Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν είναι κατάλληλη ενότητα αλά θέλω να παραγγείλω μπαταρίες 3 AAA επαναφορτιζόμενες από το ebay και δεν ξέρω ποιες είναι καλές, γιατί μία φορά που πήρα κάποιες 2000mAh μου κρατάνε πολύ λίγο. ψάχνω για πάνω από 1000mAh και να είναι αξιόπιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δέμα 10 γρ.; Φάκελος δηλαδή. Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο ~1 ευρώ. Από εκεί και πέρα η τιμή ανεβαίνει ανάλογα αν θα πάει συστημένο, express κλπ. (πρόσφατα από όσο θυμάμαι γνωστός μου που είχε στείλει ένα φάκελο με δελτίο μη παραλαβής στο Play.com του ζήτησαν 2 ευρώ περίπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέμα 10 γρ.; Φάκελος δηλαδή. Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο ~1 ευρώ. Από εκεί και πέρα η τιμή ανεβαίνει ανάλογα αν θα πάει συστημένο, express κλπ. (πρόσφατα από όσο θυμάμαι γνωστός μου που είχε στείλει ένα φάκελο με δελτίο μη παραλαβής στο Play.com του ζήτησαν 2 ευρώ περίπου)

ααα οκ ευχαριστωωω :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, εχω το εξης προβλημα, αγορασα μια οθονη υπολογιστη που τελικα δεν ταιριαζε στο laptop μου, μετα απο αυτο το ειπα στον πωλητη και συνενοηθηκα να τη στειλω πισω, αλλα λογω δικων μου προβληματων του ειπα οτι θα την εστελνα σε κανα μηνα και αυτος το δεχτηκε.

 

εφτασε ο ενας μηνας στελνω την οθονη και μεσα σε εκεινο το διαστημα περασαν kai οι 45 μερες απο την ημερομηνια αγορας, που μπορεις να παρεις αποζημειωση απο το ebay. το θεμα ειναι οτι ξαφνικα απο κει που ηταν συνεργασιμος, σταματησε να απανταει! τωρα τι μπορω να κανω? μονο negative feedback μπορω να του βαλω? δεν μπορω καπως να παρω πισω τα λεφτα απο το paypal, αν αυτος δεν συνεργαστει?

 

Δυστυχως το ebay ειναι πολυ αυστηρο με τα χρονοδιαγραμματα οποτε καλυτερα κανε μια επικοινωνια με το chat help που εχουν και εξηγησε τους τι αγινε.

Αν και θεωρω σιγουρο να σου απαντησουν οτι περασαν οι 45 μερες οποτε τελος καλυτερα ανοιξε ενα claim στο paypal που ειναι πιο δεκτικοι παροτι ειναι παρακλαδι του ebay σαν εταιρια.

Γενικα προσπαθησε να επικοινωνησεις καποιες φορες ακομα με τον πωλητη.

Ελπιζω να εχεις κρατησει την αποδειξη αποστολης της οθονης απο τα ελτα ή το κουριερ που την εστειλες πισω.

Η τραπεζα σου για να σε βοηθησει το θεωρω εως και αδυνατο οποτε επικεντρωσου στο paypal και μηνυματα στον πωλητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά σαν πολύ γρήγορα δεν έρχονται τα πράγματα από αγγλικό ebay;; Tις προάλλες μέσα σε 7 μέρες παρέλαβα και σήμερα μου ήρθε παραγγελία που έγινε την προηγούμενη Τρίτη.... Δλδ αν βγάλουμε και τα Σαββατοκύριακα σε 4 εργάσιμες μέρες :shock:

 

Από Ρόδο μια φορά περίμενα μια memory card για psx και έκανε κοντά 15 μέρες :lol:

Επεξ/σία από vk13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν είναι στάνταρ παίδες. Έχει τύχει να έρθει δέμα από Κίνα σε ~4 ημέρες και από ΗΒ σε ~17. Έχουν και αυτοί τα δικά τους με τα ταχυδρομεία (απεργίες κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι κατάλληλη ενότητα αλά θέλω να παραγγείλω μπαταρίες 3 AAA επαναφορτιζόμενες από το ebay και δεν ξέρω ποιες είναι καλές, γιατί μία φορά που πήρα κάποιες 2000mAh μου κρατάνε πολύ λίγο. ψάχνω για πάνω από 1000mAh και να είναι αξιόπιστες.

 

Με ενδιαφερει κι εμενα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιατί έρχονται τόσο γρήγορα τι διαφορά έιναι;

 

H διαφορα ειναι οτι ερχονται απο πολυ πιο κοντα. Αν ειναι Αγγλια ο πωλητης (αυτο βασικα σημαινει οταν λεμε Αγγλικο ebay - γιατι αν ειναι παλι απω ανατολη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο κίνα κατι που έχω παρεγγείλει το περιμένω 2μιση βδομάδες έλεος

 

Μην ανυσηχείς όταν είχα αγοράσει κάτι απο Γερμανία (που είναι και στην Ευρωαπική Ένωση) έκανε 15 μέρες να έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σαν πολύ γρήγορα δεν έρχονται τα πράγματα από αγγλικό ebay;; Tις προάλλες μέσα σε 7 μέρες παρέλαβα και σήμερα μου ήρθε παραγγελία που έγινε την προηγούμενη Τρίτη.... Δλδ αν βγάλουμε και τα Σαββατοκύριακα σε 4 εργάσιμες μέρες :shock:

 

Από Ρόδο μια φορά περίμενα μια memory card για psx και έκανε κοντά 15 μέρες :lol:

αν ποτε κανεις παραγγελια με tracking number θα δεις τι σημαινει αθανατα ελληνικα ταχυδρομεια.

σε μενα απο αγγλια μου εστειλε δεμα το ιδιο πρωι που τελειωσε η δημοπρασια. δε θυμαμαι ακριβως χρονοδιαγγραμμα αλλα φαντασου

δευτερα πρωι το εστειλε απο αγγλια.

τεταρτη πρωι φανηκε ελλαδα....

κολλησε αθηνα 3 μερες στη διαλογη και αλλες 2 μερες στο ηρακλειο και τελικα ηρθε στο τοπικο υποκαταστημα 6 μερες μετα την αφιξη αθηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...