Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο στο ebay.Ειχα αγορασει κατι και μετα απο λιγες μερες που εβγαλε αυτο.15e8do4.jpg

 

Μετα απο 1 μηνα περιπου,ανοιγω case και ο πωλητης στελνει tracking number που δεν ειναι για το δικο μου δεμα.

Αυτο το tracking εχει ερθει Ελλαδα αλλα εχει παει αλλου.

To ebay μου λεει να μιλησω με τον πωλητη μεχρι τις 10 του μηνα.Αυτος εστειλε ενα tracking number,πως θα αποδειξω οτι δεν εχω παραλαβει?

Το tracking number βεβαια δεν το εστειλε απο την αρχη αλλα οταν ανοιξα το case.

Περίμενε Δευτέρα - Τρίτη μήπως και έρθει το δέμα στην περιοχή.

Αν όχι τότε κάνε escalate και πες πως το tracking δεν αφορά το δικό σου δέμα.

Αν σου είναι εύκολο πάρε και τα ΕΛΤΑ της περιοχής που έχει πάει, να σου πουν αν όντως το συγκεκριμένο πακέτο έχει τα δικά σου στοιχεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Περίμενε Δευτέρα - Τρίτη μήπως και έρθει το δέμα στην περιοχή.

Αν όχι τότε κάνε escalate και πες πως το tracking δεν αφορά το δικό σου δέμα.

Αν σου είναι εύκολο πάρε και τα ΕΛΤΑ της περιοχής που έχει πάει, να σου πουν αν όντως το συγκεκριμένο πακέτο έχει τα δικά σου στοιχεία!

Ξεχασα να πω πως το δεμα εχει παραδοθει στην Αθηνα ενω εγω μενω εκτος Αθηνων.

Να εχει γινει τοσο μεγαλο λαθος στα στοιχεια δεν νομιζω αρα ο πωλητης εχει δωσει ψευτικο tracking.

Θα μιλησω με Ελτα αλλα δεν βγαζεις ακρη με αυτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα 4-5 αγορές σήμερα από eBay χωρίς το παραμικρό πρόβλημα...

Πήγα τώρα όμως να αγοράσω και μία θήκη και στην πληρωμή μου βγάζει "The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue."

Τι να κάνουμε τώρα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα 4-5 αγορές σήμερα από eBay χωρίς το παραμικρό πρόβλημα...

Πήγα τώρα όμως να αγοράσω και μία θήκη και στην πληρωμή μου βγάζει "The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue."

Τι να κάνουμε τώρα;;

Μήπως έκανες περισσότερες αγορές από το  ημερήσιο όριο για συναλλαγές με την κάρτα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έκανες περισσότερες αγορές από το  ημερήσιο όριο για συναλλαγές με την κάρτα σου?

Το ημερήσιο όριο είναι 500 ευρώ...εμένα δεν έχουν ξεπεράσει το 20άρικο ακόμα :P Η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι η virtual prepaid MasterCard της Εθνικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ημερήσιο όριο είναι 500 ευρώ...εμένα δεν έχουν ξεπεράσει το 20άρικο ακόμα :P Η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι η virtual prepaid MasterCard της Εθνικής.

χαχχαχαχαχα οκ. Δες εάν η συναλλαγή φαίνεται pending or cannelled η κάτι άλλο και πες μου. Σε εμένα μια φορά μου είχε συμβεί με άλλη κάρτα όχι εθνικής και έκανε αναβάθμιση το σύστημα της τράπεζας και μόλις τελείωσε προχώρησε αυτόματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχχαχαχαχα οκ. Δες εάν η συναλλαγή φαίνεται pending or cannelled η κάτι άλλο και πες μου. Σε εμένα μια φορά μου είχε συμβεί με άλλη κάρτα όχι εθνικής και έκανε αναβάθμιση το σύστημα της τράπεζας και μόλις τελείωσε προχώρησε αυτόματα. 

Στο PayPal λέει denied :( Εν τω μεταξύ,για κάποιο λόγο,έχει αφαιρεθεί η κάρτα μου από τον PayPal λογαριασμό μου και μου ζητάει να βάλω άλλη και όταν βάζω πάλι την ίδια,μου πετάει το μήνυμα που ανέφερα.Να σημειώσω εδώ,ότι σήμερα έφτιαξα την κάρτα,online,και σήμερα την "σύνδεσα" στο PayPal μου...μήπως πρέπει να περιμένω και να ξαναπροσπαθήσω αύριο;;

 

Υ.Γ.Η κάρτα έχει κανονικά υπόλοιπο και φυσικά δεν βγάζει κάποιο πρόβλημα,όταν την τσεκάρω στο site της Εθνικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PayPal λέει denied :( Εν τω μεταξύ,για κάποιο λόγο,έχει αφαιρεθεί η κάρτα μου από τον PayPal λογαριασμό μου και μου ζητάει να βάλω άλλη και όταν βάζω πάλι την ίδια,μου πετάει το μήνυμα που ανέφερα.Να σημειώσω εδώ,ότι σήμερα έφτιαξα την κάρτα,online,και σήμερα την "σύνδεσα" στο PayPal μου...μήπως πρέπει να περιμένω και να ξαναπροσπαθήσω αύριο;;

 

Υ.Γ.Η κάρτα έχει κανονικά υπόλοιπο και φυσικά δεν βγάζει κάποιο πρόβλημα,όταν την τσεκάρω στο site της Εθνικής.

Έφτιαξες κάρτα καινούργια? Εάν ναι τον κωδικό paypal τον πήρες? Δηλαδή verify?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξες κάρτα καινούργια? Εάν ναι τον κωδικό paypal τον πήρες? Δηλαδή verify?

Ναι και ναι :) Μέχρι πριν λίγες ώρες ήταν όλα κομπλέ...μετά άρχισε να μου πετάει μηνύματα ότι δεν μπορώ να πληρώσω κτλ και τώρα αφαιρέθηκε και η κάρτα από τον λογαριασμό μου και μου ζητάει να βάλω άλλη...έχω χάσει τη μπάλα,πραγματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και ναι :) Μέχρι πριν λίγες ώρες ήταν όλα κομπλέ...μετά άρχισε να μου πετάει μηνύματα ότι δεν μπορώ να πληρώσω κτλ και τώρα αφαιρέθηκε και η κάρτα από τον λογαριασμό μου και μου ζητάει να βάλω άλλη...έχω χάσει τη μπάλα,πραγματικά...

Τότε μίλα με το paypal στα αγγλικά διότι νομίζω πως θα θέλουν χαρτιά κτλ κτλ για να τους αποδείξεις ότι έχεις 2η κάρτα στο όνομά σου και ότι δεν χρησιμοποιείς άλλη με άλλο όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και ναι :) Μέχρι πριν λίγες ώρες ήταν όλα κομπλέ...μετά άρχισε να μου πετάει μηνύματα ότι δεν μπορώ να πληρώσω κτλ και τώρα αφαιρέθηκε και η κάρτα από τον λογαριασμό μου και μου ζητάει να βάλω άλλη...έχω χάσει τη μπάλα,πραγματικά...

 

Πως γίνετε να κάνεις verification μεσα σε λιγη ωρα, εβαλες δηλαδη τον 4ψηφιο κωδικό επιβεβαίωσης στο παυπαλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνετε να κάνεις verification μεσα σε λιγη ωρα, εβαλες δηλαδη τον 4ψηφιο κωδικό επιβεβαίωσης στο παυπαλ?

Ναι,τον έβαλα κανονικότατα και μου έβγαλε πάνω στο My Account "Verified".
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...