Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ειαι καινουργιος με τις αγορες στο εβαυ.Βασικα δεν εχω ξανακανει αγορα απο το εβαυ.Θελω να αγορασω ενα κινητο απο το εβαυ αγγλιας.Το εχω δει απο τρεις πωλητες.Επειδη δεν εχω ιδεα σχετικα με τα feedback και τα σχετικα που χαρακτηριζουν εναν πωλητη καλο.Ο πρωτος εχει τιμη 20λιρες και positive feedback 100% αν θελετε λινκ

(http://cgi.ebay.co.uk/Nokia-2630-Mobile-Phone-SIM-Free-Unlocked-Brand-New-/120638149826?pt=UK_MobilePhones_MobilePhones&hash=item1c169814c2#ht_500wt_1156) Ο δευτερος εχει τιμη 5λιρες και positive feedback 95.2%. Και τελος ο τριτος τιμη 10λιρες και positive feedback 100%.Ποιον πωλητη να προτιμησω??Ειλικρινα δεν εχω ιδεα με το τι πρεπει να προσεχω και θα ηθελα να μου πειτε την καλυτερη επιλογη.tnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια ειαι καινουργιος με τις αγορες στο εβαυ.Βασικα δεν εχω ξανακανει αγορα απο το εβαυ.Θελω να αγορασω ενα κινητο απο το εβαυ αγγλιας.Το εχω δει απο τρεις πωλητες.Επειδη δεν εχω ιδεα σχετικα με τα feedback και τα σχετικα που χαρακτηριζουν εναν πωλητη καλο.Ο πρωτος εχει τιμη 20λιρες και positive feedback 100% αν θελετε λινκ

(http://cgi.ebay.co.uk/Nokia-2630-Mobile-Phone-SIM-Free-Unlocked-Brand-New-/120638149826?pt=UK_MobilePhones_MobilePhones&hash=item1c169814c2#ht_500wt_1156) Ο δευτερος εχει τιμη 5λιρες και positive feedback 95.2%. Και τελος ο τριτος τιμη 10λιρες και positive feedback 100%.Ποιον πωλητη να προτιμησω??Ειλικρινα δεν εχω ιδεα με το τι πρεπει να προσεχω και θα ηθελα να μου πειτε την καλυτερη επιλογη.tnx

 

 

Αυτός που έχει το μεγαλύτερο feedback δλδ 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κύριοι μια συμβουλή για αυτή την επικείμενη αγορά.

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Brand_New_Genuine_Apple_MacBook_AC_Adapter__Power_Cord/350385526303/item

 

έχω καταλήξει σε αυτόν τον πωλητή και περιμένω και την άποψη σας.

 

και μια ερώτηση,δεν παίζει θέμα στο βολτάζ του φορτιστή λόγω που είναι αμερικής,ε?

 

αντι αυτού έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?

Επεξ/σία από ravend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια παραγγελία στις 28/9/10, πέρασε 1 μήνας κ ο κινέζος μου είπε ότι τα προϊόντα Απο Κίνα αργούν πιο πολυ απ´οτι του hong kong post. Μάλιστα μου είχε στείλει κ αριθμο αποστολής, που λέει ότι έχει βγει το πακέτο Εκτος Κίνας με προορισμό Ελλάδα. Αλλα 1 μήνας πέρασε! Με πλοίο να ερχόταν θα είχε φτάσει. Ο πωλητης είναι φουλ στην θετική αξιολόγηση, Έχω κάνει αμέτρητες αγορές αλλα πρώτη φορα τέτοια καθυστέρηση. Αφού κάποια πράγματα που πηρα αρχές Οκτωβρίου Απο hong kong τα Έχω λάβει ήδη!

Πάντως του ξανά εστειλα τώρα mail κ του είπα ότι θα περιμένω εώς κ τις 2 Νοεμβρίου, αν δε το λαβω θα ζητήσω τα χρήματα μου πίσω. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια παραγγελία στις 28/9/10, πέρασε 1 μήνας κ ο κινέζος μου είπε ότι τα προϊόντα Απο Κίνα αργούν πιο πολυ απ´οτι του hong kong post. Μάλιστα μου είχε στείλει κ αριθμο αποστολής, που λέει ότι έχει βγει το πακέτο Εκτος Κίνας με προορισμό Ελλάδα. Αλλα 1 μήνας πέρασε! Με πλοίο να ερχόταν θα είχε φτάσει. Ο πωλητης είναι φουλ στην θετική αξιολόγηση, Έχω κάνει αμέτρητες αγορές αλλα πρώτη φορα τέτοια καθυστέρηση. Αφού κάποια πράγματα που πηρα αρχές Οκτωβρίου Απο hong kong τα Έχω λάβει ήδη!

Πάντως του ξανά εστειλα τώρα mail κ του είπα ότι θα περιμένω εώς κ τις 2 Νοεμβρίου, αν δε το λαβω θα ζητήσω τα χρήματα μου πίσω. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

 

 

Τα λευτα σου πίσω; Όταν θα σου έρθουν (Αφού είναι full σε feedback) θα δόσεις 20€ για να πας πίσω; Δεν είναι λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του έγραψα στο email ότι αν το λαβω το πακέτο μέσα στο Νοέμβριο ή οπότε Τέλος πάντων έρθει θα τ ξαναστειλω τα χρήματα του πίσω στον Λογ/σμο του paypal. Πιστεύω αυτο είναι το σωστό. Τι άλλο να κάνω; Εγω πιστεύω ότι μου το έστειλε αλλα αν Εγω δε το λαβω ποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του έγραψα στο email ότι αν το λαβω το πακέτο μέσα στο Νοέμβριο ή οπότε Τέλος πάντων έρθει θα τ ξαναστειλω τα χρήματα του πίσω στον Λογ/σμο του paypal. Πιστεύω αυτο είναι το σωστό. Τι άλλο να κάνω; Εγω πιστεύω ότι μου το έστειλε αλλα αν Εγω δε το λαβω ποτε;

 

 

 

Θα το λαβεις. Αλλά αν (λέμε τώρα) δεν το λαβεις μέχρι 20 Νοεμβρίου άνοιξε ένα case. Το eBay θα ακυροσει την πληρομή και θα πάρεις τα λευτά σου πίσω (μόνο αν είναι ψευτικος seller.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα! Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με το ΒΙD...πριν μια βδομαδα ασχοληθηκα με το ebay,μου εξεγησανε ποια πραγματα πρεπει να προσεχω αλλα 1 πραγμα δν μπορω να καταλαβω

Θελω πχ να αγορασω κατι καρτες Μagic αλλες σπανιες αλλες οχι,και παρατηρω συνεχεια οτι οποτε κανω BID σε μια καρτα(oπου καρτα βαλτε οποιοδηποτε προιον θα μπορουσε να ηταν) αυταματα μου βγαζει μηνυμα οτι καποιος με εκανε overbidden!!! το παραξενο ειναι οτι μιλαμε για ΚΑΘΕ φορα που κανω bid σε καποιο αντικειμενο,μου βγαζει αυτο το μηνυμα..

Δεν ειναι λιγο παραλογο αυτο,και σκεφτομαι η οτι ο πωλητης εχει βαλει καποιο scriptακι ετσι ωστε να εχει αρχικη τιμη πχ 10$ και να βαλει σε αυτο το προγραματακι το προιον αυτο να γινετε overbidden μεχρι τα 30+, η μπορει να υπαρχει επιλογη αρχικη τιμη τοσο και να γινετε οverbidden mexri τοσο δεν ξερω. Το θεμα ειναι οτι κατανταει παρα πολυ εκνευριστικο και ειχα σε καλη αντιληψη το συγκεκριμενο site. Ξερει κανεις Σιγουρα τι παιζει με τα bid δλδ με την δημοπρασια στο ebay?? σορυ για το wall of text :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν είναι script. Απλά άλλος bidder έχει βάλει maximum bid που αυτόματα ανεβάζει την τιμή και κάνει το προιόν δικό του. Ψάξε λίγο καλύτερα στο ebay για να καταλάβεις αναλυτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να δω ποσο ειναι το max bid που εχει βαλει γιαυτο το προιον απο καπου?Επισης τι γινεται οταν κερδισω κατι αλλα τελικα δεν το πληρωσω? ευχαριστω για την απαντηση,φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια κοιταω εδω ebay για ενα κουτι για τον υπολογιστη. Coolermaster 690 II και στην ελλαδα κανει 90-100€ το βρηκα απο εναν τυπο απο ολλανδια που το εχει με 20€ και αλλα 15€ μεταφορικα... http://cgi.ebay.com/CoolerMaster-CM-690-II-Advanced-Black-Window-Side-Panel-/170514217277?pt=UK_Computing_DesktopComponents_RL&hash=item27b370793d Και πες οτι δεν ειναι ετσι αλλα βλεπεις ο αλλος εχει 99.7% feedback σε 6000+ πωλησεις εκτος αν κανω λαθος... Τι λετε :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...