Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειμαι οff topic ,για το παιχνιδι αναφερομαι που μου κανει αυτο το προβλημα και που το ελυσα επιλεγοντας supersampling απο τα options του .Μην βιαζεσαι ...



Yπαρχει κανενα guild με Ελληνες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ειμαι οff topic ,για το παιχνιδι αναφερομαι που μου κανει αυτο το προβλημα και που το ελυσα επιλεγοντας supersampling απο τα options του .Μην βιαζεσαι ...

 

Yπαρχει κανενα guild με Ελληνες ?

 

Υπαρχουν 2-3 που εχουν αναφερθει στο thread αυτο αλλα ριξε μια ματια κι εδω http://www.gw2guilds.org/

Εμεις ως Oneironaut ειμαστε στον Gandara και χαιρομαι που ολο και καινουρια ατομα ξεκινανε το παιχνιδι

Πληροφοριες γιας εμας βρισκετε στο www.Oneironaut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπηκα στο underworld και βρηκα ενα ελληνικο guild οπου εστειλα και αιτηση .Λενε ομως μεσα οτι αφου στειλεις την αιτηση σε κανουν invite κανοντας whisper στον ταδε.Εγω ομως οταν ιngame παταω whisper μου βγαζει 2 κουτια στο ενα γραφω το ονομα του ταδε και στο αλλο ενα post και οταν παταω enter μου γραφει οτι δεν βρεθηκε αυτο το mail και κατι τετοια....Θα αναζητησω και αλλα guilds μπας και δω προκοπη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβενει καποιες φορες αυτο οταν ο αλλος δεν ειναι online.Βαλτον στην friend list σου κ οταν τον δεις online του μιλας

Αν το guild που ειδες ειναι οι power of greece μη περιμενεις προκοπη,ψαξε για αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι δεν ειναι ,ονομαζεται fringeteam ενω επισης βρηκα και τους spartians αλλα οι τελευταιοι ειναι ηδη 500 ατομα συμπληρωμενα .

Εντωμεταξυ αυτο το the trial of julius zamon τι παλουκι ...Δεν μπορω να το βγαλω με τιποτα.Εχω παρει και human race και εχω μονο σπαθι και μολις με νικαει χαλαει η πανοπλια μου ,φτου και απο την αρχη να αγορασω αλλη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι δεν ειναι ,ονομαζεται fringeteam ενω επισης βρηκα και τους spartians αλλα οι τελευταιοι ειναι ηδη 500 ατομα συμπληρωμενα .

Εντωμεταξυ αυτο το the trial of julius zamon τι παλουκι ...Δεν μπορω να το βγαλω με τιποτα.Εχω παρει και human race και εχω μονο σπαθι και μολις με νικαει χαλαει η πανοπλια μου ,φτου και απο την αρχη να αγορασω αλλη .

 

Όταν λες «αγοράζω άλλη»? Καινούρια? Μπορείς να κάνεις repair.

 

http://wiki.guildwars2.com/wiki/Repair

 

Εάν σε δυσκολεύει το personal story, κάνε λίγο gathering, κανά quest να ανέβεις μερικά level και μετά θα το βγάλεις εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω man ,αυτο κανω γιατι απο οτι ειδα το quest ειναι lv10. Μολις πηγα στο 7 εγω ... :ph34r:

Παντως οταν ανεβαζω level γενικα πως ανεβαζω skills ,power  κτλ ? Αγοραζω πχ armor για ανωτερο level ?



Eπισης μπορω να ειμαι σε πανω απο 1 guild?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να είσαι σε όσα guild θέλεις, αλλά μόνο με ένα θα παίζεις wvw (εκτός αν τα άλλα guild που είσαι είναι στον ίδιο server)

 

Ε κοιτα μιλαω για guild απο τον ιδιο server.Σε wvw σε ενα απο τα 2 θα ειμαι ,αλλα απο το αλλο guild θα με διωξουν αν δεν μετεχω σε αυτους .Τελος παντων μπηκα ετσι και αλλιως σε ενα guild που δεν ειναι και τοσο hardcore πιστευω μου ταιριαζει .

Επειτα θελω να μου πειτε το εξης ,εχω τωρα αυτη την αποστολη στο main quest η οποια ειναι lv10 .Oυσιαστικα οπως μου ειπανε και απο το guild πρεπει να ανεβασω lv με τα events( heart quests κτλ) και μετα να παω να προχωρησω.Τα events τα βλεπω οταν προχωραω στην γυρω περιοχη και μου αναβει και ενδειξη πανω δεξια.Στον χαρτη ομως βλεπω οτι εχει απεραντες περιοχες ,δεν μπορω να ταξιδευω καπου μακρυα και να γυρναω με καποιο τροπο ? Επισης η αναζητηση events περα απο το main quest μου φαινεται λιγο σκορπια δηλαδη παω απο εδω και απο εκει .Τωρα μου ειπαν οτι οταν ανεβασω lv θα μπαινω σε dungeons.Παντως μια φορα δοκιμασα και μπηκα σε wvw και επεστρεψα τεμαχισμενος ,οπως καποτε στο WoW  :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρις να θελω να φανω αγενης αλλα στο guild που μπηκες δε σου απαντανε στις ερωτησεις σου?Αυτα που ρωτας ειναι κατι παραπανω απο τα βασικα κ αν εχεις αναπαντητα ερωτηματα ισως θα ηταν καλο να αλαζες guild ισως και server και να πηγενες σε καποιο αλλο με καλυτερο community?

Δεν υποδικνυω καποιον συγκεκριμενο server η καποιο guild αλλα μονο κ μονο στο ινσομνια αν δεις εχουν postarei οι Argonauts (argo) απο desolation και οι Oneirοnaut (ONAR) απο Gandara.Ειναι και οι Necrosis απο Piken Square αλλα ειναι καθαρα WvW guild.

Πιστευω θα ηταν καλυτερα αν εμπενες σε καποιο απο αυτα ωστε απαντουν στα ερωτηματα σου ingame και οχι να περιμενεις ποτε θα σου απαντησει καποιος σε αυτο εδω το φορουμ.

Επεξ/σία από koyiote
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση στον desolation δεν είναι πάντως και η καλύτερη. Τα περισσότερα guild νοιάζονται μόνο για το πως θα μείνει ο server στο t1. Συνέχεια ψάχνουν να βρουν πύργο και κάστρο χωρίς αντίπαλο να πάνε να το νιντζάρουν και την υπόλοιπη ώρα αμύνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντιθεση με τον Piken Square που αποφασισαν να μην αφησουν τον server να ανεβει tier για να μη μαζευτει και αλλο zerg.Επειτα απο το meeting της παρασκευης ζητησαν απο τους Red Guard να φυγουν απο τον Piken Square.Πολλοι εριξαν ευθηνες στους Red Guard οτι ηταν οι υπαιτιοι που μαζευτικε ολο αυτο το zerg στον server.

Προσωπικα περιμενω μεχρι τις 28/1 που θα σταματησει το free transfer στους servers μηπως και φτιαξουν τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να φανω αγενης αλλα στο guild που μπηκες δε σου απαντανε στις ερωτησεις σου?Αυτα που ρωτας ειναι κατι παραπανω απο τα βασικα κ αν εχεις αναπαντητα ερωτηματα ισως θα ηταν καλο να αλαζες guild ισως και server και να πηγενες σε καποιο αλλο με καλυτερο community?

Δεν υποδικνυω καποιον συγκεκριμενο server η καποιο guild αλλα μονο κ μονο στο ινσομνια αν δεις εχουν postarei οι Argonauts (argo) απο desolation και οι Oneirοnaut (ONAR) απο Gandara.Ειναι και οι Necrosis απο Piken Square αλλα ειναι καθαρα WvW guild.

Πιστευω θα ηταν καλυτερα αν εμπενες σε καποιο απο αυτα ωστε απαντουν στα ερωτηματα σου ingame και οχι να περιμενεις ποτε θα σου απαντησει καποιος σε αυτο εδω το φορουμ.

 

Οπως και την  πρωτη φορα που μου εκανες μια υποδειξη off topic που ηταν οπως καταλαβες ακυρη ετσι και τωρα παλι κανεις μια υποδειξη που παλι ακυρη ειναι .Καταρχην λοιπον to Desolation ειναι full και δεν μπορω να μπω ετσι και αλλιως ,παει αυτο .Επειτα Argonauts no recruitments ,οποτε και σε αυτο νομιζω σε καλυπτω .

Eπισης οπως ανεφερα μολις μπηκα σε καποιο guild ,ειμαι ηδη level 10 αλλα οπως καταλαβαινεις τα παιδια δεν μπορουν Ingame να μου απαντανε σε καθε ερωτηση απο αυτες που κανω .Παρολαυτα μου εχουν απαντησει σε αρκετες ,αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να ρωταμε στο thread εδω.Ουτε προσωπικα περιμενω να μου απαντησει καποιος ντε και καλα ,οχι μονο σε αυτο το thread αλλα και σε ολα τα threads που ρωταω κατι .Εγω τουλαχιστον οταν μπαινουν καποιοι καινουργιοι σε αλλα games και ρωτανε προσπαθω να τους απανταω αν εγω σε αυτα ειμαι "παλιος",μπορεις να ανατρεξεις να δεις .Τωρα αν αλλοι δεν θελουν ή βαριουνται ,οπως εσυ ,δικο τους προβλημα εγω την ακρη θα την βρω .

Δεν στην λεω απλα σου συνιστω να απαντας επι της ουσιας και να βοηθας ετσι ωστε οταν και εσυ καποτε ρωτησεις κατι να μπουν και αλλοι στο τρυπακι να σου απαντησουν .Το insomnia εδω ετσι λειτουργει ,τουλαχιστον οσα χρονια ειμαι εγω εδω και το παρακολουθω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο λεω να μην πεδευεσαι αδικα.ουτε κανω recruiting για λογαριασμο καποιου guild ουτε με ενδιαφερει αν θα πας σε κανενα αλλο server.Αλλωστε στο guild που ειμαι ειναι international και ασχολειτε καθαρα με το wvw,και δεν ειναι στον Desolation.

Αυτα που ρωτας μπορεις να τα μα8εις ingame ακομα και αν καποιος απο το guild δε σου απαντησει μπορεις να ρωτησεις στο map και σιγουρα καποιος θα βρεθει.

Το να θες να κανεις travel πισω πιο γρηγορα θα πας με τα ποδια παρα να περιμενεις να σου απαντησει καποιος σε καποιο forum ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...