Προς το περιεχόμενο

μισθοι Ελλαδα-Εξωτερικο


abu!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει καθε περίπτωση ειναι ξεχωριστή εγώ πάντως έφυγα με 2000ε στην τσέπη και μου φτάσανε (άνετα 2 νοίκια + φαΐ μου μείνανε κιόλας δεν κατάφερα να τα ξοδέψω μέχρι τον πρώτο μισθό). Εντάξει δεν ειναι αδεις τσέπες αλλά δεν είναι και τα τρομερά λεφτά! Άλλος παίρνει pc που κοστίζει πιο πολύ!

 

Είχα βρεί δουλεια από πριν όμως οπως είπα. Όσον αφορά αυτό που λες για χωρίς παν γνώσεις κτλ φυσικά παίζει, τα παιδιά που είναι με ένα απολυτήριο λυκείου θα δυσκολευτούν πάρα πολύ (εδώ και οσοι εχουν PHD φτύνουν αίμα σήμερα...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 289
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εντάξει καθε περίπτωση ειναι ξεχωριστή εγώ πάντως έφυγα με 2000ε στην τσέπη και μου φτάσανε (άνετα 2 νοίκια + φαΐ μου μείνανε κιόλας δεν κατάφερα να τα ξοδέψω μέχρι τον πρώτο μισθό). Εντάξει δεν ειναι αδεις τσέπες αλλά δεν είναι και τα τρομερά λεφτά! Άλλος παίρνει pc που κοστίζει πιο πολύ!

 

Είχα βρεί δουλεια από πριν όμως οπως είπα. Όσον αφορά αυτό που λες για χωρίς παν γνώσεις κτλ φυσικά παίζει, τα παιδιά που είναι με ένα απολυτήριο λυκείου θα δυσκολευτούν πάρα πολύ (εδώ και οσοι εχουν PHD φτύνουν αίμα σήμερα...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση,

μολις τελειωσα να βλεπω τη ταινια ντοκιμαντερ sicko που για οσους δε την εχουν δει συγκρινει το συστημα υγειας τις Αμερικης (που εδω πληρωνεις για ολα και με το παραπανω αν δεν εχεις ασφαλεια, και αν εχεις τη πληρωνεις χρυση και πρεπει να εισαι υγειεστατος για να σε δεχτουνε) με αυτο τις Γαλλιας και του Καναδα. Επειδη σκεφτομαι χρονια τωρα οτι δε περναω καλα εδω, οχι λογο του οικονομικου (οχι οτι δεν υπαρχει οικονομικο προβλημα αλλα γενικα σαν ποιοτητα ζωης) λεω να αρχησω να ψιλοσκεφτομαι πιο σοβαρα να μετακομοισω σε αλλη χωρα. Θελω να παω καπου οπου υπαρχουν δουλειες και οικονομικη ανεση αλλα να μην ειναι το παν το χρημα. Καπου οπου οι ανθρωποι ειναι πιο φιλικοι και το κρατος πιο σωστο απεναντι στους πολιτες. Ξερω οτι η Ιρλανδια ψηφιστηκε η καλυτερη χωρα να ζεις αλλα ειναι λιγο extreme για μενα να μετακομοισω εκει. Μετα σκεφτομαι και η Γαλλια οπως τη περιγραφει το ντοκιμαντερ ειναι καλη οπως και ο Καναδας και η Σουηδια. Ποια χωρα θεωρειται καταλληλη να μετακομοισει καποιος που ζηταει τα παραπανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φίλη μου θα έρθει από Μόντρεαλ στην Ελλαδα. Δεν παλεύεται Καναδάς απ' ό,τι μου λέει.

 

κανε τον κόπο και ρωτα την ως προς τι δεν παλεύετε? ποιότητα ζωής, οικονομία η απλά δεν την πάλευε αυτή συγκεκριμένα? (κοινωνική ζωή σκατά κλπ)

επίσης πολλούς χαλάει ο καιρός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά as far as i know, το Vancouver είναι το ακριβότερο μέρος στον Καναδά.

ισως η ζωή να είναι ακριβή αλλα κι ο μέσος μισθός είναι ανάλογος (τουλάχιστον έτσι ξέρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λίγο που το συζητητάγαμε πριν καμιά βδομάδα μου λίγε κάτι 500άρια για νοίκια.

Θα τη ρώταγα να μου πει περισσότερα αλλά τώρα με πέτυχες σε δύσκολη στιγμή, είμαι σε ένα παλιο λάπτοπ, ούτε μσν έχω κλπ.

Κάποια στιγμή θα τη ρωτήσω και αν θες ξανά γράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να μου απάνταγε σε ευρώ (τι έχουν αυτοί δολλάρια;) απλά τη ρώταγα για μισθούς και μου 'λεγε ξέρω 'γω κάτι 900άρες, αλλά μου λέει θα σου φεύγει 500άρι σε γκαρσονιέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tο 500 CAD είναι normal, το 900 CAD μισθός δεν είναι (και πάλι απόσο ξέρω)

αλλα ενοίκιο ~400-500 euro για αγγλία και γερμανία πχ είναι πολύ καλά να ξες (και γενικά για ευρώπη), μην νομίζεις ότι είναι μονο ο καναδάς έτσι, απλά είναι ανάλογοι και οι μισθοί.

 

και πάνω απόλα, ΕΝΝΟΕΊΤΕ ότι όπου και να πας μονος σου δεν θα την παλέψεις, θέλεις κάποιον 2o για να μοιράζεστε τα έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Πνεύμα πουλάς τώρα?

 

Υποθετω οτι εννοει οτι δεν εγινε σαφες για ποσα τετραγωνικα ζητηται ενοικιο 500. Λογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθετω οτι εννοει οτι δεν εγινε σαφες για ποσα τετραγωνικα ζητηται ενοικιο 500. Λογικο.

 

Οχι, δεν εννοω αυτό.. Εννοώ ότι γράφει μαλακίες και πουλάει τζάμπα μαγκιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...