Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης να τονισουμε οτι πρεπει να προσθετουμε περιπου 10-13 euro στην τιμη του προοιοντος αν ειναι σε bp για την μετατροπη σε euro.....απο το paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απλα θελω να τα βαλω και τα τρια στην ιδια παραγγελια και δε γινεται.. Τα δυο εχουν δωρεαν μεταφορικα για Ελλαδα, το αλλο θελει 10 ευρω.

 

Υπαρχει καπου αλλου παρομοιο μπρελοκ; Εψαξα, αλλα δε βρηκα κατι.

Στο εβαυ πολλοί πωλητές αντι να βαλουν την κανονική τιμη του προϊόντος τα φορτώνουν στα μεταφορικά, τι κερδίζουν? βγαινει το αντικείμενο πρώτο στην αναζήτηση, δεύτερον δεν πληρώνουν πολλα σε προμήθειες, αυτος ειναι και ο λογος που δεν μπορείς να τα κάνεις add, για να πάρεις 2-3 πρέπει να πληρώσεις καθε φορά και το ποσόν των μεταφορικών

 

 

 

Επισης να τονισουμε οτι πρεπει να προσθετουμε περιπου 10-13 euro στην τιμη του προοιοντος αν ειναι σε bp για την μετατροπη σε euro.....απο το paypal

Παρα παλλα μα παρα πολλα εβαλες, ουτε οι τοκογλύφοι δεν παιρνουν τοσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εβαυ πολλοί πωλητές αντι να βαλουν την κανονική τιμη του προϊόντος τα φορτώνουν στα μεταφορικά, τι κερδίζουν? βγαινει το αντικείμενο πρώτο στην αναζήτηση, δεύτερον δεν πληρώνουν πολλα σε προμήθειες, αυτος ειναι και ο λογος που δεν μπορείς να τα κάνεις add, για να πάρεις 2-3 πρέπει να πληρώσεις καθε φορά και το ποσόν των μεταφορικών

 

 

 

 

Εννοω οτι θελω να κανω μια παραγγελια με τα τρια προϊοντα που εβαλα σε Link στη προηγουμενη σελιδα, αλλα δε με αφηνει. Κανω κατι λαθος; Γινεται σε εσας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω οτι θελω να κανω μια παραγγελια με τα τρια προϊοντα που εβαλα σε Link στη προηγουμενη σελιδα, αλλα δε με αφηνει. Κανω κατι λαθος; Γινεται σε εσας;

 

Τι εννοείς δεν σε καταλαβα, τι θα πει μια παραγγελία, πχ να ερθουν ολα μεσα σε ενα πακέτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω οτι θελω να κανω μια παραγγελια με τα τρια προϊοντα που εβαλα σε Link στη προηγουμενη σελιδα, αλλα δε με αφηνει. Κανω κατι λαθος; Γινεται σε εσας;

Αφού είναι τρεις διαφορετικοί πωλητές. είτε τους πληρώσεις μαζί είτε ξεχωριστά δεν αλλάξει κάτι στα έξοδα αποστολής. Ούτε θα έρθουν μαζί ως ένα πακέτο.

Ο καθένας θα στο στείλει από την χώρα του με το δικό του Πακετάρισμα, και εσύ θα παραλάβεις τρία ξεχωριστά πακέτα από τρεις διαφορετικούς πωλητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εχω κανει αρκετες αγορες μεσω παυπαλ απο κινεζομαγαζα αλλα απο e-bay πρωτη φορα,εκανα λοιπον χθες μια παραγγελια μικρης αξιας απο ebay,στην σελιδα του προιοντος ελεγε οτι το αποστελνει μεσα σε 1 μερα με free shipping,θελω να ρωτησω...
πως μπορω να επικοινωνησω εγω με τον πωλητη και να του πω να μου δωσει τρακινγκ ναμπερ??Στην σελιδα της παραγγελιας εκει που λεει add note του εγραψα χθες μετα την παραγγελια αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως θα επικοινωνησει ο seller μαζι μου...Θα μου στειλει μηνημα στο ebay,θα ερθει στο μειλ μου???
Επισης πως θα καταλαβω εγω οτι το εστειλε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως, η αποστολή με free shipping σημαίνει ταχυδρομείο που δεν έχει tracking #.

Η επικοινωνία με τον πωλητή γίνεται μέσω του πεδίου "Questions and answers about this item" στην αρχική σελίδα, κάτω αριστερά, πατάς το "Ask a question", επιλέγεις το topic και στη νέα κάρτα που ανοίγει επιλέγεις το "No, I want to contact the seller".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως, η αποστολή με free shipping σημαίνει ταχυδρομείο που δεν έχει tracking #.

Η επικοινωνία με τον πωλητή γίνεται μέσω του πεδίου "Questions and answers about this item" στην αρχική σελίδα, κάτω αριστερά, πατάς το "Ask a question", επιλέγεις το topic και στη νέα κάρτα που ανοίγει επιλέγεις το "No, I want to contact the seller".

ειναι σαν τσατ δηλαδη η περιμενεις να σου απαντησει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι chat.

Στέλνεις το μήνυμά σου, για το συγκεκριμένο αντικείμενο, και περιμένεις την απάντηση του πωλητή, πάντα μέσω ebay.

και οταν γινει shipped μαυριζει το αντιστοιχο εικονιδιακη που εχει στην σελιδα orders???

ετσι δηλ.καταλαβαινεις οτι το εστειλε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μικροαντικειμενα που δε ξεπερνουν τα 5-20 δολλαρια, εχουν πολυ μικρο βαρος και μηδενικα κοστη μεταφορας, υπαρχει καποιο προβλημα για τελωνειο; Μιλαω παντα για ebay.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οταν γινει shipped μαυριζει το αντιστοιχο εικονιδιακη που εχει στην σελιδα orders???

ετσι δηλ.καταλαβαινεις οτι το εστειλε???

Μαυρίζει το εικονίδιο και σου βγάζει και νομίζω ότι τότε σου βγάζει και το μπλε πλαίσιο που λέει estimated delivery τάδε του μήνα (αυτό το τελευταίο ίσως το βγάζει με το που κάνεις την παραγγελία, δεν είμαι σίγουρος). Επίσης συνήθως όταν γίνει shipped ένα αντικείμενο σου έρχεται από τον πωλητή και αντίστοιχη ειδοποίηση με email αλλά αυτό δεν είναι στάνταρ γιατί μερικοί πωλητές δεν το κάνουν. Το μόνο 100% σίγουρο είναι το εικονίδιο που μαυρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μικροαντικειμενα που δε ξεπερνουν τα 5-20 δολλαρια, εχουν πολυ μικρο βαρος και μηδενικα κοστη μεταφορας, υπαρχει καποιο προβλημα για τελωνειο; Μιλαω παντα για ebay.com

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα, είναι πολύ μικρά τα ποσά.

 

Εκτός και αν κάνεις μια παραγγελία με 20 τεμάχια (Σύνολο 100-400€)!

Και πάλι είναι λίγες οι πιθανότητες να περάσει τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου βρει τα παρακατω δυο αντικειμενα χωρις μεταφορικα; Που αλλου μπορω να ψαξω εκτος απο ebay και amazon;

 

http://www.ebay.com/itm/331535384313

 

http://www.ebay.com/itm/281673907339

 

Ειναι κριμα να δωσω 12 ευρω μεταφορικα για πραγματα αξιας 10 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...