Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγω δεν ειπα οτι κανεις recruiting (που και να εκανες δεν θα με πειραζε ισα ισα παιχνιδι παιζουμε ),απλα σκεψου απο το να γραφεις ολα αυτα τα ανουσια θα μπορουσες να μου ειχες απαντησει  αν οχι σε ολα στα περισσοτερα και να βοηθουσες .Δεν ζητησα να μου λυσει καποιος διαφορικη εξισωση if you know what i mean ...Tελος παντων ,το guild το διαλεξα ετσι ωστε να μην εχει απαιτησεις απο μενα ,δηλαδη συμμετοχες συγκεκριμενες ωρες με παρουσιες ή κατι τετοιες αλλες μαλακιες που διαβαζα σε κανονισμους ,αλλα να ειναι ευχαριστο στην συμμετοχη ,χαλαρο με λιγα ατομα και κυριως για την διασκεδαση .Νομιζω αυτο το guild που βρηκα με καλυπτει ,αν στο μελλον θελησω θα βρω κατι πιο hardcore που πολυ αμφιβαλω ομως γιατι ηδη ειμαι σε καποια παιχνιδια hardcore δεν αντεχω και σε αυτο ... Εμενα σε αυτα τα παιχνιδια μου αρεσει να χανομαι στον κοσμο τους αυτη ειναι η φιλοσοφια μου ,Οταν τα βαρεθω υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες .Μαλιστα ερχονται και ωραιες πορτοκαλιες συντομα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μολις ανακαλυψεις καποιο waypoint θα μπορεις ανοιγοντας το map σου κ κανοντας διπλο κλικ πανω του να μεταφερ8εις εκει.

Κα8ως κανεις explore μια περιοχη θα δεις καπoιους scout.Μιλησε τους και 8α σου ανοιξει τις επομενες καρδιες οπου μπορεις να κανειs quest.

Oποτε αυτο που πρπεει να κανεις ειναι explore,vista,interst points,waypoints,skill points,καρδιες.

Ετσι ανεβενεις lvl στην αρχη και ευχαριστιεσαι και το παιχνιδι οσο για το story μπορεις να το κανεις και με παρεα για πιο ευκολα αλλιως καντο οταν ειναι στο lvl σου η μικροτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις ανακαλυψεις καποιο waypoint θα μπορεις ανοιγοντας το map σου κ κανοντας διπλο κλικ πανω του να μεταφερ8εις εκει.

Κα8ως κανεις explore μια περιοχη θα δεις καπoιους scout.Μιλησε τους και 8α σου ανοιξει τις επομενες καρδιες οπου μπορεις να κανειs quest.

Oποτε αυτο που πρπεει να κανεις ειναι explore,vista,interst points,skill points,καρδιες.

Ετσι ανεβενεις lvl στην αρχη και ευχαριστιεσαι και το παιχνιδι και για το story μπορεις να το κανεις και με παρεα για πιο ευκολα

 

Ολα αυτα τα εχω ανακαλυψει ηδη :). Σκεφτομουν απλα μηπως υπηρχε μεταφορικο μεσο σε καποιες πολεις οπου σε παει κατευθειαν σε αλλη περιοχη και συγχρονως την ξεκλειδωνεις οπως στο Skyrim αν γνωριζεις .Thanks παντως για τις απαντησεις .

 

Θα ξεκλειδωσω οσα μπορω για αρχη στο queensdale map και μετα θα παω και αλλου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις μεγαλες πολεις υπαρχουν καποια asura gates οπου σε μεταφερουν σε καποιες αλλες περιοχες η και σε αλλες πολεις.Στο Lion Arch ειναι ολες οι asura gates και για τις 5 μεγαλες πολεις.Ο ποιο ευκολος τροπος για να πας εκει ειναι μεσω του pvp

Κανεις map στο pvp και απο εκει μπαινεις στο asura gate και σε παει στο Lion Arch.Επεισης ειναι και ενα πολυ καλος τροπος για να γλυτωσεις χρηματα στις μετακινησεις σου.

 

μεσα στις πολεις μιλας σε καποιους npc και παιρνεις ενα speed buff για 4 λεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντιθεση με τον Piken Square που αποφασισαν να μην αφησουν τον server να ανεβει tier για να μη μαζευτει και αλλο zerg.Επειτα απο το meeting της παρασκευης ζητησαν απο τους Red Guard να φυγουν απο τον Piken Square.Πολλοι εριξαν ευθηνες στους Red Guard οτι ηταν οι υπαιτιοι που μαζευτικε ολο αυτο το zerg στον server.

Προσωπικα περιμενω μεχρι τις 28/1 που θα σταματησει το free transfer στους servers μηπως και φτιαξουν τα πραγματα.

 

Και οι red guard εκεί; Όλα τα guild από warhammer εκεί μαζεύτηκαν ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ηταν απο την αρχη alliance μαζι με τους Pax Mortis τouς Alterlife,Hand Of Blood,και καποιους αλλους.Στους Pax Mortis ειμαστε καπιοι απο τους Pax που ημασταν στο WAR + μερικους απο τους Red Guard + μερικους απο τους Inglorius Bastards.Eπισης στον Piken Square ειναι και οι Necrosis ενα απο τα καλυτερα ελληνικα rvr guilds που ηταν στο WAR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τραγούδι για τη Φλόγα και τον Παγετό

 

Τι επιφυλάσσει το μέλλον για το Guild Wars 2; Νέα για το patch του Γενάρη καθώς και για όλο το πρώτο εξάμηνο του 2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διαφορα events που βγαινουν ανα τακτα χρονικα διαστηματα εχω παρατηρησει οτι ειναι τα ιδια .Ουσιαστικα τα ανακαλυπτεις εξερευνωντας τον χαρτη ή υπαρχει και αλλος τροπος? Επισης μου πεταει ενα world event το οποιο οταν παταω πανω δεν μου βγαζει καμια ενδειξη στον χαρτη για το που ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα event τα πετυχαίνεις εξερευνώντας και κάνουν κύκλους. Δηλαδή όταν ένα event τελειώνει μετά από κάποια λεπτά αρχίζει πάλι από την αρχή. Γι' αυτό είναι λογικό να πετυχαίνεις κάποιο event παραπάνω από μία φορά.

 

Τα world events ή αλλιώς meta events ουσιαστικά είναι μια αλυσίδα από event τα οποία λένε μια ιστορία. Όταν είσαι μέσα στην περιοχή τους (Δηλαδή έχεις το μηνυματάκι στο πάνω δεξιά μέρος της οθόνης σου), αν κάποιο από τα event αυτής της αλυσίδας είναι active τότε θα εμφανιστεί πάνω στο minimap σου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ναι το διαβασα αυτο στα tips οτι μου γραφει μια ιστορια ,πλην ομως δεν μου βγαζει τον κιτρινο κυκλο οταν μου βγαζει και αυτο το μηνυματακι οπως στα αλλα group events .Mιλαω συγκεκριμενα για το Secrets in the Swamp στο οποιο ομως απο οτι διαβαζα πρεπει να σκοτωσω shades και Aatxes καθως και να καταστρεψω τα portals τα οποια ολα αυτα αποτελουν μερος heart quest που εχω ηδη ολοκληρωσει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...