Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφάσισα να μην το ρισκάρω τελικά και του την ακύρωσα και έκανα refund.Μπορεί να μου κάνει αρνητικό feedback τώρα;

 

Πάντως έχω ποικιλία απο αγοραστές, απο youtubers μέχρι στελέχη απο εφημερίδες του εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αποφάσισα να μην το ρισκάρω τελικά και του την ακύρωσα και έκανα refund.Μπορεί να μου κάνει αρνητικό feedback τώρα;

 

Πάντως έχω ποικιλία απο αγοραστές, απο youtubers μέχρι στελέχη απο εφημερίδες του εξωτερικού.

εγω παντως θα σου έκανα αρνητικό. Να με συγχωρεις κιόλας αλλα εφόσον δεν ορισες στις ιδιοτητες του listing να μη μπορουν να συμμετεχουν χρηστες με χαμηλο feedback ειναι δικη σου η ευθυνη

Φιλικά πάντα αλλα και εγω εχω κανει αυτο το λάθος βεβαια δεν το πληρωσα καθως τελικα ο αγοραστης ηταν φερεγγυος αν και με ανυπαρκτο feedback

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούν να αποκλειστούν χρήστες με βάση το πόσα feedback έχουν.

Το θέμα είναι αν μπορεί να στείλει feedback.

 

Φερέγγυος μπορεί να ήταν τώρα αλλά στις 179 μέρες να άνοιγε case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μισό δολλάριο να κάτσει να περιμένει 3 μήνες?Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω...αλλά εσύ ξέρεις ;)

Μπορείς να αποκλείσεις χρήστες με 0 και αρνητικό feedback και από όποιες χώρες δεν θες να κάνεις συναλλαγές επίσης...

feedback νομίζω ότι μπορεί να στείλει ναι ακόμα..

 

edit: χαχαχαχαχ τώρα είδα το βίντεο του αγοραστή...μια χαρά ατομάκι είναι φίλε πωλητή!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 0 feedback όχι. Με αρνητικό το έχω βάλει να τους αποκλείει.

 

Επίσης μπορει να μην είναι μόνο το δικό μου μισό δολάριο αλλά να έχει κάνει και άλλες ακριβές αγορές αλλού και μετά να πει οτι του κλέψαν την κάρτα οπότε να την πατήσω και εγώ μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα , σήμερα παρέλαβα ένα car transmitter (που είχα παραγγείλει απο e bay ) το οποιο εχει σπασμένη οθόνη....

 

Τι μπορώ να κάνω ?

 

Να κάνω αρνητική αξιολόγηση ή να στείλω e-mail στον πωλητή για να βρούμε λύση ? Υπάρχει περίπτωση να μου στείλει άλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα , σήμερα παρέλαβα ένα car transmitter (που είχα παραγγείλει απο e bay ) το οποιο εχει σπασμένη οθόνη....

 

Τι μπορώ να κάνω ?

 

Να κάνω αρνητική αξιολόγηση ή να στείλω e-mail στον πωλητή για να βρούμε λύση ? Υπάρχει περίπτωση να μου στείλει άλλο ?

 

Να του στείλεις μήνυμα μέσω ebay να σου το αντικαταστήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράψε εδώ τι πρόβλημα εχεις γιατί οι συνθήκες δεν είναι και οι καλύτερες για να σου απαντησουν

το γνωστό πρόβλημα, μια πληρωμή που δέχτηκα τον Μάιο εξαφανίστηκε

και δεν μπήκαν τα λεφτά στην πιστωτικη μου

 

ορίστε από εδώ μπαίνω για να επικοινωνήσω μαζί τους και δεν έχουν απαντήσει ποτέ

post-324559-0-68972900-1436739962_thumb.png

Επεξ/σία από φραμπάλα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλοκαρισμενες ειναι οι αγορες απο εξωτερικο και εικαζω πως θα παραμεινουν ετσι για καιρο. Το πολυ πολυ να μπει ενα ανωτατο οριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει 2 παραγγελιες απο το ebay στις 15 ιουνιου (πρην το capital control), πληρωσα κανονικα με paypal, και 28 μερες μετα δεν εχουν ερθει απο κινα. 

 

Λεω να περιμενω λιγες μερες ακομα, και αν φτασω τις 36 χωρις να εχουν φτασει να κανω dispute. Σωστα το σκεφτομαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ακομα και απο κινα οταν παιρνω κατι στις 25 μερες εχω κανει dispute/claim ακομα και απο την αλλη μερια του κοσμου να ερχεται 25 μερες ειναι παρα πολλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει 2 παραγγελιες απο το ebay στις 15 ιουνιου (πρην το capital control), πληρωσα κανονικα με paypal, και 28 μερες μετα δεν εχουν ερθει απο κινα. 

 

Λεω να περιμενω λιγες μερες ακομα, και αν φτασω τις 36 χωρις να εχουν φτασει να κανω dispute. Σωστα το σκεφτομαι;

Ποιο είναι το estimated delivery που λένε οι παραγγελίες σου> Αν δεν το έχεις ξεπεράσει δεν υπάρχει λόγος για dispute. Αλλά και να το ξεπεράσεις, κάνε υπομονή μια βδομάδα ακόμα μήπως έρθει και αν πάλι δεν έρθει τότε οκ αλλά επικοινώνησε με τον πωλητή πριν προχωρήσεις σε dispute. Παρέλαβα 2 πακετάκια χτες τα οποία έκαναν 35 ημέρες να έρθουν. Άρα οι 25 δεν είναι πολλές. Δηλαδή ακούγονται πολλές αλλά είναι μέσα στα λογικά όρια των αποστολών από Κίνα. Υπομονή χρειάζεται και κυρίως συνεννόηση με τον πωλητή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει 2 παραγγελιες απο το ebay στις 15 ιουνιου (πρην το capital control), πληρωσα κανονικα με paypal, και 28 μερες μετα δεν εχουν ερθει απο κινα. 

 

Λεω να περιμενω λιγες μερες ακομα, και αν φτασω τις 36 χωρις να εχουν φτασει να κανω dispute. Σωστα το σκεφτομαι;

ειχα παραγγειλει και εγω στις 16 κατι βλακειες απο banggood και ηρθαν εχθες. περιμενω αλλη μια αλλα αυτη εγινε καμια εβδομαδα αργοτερα.

 

περιμενε μεχρι δευτερα το αργοτερο τριτη και μετα κανε οτι ειναι να κανεις. γνωμη μου παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...