Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ο συγκεκριμενος που διαλεξες ομως εχει λιγες κριτικες και καθoλου rating. Οταν ψαχνεις κατι βαζε buy it now+sort p&p lowest first.

Επισης σου πα να κοιτας στο www.ebay.CO.UK γιατι εκει θα ειναι σε λιρες ενω εδω βλεπεις σε ευρω, δλδ τη μετατροπη τη κανει το ebay και νομιζω δε συμφερει.

Πχ δες τι εψαξα και αυτό μου φαινεται καλυτερο απο πλευρα πωλητή (99,1% και 40κ+ αξιολογήσεις)

 

Γιατι να προτίμα το uk αλήθεια δεν κατάλαβα, το uk δεν εχει ουτε τα μισά αντικείμενα απο το com, επίσης το εβαυ δεν κανει καμια μετατροπη νομισμάτων, οι μετατροπές που βλεπεις στο εβαυ είναι "Approximately" στο λέει κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γιατι να προτίμα το uk αλήθεια δεν κατάλαβα, το uk δεν εχει ουτε τα μισά αντικείμενα απο το com, επίσης το εβαυ δεν κανει καμια μετατροπη νομισμάτων, οι μετατροπές που βλεπεις στο εβαυ είναι "Approximately" στο λέει κιόλας.

Δε ξερω... Ετσι μου παν και μενα, να προτιμω το αγγλικο.

Για το 2ο δε το ξερα...απλα το υπεθεσα μιας και τα εβλεπα σε ευρω...

Σε ευχαριστω για τις διευκρινησεις σου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να προτίμα το uk αλήθεια δεν κατάλαβα, το uk δεν εχει ουτε τα μισά αντικείμενα απο το com, επίσης το εβαυ δεν κανει καμια μετατροπη νομισμάτων, οι μετατροπές που βλεπεις στο εβαυ είναι "Approximately" στο λέει κιόλας.

για παράδειγμα

http://www.ebay.com/itm/0-3mm-Ultra-Thin-TPU-Frost-Matte-Snap-On-Case-Cover-For-New-LG-Google-Nexus-5-/291049713213?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=&hash=item43c3ea2e3d

άμα πάρω 10 τέτοιες θα πληρώσω 10ε and that's all, τα περιμένω σπίτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για παράδειγμα

http://www.ebay.com/itm/0-3mm-Ultra-Thin-TPU-Frost-Matte-Snap-On-Case-Cover-For-New-LG-Google-Nexus-5-/291049713213?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=&hash=item43c3ea2e3d

άμα πάρω 10 τέτοιες θα πληρώσω 10ε and that's all, τα περιμένω σπίτι?

 

Εάν αγοράσεις 10 θήκες θα πληρώσεις μόνο τον Κινέζο και πιθανά να έρθουν στο σπίτι αλλά εξαρτάται από τη συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για παράδειγμα

http://www.ebay.com/itm/0-3mm-Ultra-Thin-TPU-Frost-Matte-Snap-On-Case-Cover-For-New-LG-Google-Nexus-5-/291049713213?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=&hash=item43c3ea2e3d

άμα πάρω 10 τέτοιες θα πληρώσω 10ε and that's all, τα περιμένω σπίτι?

 

Δεν θα πληρώσεις 10 ευρω (AU$1.00 Approximately EUR 0.67) άλλα 10 δολάρια Αυστραλίας, δηλαδή κάπου ~6,7 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πληρώσεις 10 ευρω (AU$1.00 Approximately EUR 0.67) άλλα 10 δολάρια Αυστραλίας, δηλαδή κάπου ~6,7 ευρώ

Καλά ναι στο περίπου είπα, σε ευχαριστώ πάντως :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα μια θήκη από ebay πριν κάτι μέρες αλλά δεν έχω track id ή κάτι τέτοιο..Λέει ότι θα έρθει 15/4 με 8/5]

Πως θα ξέρω πότε θα φτάσει και που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα μια θήκη από ebay πριν κάτι μέρες αλλά δεν έχω track id ή κάτι τέτοιο..Λέει ότι θα έρθει 15/4 με 8/5]

1)Πως θα ξέρω πότε θα φτάσει

2)και που?

1)Δεν ξερεις

2)Με ελτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα την παρασκευη αγορασα... αμορτισερ αυτοκινητου...

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=370982435176

 

Ελεγε αποστολή σε 3 μερες.πανε 5 και τιποτα...του εχω στειλει 3 μυνηματα και δεν εχω λαβει απαντηση... τι κανω? 200 ευρα ειναι αυτα? Εψω αγχωθει. ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με πάρουν τηλ ότι είναι στα ελτά για να πάω?

Χαρτακι αφηνουν

 

 

 

 

Καλησπέρα την παρασκευη αγορασα... αμορτισερ αυτοκινητου...

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=370982435176

 

Ελεγε αποστολή σε 3 μερες.πανε 5 και τιποτα...του εχω στειλει 3 μυνηματα και δεν εχω λαβει απαντηση... τι κανω? 200 ευρα ειναι αυτα? Εψω αγχωθει. ..

Υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θεμα εχω....

λοιπο μου εκαναν επιστροφη 200€ απο ebay στο paypal για μια αγορα που τελικα ακυρωθηκε...

μπαινω sth paypal και λεει υπολοιπο μηδεν , τελευταια συναλλαγη μεταφορα €200 στην ταδε καρτα...

μπαινω στην καρτα και λεει μηδεν υπολοιπο...

 

δεν μπορω να καταλαβω τι εχει γινει!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφώνησα με κάποιον να με πληρώσει για μια υπηρεσία που του προσέφερα μέσω paypal και,

 

μιας και μιλάμε για πληρωμές μέσω paypal θα ήθελά να ρωτήσω τα εξής:

 

  1. Εγώ χρειάζεται απλά να του δώσω το email μου?
  2. Θα κάνουν και πάλι τα χρήματα 4-5 μέρες να μπούνε στον λογαριασμό μου όπως και με τα refunds από ebay?
  3. Θα μπούνε αυτόματα όπως και τα refunds από ebay ή θα πρέπει να το επιλέξω εγώ?
  4. Επειδή παίζει να λάβω 2 πληρωμές από διαφορετικά άτομα, ως αποστολέα θα δω το ονοματεπώνυμο τους ή το email τους μόνο?

thanks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...