Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκ πείρας σε επιβεβαιώνω. Αλλά γιατί δεν δουλεύουν;Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Είναι θέμα συμβατότητας, Σπάνια θα βρεις μνήμες "High Density" που να λειτουργούν σε ιντελ συστήματα. αλλα και να βρεις καλύτερα δώσε κάτι παραπάνω και πάρε επώνυμη.

συγνώμη δικιά μου παράληψη,

τις micro sd κάρτες εννοώ.

Δεν γνωρίζω κάτι για τις κινέζικες Micro SD.

Μια φορά που χρειάστηκα μια των 32GB είδα πως είχε 2ευρώ διαφορά η πιο φτηνή από την επώνυμη, έτσι προτίμησα την επώνυμη :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

Εκ πείρας σε επιβεβαιώνω. Αλλά γιατί δεν δουλεύουν;Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Είναι θέμα συμβατότητας, Σπάνια θα βρεις μνήμες "High Density" που να λειτουργούν σε ιντελ συστήματα. αλλα και να βρεις καλύτερα δώσε κάτι παραπάνω και πάρε επώνυμη.

συγνώμη δικιά μου παράληψη,

τις micro sd κάρτες εννοώ.

Δεν γνωρίζω κάτι για τις κινέζικες Micro SD.

Μια φορά που χρειάστηκα μια των 32GB είδα πως είχε 2ευρώ διαφορά η πιο φτηνή από την επώνυμη, έτσι προτίμησα την επώνυμη :-)

Έχω to σύστημα της υπογραφής δηλαδή amd οπότε δεν είναι αυτό. Δεν δουλεύουν ούτε σε μένα.Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ποσες μερες απο την αγορα ανοιξες dispute?

 

Μέτα απο 20 ημέρες είχα ανοίξει.

Τον έστελνα μηνύματα και δεν απαντούσε και αγχώθηκα να μην χάσω τα λεφτά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτα απο 20 ημέρες είχα ανοίξει.

Τον έστελνα μηνύματα και δεν απαντούσε και αγχώθηκα να μην χάσω τα λεφτά μου.

 

Κακώς φιλε μου, οι αγορες θελουν υπομονή για αυτο το παυπαλ σου δινει 45 μερες δεν ειναι τυχαίο.

 

Τωρα αστα οπως ειναι, την επομενη φορά, απαντάνε δεν απαντάνε, μετα τις 40 μερες κανεις κίνηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παραλάβουμε ελαττωματικό ή χαλασμένο προϊόν από το ebay και το κόστος επιστροφής είναι μεγαλύτερο από το κόστος του προϊόντος τι κάνουμε; μας καλύπτει με κάποιο τρόπο το ebay ή το PayPal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

θέλω να αγοράσω ένα ebook reader από το ebay uk αλλά ήθελα πρώτα να ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί δεν έχω παραγγείλει ξανά. Έχω ήδη βγάλει προπληρωμένη κάρτα , θα δημιουργήσω λογαριασμό στο paypal και στο ebay.

 

Βρήκα αυτά τα δύο reader:

http://www.ebay.co.uk/itm/NOOK-Simple-Touch-Barnes-Noble-E-reader-2GB-Wi-Fi-New-Black-6-Inch-/151287554752?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item233970e2c0

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NOOK-Simple-Touch-GlowLight-Illuminating-Light-E-reader-Wi-Fi-/380715915701?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item58a46fd9b5

 

που είναι από τον ίδιο πωλητή λογικά είναι κατάστημα , αλλά δεν κατάλαβα τι είναι το ebay Premium Service και ο τρόπος αποστολής Free P&P και Royal Mail International Signed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πιστοποιημενος πωλητης του ebay, με καλες κριτικες αρα εμπιστος. Το P&P ειναι postage & packaging και ειναι δωρεαν (για το πρωτο ebook reader, στο δευτερο ειναι 8 λιρες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πιστοποιημενος πωλητης του ebay, με καλες κριτικες αρα εμπιστος. Το P&P ειναι postage & packaging και ειναι δωρεαν (για το πρωτο ebook reader, στο δευτερο ειναι 8 λιρες)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πως γίνεται όμως η αποστολή όταν είναι Free P&P με απλό ταχυδρομείο ή θα είναι συστημένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Θέλω την βοήθεια σας. Έχω αγοράσει ένα προϊόν από το ebay και θα ήθελα να ρωτήσω. Πως μπορώ να εντοπίσω το αντικείμενο μου που ακριβώς βρήσκετε? Όπως πχ στην σελίδα της ΕΛΤΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Θέλω την βοήθεια σας. Έχω αγοράσει ένα προϊόν από το ebay και θα ήθελα να ρωτήσω. Πως μπορώ να εντοπίσω το αντικείμενο μου που ακριβώς βρήσκετε? Όπως πχ στην σελίδα της ΕΛΤΑ.

 

Εχεις αριθμό αποστολής (tracking number)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Το eBay μου έστειλε μήνυμα ότι πρέπει να πληρώσω τα fees απο τις πωλήσεις που έχω κάνει και όταν πατάω one-time payment και στην συνέχεια pay(μέσω PayPal), μoυ εμφανίζει το εξής μήνυμα:"Sorry, we only support USD,EUR currency for one time PayPal payment."

Καμιά ιδέα; Πως θα πληρώσω εντέλει το eBay;

Τα ιδια και σε μενα μια βοηθεια βρε παιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Εκανα μια αγορά απο ebay με μεταφορικά USPS first class και ο πωλητής μου λέει οτι δεν δίνει tracking number η USPS με first class! 


Ισχύει κάτι τέτοιο; Το πακετό είναι 2 ζευγάρια παπούτσια στα κουτιά τους. Ισως λόγο όγκου;



Τι να του πώ του τύπου; να περιμένω το δέμα στα τυφλά; το θέμα είναι οτι το πλήρωσα χθές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...