Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια πάω στο account μο στο eBay και μου έχει μόνο τις τελευταίες 9 αγορές μου ενω εγω έχω κάνει 19'ας πούμε! Που ειναι οι άλλες;γιατι μου τις διαγραφεί;-.-

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Εκει εχει μονο τις αγορές που εγιναν μαχ τις 60 τελευταίες ημερες, ανάλογα τι του εχεις πει να εμφανίζει

 

 

οι υπόλοιπες μεχρι και 3 χρονια πίσω ειναι εδώ

My eBay-> Purchase history κλικαρεις το Archived και μετά επιλέγεις το ετος που θελεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ μετά απο 30 μέρες περίπου αν είναι από Κίνα - Hong Kong

Από Αγγλία μετά απο 20 ημέρες

 

Μία φορά μόνο μου άργησε πάνω από 30 ημέρες(σε 50 παραγγελίες που έχω κάνει), έστειλα μήνυμα και μου είπε να περιμένω άλλη μια εβδομάδα και τελικά ήρθε. Έχει τύχει να έρθει και σε 10 μέρες αλλά συνήθως πάνω απο 15

Από Αγγλία όλα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πάρω αυτα τα ακουστικά http://www.ebay.in/i...ht_11610wt_1139

είναι δημοπρασία τι ακριβως;;;

 

Αυτο που εχεις αναρτήσει ειναι στην ινδια, πέραν αυτου δεν στέλνει ελλαδα, αλλα και να έστελνε θα αγόραζες ποτε ακουστικά απο την ινδια που τον βρήκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους!!!! Μετά από 1 μήνα μάλλον έρχεται το πακέτο από Κίνα!

 

Τετάρτη, 12 Σεπτεμβρίου 2012, 3:20:52 μμ

Τόπος Σάρωσης: ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Περιγραφή: Αντικείμενα σε Συσκευασία

Κατάσταση Επίδοσης:

Τετάρτη, 12 Σεπτεμβρίου 2012, 3:27:29 μμ

Τόπος Σάρωσης: ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Περιγραφή: Αποστολή Συσκευασίας

Κατάσταση Επίδοσης:

Πέμπτη, 13 Σεπτεμβρίου 2012, 5:03:30 πμ

Τόπος Σάρωσης: Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Περιγραφή: Παραλαβή Συσκευασίας

Κατάσταση Επίδοσης:

Πέμπτη, 13 Σεπτεμβρίου 2012, 5:08:23 πμ

Τόπος Σάρωσης: Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Περιγραφή: Αντικείμενα σε Συσκευασία

Κατάσταση Επίδοσης:

Πέμπτη, 13 Σεπτεμβρίου 2012, 6:23:26 πμ

Τόπος Σάρωσης: Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Περιγραφή: Αντικείμενα σε Συσκευασία

Κατάσταση Επίδοσης:

Πέμπτη, 13 Σεπτεμβρίου 2012, 6:24:29 πμ

Τόπος Σάρωσης: Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Περιγραφή: Αποστολή Συσκευασίας

Κατάσταση Επίδοσης:

 

Τι λέτε και εσείς; Λογικά αύριο θα το έχω Άρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πάρω αυτα τα ακουστικά http://www.ebay.in/i...ht_11610wt_1139

είναι δημοπρασία τι ακριβως;;;

 

και με 93% feedback πωλητη, ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ποτε σε αγορα,και ας ειναι απ την διπλα πολη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και χαρά σας.

Γνωρίζει κάποιος Ebay-πωλητής αν όταν τελειώσει μια δημοπρασία και η τιμή του προιόντος δεν είναι η συμφέρουσα τι μπορώ να κάνω?

Πρέπει να το πουλήσω, μπορώ να ακυρώσω την δημοπρασία ή υπάρχει και κάποια άλλη λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και χαρά σας.

Γνωρίζει κάποιος Ebay-πωλητής αν όταν τελειώσει μια δημοπρασία και η τιμή του προιόντος δεν είναι η συμφέρουσα τι μπορώ να κάνω?

Πρέπει να το πουλήσω, μπορώ να ακυρώσω την δημοπρασία ή υπάρχει και κάποια άλλη λύση?

 

Δεν ειναι συμφέρουσα για τον πωλητή πρεπει να εννοείς, οπως και να εχει το θεμα αν μια δημοπρασία κλείσει με καποιον να την εχει κερδισε, ο πωλητής ειναι υποχρεωμένος να στειλει το αντικείμενο, άλλωστε αυτο ειναι το νόημα της δημοπρασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝikosKallithea, ναι, για τον πωλητή εννοώ. Αρα η τιμή εκκίνησης της δημοπρασίας του προιόντος θα πρέπει να ξεκινάει από την τιμή αγοράς ή κόστους. Η προμήθεια του Ebay, όμως, υπολογίζεται στην τιμή εκκίνησης της δημοπρασίας ή στην τιμή πώλησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝikosKallithea, ναι, για τον πωλητή εννοώ. Αρα η τιμή εκκίνησης της δημοπρασίας του προιόντος θα πρέπει να ξεκινάει από την τιμή αγοράς ή κόστους. Η προμήθεια του Ebay, όμως, υπολογίζεται στην τιμή εκκίνησης της δημοπρασίας ή στην τιμή πώλησης?

 

Δεν το γνωρίζω αλλά το λογικό δεν είναι οι επιβαρύνσεις να ειναι στην τελική τιμή, στο παυπαλ ετσι ειναι, στο εβαυ κατι παίζει και με τις ημερες στης ανάρτησης αν δεν κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα η τιμή εκκίνησης της δημοπρασίας του προιόντος θα πρέπει να ξεκινάει από την τιμή αγοράς ή κόστους. Η προμήθεια του Ebay, όμως, υπολογίζεται στην τιμή εκκίνησης της δημοπρασίας ή στην τιμή πώλησης?

 

Η προμήθεια είναι το 10% της τελικής τιμής που θα το δώσεις. Η τιμή της αγγελίας όμως υπολογίζεται από την τιμή εκκίνησης. Τιμή εκκίνησης στις 0.99 λίρες π.χ. είναι δωρεάν ή 0.10 λίρες αν θυμάμαι καλά.. Όσο ανεβάζεις την τιμή εκκίνησης ανεβαίνει κ η τιμή της αγγελίας. Τσέκαρε τα seller fees στο site του ebay για λεπτομέρειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γνωρίζω αλλά το λογικό δεν είναι οι επιβαρύνσεις να ειναι στην τελική τιμή, στο παυπαλ ετσι ειναι, στο εβαυ κατι παίζει και με τις ημερες στης ανάρτησης αν δεν κανω λαθος.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση !!!

 

Η προμήθεια είναι το 10% της τελικής τιμής που θα το δώσεις. Η τιμή της αγγελίας όμως υπολογίζεται από την τιμή εκκίνησης. Τιμή εκκίνησης στις 0.99 λίρες π.χ. είναι δωρεάν ή 0.10 λίρες αν θυμάμαι καλά.. Όσο ανεβάζεις την τιμή εκκίνησης ανεβαίνει κ η τιμή της αγγελίας. Τσέκαρε τα seller fees στο site του ebay για λεπτομέρειες

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά moxalis υπάρχουν δύο χρεώσεις. Μία προμήθεια που υπολογίζεται στην τελική τιμή πώλησης του προιόντος, όταν πουληθεί και μία για την αγγελία, ασχέτως αν θα πουληθεί ή όχι !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...