Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα αγόρασα το Toshiba SD-5010KE DVD Player και απογοητεύτηκα τελείως. Η Ελληνική γραμματοσειρά στην αναπαραγωγή από USB, που ήταν και ο μοναδικός λόγος για τον οποίο το αγόρασα (να μην καίω όλη την ώρα discs) είναι πραγματικά ΑΘΛΙΑ! Τόσο το στυλ της γραμματοσειράς όσο και το μέγεθος της...ΑΙΣΧΟΣ, για να την διαβάσει κανείς πρέπει να βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από την TV. Σαν DVD μπορεί και να λέει, αλλά αν κάποιος έχει σκοπό να το πάρει για την ευκολία του USB...μακριά. Ψάξε για κάτι άλλο. Το γράφω μην την πατήσουν και άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρύ8μισε για εξοδο 4:3 ή 16:9 αναλογα την τηλεόραση σου και είναι και αναλογα τι γραμματοσειρά οι υπότιτλοι έχουν.

Μην νομίζεις ότι άλλα DVD είναι καλύτερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδια θελω ενα φτηνο dvd player μαρκας που να παιζει dvx srt usb κλπ

αυτο βλεπει υποτιτλους?κυριως ετσι θα χρησιμοποιειται..

 

εχ ωτωρα το phillips 3111 που τα βεπει ολα οκ,αλλα δεν εχει usb και βαρεθηκα να καιω δισκακια..

 

μηπως να προτιμησω αλλη μαρκα?το lgdvx642 πχ εχει εξαφανιστει απο παντου..

μπηως αυτο παιζει καλυτερα?

 

εχω lg 32lh3000 τηλεοραση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ αγόρασα το Toshiba SD2010KE. Ολα φαινόντουσαν μια χαρά μέχρι που έβαλα ταινία σε USB. Δεν εμφανίζει καθόλου τους υπότιτλους, ενώ από το Μενού έχω επιλέξει τους ελληνικούς. Γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω γι' αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια έχει κανείς το DVD PLAYER IQ DVD-354HD για να μου πει τις εντυπώσεις του; Στα χαρακτηριστικά γράφει ότι υποστηρίζει DivX5.xx up, DivX Pro, WMA. Τι είναι τα DivX5.xx up και DivX Pro; Παίζει avi αρχεία απο το usb;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αγόρασα. Εχω μια ερώτηση όταν θέλω να βγάλω το usb πρέπει πρώτα να πατήσω κάποιο κουμπί για ασφαλή κατάργηση ή το βγάζω έτσι απλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαλασε το φθηνο DVD που ειχα παρει παλια απο Μαρινοπουλο για την αδελφη μου..

 

εχει κανεις υποψιν κανενα φθηνο που να εχει και USB port;

 

ενας φιλος μου ειπε να παω σε κινεζικο μαγαζι.. θα βρω σιγουρα και πολυ φθηνο... ξερει κανεις;

Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

ρε παιδιά...

το τελευταίο Western Digital WDBGXT0000NBK παίζει 3D ταινίες ικανοποιητικά;

 

αν δεν παίζει έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο media player και για 3D ως 120ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και δεν βλέπω κινητικότητα στην θεματική ενότητα ,να ενημερώσω ότι για να βρεί πλεον κανείς DVD plαyer της προκοπής στην αγορά (καθώς πλασάρονται τώρα από τις εταιρίες τα αρκετά προβληματικά ακομα κατα την γνωμη μου Blu Ray ),πρέπει να ψάξει αρκετά για να παιζουν Ελληνικούς υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο και να έχουν καλες συμβατότητες με τα δισκάκια.Συνοπτικα για να διευκολύνω όσους ενδιαφέρονται .

 

Το πιό βολικο σε χρήση από όσα έχω δει προσφατα είναι το http://www.skroutz.gr/s/262969/Toshiba-SD3010KE.html αλλά δεν έχει USB δυνατότητα.Διαβαζει τα πάντα,ακόμα και γρατσουνισμένα δισκάκια,αλλά οι Ελληνικοί υπότιτλοι βγαίνουν σε μπλε φόντο που δεν αλλάζει.

 

Ολα τα νέα Philips έχουν χάλια εικόνα με HDMI,δεν παιζουν ελληνικούς υπότιτλους ενώ αναφέρουν το αντίθετο .Μερικά Samsung παίζουν,ενω επισημα δεν αναφέρεται τίποτε,όμως μαζί με τα Sony έχουν πολλές ασυμβατότητες με δισκάκια,αρχεία και αρκετα κολλήματα.Τα LG συνήθως υποστηρίζουν καλά τους Ελληνικούς υποτιτλους σε ξεχωριστό αρχείο,άσχετα δεν το αναφέρουν επίσημα,βγαινουν και σωστα σε μεγεθος,αλλά όμως δεν παιζουν δισκάκια VCD (επίσης δεν παίζουν τα Samsung) για όσους έχουν δισκακια αρχείο από αυτά που έδιναν κάποτε τα περιοδικά ,και επίσης υπάρχει μερική ασυμβατότητα με αρκετά δισκάκια CD μουσικής πάλι αυτά που δίνουν οι εφημερίδες κλπ ,εχουν χαμηλό ήχο.

 

Τελος τo http://www.skroutz.gr/s/364162/Pioneer-DV-3022V.html που βρισκει κανείς τελευταία στις αλυσίδες ηλεκτρικών σαν προσφορά,εχει μακρά την καλύτερη εικόνα,ήχο και κατασκευή από ότι κυκλοφορεί σήμερα στην αγορά ,αλλά δεν υποστηρίζει εξωτερικούς Ελληνικούς υποτιτλους σε ξεχωριστό αρχείο,άσχετα τι διαφημίζουν κάποιοι .

 

Σημαντικό πάντως μειονέκτημα σε όλα,είναι ότι οι ενδείξεις του μετρητή τους μπροστα ειναι πολυ μικρές και δεν διαβαζονται πλεον εύκολα και επίσης όλα αργούν 2 δευτερα περισσοτερο από παλαιότερα μοντέλα να διαβασουν το δισκάκι που βάζεις μεσα.Ολα για το κόστος δυστυχώς.

Επεξ/σία από Diskimpex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπερα,εχω τον κινεζικο mini 1080 media player με το boxchip f10 ο οποιος υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους αλλα καποια αρχεια mkv τα παιζει καποια αλλα οχι το ιδιο γινεται και με τα avi και mp4 καποια τα παιζει καποια οχι,σιγουρα ειναι θεμα codecs, ξερει κανεις που θα βρω firmware update η αν καποιος που τον εχει διορθωσε αυτο το προβλημα?

images?q=tbn:ANd9GcTqKMHlUVfXSQJau0R8HRS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το philips DVP3950 παιζει μια χαρα τους ελληνικους υποτιτλους .srt Το ειχα παρει πριν κατι μηνες στα 35€ Δεν παιζει τα mp4 και mkv. ολα τ´ αλλα ναι. Ειναι μια καλη και φθηνη επιλογη για οποιον θελει να βλεπει σειρες και ταινιες σε avi divx mpeg με ελληνικους υποτιτλους. Ειναι πολυ γρηγορο και στο usb και στα dvd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε το πιο φτηνό μέσο που να αναπαραγάγει ταινίες και ελληνικούς υποτιτλους,

ειναι για μια Samsung LE32D400 η οποία παίζει μόνο εικόνες και τραγούδια (αν ξερετε εναν τροπο να παιξει βιντεο πειτε μου  :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...