Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Εκανα μια αγορά απο ebay με μεταφορικά USPS first class και ο πωλητής μου λέει οτι δεν δίνει tracking number η USPS με first class! 

Ισχύει κάτι τέτοιο; Το πακετό είναι 2 ζευγάρια παπούτσια στα κουτιά τους. Ισως λόγο όγκου;

Τι να του πώ του τύπου; να περιμένω το δέμα στα τυφλά; το θέμα είναι οτι το πλήρωσα χθές..

 

Ναι ισχύει, δεν δίνει tracking.

Αν το έχει στείλει τότε... θα περιμένεις στα τυφλά.

Αν δεν το έστειλε.. μπορείς να τον ρωτήσεις πόσο θα κοστίσει για να το στείλει με tracking και να του στείλεις την χρηματική διαφορά (και αν μπορεί να κάνει αυτή την εξυπηρέτηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ισχύει, δεν δίνει tracking.

Αν το έχει στείλει τότε... θα περιμένεις στα τυφλά.

Αν δεν το έστειλε.. μπορείς να τον ρωτήσεις πόσο θα κοστίσει για να το στείλει με tracking και να του στείλεις την χρηματική διαφορά (και αν μπορεί να κάνει αυτή την εξυπηρέτηση).

Ευχαριστώ..

Ο τυπάς απο το Αμέρικα δεν πάει καλά.. Μπήκε στην παραγγελία tracking απο τι βλέπω κανονικότατα..

Παρόλο που έλεγε οτι δεν δίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ..

Ο τυπάς απο το Αμέρικα δεν πάει καλά.. Μπήκε στην παραγγελία tracking απο τι βλέπω κανονικότατα..

Παρόλο που έλεγε οτι δεν δίνει.

το tracking που σου δίνει είναι μέχρι να φύγει το δέμα από Αμερική, από εκεί και πέρα δεν εντοπίζετε (Δυστυχώς).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος την διαδικασία ώστε να συνδέσει κάποιος τον λογαριασμό του στο Srkill , στο eBay, ώστε να μπορεί να πληρώσει  και μέσω Skrill αν θέλει; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος την διαδικασία ώστε να συνδέσει κάποιος τον λογαριασμό του στο Srkill , στο eBay, ώστε να μπορεί να πληρώσει  και μέσω Skrill αν θέλει; Ευχαριστώ

Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό

http://www.ebay.com/gds/How-to-accept-Moneybookers-with-EBAY-/10000000175345765/g.html

 

EDIT: Άκυρο, αυτό είναι για τους πωλητές για το πως να δέχονται πληρωμές μέσω Skrill.

Φαντάζομαι θα είναι όπως το Paypal, αρκεί ο πωλητής από τον οποίο θες να αγοράσεις, να έχει επιλέξει στο προφίλ του να δέχεται πληρωμές μέσω Skrill.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Αγόρασα ένα προϊόν το οποίο πρέπει να το επιστρέψω.

Στην περιγραφή του Προϊόντος έγραφε 14 μέρες πολιτική επιστροφής.

Οι 14 μέρες μετράνε από τότε που το αγόσαρα? ή από τότε που το παρέλαβα? (και πως ξέρει ο πωλητής πότε το παρέλαβα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

θέλω να αγοράσω ένα ebook reader από το ebay uk αλλά ήθελα πρώτα να ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί δεν έχω παραγγείλει ξανά. Έχω ήδη βγάλει προπληρωμένη κάρτα , θα δημιουργήσω λογαριασμό στο paypal και στο ebay.

 

Βρήκα αυτά τα δύο reader:

http://www.ebay.co.uk/itm/NOOK-Simple-Touch-Barnes-Noble-E-reader-2GB-Wi-Fi-New-Black-6-Inch-/151287554752?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item233970e2c0

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NOOK-Simple-Touch-GlowLight-Illuminating-Light-E-reader-Wi-Fi-/380715915701?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item58a46fd9b5

 

που είναι από τον ίδιο πωλητή λογικά είναι κατάστημα , αλλά δεν κατάλαβα τι είναι το ebay Premium Service και ο τρόπος αποστολής Free P&P και Royal Mail International Signed.

 

Ειναι πιστοποιημενος πωλητης του ebay, με καλες κριτικες αρα εμπιστος. Το P&P ειναι postage & packaging και ειναι δωρεαν (για το πρωτο ebook reader, στο δευτερο ειναι 8 λιρες)

Και στα δύο προϊόντα πληρώνεις μεταφορικά,

Στο πρώτο 2 λίρες και στο δεύτερο 8 λίρες, και τα δύο φεύγουν με Royal Mail International Signed (Για Ελλάδα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα! με αυτα που ακουω αρχιζω να ανησυχω!!! παρηγκειλα την προηγουμενη Δευτερα απο αγγλια οθονη για iphone και ειναι αμεση αναγκη γτ εχω μεινει χωρις κινητο.... εχουμε οντως τοση καθυστερηση? γτ το περιμενω σημερα .... βασικα σκεφτηκα το αλλο αλλα δεν ξερω αν μπορω να το κανω μπορω να παω στα ελτα να το παρω απο εκει γιατι το αφηνουν χυμα στην εξωπορτα πεταμενο και δεν ξερω μηπως μου το τσαλεψουν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γτ το περιμενω σημερα .... βασικα σκεφτηκα το αλλο αλλα δεν ξερω αν μπορω να το κανω μπορω να παω στα ελτα να το παρω απο εκει γιατι το αφηνουν χυμα στην εξωπορτα πεταμενο και δεν ξερω μηπως μου το τσαλεψουν....

 

 

Και εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω , όταν δεν είναι Signed ή Tracked και είναι απλό ταχυδρομείο Royal Mail International Standard (Small Packets) δεν υπάρχει ειδοποίηση από ΕΛΤΑ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. Παρήγγειλα από το ebay κάτι all star, μου ήρθε email οτι τα έστειλε κανονικά κλπ και μετά από μιαμιση βδομάδα περίπου στο summary στο ebay Μου μου γράφει τώρα: We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter. Ο σέλερ έχει βγει απο το ebay, τι γίνεται τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα κανεις paypal dispute και θα σου επιστραφουν τα λεφτα στις επομενες μερες.

γιατι να κανει dispute? ας περιμενει 40 μερες που εχει περιθωριο και μετα κανει... παντως για να μην ανυσηχεις souz μου εχει τυχει και μενα 2 φορες αλλα μου ηρθαν κανονικα τα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού τα παρήγγειλα πριν φύγει ο πωλητης, άρα λογικά δεν θα μου έρθουν κανονικα; πφφφφφ

ναι αυτο σου λεω και απο πανω 2 φορες μου ετυχε και μου ηρθαν. ομως εχε το νου σου στις 40 μερες που εχεις περιθωριο για να παρεις τα λεφτα σου πισω αν δεν εχουν ερθει μεχρι τοτε..... δε σου βγαζει στο ebay αν εχει σταλει? αν τα εχει στειλει τελος θα τα παρεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...