Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια πείτε  ποιον server να διαλέξω, ποιος είναι καλός με Ελληνες?? 

Μαλον εννοει ποια ειναι η καλυτερη ελληνικη guild ωστε να μπει στον αναλογο server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δε μας λεει τι guild ψαχνει pvp or pve?

Αν εδνιαφερεται για pve σε οποιο server και να ειναι μπορει να μπει σε οποιοδηποτε guild επιθυμει ακομα και αν το guild δεν ειναι στον ιδιο server με τον δικο του

 

Αν εγω πω πως το καλυτερο guild ειναι οι argonauts η οι necrosis η oneirauts η power of greece τοτε θα αδικησω τα υπολοιπα ελληνικα guilds ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

About Culling

Εως και προσφατα και ιδιως μετα το τελευταιο patch οσες φορες ετυχε να ερθουμε αντιμετωποι το παρτυ μας 10-15 ατομα εναντια σε zerg παρατηρηθηκε πολυ εντονα το φαινομενο του culling.

X8ες αποφασισαμε να παιξουμε παρεα με καποιους pugs εχοντας το commander tag ανοιχτο.

Ενω καναμε attack και capture το SM εχοντας και τους αλλους 2 servers να μας χτυπανε και για 2 ωρες περιπου να παιζουμε εναντια σε zergs που προσπαθουσαν να παρουν το SM πισω και οι περισοτερες μαχες ηταν μεσα στο Lord Room δε παρατηρη8ηκε κα8ολου το φαινομενο του culling.

Tελικα τι παιζει με το culling ακριβως?

Μηπως η anet 8ελει να παιζουμε ολοι με zergs?

 

Το culling μετά το patch για εμένα είναι λίγο τυχαίο. Την ίδια μέρα στο ίδιο bl με τους ίδιους αριθμούς είναι άλλες φορές πολύ έντονο, άλλες καθόλου, Εγώ εχω ακριβώς την αντίθετη εντύπωση από εσένα: ότι επηρεάζεται περισσότερο από τον αριθμό των allies παρά των enemies. Όσες φορές είχαμε friendly guilds κοντά μου φάνηκε πιο έντονο.

Χτες παίζαμε 20 άτομα, μακριά από friendly guilds και pugs και έτυχε και να βρεθούμε αντιμέτωποι πολλές φορές με μεγάλους αριθμούς, αλλά δεν το παρατήρησα καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις 2 τελευταιες μερες ημασταν ΕΒ,προχθες ειμασταν 15 ατομα κ με friendly pugs τριγυρω και το culling ηταν πολυ εντονο σε σημειο που εκανε το παιχνιδι εκνευριστικα ενοχλητικο.

Χθες ημασταn ολοι μαζι guild και pugs και δεν ειχε καθολου culling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια,

Μολις το πηρα λοιπον και κανω την εγκατασταση. Υπαρχει καποιος server να προτιμησω με αρκετο κοσμο, ή εχουν ολοι καλο αριθμο παικτων?(θα ειμαι μονος μου στις αρχικες περιοχες?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά το pve σε όποιο server και να πας. μπορείς να παίζεις ως guest σε άλλο οπότε εκεί δεν παίζει θέμα. Στο wvw δεν μπορείς και θέλει προσοχή. Αν πας σε server με πολύ κόσμο θα περιμένεις ώρες στο queue για να μπείς. Αν προτιμάς ελληνικό guild, δες σε ποιους server υπάρχουν και μπες σε έναν από αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια .  

Παιζω εδω και ενα 3μηνο GW2 και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος. 

 

Μετα τα 80 το μονο πραγμα που με κερδισε ειναι το WvW. 

Το παιχνιδι πιστευω θελει πολυ δουλεια για να κρατησει τον κοσμο που εχει καιρο μετα τα 80 lvl.  Το ιδιο θελει και το WvW .

 

Ειμαι λοιπον στον Desolation και σε ενα καθαρα WvW guild , τους IRON και παιζω μονο εκει.  Κατι ακουστηκε οτι θα κανουν reset το προταθλημα.



Όσο αφορά το pve σε όποιο server και να πας. μπορείς να παίζεις ως guest σε άλλο οπότε εκεί δεν παίζει θέμα. Στο wvw δεν μπορείς και θέλει προσοχή. Αν πας σε server με πολύ κόσμο θα περιμένεις ώρες στο queue για να μπείς. Αν προτιμάς ελληνικό guild, δες σε ποιους server υπάρχουν και μπες σε έναν από αυτούς.

Στον Desolation που ειναι High population server, εχει Q τις ωρες 10-12  αλλα οχι σε ολα τα boarderlands οποτε μπορεις να παιξεις ευκολα. Και το Q που εχει ειναι γυρο στο 10λεπτο 15λεπτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν και εγώ στους Iron για μικρό διάστημα! Πριν κανά μήνα έφυγα από desolation και το q το θυμάμαι πολύ χειρότερο. Ειδικά πσκ βράδυ ήταν ώρες τότε.

Πάντως και εγώ μόνο wvw παίζω. Το spvp δεν με κράτησε και το pve δεν το έχω καν δοκιμάσει ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κανει το queue με το population του server,αλλα το ποσοι θα επιλεξουν να παιξουν wvw την ιδια ωρα.

Παραδειγμα οταν ημασταν στον Piken Square (medium poloulation) to queue ηταν στο 40 λεπτο prime time.

Tωρα στον Aurora Glade (very high population) σε prime time το queue ειναι απο 2 λεπτα εως καθολου.

 

Ισως θα επρεπε να αλαξουν καποια πραγματα στο wvw ωστε να υπαρχει ενα κινητρο για να προσπαθησεις να ανεβασεις η να κρατησεις τον server που παιζεις ψηλα στο ladder.

Eμεις αυτη τη στιγμη δεν ενδιαφερομαστε για το rating και ποτε δε κυνηγαμε το score.Παιζουμε μονο για το fun χωρις αυτο να σημαινει οτι δε παιζουμε premade.

 

Mου λειπει πολυ το WAR οπως ηταν παλια που προσπα8ουσαμε να φαμε τον αντιπαλο βασιλια κ να προστατεψουμε τον δικο μας.Οταν λεω παλια λεω για τοτε που υπηρχαν ακομα τα fotrtess.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς είναι. Στον piken square το q ήταν μεγάλο γιατί προσπαθούν 3-4 guilds να μπουν στην ίδια ζώνη πάνω κάτω την ίδια ώρα. Πάντως τελαυταία έχει μειωθεί αρκετά γιατί κάθε Παρασκευή συναντιούντε οι guild leaders και φτιάχνουν πρόγραμμα ώστε να μην πέφτουν πολυπληθή guild στην ίδια ζώνη.

Και εμένα μου λείπει το war, χωρίς όμως να έχω καταλάβει γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχει φυγει αρκετος κοσμος απο το παιχνιδι  για τον λογο που ειπε και ο snot .  Δεν εχεις τιποτα  τρελο να κυνηγας μετα τα 80 . Ντυνεσαι σχετεικα ευκολα με καλα items και μετα απλα καθεσαι .

Αν δεν υπηρχε και ανταγωνισμος στο wvw (στον desolation υπαρχει με τον Vizunah των γαλλων) πραγματικα θα το ειχα σταματησει πολυ καιρο πριν .

 

Καντε κατι !! Το παιχνιδι εχει κοσμο ακομα   και πρεπει να τον κρατησει , τουλαχιστον μεχρι να βγει το elder scrolls online :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...