με τη Γερμανία. Τι θα πει "αν ήμασταν Γερμανία"; Εγώ έκρινα τα γραφικά του παιχνιδιού τα οποία, αν δεν κάνω λάθος, είναι ίδια διεθνώς. Σε πείραξε που το έγραψα σε ελληνικό φόρουμ ή που το γράφω από Ελλάδα; Δηλαδή αν έγραφα το ίδιο πράγμα σε ένα γερμανικό φόρουμ πίσω από κάποιο γερμανικό proxy θα έστεκε ενώ τώρα δε στέκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...