Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>Για να βάζουν γκολ τους θέλουμε τους ποδοσφαιριστές και να προσφέρουν θέαμα, δε θα τους παντρευτούμε. Οπότε σκασίλα μας αν είναι εγωιστές, κακομαθημένοι ή περνάνε με κόκκινο. Μην καθόμαστε τώρα να ψειρίζουμε κάθε τους σημαντική ή ασήμαντη ενέργεια.</p>

 

Φυσικά κ γι αυτό τους θες!

Αλλά όταν βλέπεις μια τέτοια συμπεριφορά κατ επανάληψη υπάρχει θέμα.

 

Τουλάχιστον εμένα θα με ξενερωνε φουλ αν έβλεπα παίχτη της Μπάρτσα ν κάνει παρόμοια πράγματα... Δείχνει ότι δεν αποτελούν "ομάδα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χαίρεται κανείς οπαδός της Ρεάλ με αυτό. Δεν χρειάζεται να λέμε τα αυτονόητα. Πόσο μάλλον να τα ξαναλέμε γιατί είναι κάτι γνωστό. Τι ακριβώς θέλατα να συζητήσουμε δηλαδή;

 

Ο εγωισμός του Ρονάλντο δεν είναι κάτι ευχάριστο, είναι όμως κάτι που τον ωθεί να προσφέρει τα μέγιστα και να αγωνίζεται πιο σκληρά απο όλους, με παράπλευρες απώλειες αυτά τα φαινόμενα. Όσο δεν επηρεάζουν την απόδοση της ομάδας δεν είναι πρόβλημα, φυσικά υπάρχουν συμβάντα που την επηρεάζουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά και τους τόνους δεν τους συμπαθείς ιδιαίτερα.  :-D

Τους μισω στο κομπιουτερ(στην κανονικη γραφη σε χαρτι τους βαζω φυσικα) επειδη με καθυστερουν καμια 80-90 φορες κυριολεκτικα.

Κάθονται και ασχολούνται με τον Ronaldo λες και δεν ξέρουμε τον χαρακτήρα του. 

Δεν ξέρω αν ο τύπος είναι barca αλλα ο κοντός τους είναι χειρότερος σκατοχαρακτήρας (αυτο πιστεύω) αλλα δεν παω να το γράψω στο νήμα τους.

 

Και εγω πιστευω οτι το τερας του Λοχ Νες υπαρχει, δεν το ειδα αλλά το πιστευω οτι υπαρχει.

Σημασια εχει βεβαια ΟΧΙ τι πιστευω ΕΓΩ ή ΕΣΥ αλλά τι δειχνουν τα ΓΕΓΟΝΟΤΑ.

 

 Και ο Ροναλντο εχει επιδειξει 7000 φορες παρομοια συμπεριφορα εγωιστη που κοιτα μόνο τον εαυτο του και οχι την ομαδα, βαζει την ομαδα 2η πανω απο τον εαυτο του, καμια 400ρια φορες συμπεριφορα θεατρινου(βουτιες για να κερδισει φαουλ και πεναλτυ) και καμια 6-7 φορες συμπεριφορα τραγικου νιντζα με αγκωνιες εκτός φασης ακομα και μπουνιες, ενω ο Μεσι δεν εχει επιδειξει ποτέ(εαν ξερεις καποια περιπτωση βαλε την για να αποσυρω το ποτέ και να το κανω ελαχιστοελαχιστες) παρομοιες συμπεριφορες.

 

ΓΕΓΟΝΟΤΑ λοιπον εναντιον υποκειμενικων πιστευω. Σημειωσατε ασσο φυσικα, οποτε ολα αυτα που λες ειναι ανουσια και λαθος.

Α για το "ποιο πανω"??? Σορρυ αλλα στο κινητό χρησιμοποιώ το autocorrect και καμιά φορά είναι λίγο οτι ναναι...

 

ΟΚ τοτε, απλως δεν μπορω να το βλεπω(οπως και πολλα άλλα). :-D

Τουλάχιστον εμένα θα με ξενερωνε φουλ αν έβλεπα παίχτη της Μπάρτσα ν κάνει παρόμοια πράγματα... Δείχνει ότι δεν αποτελούν "ομάδα".

 

100%. Δεν θελω παικτες(στις ομαδες που υποστηριζω) που παιζουν πρωτιστως για τον εαυτο τους και επιδεικνυουν τετοια νοοτροπια. Ακομη και αν ειναι πρωτοι σκορερ του πρωταθληματος δεν με εκφραζει οι παικτες να μην ειναι ομαδα(να μην εχουν νοοτροπιας ομαδας δηλαδη) μεσα σε μια ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και ο Ροναλντο εχει επιδειξει 7000 φορες παρομοια συμπεριφορα εγωιστη που κοιτα μόνο τον εαυτο του και οχι την ομαδα

Ρε φιλε το ξέρω οτι ειναι τέτοιος ο χαρακτήρας του. Το λεω και πιο πάνω.

Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει λογος να το συζητάμε. Ο καθε παιχτής εχει αρνητικά και θετικά.

Σου λεω εμενα ο Μέσσι μου φαίνεται μεγάλο κωλόπαιδο (αν και καλύτερος ποδοσφαιριστής απο τον ρονάλντο γενικά, σε κάποια σημεια προφανώς είναι καλύτερος ο ροναλντο αλλα γενικα οχι) αλλα δεν ερχομαι στο νημα της barca να σας την πω, αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα διαστημικο το τριτο γκολ του Ροναλντο... Τα φαλτσα που έβαλε με το κεφάλι αλλοι δεν μπορουν να τα βαλουν με τα ποδια... Τεσπα Ροναλντο και Κασιγιας μας εσωσαν απο γκελα ( πολυ πιθανον και ήττα ετσι όπως παίζαμε) και οριστική απώλεια του πρωτάθληματος. Τωρα εχουμε Βαλένθια εντός και μετα γιουβε... Έχουμε πολυ δύσκολα ματς μεσα σε μικρο χρονικο διαστημα. Να δουμε τωρα πως θα ανταποκριθει η ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα διαστημικο το τριτο γκολ του Ροναλντο... Τα φαλτσα που έβαλε με το κεφάλι αλλοι δεν μπορουν να τα βαλουν με τα ποδια... Τεσπα Ροναλντο και Κασιγιας μας εσωσαν απο γκελα ( πολυ πιθανον και ήττα ετσι όπως παίζαμε) και οριστική απώλεια του πρωτάθληματος. Τωρα εχουμε Βαλένθια εντός και μετα γιουβε... Έχουμε πολυ δύσκολα ματς μεσα σε μικρο χρονικο διαστημα. Να δουμε τωρα πως θα ανταποκριθει η ομαδα.

Συμφωνώ αλλά κ ο τερμας της Σεβίλλης ήταν τραγικός στο 1ο και στο 3ο γκολ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ αλλά κ ο τερμας της Σεβίλλης ήταν τραγικός στο 1ο και στο 3ο γκολ...

Ισχύει. Στο πρώτο τραγικός, στο δεύτερο προδόθηκε από άμυνα. Στο τρίτο θα μπορούσε να ήταν πιο πίσω αλλά και πάλι τα φάλτσα που έβαλε ο Κριστιανο ήταν εκπληκτικά.

Στα γκολ που έφαγε η Ρεάλ, το πρώτο πρέζα, το δεύτερο γύρισμα από πλάγια θέση(τι να πεις) και κινδύνεψε και άλλες φορές. Ειδικά προς το τέλος με το σκορ 2-3 που έγινε ένας μικρός χαμός και ένας της Σεβίλλης σουτάρει με το αριστερό και η μπάλα πάει αργά και βασανιστικά προς το  τέρμα και την διώχνει ο Πέπε. Εκεί τα είδα λίγο όλα.

 

Υ.Γ Είδα τον Bale σήμερα να έρχεται από αλλαγή και να παίζει ορεξάτος. Λέτε  τραυματισμός και το ότι δεν έπαιζε να του έκανε καλό ή τυχαίο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους μισω στο κομπιουτερ(στην κανονικη γραφη σε χαρτι τους βαζω φυσικα) επειδη με καθυστερουν καμια 80-90 φορες κυριολεκτικα.

 

Δεν θελω παικτες(στις ομαδες που υποστηριζω) που παιζουν πρωτιστως για τον εαυτο τους και επιδεικνυουν τετοια νοοτροπια. Ακομη και αν ειναι πρωτοι σκορερ του πρωταθληματος δεν με εκφραζει οι παικτες να μην ειναι ομαδα(να μην εχουν νοοτροπιας ομαδας δηλαδη) μεσα σε μια ομαδα.

 

Γιατί όσοι βαριούνται να γράψουν έχουν την εντύπωση πως όλοι ανυπομονούν να τους διαβάσουν;

Δεν σου λέω μην γράφεις, αλλά τα περισσότερα από αυτά που γράφεις είναι στην καλύτερη των περιπτώσεων υπερβολικά και επαναλαμβανόμενα. Κι εκεί που νομίζεις πως γλίτωσες 90 φορές από τον χρόνο σου, τελικά να αποδεικνύεται πως σπατάλησες πολύ περισσότερο χρόνο.

 

Κι εδώ μέσα, μια ομάδα είμαστε. Γιατί "παίζεις μόνο για τον εαυτό σου" (το πως θα γράψεις) και δεν έχεις "νοοτροπία ομάδας" (το πως θα σε διαβάσουν);

 

Κανονικά δεν θα έγραφα και μην το πάρεις ως προσωπική επίθεση, γιατί δεν είναι. Υπάρχουν πολλοί στο φόρουμ, που θα μπορούσα να τους πω τα παραπάνω, αλλά με πείραξε το γεγονός πως:

- δεν μπορείς να διορθώνεις τον άλλον, και οι άνω των 2 συλλαβών λέξεις σου να χρήζουν διόρθωσης.

- δεν μπορείς να επιδιώκεις από τους άλλους να είναι ομαδικοί, όταν εσύ είσαι ατομιστής.

 

Συγγνώμη για το offtopic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχερή κόντρα όμως, από σουτ του Μαρσέλο πήγε στα πόδια της Γιούβε..

Τυχερή ξετυχερη ο παίχτης που σούταρε σχεδόν μόνος του ήταν. Θέλουμε 2ο γκολ για να έχουμε το προβάδισμα στο 2ο παιχνίδι γιατι με την αμυντική λειτουργία που έχουμε, δεν νομίζω πως δεν θα μπορεί να βάλει αλλά 2 η Γιουβέντους στον επαναληπτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχερή ξετυχερη ο παίχτης που σούταρε σχεδόν μόνος του ήταν. Θέλουμε 2ο γκολ για να έχουμε το προβάδισμα στο 2ο παιχνίδι γιατι με την αμυντική λειτουργία που έχουμε, δεν νομίζω πως δεν θα μπορεί να βάλει αλλά 2 η Γιουβέντους στον επαναληπτικό.

 

Δεν είπα πως δεν ήταν αστεία η αντιμετώπιση της άμυνας, απλά τυχερά βγήκαν μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εγραψα και στην κληρωση 25% ολοι

κανεις δεν περναει τα ημιτελικα ετσι ευκολα

 

δεν ξερω γιατι ακομα γραφουν δεδομενη την προκριση της ρεαλ

θα μου κανει εντυπωση αν δε φαει γκολ οπως παιζει αμυνα τον τελευταιο καιρο στο δευτερο ματς οποτε εχει δρομο η προκριση

+ οτι επιστρεφει και πογκμπα για γιουβε αν και δε ξερω σε τι κατασταση θα ειναι

 

λογικα θα παιξει καλυτερα η ρεαλ εντος.θα εχει μεγαλο ενδιαφερον

 

εντελως αστειο να μην παιρνει ουτε καρτα ο καρβαχαλ για πεναλτι οντας τελευταιος παιχτης

και μετα μου λεει ο ραικονεν τα δικα του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...