Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι στο gw αναφερθηκα οπως και σε καθε mmo προφανως .Εννοειται καποιος που θα αγορασει καινουργιο πληκτρολογιο για τετοιο παιχνιδι δεν θα παιξει ενα mmo και τελειωσε μετα ...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να σας πω, στο πληκτρολογιο οταν παιζετε εχετε ομαδοποιησει τα weapons ?Eννοω με μακροεντολες ...Εγω παιζω στα default αλλα με εξαιρεση ενα revive δεν θυμαμαι πως λεγεται τωρα τα υπολοιπα τα παταω παντα μαζι .Εσεις πως τα εχετε ομαδοποιημενα ?

 

βεβαιως και αξιζει και μην ακους οτι δεν αξιζει .

 

αξιζει απο το να μην στραμπουλας τα χερια σου οπως πχ να δωσεις ΑΜΕΣΑ assist σε καποιον παικτη ( με ctrl + T ) , να ανοιξεις γρηγορα τον χαρτη ΜΕΧΡΙ .... του να εχεις φτιαξει combo skills με macro ...

 

ενα ευκαιρο παραδειγμα απο τα combo skills του guardian

 

"

Any light field ( Symbols, Sanctuary, Wall of Deflection, Wards, Shield of Absorption [ Shield No.2 ]) + Mighty Blow ( Hammer no.2 ) OR Shield of Wrath ( Focus No.2 ) OR Judgment ( Elite Tome of Wrath No.5 ) --> Area Retaliation

Any light field + Whirling Wrath ( Greatsword No. 3 ) OR  Binding Blade ( Greatsword No,5) ---> Cleansing Bolts

Any light field + Leap Of Faith ( Greatsword No.4) ---> Self Retaliation

Any fire field ( Hallowed Ground, Purging Flames ) + Mighty Blow OR Shield of Wrath OR Judgment--> Area Might

Any fire field + Whirling Wrath OR Binding Blade ---> Burning Bolts

Any fire field + Leap Of Faith ----> Self Fire AuraAny light field ( Symbols, Sanctuary, Wall of Deflection, Wards, Shield of Absorption [ Shield No.2 ]) + Mighty Blow ( Hammer no.2 ) OR Shield of Wrath ( Focus No.2 ) OR Judgment ( Elite Tome of Wrath No.5 ) --> Area Retaliation

Any light field + Whirling Wrath ( Greatsword No. 3 ) OR  Binding Blade ( Greatsword No,5) ---> Cleansing Bolts

Any light field + Leap Of Faith ( Greatsword No.4) ---> Self Retaliation

Any fire field ( Hallowed Ground, Purging Flames ) + Mighty Blow OR Shield of Wrath OR Judgment--> Area Might

Any fire field + Whirling Wrath OR Binding Blade ---> Burning Bolts

Any fire field + Leap Of Faith ----> Self Fire Aura

 

"

 

αυτα απο μονα τους κανουν την διαφορα αν θελεις την γνωμη μου και σιγουρα καποιος που ξερει πως να φτιαξει τα macros του παιζει αρκετα καλυτερα με ενα mouse που εχει μακροεντολες στο gw 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φτιαξω μακροεντολη για να ανοιγω το map πιο γρηγορα και να μη παταω το Μ?.Η ειναι πολυ δυσκολο να κανει κανεις ctr+T?

Aυτα που περιγραψες παρακατω ειναι τα λεγομενα combos και ειναι συνδιασμος 2 skills.Πρεπει να φτιαξω μακροεντολη οταν παιζω με Guardian με Greatsword και θελω να βγαλω retaliation πανω μου για 5 sec να αντι να πατησω το 4 skill k μετα το 3 skill?

Στο guild μας στο wvw ολοι παιζουμε με combos ατομικα κ ομαδικα πιο πολυ, αλλα ποτε κανεις μας δε χρειαστηκε να φτιαξει μακροεντολη για να συνδιασει γρηγορα 2 skills

 

Aν ανοιξει ενας engineer η ενας thief ενα smoke field εσυ πρεπει να φτιαξεις μακροεντολη για να γινεις stealth?αντι του να πατησεις το 3 σκιλλ και να κανεις leap μεσα στο smoke field?

Ειναι κοροιδια να αγορασει καποιος ειδικο πληκτρολογιο με μακροεντολες για να παιξει το gw2

 

Aυτα τα καναμε στο WAR οπου φτιαχναμε μακροεντολες για combos με 4-5 skills υπολογιζοντας και το global cooldown,οχι να το κανουμε στο gw2 για 2 μονο skills

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαιως και αξιζει και μην ακους οτι δεν αξιζει .

 

αξιζει απο το να μην στραμπουλας τα χερια σου οπως πχ να δωσεις ΑΜΕΣΑ assist σε καποιον παικτη ( με ctrl + T ) , να ανοιξεις γρηγορα τον χαρτη ΜΕΧΡΙ .... του να εχεις φτιαξει combo skills με macro ...

 

ενα ευκαιρο παραδειγμα απο τα combo skills του guardian

 

"

Any light field ( Symbols, Sanctuary, Wall of Deflection, Wards, Shield of Absorption [ Shield No.2 ]) + Mighty Blow ( Hammer no.2 ) OR Shield of Wrath ( Focus No.2 ) OR Judgment ( Elite Tome of Wrath No.5 ) --> Area Retaliation

Any light field + Whirling Wrath ( Greatsword No. 3 ) OR  Binding Blade ( Greatsword No,5) ---> Cleansing Bolts

Any light field + Leap Of Faith ( Greatsword No.4) ---> Self Retaliation

Any fire field ( Hallowed Ground, Purging Flames ) + Mighty Blow OR Shield of Wrath OR Judgment--> Area Might

Any fire field + Whirling Wrath OR Binding Blade ---> Burning Bolts

Any fire field + Leap Of Faith ----> Self Fire AuraAny light field ( Symbols, Sanctuary, Wall of Deflection, Wards, Shield of Absorption [ Shield No.2 ]) + Mighty Blow ( Hammer no.2 ) OR Shield of Wrath ( Focus No.2 ) OR Judgment ( Elite Tome of Wrath No.5 ) --> Area Retaliation

Any light field + Whirling Wrath ( Greatsword No. 3 ) OR  Binding Blade ( Greatsword No,5) ---> Cleansing Bolts

Any light field + Leap Of Faith ( Greatsword No.4) ---> Self Retaliation

Any fire field ( Hallowed Ground, Purging Flames ) + Mighty Blow OR Shield of Wrath OR Judgment--> Area Might

Any fire field + Whirling Wrath OR Binding Blade ---> Burning Bolts

Any fire field + Leap Of Faith ----> Self Fire Aura

 

"

 

αυτα απο μονα τους κανουν την διαφορα αν θελεις την γνωμη μου και σιγουρα καποιος που ξερει πως να φτιαξει τα macros του παιζει αρκετα καλυτερα με ενα mouse που εχει μακροεντολες στο gw 2

 

Ωραιος ειμαι και guardian θα το μελετησω μολις παω σπιτι ... :) Το προβλημα ειναι οτι οταν εχω τα skills στο 1,2,3,4 ktl τα πρωτα 4 τα παταω ολα μαζι και αφηνω το 6 πχ που ειναι για το health boost  για αργοτερα .

Τωρα τα combos με εξαιρεση 1-2 που ειναι ευκολα και βγαινουν με διπλο πατημα του ιδιου πληκτρου ,τα υπολοιπα νομιζω θα ηταν χρησιμα με μακροεντολη γιατι θα πατας μια φορα το κουμπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ειμαι και guardian θα το μελετησω μολις παω σπιτι ... :) Το προβλημα ειναι οτι οταν εχω τα skills στο 1,2,3,4 ktl τα πρωτα 4 τα παταω ολα μαζι και αφηνω το 6 πχ που ειναι για το health boost  για αργοτερα .

 

το mouse με macro θα σε βοηθησει να μην πατας 1234 ...αφου ουσιαστικα χανεις damage αν κανεις ακαταλληλο συνδιασμο των skill μιας και εχουν cooldown.

 

τωρα οσο αφορα οποιον δεν καταλαβαινει την χρηστικοτητα και την ευκολια που προσφερουν αυτα τα mouse ....ας παιζουν με 1234 και f1f2f3 δεν ειπαμε σωνει και καλα να τα αγορασει καποιος...

 

περι ορεξεως ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιχνιδι ειναι πολυ απλοικο εχεις να πατησεις μονο 12345 τα 789 τα εχω αλαξει 8εση πανω στο πληκτρολογιο μου.

Δε μπορεις να πατησεις λαθος macro? και αντι για leap finisher να κανεις whirl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To macro ομαδοποιει τα κουμπια δηλαδη αντι να πατας ενα συνδυασμο κουμπιων πατας ενα κουμπι μονο .Δεν εχει σχεση με αυτο που λες αν πατησεις λαθος macro ή οχι ,σε ολα μπορεις να πατησεις λαθος το θεμα ειναι η ομαδοποιηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εννοω οτι οπως μπορεις να πατησεις λα8ος σκιλλ μπορεις να πατησεις κ λαθος macro.

Οσο για την ομαδοποιηση λεω κ παλι δεν ειναι τοσο δυσκολο να συνδιασεις 2 σκιλλς.Δεν υπαρχει καποιο combo που να απαιτει απο ενα κ μονο ατομο να κανει πανω απο 2 σκιλλς.Στα ομαδικα combos χρειαζετε να κανει καποιος 1 κ μονο σκιλλ και στα ατομικα 2 σκιλλς.Δε βλεπω το λογο γιατι να βαλει κανεις μακροεντολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτα τα καναμε στο WAR οπου φτιαχναμε μακροεντολες για combos με 4-5 skills μηδενίζοντας το global cooldown,οχι να το κανουμε στο gw2 για 2 μονο skills

 

 

G15 και 1 shot ολοι...Αχ ωραίες εποχές,χαλασμένο παιχνίδι.... :P

 

 

Εμένα πάντως το παιχνίδι δεν μου άρεσε τελικά.Η αλήθεια είναι περίμενα το wvwvw του ποιο epic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι live το πρώτο μεγάλο patch/content update του παιχνιδιού! Ξεκινάει ένα νέο storyline που λέγεται "Flame & Frost" (σαν mini-expansion ας πούμε). Είναι ~1,4GB σε μέγεθος και αλλάζει/προσθέτει/διορθώσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ πράγματα.

 

- full patch notes Link.png Site: https://forum-en.guildwars2.com/forum/info/news/Game-Update-Notes-January-28-2013">εδώ (official forum)

- κατηγοριοποιημένες οι κύριες αλλαγές* Link.png Site: http://www.dragonseason.com/Forum/GreekCommunity/tabid/88/forumid/16/threadid/13087/scope/posts/Default.aspx">εδώ (από το site των DragonSeason φυσικά ^^)

 

*για όσους βαριούνται να διαβάσουν τις κάπου 20 σελίδες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιχνιδι ειναι πολυ απλοικο εχεις να πατησεις μονο 12345 τα 789 τα εχω αλαξει 8εση πανω στο πληκτρολογιο μου.

Δε μπορεις να πατησεις λαθος macro? και αντι για leap finisher να κανεις whirl?

 

απλοικο ξε-απλοικο οταν εχεις να πατησεις πανω απο 3 κουμπια μεσα στην μαχη πιο πολυ σε πιανο ( 1,2,3,4,5,7,8,9,0 & f1,f2,,f3 & ctrl+t ή Τ & wasd (double μεριθκες φορες ) ) θυμιζει η κατσταση .

 

τωρα περα της ευκολιας που προσφερουν τα game mouse εχουν πολυ καλυτερα dpi σε σχεση με τα απλα αλλα οπως ειπα και πιο πριν και τα μακρο που βοηθουν στην ομαδοποιηση αλλα και στην αμεση εκτελεση καποιων κινησεων χωρις να χανεις καμια κινηση στο combo skill  ...

 

επειδη με τις απαντησεις σου το τεντωσαμε οσο δεν επαιρνε δεν προκειται να σου ξανα απαντησω οτι και να γραψεις....

 

παιξε εσυ με οτι mouse θες και εγω με το razer naga μου και ασε τους αλλους να επιλεξουν αυτοι με τι mouse θα παιξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη βλεπω οτι δυσκολευεσαι να πατας 12345 μεσα στη μαχη μηπως η παρακατω λυση θα ηταν πιο καταληλη για σενα?

http://0.tqn.com/d/compactiongames/1/0/f/o/1/logitechf710_gp.jpg

 

αν δε μπορεις με f1-f4 τα αντικαθιστας με ενα αλλα πληκτρα απο πληκτρολογιο σου,και ω ναι γινετε κ με απλο πληκτρολογιο των 10euro

 

Ποιο combo skill ειναι αυτο που απαιτει συνδιασμο πανω απο 2 skills ωστε να χρειαζετε μακροεντολη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...