Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω μια νεα απορία μίλησα τελικά με τον πωλητή και μου ειπε οτι θα μ κανει refund και τελικα μετα απο λιγο ειδα στο ebay οτι εκανε refund , μπαινω και στο paypal Και βλεπω refund , ξερει κανεις ποτε θα επιστρεψουν τα λεφτα στον λογαριασμό μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια εχω μια νεα απορία μίλησα τελικά με τον πωλητή και μου ειπε οτι θα μ κανει refund και τελικα μετα απο λιγο ειδα στο ebay οτι εκανε refund , μπαινω και στο paypal Και βλεπω refund , ξερει κανεις ποτε θα επιστρεψουν τα λεφτα στον λογαριασμό μου?

αν τα χρηματα δε φαινονται στο λογαριασμο του paypal στο εκει υπολοιπο δλδ τοτε ηδη εχουν παρει το δρομο τους για τη τραπεζα σου και θα φανουν σε 2-3 εργασιμες εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α κατάλαβα ευχαριστώ. Κάτι άλλο εμένα σαν buyer μου έχουν κάνει feedback και μου λένε ευχαριστώ που έβαλες τα λεφτά τόσο γρηγορα κλπ και ρωτάω εγώ γίνεται να μην μπουν τα λεφτά κατευθείαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά σε είδη υπολογιστών, πόσο μπορώ να έχω εμπιστοσύνη σε items που είναι Manufacturer refurbished?

 

π.χ. προσπαθώ να βρω μία μητρική new αλλά δεν τη βρίσκω. Τη βλέπω σε κάποιους πωλητές σαν Manufacturer refurbished. Θα μπορούσα να κάνω την αγορά και να μην έχω πρόβλημα με τη λειτουργία της ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, εχω το εξης προβλημα, αγορασα μια οθονη υπολογιστη που τελικα δεν ταιριαζε στο laptop μου, μετα απο αυτο το ειπα στον πωλητη και συνενοηθηκα να τη στειλω πισω, αλλα λογω δικων μου προβληματων του ειπα οτι θα την εστελνα σε κανα μηνα και αυτος το δεχτηκε.

 

εφτασε ο ενας μηνας στελνω την οθονη και μεσα σε εκεινο το διαστημα περασαν kai οι 45 μερες απο την ημερομηνια αγορας, που μπορεις να παρεις αποζημειωση απο το ebay. το θεμα ειναι οτι ξαφνικα απο κει που ηταν συνεργασιμος, σταματησε να απανταει! τωρα τι μπορω να κανω? μονο negative feedback μπορω να του βαλω? δεν μπορω καπως να παρω πισω τα λεφτα απο το paypal, αν αυτος δεν συνεργαστει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα εχει ξανα ειπωθεί αλλα ειναι αδυνατον να διαβασω 464 σελιδες.

ενδιαφερομαι να αγορασω κατι απο την αμερικη. θα πληρωσω τελωνιο για αυτο ? υπαρχει τροπος να το αποφυγω ? ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω μπλέξει με τους γερμανούς στο ebay. Στέλνω σε έναν πόσο θα είναι τα μεταφορικά για ελλάδα, 17 ευρώ μου λέει, πατάω αγορά και περιμένω να αλλάξει την τιμή απο 30 που ήραν. του στέλνω μήνυμα, του ξαναστέλνω και στέλνω πάλι στα γερμανικά να αλλάξει την τιμή όπως είχαμε πεί. Δεν έχει απαντήσει καθόλου και σήμερα άνοιξε case οτι δεν τον πληρώνω.

 

Τι διάολο να κάνω? Του έστειλα μήνυμα οτι αν δεν αλλάξεις τα μεταφορικά δνε πάιρνεις λεφτά./

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο case του απαντησες οτι δεν εχει βαλει τα μεταφορικα που ζητησε?

 

κανονικα επρεπε πρωτα να ζητησεις να αλλαξει την τιμη και μετα να το αγορασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πουλήσω κάποια πράγματα στο ebay και δεν ξέρω με την αποστολή στο εξωτερικό τη γίνετε. Ποιες χώρες της Ευρώπης να εξαιρέσω; Ρώτησα στο ταχυδρομείο και μου είπανε ότι ένα αντικείμενο 100g σε όλες της χώρες της Ευρώπης πηγαίνει με 3euro αλλά στο ebay πιο πρέπει να διαλέξω “Royal mail 1st Class standard” για παράδειγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει με τον Γερμανό μετά απο 10 μηνύματα τα άλλαξε τα μεταφορικά. Γενικά έχω πάρει για έναν φίλο κάτι πράματα 4 φορές απο γερμανους, και τις 4 φορές ήταν τραγικοί οι άνθρωποι. Δεν απαντούσαν στα μηνύματα, τα ήθελαν όλα να τα στέλνω γερμανικά, αργούσαν να στείλουν τα πράγματα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...