Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχει απαραιτητα να κανει με το εξωτερικο αλλα με τον πωλητη.Καποιοι δειχνουν κατανοηση και αμα τους αντιμετωπισεις καθωςπρεπει ανταποκρινονται,και καποιοι αλλοι δε μασανε μια.

 

Παντως χαιρομαι με το γεγονος που λυθηκε το θεμα χωρις παραξηγησεις και πηρε ο καθενας αυτο που ηθελε.

 

Το refund πως εγινε?Σου εριξε τα χρηματα στο paypal με Money transfer και τα εχεις σαν balance,ή στα εστειλε απευθειας στον τραπεζικο λογαριασμο της καρτας?

 

 

Απ όσο βλέπω μάλλον πίσω στην κάρτα πήγανε, δηλαδή στο λογαριασμό μου..Βέβαια ενω φαίνεται στις κινήσεις του paypal στο webbaking δεν φαίνεται τίποτα...Ούτε καν πρόβλεψη. Πιστεύω πάντως πως απλα θέλει χρόνι για να εμφανιστεί στις κινήσεις της κάρτας ίσως επειδή ειναι και συνάλλαγμα, τι λέτε;

 

Thanks theRock γιατ ο ενδιαφερον!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εννοεις που να μεταφερεις τα χρηματα που εισπραττεις απο πωλησεις μεσω paypal? Η μενουν στο PayPal για να τα χρησιμοποιησεις σε μελλοντικες αγορες, η απο το PayPal με αναληψη πανε αποκλειστικα και μονο σε τραπεζικο λογαριασμο που θα πρεπει να δηλωσεις, και πουθενα αλλου

 

αν πανε PP πρεπει να τα τραβηξω στην καρτα ή πανε μετα μονα τους? γιατι εγω θελω να μπαινουν στην καρτα.

τωρα αν υπαρχει καποια χρεωση [προς εμενα] για αυτη τη διαδικασια μου λετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πανε PP πρεπει να τα τραβηξω στην καρτα ή πανε μετα μονα τους? γιατι εγω θελω να μπαινουν στην καρτα.

τωρα αν υπαρχει καποια χρεωση [προς εμενα] για αυτη τη διαδικασια μου λετε

 

Δεν πηγαίνουν στην κάρτα. Πηγαίνουν στον τραπεζικό σου λογαριασμό, εφόσον τα τραβήξεις εσύ. Μέχρι 100 ευρώ έχεις χρέωση από το Paypal από εκεί και πέρα σου τα στέλνει δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι στο λογαριασμο που ειναι η καρτα η προπληρωμενη. μαλιστα. αρα "πρεπει να τα τραβηξω". στα 100? τι χρεωση παιζει συνηθως?

 

Άλλο η κάρτα σου, άλλο ο λογαρισμός. Στην περίπτωσή μας, δε μας ενδιαφέρει αν υπάρχει κάρτα σε αυτόν το λογαριασμό. Απλά θέλουμε έναν τραπεζικό λογαριασμό.

 

Η χρέωση είναι 1 ευρώ μέχρι τα 99 ευρώ και δωρεάν από τα 100 και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως γινεται δλδ?

 

Έχουμε δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα.

 

Το να τραβήξει το Paypal χρήματα από μια κάρτα και το να τραβήξεις εσύ χρήματα από το Paypal στο λογαριασμό σου.

 

Το Paypal σου ζητάει μία κάρτα. Αυτή μπορεί να είναι μία πιστωτική, μία προπληρωμένη πιστωτική ή μία Visa Electron συνδεδεμένη με το λογαριασμό σου. Σε κάθε περίπτωση το Paypal αντιμετωπίζει κάθε μία από αυτές σαν πιστωτική κάρτα. Δεν το αφορά από που βρίσκονται τα χρήματα στην πιστωτική αυτή (υπόλοιπο κάρτας, προπληρωμένο ποσό, λογαριασμός).

 

Στην περίπτωση που θες να τραβήξεις χρήματα, θα πάνε στο λογαριασμό σου. Σε αυτήν την περίπτωση το Paypal ζητάει έναν λογαριασμό τραπέζης στο όνομά σου. Επίσης δεν το αφορά αν έχεις συνδεδεμένη την ίδια κάρτα με αυτό.

 

Θα πας λοιπόν στις επιλογές και θα ορίσεις τον αριθμό του τραπεζικού σου λογαριασμού στον οποίο και θα τραβήξεις τα χρήματα. Στο προφίλ λοιπόν θα προσθέσεις τραπεζικό λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με μια αγορά που θέλω να κάνω από

Αμερική. Υπάρχει δυνατότητα να αγοράσω εγώ κάτι από Ελλάδα

και το δέμα να σταλεί σε κάποιον φίλο στην Αμερική;

Ρωτάω γιατί το πόσό της αγοράς είναι αρκετά μεγάλο και έτσι

θα γλιτώσω το τελώνιο.

Η αγορά θα γίνει με visa δικιά μου μέσω paypal.

Όποιος γνωρίζει κάτι παρακαλά να βοηθήσει.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα.

 

Το να τραβήξει το Paypal χρήματα από μια κάρτα και το να τραβήξεις εσύ χρήματα από το Paypal στο λογαριασμό σου.

 

Το Paypal σου ζητάει μία κάρτα. Αυτή μπορεί να είναι μία πιστωτική, μία προπληρωμένη πιστωτική ή μία Visa Electron συνδεδεμένη με το λογαριασμό σου. Σε κάθε περίπτωση το Paypal αντιμετωπίζει κάθε μία από αυτές σαν πιστωτική κάρτα. Δεν το αφορά από που βρίσκονται τα χρήματα στην πιστωτική αυτή (υπόλοιπο κάρτας, προπληρωμένο ποσό, λογαριασμός).

 

Στην περίπτωση που θες να τραβήξεις χρήματα, θα πάνε στο λογαριασμό σου. Σε αυτήν την περίπτωση το Paypal ζητάει έναν λογαριασμό τραπέζης στο όνομά σου. Επίσης δεν το αφορά αν έχεις συνδεδεμένη την ίδια κάρτα με αυτό.

 

Θα πας λοιπόν στις επιλογές και θα ορίσεις τον αριθμό του τραπεζικού σου λογαριασμού στον οποίο και θα τραβήξεις τα χρήματα. Στο προφίλ λοιπόν θα προσθέσεις τραπεζικό λογαριασμό.

 

επιτελους!!! KWSN_Men με φωτισες! να σαι καλα και σρυ για την ταλαιπωρια :-)

 

που βαζω λογαριασμο τραπεζης?

 

edit: οκ το βρηκα.

 

αυτο θα το βαλω και στο ebay?

 

και στο Account Type:Checking βαζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους!!! KWSN_Men με φωτισες! να σαι καλα και σρυ για την ταλαιπωρια :-)

 

που βαζω λογαριασμο τραπεζης?

 

edit: οκ το βρηκα.

 

αυτο θα το βαλω και στο ebay?

 

και στο Account Type:Checking βαζω?

 

Μαλλον savings αν πρόκειται για ταμιευτήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με μια αγορά που θέλω να κάνω από

Αμερική. Υπάρχει δυνατότητα να αγοράσω εγώ κάτι από Ελλάδα

και το δέμα να σταλεί σε κάποιον φίλο στην Αμερική;

Ρωτάω γιατί το πόσό της αγοράς είναι αρκετά μεγάλο και έτσι

θα γλιτώσω το τελώνιο.

Η αγορά θα γίνει με visa δικιά μου μέσω paypal.

Όποιος γνωρίζει κάτι παρακαλά να βοηθήσει.

Ευχαριστώ.

Αν πας 2 σελιδες πισω και διαβασεις το ποστ 1595 θα παρεις απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, εβαλα τον τραπεζικο λογαριασμο τραπεζης [bank account] στο ΡΡ σαν savings.

υπαρχει κινδυνος να μου παρουν τα χρηματα αν με χακεψουν ενω το εχω savings? ή παιζει κανας κινδυνος? αλλιως να ανοιξω ενα καινουργιο τραπεζικο λογαριασμο στην ιδια τραπεζα και να δηλωσω συτον στο ΡΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, εβαλα τον τραπεζικο λογαριασμο τραπεζης [bank account] στο ΡΡ και σαν savings.

υπαρχει κινδυνος να μου παρουν τα χρηματα αν με χακεψουν ενω το εχω savings? ή παιζει κανας κινδυνος? αλλιως να ανοιξω ενα καινουργιο τραπεζικο λογαριασμο στην ιδια τραπεζα και να δηλωσω συτον στο ΡΡ

 

Πολλές ταινίες και πολύ Ευαγγελάτο βλέπεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...