Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη βλεπω οτι δυσκολευεσαι να πατας 12345 μεσα στη μαχη μηπως η παρακατω λυση θα ηταν πιο καταληλη για σενα?

http://0.tqn.com/d/compactiongames/1/0/f/o/1/logitechf710_gp.jpg

 

αν δε μπορεις με f1-f4 τα αντικαθιστας με ενα αλλα πληκτρα απο πληκτρολογιο σου,και ω ναι γινετε κ με απλο πληκτρολογιο των 10euro

 

Ποιο combo skill ειναι αυτο που απαιτει συνδιασμο πανω απο 2 skills ωστε να χρειαζετε μακροεντολη??

 

Προσωπικά μιλώντας, οι elementalist μπορούν να συνδυάσουν αρκετά combos που είναι πολύ παραπάνω από 2 skills. Με το G700 την έχω βρει μια χαρά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Προσωπικά μιλώντας, οι elementalist μπορούν να συνδυάσουν αρκετά combos που είναι πολύ παραπάνω από 2 skills. Με το G700 την έχω βρει μια χαρά πάντως.

Mαλλον δε καταλαβες γιατι μιλαμε.

Πες μου ενα combo που να χρειαζετε πανω απο 2 skills.

Για να γινω πιο σαφης.

Για να γινει ενα combo χρειαζετε ενα field(water,fire,light ktl) και ενα fisnisher οπως blusτ,leap,whirl,projectile ktl.

Συνολο 2 skills.

 

Αν ειχες το g700 πριν παρεις το gw2 μια χαρα δε σου λεω γτ παιζεις με το g700.

Aυτο που λεω ειναι οτι δεν ειναι απαραιτητο να παρει καποιος πληκτρολογιο με μακροεντολες για να παιξει το gw2.

Στο παρακατω video ενας ele παιζει χωρις μακρο εκτος απο ενα σκιλλ στο τελος.

Εγω συγκεκριμενα παιζω χωρις καθολου μακρο.

Αλλωστε μετα απο το WAR που ειχα να παιξω με 40 σκιλλς στο gw2 μου φενεται πιο απλος ο χειρισμος του.

http://www.youtube.com/watch?v=YPUnKrpUS4E&feature=player_embedded

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απο χθες καθε φορα που μπαινω περιμενω στο authentication αλλα δεν με δεχεται μεχρι να μπω σε ενα mail που μου στελνει και να πατησω στο λινκ .Αυτο λεει το κανει καθε φορα που μπαινω απο διαφορετικη ip .Oταν ομως παταω allow με βαζει κανονικα και μετα αν βγω απο το παιχνιδι και ξαναμπω παλι τα ιδια .Νομιζω το προβλημα ξεκινησε οταν εκανα reset στο ρουτερ πριν 3 μερες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον δε καταλαβες γιατι μιλαμε.

Πες μου ενα combo που να χρειαζετε πανω απο 2 skills.

Για να γινω πιο σαφης.

Για να γινει ενα combo χρειαζετε ενα field(water,fire,light ktl) και ενα fisnisher οπως blusτ,leap,whirl,projectile ktl.

Συνολο 2 skills

 

Έχω το G700 εδώ και χρόνια. Κι εγώ χωρίς macro παίζω, απλά έχω κάνει assign τα skills στο mouse γιατί με 1,2,3,4,5 κλπ δε θα με βόλευε με τίποτα. 

1 combo μπορείς να κάνεις με 2 skills αλλά το θέμα είναι να ενώνεις τα combos, να εναλλάζεις συνεχώς τα atunements με διάφορα fields και finishers για να έχουν συνέχεια bonus τα attacks σου. Φυσικά αυτό με 2 κουμπιά δε γίνεται και αν έπρεπε να πατάω F1-4 συν τα νούμερα με τέτοιο ρυθμό θα είχα πάθει αρθριτικά στα δάχτυλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη η συζητηση εχει αρχισει να ξεφευγει ολο αυτο ξεκινησε για το αν χρειαζετε καποιο επωνυμο πληκτρολογιο με μακροεντολες για να παιξει κανεις το gw2.

Tωρα αν εσυ παιζεις με τα skills ασσιγν στο g700 ειναι αλλο θεμα.

Στο video το παληκαρι απο τους Red Guard παιζει εχοντας βαλει τα skills του οπως τον βολευει πανω στο πληκτρολογιο.Ουτε g700 ουτε razor πληκτρολογιο.

Aλλα κ παλι το 8εμα δεν ειναι το που 8α κανει κανεις assign τα skills του.

Το θεμα ειναι αν χρειαζετε να παρει κανεις πληκτρολογιο με μακροεντολες για να παιξει το gw2.

Aυτο που λεω ειναι οτι δε χρειαζετε μακρο απο τη στιγμη που κανενα combo απο μονο του δεν απαιτει συνδυασμο παραπανω των 2 skills

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ξεκαθάρισα τη σημαίνει στην ουσία combo (γιατί προφανώς δεν είναι 2 skills κατά το gameplay), συμφώνησα μαζί σου (στο ότι δε χρειάζονται μάκρο) και πρόσθεσα ότι με βολεύει πολύ ένα mouse με αρκετά programmable buttons. Για ποιο λόγο γίνεται αντίλογος δε καταλαβαίνω. Sorry για το offtopic στο offtopic I guess;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραιος ειμαι και guardian θα το μελετησω μολις παω σπιτι ... :) Το προβλημα ειναι οτι οταν εχω τα skills στο 1,2,3,4 ktl τα πρωτα 4 τα παταω ολα μαζι και αφηνω το 6 πχ που ειναι για το health boost  για αργοτερα .

Τωρα τα combos με εξαιρεση 1-2 που ειναι ευκολα και βγαινουν με διπλο πατημα του ιδιου πληκτρου ,τα υπολοιπα νομιζω θα ηταν χρησιμα με μακροεντολη γιατι θα πατας μια φορα το κουμπι.

 

κοιτα αν θες να δεις την πληρη λιστα των combo διαβασε την απο τo wiki της  arenanet εδω > http://wiki.guildwars2.com/wiki/Combo

 

το πως βολευει τον καθενα ειναι προσωπικο του ζητημα . oi δυνατοτητες ειναι πολλες και οταν βαλουν και τα e-sports να εισαι σιγουρος οτι οι καλες ομαδες δεν προκειται να παιζουν με απλα πληκτρολογια και mouse ....

 

για να μην σου πω απο τωρα οτι στις premaid ομαδες δεν προκειται να βρεις κανεναν που να χρησιμοποιει απλο mouse.... ειπαμε...ακομα και τα dpi παιζουν μεγαλο ρολο στην αποδοση του παικτη και μεγαλα dpi δεν προκειται να βρεις σε απλο keyboard / mouse ....στην δικια μου premaid ολοι παιζουμε ειτε με naga razer ειτε με τα logitech g600 , g700 κανεις δεν παιζει με απλο ποντικι.αν κανουμε λαθος προφανως ειμαστε ολοι ηλιθιοι και σκαμε τα λεφτα μας σε ακριβα mouse αλλα δυστυχως για τους αντιπαλους μας παντα χανουν ;)

Επεξ/σία από Han Solo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οπως βολευει τον καθεναν και τι εξοικιωση εχει με το πλητκρολογιο του.Οσο για τις premade ομαδες σε premade παιζω.Οπως και το παληκαρι απο τους RG παλι σε premade παιζει και κατα κοινη ομολογια οι Red Guard ειναι ισως το καλυτερο pvp guild στο gw2.

 

Kαποια premade guild vs guild 10x10 που εγιναν στον Piken Square

 

Kαι αν δε πενεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει,Pax Mortis εν δραση

8 vs Zerg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε αν αλαζει ip το ρουτερ σου

Βασικα πατησα στο link που μου εστειλαν και εκει που παταω μετα allow access τικαρω το remember address και εφτιαξε .Αυτο που λες ομως το παρατηρησα οτι οταν μου το εκανε αυτο στο mail που μου εστελνε ειχε διαφορετικο Ip .Αν αλλαζει το ip στο ρουτερ τι θα επρεπε να κανω ? Να βαλω static address?

 

Βασικα στην αρχη δεν μου το εκανε καθολου αυτο το προβλημα και αυτο σκεφτομαι .Διαβασα στο forum του gw οτι ειναι bug της arenanet .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι πρεπει να κανεις authentication για τιν ασφαλεια σου ειναι,να μη σου κλεψουν το account.Ακομα και user name k pass να βρουν αν δεν κανεις authentication δε μπορουν να μπουν στο λογαριασμο σου.

Eννοειτε πως δεν εχεις το ιδιο pass στο email σου,με αυτο στο gw2.

Dynamic ip εχω καποιες φορες μου ζηταει να κανω authentication οταν κανω reset το router.

 

Eνα απο τα video που μου αρεσει πολυ RG vs Seafarer Rest Whole Zerg

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=IFfsYGEpD0E#t=525s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι πρεπει να κανεις authentication για τιν ασφαλεια σου ειναι,να μη σου κλεψουν το account.Ακομα και user name k pass να βρουν αν δεν κανεις authentication δε μπορουν να μπουν στο λογαριασμο σου.

Eννοειτε πως δεν εχεις το ιδιο pass στο email σου,με αυτο στο gw2.

Dynamic ip εχω καποιες φορες μου ζηταει να κανω authentication οταν κανω reset το router.

 

Ok ξερω τι κανει το authentication και πως δεν πρεπει να εχω ιδιο pass με το email :) .

Με αυτο που ειπες για το reset με βοηθησες γιατι καταλαβα οτι το προβλημα ξεκινησε οταν οπως ειχα πει ειχα κανει reset το router και απο τοτε οποτε εκανα allow αλλα δεν τικαρα το save .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

About Culling

Εως και προσφατα και ιδιως μετα το τελευταιο patch οσες φορες ετυχε να ερθουμε αντιμετωποι το παρτυ μας 10-15 ατομα εναντια σε zerg παρατηρηθηκε πολυ εντονα το φαινομενο του culling.

X8ες αποφασισαμε να παιξουμε παρεα με καποιους pugs εχοντας το commander tag ανοιχτο.

Ενω καναμε attack και capture το SM εχοντας και τους αλλους 2 servers να μας χτυπανε και για 2 ωρες περιπου να παιζουμε εναντια σε zergs που προσπαθουσαν να παρουν το SM πισω και οι περισοτερες μαχες ηταν μεσα στο Lord Room δε παρατηρη8ηκε κα8ολου το φαινομενο του culling.

Tελικα τι παιζει με το culling ακριβως?

Μηπως η anet 8ελει να παιζουμε ολοι με zergs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...